اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی


به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.... 
خلاصه سخنان استاد بزرگوار؛ 
یکی از مهم‌ترین مباحثی که در وادی اول بیام گردید تفاوت تفکر با افکار می‌باشد.اگر بتوانیم این دو را تفکیک نماییم بهتر درک می نماییم.
تفکر یک حرکت منسجم و متمرکز است . ولی افکار به صورت پراکنده می باشد و در تمام جهات حرکت می‌ نماید و فاقد تمرکز و انسجام است. 
تفکر مانند بازی پازل است .برای قرار دادن هر قطعه در جای خودش ما تمام قطعات را با هم مقایسه می‌ نماییم  تا بدانیم کدام قطعه مناسب آن جای خالی است و همین‌طور قطعات در ادامه یکدیگر در جای خود قرارگرفته و یک رابطه علت و معلولی بین قطعات وجود دارد . اما در افکار چند خواسته همزمان باهم مطرح می گردد، در تفکر ما از حس برای حل مسئله استفاده می‌ نماییم اما افکار در ما یک حس را به وجود می‌آورند و ما را به دنبال خود به هر سو می کشانند. 
البته تفکر هم می‌تواند مثبت باشد وهم منفی باشد. ما در کنگره درست فکر نمودن  را آموزش می گیریم و می‌آ موزیم. 
در چه صورت تفکر ما اشتباه و خراب می گردد  و تفکر بی‌نتیجه می‌ماند و  موانع تفکر چه چیزهایی می باشند؟ 
بخشی از انحرافات در تفکر به دلیل ناخالصی‌ها می باشد و  یا ما دچار منیت، ترس یا ناامیدی می گردیم و  این‌ مثلث جاهلیت است که تفکر را منحرف می‌ نماید. 
انحراف دیگر در تفکر به دلیل عدم آگاهی از مسائل می باشد.  نفس از یک سری حقه‌ها استفاده می‌ نماید  که ما را فریب دهد، زیرا ما قدرت تشخیص به دست نیاورده ایم ، حقه‌های نفس و یا احساسات منفی خود ما باعث تفکر اشتباهی می‌ گردد . 
 موانع تفکر دو گروه می باشند؛ ناخالصی،  ناآگاهی
ناآگاهی یعنی زمانی که نسبت به مسئله‌ای هیچ حسی نداریم .
ناخالصی یعنی ما نسبت به مسئله‌ای آگاهی داریم ولی احساسات ما تصفیه نگردیده  است. 
تفکرات به دو دسته مثبت و منفی تقسیم می‌ گردند .
در کنگره اعتقاد بر این است که همه چیز بر اساس خواست و فرمان رخ می دهد، تفکر نیز  از این اصل پیروی می‌ نماید، ما زمانی تفکر می نماییم که دارای خواسته داشته باشیم. 
زمانی که ما چند خواسته را باهم داریم، نمی‌توانیم اولویت‌ها را تعیین نماییم  .همه این خواسته‌ها باهم وارد ذهن ما می‌ گردند  و افکار به وجود می‌آیند, خواسته‌های در هم بر همی که تکلیف هیچ‌کدام معلوم نیست.
تفکر در جهت مثبت از خواسته‌های معقول نشأت می‌گیرد .
موقعی که ما تفکر می‌کنیم . القاء  احیاء و تحرک  اتفاق می‌افتد. اگر تفکر مثبت باشد جریان القاء  احیاء و تحرک هم با ما همسو شوند یا ما با آن‌ها هم سو می‌ گردیم  و می‌توانیم یک ساختار قوی به وجود بیاوریم، اما اگر با این سه نیرو هم جهت نگردیم  و بر اساس جهل خودمان حرکت نماییم  یا بر اساس ناخالصی‌های خودمان حرکت نماییم، با اینکه خواسته ما معقول و مثبت بوده ولی به نتیجه خوب و جالبی نمی‌توانیم برسیم و یک ساختارسست را به وجود می‌آوریم. حرکت باید هم جهت با این سه نیرو (القاء  احیاء و تحرک ) و بر اساس اصول تقوا باشد.
حالا اگر این حرکت بر اساس نیروی تاریکی باشد و شخص خواسته نامعقولی داشته باشد این سه نیرو باز هم به کمک او می آیند، اما منتها از نوع منفی و می‌تواند یک ساختار منفی قدرتمندی را به وجود بیاورد همانند سازمان مافیا.

ما در تفکر یک تعریف بنیادی داریم که می‌گوید؛ 
حرکت از مجهول به سمت معلوم.
برای این‌که تفکر درست باشد و نتیجه درستی بدهد، بایستی دو پارامتر رعایت گردد  یکی خود مجهول است؛ یعنی باید بدانیم که مجهولات چه چیزهایی می باشند .
پارامتردوم حرکت است. ابتدا بایستی در تفکر مجهولات را به درستی تشخیص بدهیم که این نیازمند دانایی کافی است. چون عدم آگاهی و حقه‌های نفس باعث می‌شود که مجهول را اشتباه فرض نماییم. 
  در مبحث جهان‌بینی در کنگره 60به مبداً حرکت اهمیت بسیار زیادی می‌دهیم زیرا  معتقدیم که اگر مبداً حرکت مشخص باشد کار خیلی ساده می‌شود. و اگر مبداً غلط باشد تمام محاسبات ما و تمام تلاش‌ها و زحماتمان بدون استثناء غلط از آب در می‌آید زیرا  صورت مسئله غلط است، پس ما باید ستون‌هایمان را بر زمین سخت و محکمی  بنا کنیم .
در وادی اول گفته‌شده که باید نقشه‌ای طرح نماییم که قابل‌اجرا باشد و مشکل خود را به آرامی حل نماییم، اراده به تنهایی نمی‌تواند مشکلات را حل نماید. 

تنظیم و ارسال؛ همسفر زهرا ف 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic