اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی

به مناسبت تجلیل از کمک راهنمای محترم، خانم آمنه عزیز مصاحبه ای با ایشان ترتیب داده ایم.
که ازشمامخاطبین عزیزدعوت می نماییم این مصاحبه زیبا را مطالعه بفرمایید .


 خانم آمنه و مسافر گرامی ایشان با تخریب ۲۰سال مصرف تریاک واردکنگره شدند ، مسافر ایشان مدت 10 ماه با راهنمایی آقای علی  و درحال حاضرجناب آقای حکیمی و  با راهنمایی همسفرخانم نرگس و هم اکنون خانم ندا به مدت  ۵سال و۷ماه است که آزاد و رها می‌باشند. ایشان درجایگاه نگهبانی و دبیری و استادی خدمت نمودند.
  
خانم آمنه عزیز چه عواملی باعث آمدن و ماندگاری شما در کنگره گردید؟

کنگره آمدن من به اصرار بسیار مسافر بزرگوارم بود، ایشان بسیار دوست داشتند من نیز همانند ایشان جذب کنگره گردم،زیرا در آن زمان  درک درستی از عظمت کنگره نداشتم و  با ایشان همکاری نمی نمودم، بعد از آن که به کنگره آمدم ماندگار شدم و دلیل ماندگاری من همان آموزش هایی بود که سالیان سال به دنبال آن می گردیدم  تا از شک و سردرگمی نجات پیدا نمایم وتوانستم به بسیاری ازسوالات ذهنم پاسخ  بدهم.

 غم انگیزترین لحظه کمک راهنمایی چه زمانی می باشد؟

برای من زمانی بود که رهجویی مسافر نداشت وبسیار فرمان بردار و علاقه مند به کنگره بود، اما طبق قوانین مجبور بودیم پس از گذشت شش ماه عذر آن رهجو را بخواهیم و مانع از حضور  آنان به لژیون بشوم. 

به نظر شما راهنما چه تاثیری در اداره صحیح یک شعبه می تواند داشته باشد؟

از آن جا که هر شعبه ای همانند یک  اجتماع می باشد  و از  افراد با نظرات و سلایق مختلفی  تشکیل گردیده است، بهترین تاثیر یک کمک راهنما این است که رهجویانی فرمان بردار و قانونمند پرورش دهد تا  به عنوان الگویی برای دیگران باشند و از یکدیگر تاثیر مثبت دریافت نمایند تا به ارتقاء شعبه و در کل کنگره کمک نمایند. 

 تفکر شما از دلیل ارزش گزاری  دستور جلسه تعطیلات چه می باشد ؟

دستور جلسه تعطیلات می تواند محک خوبی برای تمامی ما اعضاء باشد تا  به این مرحله از رشد دست یابیم  که اگر روزگاری  به هر دلیل از کنگره و راهنما دور گردیم آیا باز هم می توانیم با آموزش هایی که ازکنگره دریافت نموده ایم، زندگی خود وخانواده مان را اداره نماییم وحال دل ما نیز  خوب باشد!!! اگر روزگاری به  این مرحله رسیدیم بایستی به  خودمان تبریک بگوییم.

 زیباترین لحظه ای که در طی سفر کنگره برای شما رخ داده است و هم‌چنان آن لحظه رادوست دارید چه می باشد؟ 

درکنگره لحظات بسیار زیبایی را تجربه نمودم اما  هیچ لحظه ای برای من زیباتر لحظه که رهجو فرمان بردارکامل باشد و تمام تکالیف خویش را با علاقه و پشتکار انجام دهد و خودش جستجوگر مطالب باشد نبود. توجه رهجو به این گونه مسائل بسیار مرا در کنگره شاد می نمود که چنین رهجویی خوبی  داشته باشم.

 چه موانعی در طول این مدت قبل از رسیدن به کنگره برای شما رخ داده است و هنگامی که  به یادتان می آید برای شما  جالب می باشد ؟
_مسافر من حدود ۳ ماه در سفر اول، مرا نیز به همراه خودشان به شعبه شیخ بهایی می بردند، اما من از روی نادانی به آموزش ها توجه نمی نمودم  و خواسته ای نیز در من شکل نگرفته بود ، زیرا تفکر من این بود که، این جا نتیجه ای  نمی گیریم و به دلیل این که مسافرم  ناراحت نگردد همراه او به شعبه شیخ بهایی می رفتم، بعد از رهایی ایشان به آمدن کنگره  ادامه ندادم تا این که شعبه امین گلی افتتاح گردید و با خواسته قلبی خویش به کنگره آمدم.

 به نظر خودتان تا چه زمانی درکنگره خواهیدماند؟

پاسخ به این سوال دست خداوند می باشند زیرا خداوند نیاز من را بهتر می داند و  خداوند از صور پنهان من اطلاع بهتری دارد .

 چه صحبت هایی از استاد شما باعث تغییر تفکر شما گردید و نقطه شروعی برای جایگاهی که در حال حاضر در آن قرار دارید گردید ؟

تمامی صحبت های اساتید که در کتاب ۶۰ درجه بود. بارها و بارها مطالعه می نمودم  و بسیار  این صحبت ها من را تکان می داد و باعث تغییر تفکر در من می گردید و حال عجیبی پیدا می نمودم و حس این را داشتم که گویی مقصد خویش را پیدا نموده ام .

 چه رویدادی هنگامی که به یاد شما می آید ترجیح می دهید روی آن متمرکز نگردید؟ 
من ترس بسیار  زیادی درصحبت نمودن  داخل جمع داشتم و همین عامل باعث گردید برای رهایی مسافرم به تهران نروم و این خاطره بسیار در ذهن من مانده و دوست ندارم به  یاد بیاورم. 


به نظر شما کمک راهنمایی چه سختی هایی دارد؟ 
یکی از سختی ها، مسیر راه بود و  من مجبور بودم بسیاری  از مراسم ها را کنسل نمایم، به خصوص روزهای پنج شنبه تا  بتوانم در کنگره و سر جلسه لژیون حاضر گردم، زیرا اصلا دوست نداشتم حتی یک جلسه غایبی داشته باشم و دوشنبه ها و پنج شنبه ها مرتب سرجلسات حاضر باشم برای من کمی  سخت بود، زیرا اطرافیان من درک درستی از کنگره نداشتند، اما همین که می دیدند آمنه تغییر یافته، باعث می گردید کمتر گیر بدهند. به هرحال همین برنامه ریزی نمودن برای رفت و آمد  بسیار  سخت بود.

 تاثیرگزارترین موردی که از همسفر بودن آموختید چه می باشد  ؟
صبر، سکوت، فرمانبرداری و بسیاری از موارد .

عضو شدن در لژیون سردار را چگونه می بینید؟هدف ازعضوشدن در لژیون سردار چه عاملی بایستی باشد؟
حسی که درلژیون سردار دریافت نمودم می توان گفت حس امنیت و آرامش است و دیگری حس رضایت و احساس مفیدواقع شدن. 
همیشه درمن خواسته کمک نمودن  دردیگران وجود داشت اما  اعتماد نمودن  برای من سخت بود. در کنگره  با اعتماد در لژیون سردار عضو گردیدم  و هدف ازعضویت در لژیون سردار این بود که؛ دیگران کاشتند، ما خوردیم حال ما می کاریم دیگران بخورند.

 پیام شمابه تازه واردین وسفراولی ها چه می باشد ؟
برای موفقیت و رسیدن به رهایی بایستی تازه واردین و سفر اولی ها فرمان بردار کامل باشند و در کنگره جستجوگر مطالب در نشریات و سی دی و کتب و جزوات آموزشی  باشند تا بتوانند به خواسته قلبی شان دست یایند، با یک جلسه یا دو جلسه به کنگره آمدن قضاوت ننمایند، محکم و با اطمینان و با ایمان کامل گام  بردارند تا به نتیجه مطلوب دست یابند.

چه زمانی  شما احساس می نمودید که اگر به رهجوی خویش  مشاوره بدهید او را دچار سردرگمی می نمایید ؟
طبق فرمایشات آقای مهندس درمسایل خانوادگی یا مسائل مالی رهجو نبایستی دخالت نمود، من نیز همین روش را در مورد رهجویان در  پیش گرفتم، زیرا  اعتقاد راسخی دارم هر زندگی نسخه خودش را دارد و شرایط هر زندگی با زندگی دیگری مسلما فرق دارد. کار هر رهجو این است که بایستی در شش ماه اولیه بدو ورود سکوت کامل نماید تا به خوبی تا حدی آموزش بگیرد، هنگامی که آموزش دریافت نمود خودش می تواند با توجه به شرایط زندگی خویش  نسخه زندگی خودش را بپیچد و شایسته رفتار نماید. 

کلام آخر:
عزیزان هیچ چیز در هستی به رایگان نمی باشد، بایستی برای رسیدن به خواسته خود ما  هزینه اش را پرداخت نماییم. هزینه رسیدن به حال خوش فرمان بردار بودن کامل از راهنما می باشد، حتی اگر اجرای فرمان برای ما  سخت و دشوار  باشد. بهتر است که به سخنان  راهنما گوش جان فرا دهیم.

در پایان ا ز آقای مهندس و خانم آنی عزیزبسیار سپاسگزارم که به من اجازه دادند در مدت 4 سال در این جایگاه خدمت نمایم.ازمسافرعزیزم بسیار ممنونم و تشکر می کنم که درمدت این 4 سال به من کمک کردند تا خدمت کنم .از اسیستانت شعبه خانم ندا بسیار سپاسگزارم که زحمات بسیار زیادی برای پیشرفت شعبه ی امین گلی کشیدند.از مرزبانان محترم خانم شهلا و خانم فریبای عزیز بسیار سپاگزارم و همینطورازکلیه همسفران شعبه امین گلی و رهجویان عزیزم.

تشکر می نمایم از شما خانم مریم عزیز بابت مصاحبه که وقت گذاشتید. ان‌شاءالله موفق و  مؤید باشید.

تهیه گزارش: همسفر مریم گ از لژیون چهارم
تنظیم و ارسال : همسفر زهراف 

نوع مطلب : مصاحبه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات