اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی

به نام قدرت مطلق الله

روز دوشنبه مورخ ۹۶/۳/۸ جلسه‌ی هشتم از دوره‌ی هفتم کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه‌ی هم‌سفران شعبه‌ی امین گلی با نگهبانی هم‌سفر لیلا، استادی کمک راهنمای محترم هم‌سفر آمنه و دبیری هم‌سفر خدیجه با دستور جلسه‌ی <در استحکام پایه های مالی و علی کنگره من چه کرده ام؟> رأس ساعت 16 آغاز به کار نمود.

اگر ما به کنگره کمک مالی نکنیم باز چرخ کنگره به خوبی می چرخد و از حرکت باز نمی ماند منتهی این من هستم که متضرر می شوم و حال خوب و خوشی ندارم به سبب ناسپاس بودن و قدر نشناسی.

لمس مجدد جایگاه استادی را به کمک راهنمای عزیزمان خانم آمنه تبریک می گوییم.

استاد پس از شکر گزاری از خداوند و نگهبان جلسه بابت لمس مجدد جایگاه استادی چنین فرمودند :
در ابتدا به دبیر دوره قبل و هم چنین دبیر دوره جدید خدا قوت و تبریک عرض می کنم. فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را خدمت همه ی عزیزان تبریک می گویم انشالله بتوانیم بهره ی کافی را از این خوان گسترده الهی ببریم ‌.
در استحکام پایه های مالی و علمی من چه کرده ام؟
این دستور جلسه به صورت سوالی مطرح شده و باعث می شود، کمی فکر کنیم  که ما بعنوان شخصی که از کنگره استفاده و بهره ی زیادی برده ایم از نظر مالی و علمی، برایش، چه کرده ایم ؟
خوشبختانه کنگره از لحاظ علمی مشکلی ندارد. زیرا با وجود جناب اقای مهندس و اساتید گرامی ایشان، از علم غنی و بی پایانی برخورداریم.
ما می توانیم علم کنگره را همانند راهنمایان خود در  حد توانایی مان اشاعه و انتقال دهیم. مثلا با مشارکت کردن و گوش دادن به مشارکتها. چون در هر مشارکتی یک پیام یا تجربه ای نهفته است و هم چنین با گوش دادن به سخنان استاد جلسه که برای پنج دقیقه صحبت، دو ساعت مطالعه انجام داده است و مطالب مفیدی را  در بر دارد.
علم و ثروت در مقابل هم نیستند بلکه مکمل یکدیگر می باشند، اگر ما علم زیادی داشته باشیم یا حتی مخترع باشیم ولی پول و ثروتی نباشد که آن اختراع را ثبت کرده و به تولید انبوه برسانیم این علم، سود و فایده ای برای ما ندارد.
هزینه های کنگره زیاد است از جمله خرید زمین، پرداخت اجاره بها، هزینه های آب و برق و تلفن، برنامه افطاری دادن به اعضا، خرید وسایل از قبیل صندلی، میکروفن و وسایل ورزشی و... .
تمامی این مخارج را باید در حد توانایی خود تامین کنیم زیرا ما به هیچ  نیرو و ارگانی وابسته نیستیم.
اگر بخواهیم مخارج کنگره را از بیرون تهیه کنیم ناچار هستیم در تصمیم گیری ها و نحوه ی اداره کنگره با آنان رایزنی کنیم و این کار باعث می شود از هدف و مسیر خود دور شویم.
اگر حتی مشکل مالی هم داشته باشیم باعث نمی شود که کمک مالی نکنیم زیرا جهان ما جهان داد و ستد است. باید اول بدهیم تا بتوانیم دریافت کنیم.
فراموشی برای انسانها یک نعمت بزرگ است ولی نه در همه ی مسائل. 
هیچ گاه فراموش نکنیم در گذشته تا چه حد افسرده و نا امید بودیم. زندگی اکثر ما به مویی بند بود. چه قدر پول پزشک و دارو می دادیم و اغلب از قرص های مختلف استفاده می کردیم. ولی اکنون چه؟ اگر مقداری از این هزینه هایی که می کردیم را برای کمک به کنگره در نظر بگیریم و به شکرانه این همه نعمت که به ما عطا شد در حد توان خود به کنگره کمک کنیم از گناه بزرگ کفران نعمت مبری می شویم چون کفر نعمت یعنی این که نعمتی را داشته باشی ولی آن را پنهان کنی و به حساب نیاوری.
اگر ما به کنگره کمک مالی نکنیم باز چرخ کنگره به خوبی می چرخد و از حرکت باز نمی ماند منتهی این من هستم که متضرر می شوم و حال خوب و خوشی ندارم به سبب ناسپاس بودن و قدر نشناسی.
باید مراقب بود که نیروهای بازدارنده مانع انجام وظیفه ما نشوند و مبادا وقتی می خواهیم کمکی به کنگره کنیم دستمان بلرزد.
به امید روزی که بتوانیم مقداری از دین خود را به کنگره ادا نماییم.
نویسنده: همسفر آمنه
عکاس: همسفر لیلا
ویرایش: همسفر مهسا
نوع مطلب : استادی و نگهبانی و دبیری های لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic