اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
چهارشنبه 31 خرداد 1396 :: نویسنده : اعظم همسفر

به نام قدرت مطلق الله

لژیون کمک راهنمای محترم همسفر آمنه ، شعبه ی امین گلی،  روز دوشنبه ۹۶/۳/۲۹ با استادی همسفر معصومه  و دبیری همسفر خدیجه با دستور جلسه «سی دی روان» رأس ساعت ۱۶:۳۰ آغاز به کار نمود.

روان به زبان ساده یعنی خلق‌وخو. بعضی خلق‌وخوی پریشان دارند، بعضی عصبانی، بعضی دمدمی‌مزاج و...یک روان‌پزشک با تجویز قرص یا نیم ساعت مشاوره نمی‌تواند خلق‌وخو را درست کند. 

برای داشتن روان سالم باید...

در ادامه مطلب بخوانید.

سخنان استاد محترم:

انسان یعنی جسم، روان، جهان‌بینی. 

اختلال در جسم، روان وجهان بینی بیماری‌های جسمی و روانی را باعث می‌شود. 

جسم رامی توان با ورزش، تغذیه مناسب و...نگهداری کرد. جسم هرچقدر تحرک بیشتری داشته باشد قوی‌تر می‌شود. جهان‌بینی یعنی دیدگاه انسان نسبت به جهان اطراف.

 روان به زبان ساده یعنی خلق‌وخو. بعضی خلق‌وخوی پریشان دارند، بعضی عصبانی، بعضی دمدمی‌مزاج و...یک روان‌پزشک با تجویز قرص یا نیم ساعت مشاوره نمی‌تواند خلق‌وخو را درست کند. 

برای داشتن روان سالم باید جسم سالم وجهان بینی درست داشته باشیم. 

انسانی که جسم بیمار دارد، ناقل‌های عصبی‌اش درست‌کار نکند، خلق‌وخوی درستی ندارد.

 تمام ادیان الهی هدفشان آموزش جهان‌بینی است برای اینکه انسان به تعادل برسد. پس باید روی جهان‌بینی کارکنیم، آگاهی و دانایی خود را بالا ببریم تا به یک خلق‌وخوی خوب برای زندگی آرام برسیم. 

انسان همیشه در حال گذر است. زمانی که برق اختراع شد خیلی‌ها استفاده از آن را بلد نبودند و باورشان نمی‌شد داخل این سیستم برق باشد و به دلیل ناآگاهی از این سیستم خیلی‌ها مردند. 

بشر در حال تغییر در یک فضای مجازی است. کسانی که خودشان را هماهنگ کنند عبور می‌کنند و آن‌هایی که نتوانند از بین می‌روند. 

فضای مجازی یک فضای مهم و مؤثر است و کسی نابود می‌شود که نتواند از این فضا درست استفاده کند. 

تلگرام یک فضای مجازی است، که می‌شود در آن با هزینه‌های بسیار کم با دیگران در تماس باشیم، عکس، تصویر و... دریافت و ارسال نماییم ولی در همین فضا فیلم‌ها، مسائل تروریستی، طریقهٔ مصرف مواد مخدر و...را می‌توان دید که بسیار مضر است. پس باید مراقب فضای مجازی باشیم. جهان‌بینی به ما می‌گوید تا چه حد و در چه محدوده‌ای از این‌ها استفاده کنیم. 

مسئلهٔ دیگر کپی‌برداری نکردن است، در فیلم‌های اکشن می‌بینیم طرف 30 مشت می‌زند حریف هیچ اتفاقی برایش نمی‌افتد درصورتی‌که در واقعیت چنین چیزی نیست، پس خیلی مسائل که در فیلم‌ها می‌بینیم را نباید باور کرده و در واقعیت اجرایی کنیم چون غیرممکن است. 

انسان وقتی متولد می‌شود در یک جادهٔ یک‌طرفه قرار می‌گیرد، این جاده همان گذر زمان است. این مسیر جلوی روی شماست، به دیروز برنمی‌گردید و در این جاده حرکت می‌کنید.

 انسان زمانی که ازنظر عقل و شعور و آگاهی به یک حدی رسید، در یک دوراهی قرار می‌گیرد. این دوراهی شامل دو بخش صور آشکار و پنهان است. این دوراهی یک‌راه اعتقاد وجهان بینی انسانی است که فناپذیر است و راه دیگر می‌گوید؛ انسان بقا دارد.

 بشریت در طول تاریخ به بقای انسان اعتقاد داشته است.

اولیای خدا دوگروهند؛ اولیای آشکار و اولیای پنهان.

 آن‌هایی که در صور پنهان هستند مثل روح، فرشته و بعضی هم در صور آشکار هستند.

در طول تاریخ واژه‌ها و زبان‌های بسیار زیادی به وجود آمده است. 

این زبان‌ها یا متعلق به سیارات دیگر است یعنی از سیاره‌های دیگر آمده است یا خود انسان‌ها –انسان‌های بدوی و عصر حجر –این زبان‌ها را درست کرده‌اند و یا از بعد دیگر القاشده است و به گونه‌های مختلف آموزش داده‌شده است.

 در طبیعت چیزهای عجیب بسیار زیادی وجود دارد؛ تونل‌های زیبا و بزرگ، اهرام ثلاثهٔ مصر و...همیشه بحث بوده که این‌ها را چگونه و چه کسانی به وجود آورده‌اند؟ و این برمی‌گردد به این مسئله که انسان دارای بقا است و دو بخش صور آشکار و پنهان دارد، دارای دو بخش جسم و روح می‌باشد.

 در تمام ادیان اگر دقت کنیم بقا را قبول دارند همه به یکتا بودن خالق هستی اعتقاددارند، مثلاً هندوها؛ خالق هستی را یکی می‌دانند، بر هما، ویستا و شیوا را خدایان نمی‌دانند بلکه صفات و اسماء خداوند می‌دانند.

 زرتشتیان آتش‌پرست نبوده‌اند بلکه آتش را مقدس می‌دانسته‌اند. 

اهورامزدا نیز خداشناس بوده اما به‌گونه‌ای دیگر.

 بودا می‌گوید اگر می‌خواهی به رستگار برسی نباید خواسته داشته باشی و...می‌بینیم که همه یکتاپرست بوده‌اند ولی به اشکال مختلف.

 اعراب می‌گویند ما به‌زور شمشیر مسلمان شده‌ایم یعنی اسلام با شمشیر گسترش‌یافته است، اگر این‌طور است ما فقط 50-60 میلیون نفر هستیم 1.5 میلیارد مسلمان دیگر چگونه مسلمان شده‌اند ...

کار تمام ادیان الهی، مسیح، یهود، مسلمان ...آموزش جهان‌بینی بر مبنای سطح آگاهی انسان‌ها بوده است همه از یک خالق، یک دلبر صحبت می‌کنند. همه می‌گویند انسان دارای بقا است.

 چون وقتی در جاده یک‌طرفه قرار می‌گیرد یا باید به سمت تفکراتی برود که انسان دارای بقاست یا به‌طرف تفکراتی برود که انسان دارای فناست و این مسیر زندگی مارا مشخص می‌کند و تعیین‌کنندهٔ خلق‌ وخوی ماست.

هیچ‌کس نمی‌داند خدا چیست؟ خدا یگانه است، بی‌نیاز است و...فقط می‌دانیم که یک‌چیز هست، یک قدرت، یک نیرویی که به او می‌گوییم خداوند. چیزهایی را که می‌بینیم صفات و اسماء اوست.

 هیچ انسان روانی درمان نمی‌شود مگر اینکه فیزیولوژی، تفکر و جهان‌بینی‌اش درست شود. 

در همه فرهنگ‌ها یکسری مسائل وجود دارد که همه یکی هستند و از یک دلبر حکایت می‌کنند اما به شکل‌های گوناگون نمادهای زشت و زیبا.

 نمادهای زیبا نشانه و تمثیل نیروهای الهی ونیروهای پاک و خوب هستند و نمادهای زشت، نشانه نیروهای شیطانی، منفی هستند.

 در جهت نیروهای اهریمنی کار کردن انسان را بدمنظر و کریه می‌کند و بالعکس ...پس همهٔ این‌ها ما را می‌رسانند به جاده‌ای که خلق‌وخوی ما تغییر کند، روان ما تغییر کند و روان ما روان صلح و آرامش شود و برای این منظور باید جسم وجهان بینی را درست کنیم.

پس جهان‌بینی را فقط به خاطر اینکه صوفی و عارف شویم یاد نمی‌گیریم بلکه به‌عنوان جهان‌بینی کاربردی از آن استفاده می‌کنیم. 

انسان کامل، انسانی است که جسم متعادل، روان متعادل و تفکر متعادلی داشته باشد وقتی ما بدانیم که بقا داریم برای ما زندگی خیلی متفاوت می‌شود دیگر برخوردمان با موضوعات سطحی و گذرا نیست وقتی بدانیم هر عملی انجام دهیم پاسخ آن به ما برمی‌گردد اعمالمان را کنترل می‌کنیم. 

باید بدانیم هر چه آگاهی و ظرفیت انسان بالاتر می‌رود اطلاعات بیشتری در اختیارش قرار می‌گیرد و به طبع انتظارات از او بالاتر می‌رود ...

دستورجلسه ی آینده مورخ ۹۶/۴/۱۲: سی دی شرط بندی 

نویسنده و عکاس: همسفر اعظم

ویرایش: همسفر مهسا
نوع مطلب : گزارش های لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات