اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
خلاصه سخنان استاد بزرگوار:
مشارکت استاد، در باب  دستور جلسه هفتگی  «آداب معاشرت،ادب وبی ادبی،تعادل وبی تعادلی» می باشد، همین طور که می  دانید که درمان فوق ترک است و تعادل فوق درمان است.
 خیلی از افراد به درمان اعتیاد دست می یابند اما کم‌تر کسی است که به تعادل دست بیابد. انسان متعادل ادب را بسیار  رعایت می نماید  و جناب  مهندس هم بیان نمودند،  انسانی که هروئین مصرف می نماید  و ادب دارد خیلی بهتر از انسانی است که مصرف کننده نمی باشد  و ادب نیز ندارد.
 برای یک انسان ادب سخن اول را می زند، ما شنیده ایم که از قدیم گفته اند؛ ادب او بِه زِ دولت اوست
 هرچه ادب در انسان زیاد تر باشد او را گران‌قدر تر می نماید،
آداب معاشرت تمام زندگی ما را در گرفته است  و جناب مهندس تمامی  آن را برای ما بیان نموده اند، که آداب غذا خوردن چگونه می باشد، آداب صحبت و معاشرت با خانم ها و یا آقایان چگونه می باشد، برای اطلاعات بیش تر می‌توانید به سی دی  جناب مهندس در این مورد  مراجعه نمایید..... 

دستور جلسه ی لژیون سی دی کِشتی

هر انسانی خصوصیات و مدارکی دارد که همین امر  باعث به وجود آمدن ژست در وی می گردد، به طور مثال اگر شخصی دارای  مدرک تحصیلی بالایی باشد ، اصل مهم  ژستی است که برای خویش گرفته است . 
حال اگر روزی  نعمت از ما  گرفته شود نبایستی سرخورده شویم ، همانند  آن مردی که سبیل های خود را با دنبه چرب می نمود  و هنگامی که فرزندش خبر آورد دنبه ای که سبیل های خود را با آن چرب می نمودی  گربه با خودش بُرد ؛ در بین مردم خجالت زده گردید  و نمی دانست که دیگر  چگونه بایستی ما بین مردم  ژست بگیرد.
 ژست گرفتن ویا به طور عامیانه  قیافه گرفتن  کار بسیار بد و ضد ارزشی می باشد. 
انتقاد نمودن از دیگران البته با توجه به شرایط و زمان و سطح  خوب است، اما باید بدانیم که چه سخنی  می خواهیم بر زبان بیاوریم و چه چیزی به جای آن انتقاد جایگزین خواهیم نمود. اگر قرار است چیزی را به دست آوریم، چه چیزی را به جای آن می خواهیم از دست بدهیم. 
همه ی ما  دائماً به فرزندان خویش  می‌گوئیم؛  پای تلویزیون و گوشی ننشین، خب حال  به جای این کار بایستی  راهکاری به آن‌ها نشان دهیم و  فقط نهی و انتقاد ننماییم. 
 نکته مهم این است که بایستی  همیشه  خود واقعی مان  باشیم، سعی نماییم هیچ گاه نقاب بر چهره  نزنیم، زیرا نقاب زدن از انسان انرژی زیادی را می گیرد، به طور مثال، یک  زن و شوهر در جمعی می نشینند و می خواهند خودشان را زوجی عاشق نشان دهند، اما در زندگی واقعی خودشان مشاجره و ناراحتی های بسیاری  دارند. 
اگر بخواهیم چیزی را که واقعیت ندارد به زور به دیگران تحمیل نماییم، انرژی زیادی را از دست خواهیم داد پس بهتر است که نقاب نزنیم و ترس از قضاوت دیگران نداشته باشیم. البته به سخن بسیار راحت و آسان می باشد، اما اگر بتوانیم عمل به آن چه که می گوییم عمل نماییم مطمئناً به آرامش بسیار زیادی می رسیم.

جناب مهندس می فرمایند : در شرایط سختی به سر می بردم و مشکلات زیادی متحمل گردیدم، اما اگر همین مشکلات وجود نداشت، هیچ کدام از ما به درمان نمی رسیدیم. 
مشکلات زندگی ما را وادار نمود تا  روی این صندلی ها بنشینیم و با سی دی نوشتن به حال خوش برسیم. 
یکی از خوبی مشکلات این است که، انسان را وادار می نماید  که آموزش بگیرد و در زندگی اش  تغییر ایجاد نماید . 
کشتی، تمثیل جسم انسان می باشد، جناب مهندس به جسم بهای زیادی می دهند  و می فرمایند ؛ جسم در ُبعد مادی لازمه حیات است، پس ما باید از آن مراقبت نماییم . انسانی که به جسم خود رسیدگی نمی نماید و این گونه بگوید که ما آخرش می میریم، هیچ گاه نمی تواند در دنیا زندگی زیبایی داشته باشد، زیرا هر روز دچار کاهش انرژی می گردد  ودچار انواع بیماری های جسمی و روانی می گردد  و با ویروس کوچکی باعث نابودی خویش می گردد . 
پس بایستی بسیار مراقب جسم خویش باشیم.
 انسان گاهی مانند پرنده ای است که بر یک کشتی سوار است. پرنده، تمثیل نفس انسان است و کشتی جسم است و این نفس در این جسم وجود دارد و دنیا را از همین روزنه می بیند یعنی نفس ما دنیا را از روزنه جسم می بیند و نفس محدود شده است به همین جسم و نمی تواند همه حقایق را ببیند. 
نفس ما اسیر جسم می باشد  و دامنه دید محدودی دارد. 
گاهی با یک بلم کوچک تا بی کران می رود، به این معناست که برخی  از انسان ها  با همین بلم کوچک و جسم خود تا بیکران می روند.

در اینجا منظور انسان هایی می باشند  که کشف و شهود می نمایند  و با این‌که در بند جسم خویش می باشند  می توانند به مرحله ای برسند که تا بی کران را طی نمایند  و دنیاهای دیگر را مشاهده گر باشند و می اندیشند که حتی بلم را به پرواز در آوردند.
 زمانی در جایی می مانند وبه علت ها ومعلول های آن فکر نمی نمایند، یعنی انسان‌هایی هم پیدا می شود که یک جا مانده اند و به قولی در مخمصه گیر افتاده اند  و دربد بختی، تاریکی و ظلمات به سر می برند  و حتی به علت این وضعیت خود فکر هم نمی نمایند.
گاهی برخی افراد به راحتی  دیگران را در مشکلات خود مقصر می دانند.
اولین قدم برای درمان و رهایی هر کسی این است که خویش  را مقصر اصلی مشکلات خود بداند.
 نیک می داند که باید مکان را تغییر دهداما نمی داند چگونه!!؟ 
جناب  مهندس فرمودند: باید ساعت‌ها فکر نمود  تا چاره ای برای مشکلات خویش  پیدا نماییم و تنها راه این است کمی به درون خودمان متمرکز گردیم  و  برای حل مشکلات خویش  چاره ای  بیندیشیم و از هیچ کس توقعی نداشته باشیم.

 طوفان همچنان ادامه دارد ، مشکلات هم‌چنان در جای خود می باشند .
در این مقوله باید به نیروهای درون خود فکر نماییم .
این پیام ها فقط خطاب به خود جناب  مهندس نمی باشند و برای تک تک ما بیان گردیده است.
بایستی از نیروهای درون خود کمک و یاری بطلبیم ، به خصوص از نیروی تفکر و تمرکز، تا راه حلی برای مشکلات خود پیدا نماییم  و از قدرت آنها قوت بگیریم .
انسان هنگامی قوت می گیرد که از گنج درون خویش  که همان  نیروها هستند کمک بگیرد.

جناب مهندس هنگام  ترک بیش‌ترین اشتباهات  را داشته اند  و  آزمایش ایشان در ترک های ناموفق  منفی بوده است ، اما این نتایج آزمایش نشان دهنده آن  نبود که ایشان  به درمان رسیده اند ، زیرا اصل کار که سیستم ایکس بود  هنوز بازسازی نگردیده بود.
 
سیستم ایکس تمام  موادی که در تریاک و شیشه و هروئین و بقیه مواد مخدر می باشد همانند؛ مواد شادی آور ،محرک،مُسَکِن،توّهم زا و حتی بیهوشی را هم تولید می نماید  و با قدرتی بیش‌تر و فراوان تر؛و به وسیله آن‌ها بدن ما به تعادل می رسد .
برای درمان سیستم ایکس مسافران،باید داروی OT مصرف نمایند تا  سیستم بدن  دوباره  راه اندازی گردد  و  مواد مخدر درونی را تولید نمایند .
ما همسفران هم برای مراقبت از سیستم ایکس خود باید از افکار منفی،ترس،اضطراب،استرس و ضد ارزشها دوری نماییم، بدانیم که با انجام هر کدام از این کارها،سیستم ما از تعادل خارج می گردد  و مواد به خوبی تولید نمی گردد  و  باعث بی‌حالی و بی حوصلگی ما می گردد.
نیروهای درون ما همانند چه می باشد؟ 
در مورد نیروهای درون ،به مثالی اشاره می نماییم، به طور مثال در یک موبایل برنامه های متعددی  تعبیه گردیده است، اما اوقات  افراد از موبایل فقط برای شماره گیری و پیام دادن استفاده می نمایند و از ما بقی برنامه ها استفاده ای  نمی نمایند .
دقیقا انسان ها نیز  همین گونه می باشند، برنامه های زیادی که ما به آن‌ها نیرو های درون می گوییم ،در انسان هم تعبیه گردیده  است، اما  ما از خیلی آن‌ها استفاده نمی نماییم، به طور مثال؛ بایستی  از قدرت یادگیری، تفکر، تمرکز، قدرت عشق و قدرت صبر کمک و مدد بگیریم تا بتوانیم در زندگی پیشرفت خوبی داشته باشیم.
 در کامپیوتر هم همین گونه می باشد، برنامه های زیادی دارد، اما فردی پیدا نمی شود  که  تمامی   برنامه ها را به غیر سازنده بلد باشد. در یک لاک پشت نیروی و قدرت  یادگیری وجود ندارد.
 هیچ گاه نمی توان  به یک لاک پشت سواد یاد داد، زیرا  این قدرت در او وجود ندارد  و از لحاظ فیزیکی انگشت ندارد و کامل نمی باشد، پس بایستی  از نیروهای درون خود به خوبی استفاده نماییم  و معلمی باشیم برای دیگران که چگونه می توان از نیرو های درون کمک و یا مدد بگیریم.


نویسنده:همسفر فاطمه ط
ویرایش:همسفر نسرین 
تنظیم عکس:همسفر زهرا ف
دستور جلسه ی هفته ی آینده :سی دی مدرس از استاد امین
نوع مطلب : گزارش های لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات