اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
گزارش عملکرد لژیون یکم مورخ 99/3/26
سی دی جواب از جناب مهندس دژاکام 
کمک راهنمای محترم؛ همسفر خانم آمنه

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید...... 
خلاصه سخنان استاد محترم؛
مطالب سی دی جواب با سی دی تقدیر،تقریبا مشابه می باشند، اما بایستی در نظر بگیریم که هر جمله ای از کتاب 60 درجه دارای معنا و مفهوم خاصی می باشد و مرور آن ها خالی از لطف و آموزش نمی باشند. 

استاد سردار می فرمایند؛  «آن‌چه در تقدیر است، آن به انجام می رسد.» 
این جمله به این  معنا است که، آن چیزی که در تقدیر برای ما نوشته گردیده است، برای ما اتفاق می افتد، 7زیرا گفتیم که تقدیر همانند تیری است که از کمان رها گردیده است و مطمئنا به هدف می‌خورد، اما با درایت و کیاست خویش می‌توانیم به گونه ای رفتار نماییم که آسیب کم تری ببینیم. 
هنگامی که گفته می گردد؛ تقدیر ما در شب قدر رقم می‌خورد، بدین معناست که بر اساس اعمال خوب و بد ما در طول سال رقم می خورد و نه  فقط در شب قدر.
اعمال ما در خطوط تقدیر به سزا و  بسیار مهمی دارند  و به آن شکل دیگری می‌دهند ؛منظور این است که، تقدیر برای ما قطعا اتفاق می افتد، اما مهم است که ما چگونه با تقدیر برخورد نماییم، حال ممکن است تقدیر ما منفی باشد  اگر ما دانا باشیم و قبل از انجام هر کاری تفکر لازم و درستی داشته باشیم، مسائل منفی باعث رشد ما می گردد  و اگر  نادان باشیم باعث مشکلات بیشتری برای ما می گردد.
همان طوری که ذکر نمودیم، تقدیر همانند  تیری است که از چله ی کمان  رها گردیده است و به هدف می‌خورد و این  مهارت ما است که تعیین ‌می نماید  تیر به کجا برخورد نماید .

جناب  مهندس می فرمایند؛مشکلات را لعنت خداوند ندانید، بایستی پیامی که مشکلات برای ما دارند را  دریافت نماییم  و از مشکلات به نفع خودمان استفاده ی لازم را ببریم. 
برخی از انسان ها از مشکلات و شکست پل پیروزی می‌سازند و بعضی ها به واسطه مشکلات و شکست   دچار نابودی و افسردگی و زوال می گردند .

زندگی بر مبنای سه مسئله خواست، تقدیر و فرمان الهی به  حرکت خویش ادامه می دهد، خواست؛ همان اختیار است. تقدیر؛ همان جبر است که بر اساس اعمال خودمان صورت می پذیرد،فرمان الهی؛  شامل رخداد های طبیعی مانند  سیل و زلزله و ...می گردد .

ما انسان‌ها همگی نیاز به انرژی داریم و این انرژی از درون خودمان سرچشمه می‌گیرد. خودمان به خودمان می‌توانیم انرژی بدهیم. ما برای فراگیری به زمان نیاز داریم. همه‌ی مطالب گویا می باشند. هر انسانی یک کتاب زنده است، که هرلحظه یک ورق آن با تمام حالت‌های خود اهریمنی و الهی، حک می‌گردد. کاری انجام  نمایید که به تاریکی‌ها رهنمون نگردید، صفحات باید کاملاً پررنگ و تمیز نوشته گردد، این همان ساختن قالب است. سفر اولی‌ها را می‌گوید، کسانی که در سفر باشند و سفرشان را درست انجام بدهند، بیداری نیروهای خفته‌ی درونشان را می‌بینند و حس می‌نمایند. گاهی اوقات مادر ارسارت  ضد ارزشی های که اطراف خود ساخته ایم می باشیم ، که خودمان خبر نداریم. درگیر قرص و مواد و افکار منفی،که اگر می‌دانستیم وارد نمی‌شدیم. 
مهم‌ترین قسمت  تقدیر این است که بتوانیم از یک تقدیر منفی بهترین نتیجه مطلوب  را دریافت نماییم. در مورد مسائل منفی مانند  کابوس و غیره نبایستی  به آن‌ها بها و ارزش بدهیم، بلکه بهای زیاد و فکر کردن به آن ها موجب  آبیاری و رشد بیشتر افکار منفی وکابوس های شبانه مان می گردد.

 هیچ زمان از کلماتی با  بار منفی حدالامکان استفاده ننمایید ، زیرا  قانون  عمل و عکس‌العمل  و در کائنات آن چه که گفته می شود، به ما باز می گردد، طور مثال ما در کنگره از کلمه ی خسته نباشید استفاده نمی‌ نماییم  بلکه  بار مثبت خدا قوت را به کار می‌بریم.

جناب مهندس در سی دی می فرمایند؛ هیچ گاه و از هیچ جهت به نادان نزدیک نگردید  و با او سخن مگوئید. 
گاهی اوقات ممکن است خود ما نیز نادان باشیم و بزرگ ترین نادان در درون خود ما می باشد.آن صداهایی که  می‌شنویم نیروهای منفی درون خودمان می باشند، نبایستی این گونه خیال نماییم  که همیشه نادان بیرون از ما وجود دارد و همیشه خود را مُبَرّا بدانیم. 

هیچ نفسی نمی‌تواند بار نفس دیگری را به دوش بکشد  و فقط خود ما بایستی  مسئولیت کارهای خویش  را بر  عهده بگیریم و بایستی  زاویه ی دید وافکار واندیشه مان را تغییر بدهیم.

بیرون از وجود ما  هیچ خبری نیست و باید به درون خود متمرکز شویم و به خویش بنگریم  و با استفاده از توانائیها و نیروهای درونی خود مشکلات خود را حل نماییم. 
بایستی  نیروهای خفته درون را با صبر و آگاهی آرام آرام بیدار نماییم و به کار ببندیم. 
مسائل نیمه کاره را تمام و کامل انجام دهیم تا به قول معروف   «استخوان در  زخم نگزاشته باشیم» و باعث نا آرامی روح و روان ما نگردند، انجام کارهای معوقه باعث می گردد انرژی بیش تری دریافت نماییم. تنظیم وارسال:همسفر نسرین
نویسنده:همسفر بنفشه
دستور جلسه هفته ی آینده:سی دی کِشتی
نوع مطلب : گزارش های لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 30 خرداد 1399 04:11 ب.ظ
بسیارعالی


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات