اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
سه شنبه 27 خرداد 1399 :: نویسنده : همسفر نسرین

جلسه ششم از دوره ی شانزدهم کارگاه های آموزشی خصوصی همسفران شعبه ی امین گلی با استادی همسفر فاطمه ، نگهبانی  همسفر زهره و دبیری  همسفر عزت با دستور جلسه ی «کتاب 60 درجه و تصاویر آن» روز دوشنبه 26 خرداد ماه سال1399 ساعت 16 آغاز به کار نمود.


به ادامه مطلب مراجعه فرمایید..... 

 سخنان استاد:

کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر خودآموزی برای درمان بیماری اعتیاد می باشد که به زبانی ساده بیان گردیده است و در عین حال بسیار علمی می باشد.
در کتاب ذکر شده جناب مهندس رویداد ها و اتفاق های دوران مصرف را بیان داشته اند و به سادگی روش DST را شرح داده اند.
در کتاب به مواردی از جمله؛ ترک های نا موفق پی در پی، صورت مسئله اعتیاد، چگونگی درمان، تجربیات در طول سفر خویش را بیان نموده اند.
کتاب 60 درجه زیر صفر کتابی جامع و کامل است که هر تازه واردی به محض ورود به کنگره در پکیج های اولیه کتاب به او داده می شود و شخص بعد از خواندن کتاب به ادامه ی درمان علاقه مند می گردد. هنگامی که تا حدودی بر کتاب مسلط گردید به آن درمان واقعی که مد نظر می باشد خواهد رسید. کتاب فوق جهانی گردیده و در سایت انگلیسی زبان به زبان های انگلیسی و فرانسه ترجمه گردیده است. 
کاربرد آن فقط مختص به درمان اعتیاد نمی باشد و علاوه بر آن راهکاری اندیشمندانه و درست برای زندگی نمودن می باشد. 
نکته ی جالب در مورد کتاب این است که هر چند سال یک بار کتاب های درسی تغییر یافته و محتوایشان تا حدی تغییر می نماید، اما کتاب 60 درجه ور طول 20 تا  کنون هیچ تغییری نیافته است و بار هر بار خواندن این کتاب مطلبی تازه می توانیم دریافت نماییم. 

کتب زیادی تا کنون در حوزه ی اعتیاد به نگارش درآمده است، اما کتاب 60 درجه کاربردی می  باشد و علم درست را در دسترس  دیگران قرار می دهد و تا کنون به چاپ 53 نیز رسیده است و بر همین اساس طرفداران بسیار زیادی نیز دارا می باشد. 
در کتاب پیامی زیبایی آمده است که برای شما می خوانم  «من آب می آورم تو آن قدر بنوش که سیراب شوی» 
همین مطلب ویژگی کل کتاب را بیان نموده است. 
کتاب 60 درجه پر از معانی و مفاهیم بسیاری می باشد که طبق فرموده ی جناب مهندس این کتاب  هرگز بسته نخواهد گردید و بسته به میزان دانایی انسان ها دارد که چه مقدار از آن برداشت نمایند. 
گاهی فهم  پیام های ذکر شده در کتاب ممکن است کمی سخت به نظر برسد، اما شخصی که دغدغه ی فهم آن را داشته باشد، راه برای او باز می گردد و مفاهیم بسیاری را متوجه می گردد، به قول معروف  «آب کم جوی تشنگی آور به دست» 
برای درک پیام ها می توان پیام ها را حفظ نموده و یا سی دی های مورد نظر را گوش دهیم تا مطالب برای ما ساده گردد. 
در مورد تصاویر کتاب، می توانیم به این نکته اشاره نماییم که تصاویر در مقوله ی آموزشی نقش به سزایی دارند تا به درک درستی از مفاهیم برسیم. 

کتاب شامل 14 تصویر می باشد، تصاویر به مقوله ی سفر جناب مهندس از ابتدا تا انتهای سفر را به مفهومی واقعی  پرداخته است. 
در کتاب از تمثیل استفاده گردیده است که می توان با نگاهی گذرا به  یخبندان و درختان در تصاویر به درک خوبی از اوضاع پی ببریم که در چه مرحله ای به سر می برد. 
کتاب 60 درجه زیر صفر با تصاویر و صوت و حسی که به وجود می آورد، با قوی ترین و کامل ترین شکل ارتباطی در جان ما حک می نماید و هر شخصی با دیدن تصاویر می تواند همزاد پنداری نماید که حال درونی اش شامل کدام یک از تصاویر می گردد و پیام آن تصویر را دریافت نماید. 
مخاطبین این کتاب تمامی افرادی هستند که سفری از تاریکی به سمت نور را آغاز نموده اند و به گونه ای مسافر محسوب می گردند.
 
تصویر روی جلد کتاب نمادی از ساختمان الهی می باشد، گاهی وقتی تصویر جلد کتاب را مشاهده می نمودم فرض آن در واقعیت برای من دشوار بود، اما واقعا چنین تصویری در نهاد انسان وجود دارد، زیرا فاصله ی بهشت و جهنم در درون انسان ها بسیار کم می باشد و هر لحظه با اعمال خویش می توانیم مشخص نماییم که در چه جایگاهی قرار داشته باشیم. 
تصویر شن زار در جلد  کتاب نشان بر فسق و فجور و تصویر دریا نشان از رحمت الهی دارد که ما بتوانیم با تقوا و دوری از ضد ارزش ها به الله برسیم. 
تصاویر مندرج در کتاب حاوی مطالب گوناگونی می باشد، از جمله؛ نحوه ی حرکت مسافر، جایگاه مسافر ، درون و برون مسافر، بیان مشکلات در طی سفر و.... را نشان می دهد. 
برخی از مسائل حس کردنی می باشند همانند گلی که بو می نماییم و نمی شود توضیح داد که این گل چه بویی دارد مگر این که شخصی خودش آن گل را  استشمام نموده باشد. 
برای افرادی که درگیر اعتیاد نبوده اند بسیار دشوار است که درک نمایند فرد مصرف کننده چه اوضاع و احوالی دارد، بر همین اساس جناب مهندس یک فرد مصرف کننده را به یخبندان 60 درجه زیر صفر تشبیه نموده اند تا بهتر بتوانیم به اوضاع و احوال مصرف کننده گان نائل آییم و او را درک نماییم. 
گاهی خود مصرف کننده گان نیز شناخت درستی از مقوله ی اعتیاد ندارند و فکر می نمایند که برای لذت جویی مصرف می نمایند، در صورتی که این گونه نمی باشد، شاید در ابتدا برای لذت جویی مصرف گردد، اما در ادامه بایستی مصرف نمایند تا بتوانند روی پا باشند و کارهای روزمره شان را انجام نمایند. 
برای این که درک درستی از اعتیاد و یخبندان داشته باشیم تصویر شماره 1 را مشاهده می نماییم و در این جاده کوهستانی و یخبندان که پر از قندیل و برف می باشد، نشان از گذرگاهی سخت دارد که عبور از آن بسیار دشوار می باشد، که گویی صور آشکار و پنهان مصرف کننده را نشان می دهد و نیروهای بازدارنده ی قوی که به چه مقدار او را از درون آزار داده و مانع از حرکت او می گردند. 
جسم مسافرانی که در حال سفر می باشند به ماشین تشبیه گردیده است که هیچ گونه تجهیزاتی ندارد و به دلیل مصرف مواد دارای تعادل نمی باشد، حال با وجود این وضعیت اگر همسفری نیز در کنار او بنشیند و مدام ایراد بگیرد و نق بزند، باعث می گردد با کوچ ترین سر و صدایی به ته دره سقوط نمایند. 
حرکت در مسیر یخبندان کوهستانی بایستی حساب شده و آرام باشد و هر کاری را نمی توان انجام داد، بلکه بایستی آهسته و پیوسته حرکت نماید و در ضمن کار اضافه ای نیز نمی تواند انجام دهد، به همین دلیل است که در سفر اول توصیه می نمایند، مشاغل خود را عوض ننمایید، ازدواج ننمایید، طلاق نگیرید، در کل شرایط زندگی تان را تغییر ندهید و موارد دیگر. 
همیشه باید در نطر داشته باشیم که مسافران در چه شرایط سختی به سر می برند، گاهی مسافران می خواهند حرکت نمایند و به درمان برسند اما حس های آنان بسته گردیده است و گویی آن قدر دست و پاهایش یخ زده که توان حرکت ندارد، توان و انرژی لازم را بایستی ما همسفران به مسافران مان بدهیم و در سختی ها ی طی سفر به او دلگرمی و انید بدهیم و به قولی موتور محرک او  گردم. 

سعی نماییم در طول سفر اول خواسته های معقول و نامعقول از مسافران خویش نداشته باشیم و بستری مناسب برای مسافرانمان فراهم نماییم که به خوبی سفر نمایند و به عنوان پرستار مراقب آنان باشیم و صبر و یکوت را سر لوحه ی کار خویش قرار دهیم و در سفر آنان دخالتی ننماییم. 
مسافران بایستی به نقطه ی تفکری برسند که مصرف مواد دیگر به آنان کار نمی دهد و به آن پختگی لازم برسند و مسلما با جبر و زور و عجله نمی توان به درمان رسید. 
خوشبختانه با خواندن کتاب 60 درجه خانواده ها به آن فهم و درک و آگاهی لازم می رسند و نی توانند بهتر مصرف کننده و یا همان بیمار خود را بشناسند و آگاهانه به او کمک نمایند. 
گاهی یخبندان فقط منحصر به فرد مصرف کننده نمی باشد و برای حس های منفی، افرادی که در مقوله‌ی مادیات به سر می برند وبه طور کلی افرادی که در ضد ارزش ها و موارد منفی به سر می برند. 
مصرف کننده گان خواهان رهایی با تمامی قوا و نیروی خود به سمت درمان حرکت می نمایند تا به رهایی دست یابند. 
با توجه به مطالب ذکر شده در کتاب می توان به این موضوع پی برو که اگر مشکلی برای ما رخ دهد می توان با درایت و آگاهی و زرنگی مشکل خویش را حل نماییم و از داد و بیداد و لجبازی پرهیز نماییم،زیرا نه تنها مشکلات ما حل نمی گردد بلکه به آن مشکلات دامن می زند. 
بایستی سعی نماییم مطالب کنتاب را در زندگی شخصی اجرا نماییم تا به آرامش درونی برسیم و گاهی می توان با در نظر گرفتن شرایط خویش تصویری که شامل حال ما می گردد را مشاهده نماییم و بدانیم در چه برهه ای به سر می بریم، تا بهتر بتوانیم از ضد ارزش ها دوری نماییم. 
هنگامی که مسافران را در طول سفر اول به حال خویش رها نماییم بهتر می توانند به حرکت ادامه دهند و به رهایی برسند، خود ما نیز مسلما آسوده تر خواهیم بود.
هنگامی که مشکلی برای ما پیش آید گویی در درون ما جنگی صورت گرفته و تصویر استخوان ها نشان از جنگ درونی ما دارد، که‌این جنگ ما بین نفس و عقل ما می باشد. 
عقل زیر نظر حس می باشد که با اطلاعاتی که حس به او می دهد، عقل تصمیم گیری می نماید، برای این که نفس به کمک عقل بیاید بستگی به قرار گرفتن در کدام مرحله از نفس می باشد که شامل مرحله ی نفس مطمئنه، نفس اماره، نفس لوامه می باشد، که تعیین کننده ی حالات او می گردد. 
نیروهای از دست رفته در طول سفر دوم به انسان آرام آرام باز می گردد و این نیروها شامل‌؛ شجاعت، قوه تفکر، یادگیری، ایمان، صبر و..... می باشد، که می تواند دوباره آن ها پس بگیرد و دوباره قوی گردد. 
با آموزش گرفتن از مطالب کتاب ، دیدگاه ما تا حدودی به زندگی عوض گردیده و بهتر می توانیم با مسائل و مشکلات روبه رو گردیم و برنامه ریزی درستی برای زندگی داشته باشیم. 
در پایان از جناب مهندس و خانواده ی محترمشان و کمک راهنمای بسیار خوبم خانم آمنه و کمک راهنمای مسافرم آقا امیر حسین و از مسافر عزیزم بسیار سپاسگزارم.

تنظیم وارسال:همسفر نسرین
نویسنده:همسفر زهرا ف
پیام مرزبانی


آوای کنگره 60


دعای کنگره 60


باز بینی دفاتر همسفران توسط اسیستانت محترم شعبه همسفر ندانوع مطلب : استادی و نگهبانی و دبیری های لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات