اوج آرامش
درباره وبلاگ



آرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
سه شنبه 9 خرداد 1396 :: نویسنده : اعظم همسفر
به نام قدرت مطلق الله
لژیون کمک راهنمای محترم همسفر آمنه ، شعبه ی امین گلی،  روز دوشنبه ۹۶/۳/۸ با استادی همسفر اعظم و دبیری همسفر زهرا با دستور جلسه «سی دی سرنوشت» رأس ساعت ۱۶:۳۰ آغاز به کار نمود.

ما می‌گوییم تقدیر را خود شخص رقم می‌زند؛ یک نمونه از روز الست و پیمان به بعد است و یک نمونه از روز تولد به بعد می باشد. 

کسی که هفته‌ای یکی، دوبارتفریحی مواد مصرف می‌کند تقدیرش می‌شود معتاد. خواست او در زمان حال مصرف مواد است ولی تقدیر و سرنوشت او در آینده یک معتاد است. 

در ادامه ی مطلب بخوانید...

سخنان استاد محترم:

وقتی صحبت از تقدیر می‌شود همیشه سرنوشت را مقصر می‌دانیم. اگر امروز شکست‌خورده‌ام، در زندانم، قاتلم و ... می‌گوییم این سرنوشت من است و دست تقدیر است و من هیچ دخالتی ندارم.

 در قدیم می‌گفتند سرنوشت هر کس روی پیشانی‌اش نوشته‌شده است؛ درصورتی‌که این کاملاً اشتباه است چراکه سرنوشت اشخاص با خواست خودشان رقم‌زده شده است. تشکیلات الهی و سازمان الهی، سازمانی است که همه‌چیز در آن درنهایت دقت و نظم و حساب‌کتاب تنظیم‌شده است و نیرو و قدرت فوق‌العاده‌ای پشت این تشکیلات وجود دارد. اگر دقت کنیم یک برگ درخت برای ما مشخص می‌کند که چه قدرتی پشت او نهفته است. پس این‌طوری نیست که روی پیشانی شخص بنویسند قاتل، زندان ...ولی اگر از یک انسان سرمایه‌دار بپرسند چطور به اینجا رسیده‌ای؟ می‌گوید زحمت کشیدم، تلاش کردم، تنبلی و کاهلی نکردم. 

البته یک ریشه و سابقهٔ کهن نیز دارد. بعضی‌اوقات نمی‌شود مسائل را تا انتها باز کرد، زیرا ممکن است افکار انسان‌ها آماده نباشد. 

ما می‌گوییم تقدیر را خود شخص رقم می‌زند؛ یک نمونه از روز الست و پیمان به بعد است و یک نمونه از روز تولد به بعد می باشد. 

کسی که هفته‌ای یکی، دوبارتفریحی مواد مصرف می‌کند تقدیرش می‌شود معتاد. خواست او در زمان حال مصرف مواد است ولی تقدیر و سرنوشت او در آینده یک معتاد است. کسی که در مقابل خوراک نمی‌تواند جلوی خود را بگیرد خواست او در زمان حال خوردن است و تقدیرش چاقی و اضافه‌وزن است.

 پس تمامی اعمالی که ما امروز انجام می‌دهیم سرنوشت فردای ما را ترسیم می‌کند.

 اگر به تشکیلات بدن نگاه کنیم می‌بینیم که از چه اجزای ریز، چه فعل‌ و انفعالات، چه مکانیزم دقیق، چه دانش و علمی که حتی در تصور ما نمی‌گنجد به وجود آمده است. مکروفاژهایی که در مغز استخوان ساخته می‌شوند، جزء سیستم ایمنی بدن هستند و در قسمتی که تولید می‌شوند اگر جزئی از کنترل خارج شود نابودش می کنند و یا پروتئینی که در سلول ساخته می‌شود مانند پروتئین راهنما عمل می‌کند و پروتئین‌هایی که از نظم و نظام خارج می‌شوند را کنترل و اصلاح می‌کند، اگر درست نشد به یک پروتئین دیگر می‌دهد و اگر دوباره نشد دستور نابودی‌اش را می‌دهد. زیرا اگر پروتئین‌هایی که از نظم خارج می‌شوند زیاد شوند تعداد پروتئین‌هایی که نرمال نیستند زیاد می‌شود و می‌شود آلزایمر وام اس و... درست مثل کنگره اگر ره‌جویی درست عمل نکرد، راهنمایش را عوض می‌کنند اگر بازهم درست نشد کمیته انضباطی و درنهایت ...نمی گذارندتعداد این افراد زیاد شود. پس وقتی درون یک سلول، یک سازمان کوچک چنین نظم و نظامی حاکم است که اگر از صراط مستقیم خارج شود یقهٔ آن را می‌گیرند، چگونه ممکن است در جوامع بشری و سیستم طبیعت حساب‌ و کتاب نباشد! 

پس سرنوشت با خواست افراد رقم‌زده می‌شود.

 حرکت ما در هستی مثل دایره است ودرهر مسئله‌ای که قرار می‌گیریم، خودمان آن را رقم‌ زده‌ایم.

بررسی می‌کنند چه کردی؟ اندازه‌ات چقدراست؟ و بر مبنای آن می‌نویسند؛ اگر ذره‌ای عمل خیر باشد باید پاسخگو باشید، پس التماس و پارتی‌بازی و گریه زاری ندارد و این‌ها مخالف نشر صحیح آیات الهی است، پس تقدیر بر مبنای خواست انجام می‌گیرد و فرمان الهی برمبنای خواست صادر می‌گردد.. فرمان الهی در شرایط خاص صادر می‌شود مثلاً به کارنامهٔ رسول خدا نگاه می‌کنند و فرمان می‌دهند این کار را انجام بده.

 ما با اعمال امروزمان در حقیقت تقدیر فردای خود را می نویسیم. باید اعمال و رفتار و کردارمان را عوض کنیم در جهت ارزش‌ها حرکت کنیم، فرامین الهی را قدم‌ به‌ قدم اجرا نماییم، فساد نکنیم، چراکه با گریه و زاری و دعا چیزی عوض نمی‌شود. آنچه امروز به سر ما می‌آید مربوط به گذشتهٔ ماست، البته نباید غرق درگذشته شد زیرا تأسف گذشته را خوردن چیزی است که انسان را اذیت می‌کند و باعث کاهش انرژی انسان می‌شود، فقط باید از گذشته عبرت گرفت.

انسان از تنها چیزی که باید بترسد نیروهای الهی است وقتی انسان در صراط مستقیم است و به‌ طرف ارزش‌ها حرکت می‌کند دیگر لزومی ندارد از چیزی بترسد.

 وقتی چیزی تقدیر و یا فرمان الهی باشد ما با خوب و بد آن کاری نداریم چون تقدیر مثل تیری است که از چله کمان خارج‌شده و می‌رود تا به هدف برسد. ممکن است اتفاقی پیش آید که از نظر ما بد باشد، ولی در آن رازهای پنهانی آشکار می‌شود، مانند سکتهٔ آقای مهندس که پیشامد بدی بود ولی درمان سیگار رازی بود که به‌ واسطهٔ آن آشکار شد. پس ممکن است در پی وقایع زندگی ما خیری نهفته باشد.

ما باید به اعمالمان نگاه کنیم آن‌ها را ارزیابی کنیم، همیشه در حال مقصر جلوه دادن دیگران نباشیم، نخواهیم همه‌چیز از طرف دیگران به ما برسد، اشتباهات دیگران را بزرگ و کارهای خودمان را کوچک نبینیم، کارهایمان را برنامه‌ریزی و مدیریت کنیم، چیزی را که نمی‌دانیم نگوییم، گوش کنیم یاد بگیریم بعد نظر دهیم، ایرادهایمان را پیداکرده برطرف کنیم تا چیزهایی که از یادمان رفته را دوباره به یاد بیاوریم.

اگر امروز مشکل‌داریم به گذشته نگاه کنیم، ببینیم مسئله و ضعف ما چه بوده؟

ممکن است انسان‌ها خیلی چیزها را بدانند، لازم نیست که مطرح کنند. آقای مهندس یک سری رازها از خلقت می‌دانند که بیان نمی‌کنند چون انسان‌ها ازنظر فکر و اندیشه به آن درجه نرسیده‌اند و برایشان اشکال ایجاد می‌شود، دیگر اینکه باید به اعتقادات هم احترام بگذاریم، تعصب نداشته باشم، دیگران را نکوبیم، همیشه و در همه حال به یاد خداوند و نیروهایی باشیم که از آن‌ها انرژی دریافت می‌کنیم، فکرمان را روی نیروهای منفی نگذاریم زیرا که فقط انرژی از دست می دهیم.

دستورجلسه ی آینده در تاریخ ۹۶/۳/۲۲: سی دی شهر وجودی

نویسنده و عکاس: همسفر اعظم

ویرایش: همسفر مهسا




نوع مطلب : گزارش های لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات