اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی

به نام قدرت مطلق الله

لژیون کمک راهنمای محترم همسفر آمنه ، شعبه ی امین گلی،  روز دوشنبه ۹۶/۳/۲۲ با استادی همسفر زهرا و دبیری همسفر خدیجه با دستور جلسه «سی دی شهروجودی» رأس ساعت ۱۶:۳۰ آغاز به کار نمود.


خداوند روزه را صرفاً به خاطر گرسنگی کشیدن و عبادت نگذاشته، بلکه یک برنامه‌ریزی برای شهر وجودی است. روزه می‌خواهد شهر وجودی را که در طول یک سال کارکرده بازسازی و پاک‌سازی کند...
در ادامه ی مطلب بخوانید...
سخنان استاد محترم:

ما هم خوب هستیم و رمضان دیگری را سپری می‌نماییم، از جسم خود شاکر باشید که بر فرمان الهی تعظیم نمود و در این سفر تو را همراهی کرد. هستی ضامن وجود است، هریک از اعضای تنی است که بی‌وجود هم شایسته حیات نیست.

اینجا اشاره به جسم و رمضان دارد. هنگام بیماری، طبیب بیماری ما را درمان می‌کند و هیچ‌وقت به ما آموزش نمی‌دهند که اصلاً بیمار نشویم؛ پس ما اطلاعات و آگاهی نیاز داریم برای حفظ سلامتی. 

در مورد سلامتی اولین مسئله جسم است. در کنگره 60 از جسم به دو عنوان یاد می‌شود؛ یکی ماشین و دیگری شهر.

 اگر بخواهیم تمثیل بیاوریم و بگوییم شهر وجودی، شاید شهر هم برای جسم ما کوچک باشد که مثال بیاوریم، چون جسم ما خیلی بزرگ‌تر از یک شهر است؛ در جسم ما فقط در قسمت مغز بالای 100 میلیارد نورون یا سلول وجود دارد، درصورتی‌که جمعیت شهر تهران 13 میلیون نفر و کل زمین 8 میلیارد نفر است. پس اگر بگوییم شهر چیز عجیبی نگفته‌ایم.

 انسان را جهان اکبر و برخی جهان اُوسَط (وسط) نیز می‌گویند، چون آنچه در جهان است در جسم ما نیز وجود دارد. 

رگ‌ها در بدن انسان مثل رودخانه‌های جاری در سطح زمین هستند، اگر طول رگ‌ها و مویرگ‌های بدن را اندازه‌گیری کنیم یقین بدانید که از طول رودخانه‌های جهان بیشتر است. 

در جسم ما کارخانه‌های متعددی تعبیه‌شده است. کبد، قلب...هرکدام یک کارخانهٔ عظیم هستند. یک موتور که از فولاد، چدن .... ساخته‌شده است درصورتی‌که از نوع مرغوب تولیدشده باشد نهایتاً 15 سال کار می‌کند، قلب ما که یک‌تکه گوشت است چگونه می‌تواند 70 سال کار کند؟

پس ما باید به جسم به‌عنوان یک جهان و یک شهر بسیار عظیم نگاه کنیم تا بتوانیم کاملاً از جسم مراقبت کنیم. جسم برای کار کردن نیاز به واردات دارد، برای تولید و سوخت.

بدن مواد غذایی را که می‌خوریم تبدیل به قند و چربی کرده و سوخت لازم را فراهم می‌کند. 

ماشین، موتورهای متحرک، ساعت جهت انجام کار به سوخت نیاز دارند. سوخت باید به‌اندازه باشد وگرنه مشکل‌ساز می‌شود.

 چربی‌ها در بدن ما ذخیره سوخت هستند. افرادی که چاق‌ترند سوخت بیشتری ذخیره کرده‌اند، مثل این است که بخواهیم برویم بندرعباس و به‌اندازهٔ رفتن به آمریکا سوخت فراهم کنیم.

 چربی اضافه در صورت، کمر، شکم و... انباشته و در صورت زیادشدن در رگ‌ها رسوب می‌کند و مانع از گردش خون می‌شوند و سکتهٔ قلبی و مغزی را باعث می‌شوند.

 در قدیم قسمت تأسیسات، موتورخانه داشت، این موتورخانه سالی یک‌بار باید سرویس و تعمیرات می‌شد و چیزهای اضافۀ درون لوله‌ها برداشته می‌شد. بدن ما نیز احتیاج به چنین کاری دارد، اینجاست که مسئله روزه عنوان می‌شود.

خداوند روزه را صرفاً به خاطر گرسنگی کشیدن و عبادت نگذاشته، بلکه یک برنامه‌ریزی برای شهر وجودی است. روزه می‌خواهد شهر وجودی را که در طول یک سال کارکرده بازسازی و پاک‌سازی کند. چربی‌ها و مواد اضافی را از بین ببرد، رسوبات داخل رگ‌ها پاک شود، سموم اضافی دفع شود، سوخت اضافی انباشته‌شده در همه جای بدن بیرون ریخته شود.

هیچ عبادتی جهت بیهودگی نیست، روزه و نماز را به دلیل فایده‌های زیادی که دارند تحت عنوان عبادت مطرح می‌کنند. یکی دیگر از خواص روزه تزکیه نفس است. نه گفتن در مقابل خوردن و آشامیدن و... . مسئله DST خودش روزه است. الگوی کنگره 60 ماه رمضان است و از ماه رمضان آغاز شد، به همین دلیل در همهٔ شهرها و نمایندگی‌ها، رمضان و روزه را جزء فرهنگ خود می‌دانند.

 مصرف کنندگان مواد با روزه مثل غول و بسم ا... هستند؛ اینجا بود که روزه را درصدی کردیم، کاری که خودم کردم و علمی که تجربه شود سندی بدون نقص است.

 به کسی که وارد کنگره می‌شود نمی‌گوییم از صبح تا شب روزه بگیرد و یا اصلاً روزه نگیرد، بلکه می‌گوییم درصدی روزه بگیرد چون کارخانه‌های بدن لازم دارند پاک‌سازی و نوسازی شوند، آن‌ها باید طبق جدول مواد مصرف کنند به‌موقع، نه کمتر نه بیشتر، باید مواد غذایی را حذف کنند ولی اگر خواستند می‌توانند آب یا چای با دارو میل کنند. کسی که سیگار می‌کشد می‌گوید من نمی‌توانم روزه‌بگیرم، نه، باید روزه بگیرد فقط یک بسته سیگار را کاهش دهد به 3 نخ سیگار.

 اگر کسی بیماری جسمی دارد، به مسافرت می‌رود نباید روزه بگیرد. کسی که نمی‌تواند 15 ساعت روزه بگیرد اشکالی ندارد از ظهر روزه بگیرد تا افطار و... . پس روزه را به خاطر پاک‌سازی می‌گیریم تا تزکیهٔ نفس شویم.

در قسمت جسم، کارخانه یا ماشین است که باید به آن استراحت دهیم، سرویس دهیم. برای بازسازی مواد اولیه، املاح، پتاسیم، سدیم و... احتیاج داریم.

 سرکه سیب که سرشار از پتاسیم و منیزیم است بسیاری از بیماری‌ها را خوب می کند. خداوند می‌فرمایند: من انسان را از خاک آفریده‌ام یعنی آنچه در خاک هست همه‌اش موردنیاز است. اکسیژن، هیدروژن و... .

همچنین یکسری کارخانه در بدن وجود دارند که موادی که در طبیعت موجود نیست را می‌سازند، مانند مواد شبه افیونی مثل دینورفین، اندورفین و برای ساخت این‌ها مواد اولیه و نقشه نیاز است.

مقداری از چربی‌های ذخیره‌شده و اضافی با روزه گرفتن از بین می‌روند و یک مقدار دیگرش را هم باید با ورزش از بین ببریم. 

روزه گرفتن جزء فرامین الهی است و جسم ما در برابر این فرامین تعظیم می‌کند و ما باید شاکر باشیم، نه‌فقط برای عبادت، برای سالم بودن و طول عمر داشتن.

 هر یک از اعضا اگر ناقص باشد حیات ادامه ندارد پس هستی ما ضامن کارکرد همهٔ اعضا است.

ما در کنگره هر کاری انجام می‌دهیم بر مبنای یکسری مسائل است، جمع‌کردن لیوان‌های یک‌بارمصرف، ممنوع کردن بوسیدن، دست دادن و... همهٔ این‌ها برای حفظ سلامتی و رعایت بهداشت است.

دستورجلسه ی هفته ی آینده: سی دی روان

نویسنده و عکاس: همسفر اعظم

ویرایش: همسفر مهسا

 

نوع مطلب : گزارش های لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات