اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید... 


کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر جزء موثرترین و پرکاربردترین منابع آموزشی کنگره 60  محسوب می گردد که توسط جناب مهندس دژاکام به رشته ی تحریر درآمده است و کتابی است که به قول جناب مهندس هرگز بسته نخواهد گردید و هر کس در حد معلومات خویش می تواند از آن بهره برداری نماید. 

در این منبع آموزشی به  مراحل تدریجی و موفقیت آمیز درمان اعتیاد پرداخته گردیده است، تا در اختیار دیگران انسان ها قرار بگیرد، تا چراغی باشد برای کسانی که به دنبال نور می باشند. نشان ماندگاری این کتاب تیتراژ بالای آن می باشد که تا  هم اکنون به چاپ پنجاه و چهارم  هم رسیده است. 
خوشبختانه کتاب 60 درجه بسیار تجدید چاپ گردیده و در سایت های مرتبط با درمان اعتیاد به انگلیسی نیز ترجمه گردیده است. 
از شاخصه های بسیار خوب کتاب می توان به این موضوع اشاره داشت که در عین سادگی و روانی از مطالب بسیار علمی خوبی برخوردار  می باشد و سه مؤلفه ی جسم، روان، جهان بینی مد نظر قرار گرفته است. 
کتاب به صورت تمثیل بیان گردیده و سخنان استادان بزرگوار که در آن وجود دارد نکات تأمل برانگیزی را در وجود افراد خواهان رهایی از هر عمل ضد ارزشی بیدار می نماید، زیرا روش موجود در این کتاب  علاوه بر درمان اعتیاد برای موارد دیگر نیز به کار می آید. 
نکته ی جالب و تأمل برانگیز در آن به کار گیری سه قوه ی حس، نور، صوت در کتاب می باشد، که با تصاویری بسیار قابل فهم و واضح بر آموزش کتاب کمک شایانی می نماید. 
برای هر یک از تصاویر موسیقی با نُت مخصوص خویش وجود دارد، به طور مثال آهنگ زیبای رهایی مرتبط با تصویر ورزش اسکی می باشد. 
در این کتاب 14 تصویر به نمایش گزارده می شود که به شرح تصاویر عکس می پردازیم، 
تصویر روی جلد نشان گر سَمبلی از تجّلی قدرت خداوند می باشد و در واقع به نوعی ساختار درونی آدمی را نشان می دهد که در کنار کویر خشک، منطقه ای خوش آب و هوا به چشم می خورد که نشان گر مرز بین بهشت و جهنم درون می باشد که هر دو در وجود انسان جاری می باشند. قرار گرفتن در هر یک از بهشت و یا جهنم مسلتزم عملی است که  انجام می دهیم تا در کدامین منطقه قرار بگیریم. 
تصویر پشت جلد کتاب نشان گر فرد رها شده که از تاریکی ها است که  عبور نموده و نیروی فراموش شده ی خویش را که با حیله و نیرنگ از او گرفته شده را باز  پس می گیرد و به خویشتن خویش باز می گرداند. 
12 تصاویر درون کتاب شامل سه بخش می گردد که شامل نبرد درون و بیرون می باشد که  به طور اجمالی به آن می پردازیم‌، 
تصویر ماشین قرمز در یخبندان و در کنار آن چهار تصویر دیگر  دشواری های سفر  را به عرصه ی  نمایش می گزارد که با هر حرکت اشتباه سقوط را در پی خویش به همراه دارد و تصویر یخبندان آخر کتاب که اسکی وجود دارد، نشان از جنگ درون و بیرون است که فصل ها را طی نموده و حالا به نقطه ای رسیده که نه تنها برای او سخت و دشوار  نمی باشد بلکه نشاط آور نیز می  باشد و نقطه ی تفکر و آغاز حیات می باشد. 
گروه دوم تصاویر، درخت پوسیده ای است که آن نیز شامل چهار تصویر می گردد و تمثیل جسم انسان و تغییراتی است که در طول مسیر برای او رخ می دهد که بعد از جوانه زدن و رشد آن ها تبدیل به انسانی سالم و پاک می گردند، گویی که  انسانی تازه متولد گردیده است. 
گروه سوم شامل تصاویر درون می باشد که نبرد میان نفس و عقل را به نمایش گزارده و در ابتدا نشانگر درون آشفته انسان و در آخرین تصویر نشانگر فردی پیروز می باشد. 
تصویر زیبای دیگر در این کتاب تصویر غسل در صحرا می باشد که انسان  با، باران رحمت الهی غسل می نماید و از آخرین آلودگی های درون و برون رهایی می یابد و آلودگی های وی به صورت آب سیاهی در صحرا روان می گردد که شن های صحرا نیز آن آب را جذب نمی نمایند. 
از جلوه هایی  تصویری زیبا در این کتاب وجود  انسان هایی است که، نشان می دهند که با فرهنگ ها و آداب و رسوم متفاوت و
 مختلف برای شخص لباس سپیدی به نشانه ی پاکی به ارمغان  می آورند.نویسنده:همسفر زهرا ف
تنظیم وارسال:همسفر نسرین
نوع مطلب : مقاله، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic