اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی


 «به نام خالق زیبایی ها» 


سردارمی گوید:پایان سفر آغاز سفر دیگریست یعنی پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگریست
در ادامه مطلب بخوانید...
خلاصه سخنان استاد بزرگوار:
درهرمشکل و مسئله ای یک نبرد در درون ما ایجاد می گردد ،که ما بایستی به سمت  صراط مستقیم حرکت نماییم و یا به سمت  آن قسمتی که جن دستور می دهد حرکت نماییم . یعنی نبردی است ما  بین جن و روح.
گفتیم که ما شامل سه  قسمت می باشیم :
یکی نفس که خود واقعی ما است و دو  مستاجر نیز  دارد که اگر  به عنوان خانه ای تصور نماییم ، یکی روح  و دیگری  جن می باشد، در هر مسئله که پیش می آید روح ما را به سمت کارهای خوب و درست دعوت  می نماید، اما جن برعکس سعی می نماید  درآن مسئله یامشکلی که پیش آمده از راه کج و یا  از راه منفی وارد گردد  که ما از آن راه حرکت بنماییم . اما یادمان باشد که  تصمیم گیرنده نهایی عقل می باشد  و عقل بایستی  فرمان صادر نماید  که الآن  باید چه کاری انجام دهم. 
عقل نیز  خود نیز، زیرنظر حس می باشد به طور مثال  فرض نمایید  یک قاضی بر مسند قضاوت  نشسته است و حکمی صادر می‌ نماید ، برچه اساسی حکم صادر می‌ نماید،؟ براساس پرونده ای که زیر دست او می باشد، در این پرونده یک سری اطلاعات وجود دارد   و قاضی طبق همین حکم می نماید و  به دنبال متهم یامجرم نمی رود  ،که ببیند او راست می گوید یانه! 

قاضی طبق  پرونده حکم صادر می نماید، حالا آیا این اطلاعاتی که در این پرونده نوشته  گردیده  واقعی است یانه؟ این مسئله بسیار  مهم  می باشد وعقل  بر اساس این پیام ها و اطلاعاتی که حس به آن می دهد تصمیم گیری می نماید  و فرمان نهایی را صادر می نماید. 
عقل به عنوان فرمانروای شهر وجودی فرمانش راصادر می نماید و فرمانش براساس آن اطلاعاتی است که حس آن را به وجود می آورد.

برای این‌که نفس بتواند به کمک عقل بیاید بستگی دارد در کدام یک از مراحل باشد .اگردر مرحله نفس مطمئنه باشد به کمک عقل می‌آید و درتصمیم گیری‌های عقل مؤثر وارد می گردد  . اما  اگر در مرحله نفس اماره باشد به کمک جن می رود وبا آن همراهی می نماید.

انسان در کل یازده حس دارد :
پنج حس درون،پنج حس برون، ویک حس مشترک که رابطه بین حس های درون وبرون است.
منظور از  حس های درون، حس های ظاهری یا حس های باطنی می باشد  که گاهی این دو باهم اشتباه گرفته می شود، زیرا اگر در این محیط یک جن یا یک شیطان باشد قطعا وجود دارد و مامی توانیم بگوئیم که این شیطان یافرشته دراین محیط می باشد ، اما به دلیل این که فضایی ی را اشغال نکرده است می توانیم بگوئیم اصلاً وجود ندارد.
حس ها نیز همین‌ گونه می باشند  ودر وجود ما می باشند، اما از طرفی می‌توانیم بگوئیم در درون ما نیستند یا می گوییم حس های برون.

ابزار حس های درون در وجود ما می باشند، مانند حس بینایی که  ابزارش چشم است. 
 حس های باطن وسیله مورد نیازش   در وجود ما نیست و هنگامی  که به خواب می رویم   پنج حس ظاهر بایستی  از کار بیفتد تا آن پنج حس درون  به کار شروع به کار نماید، در موقع خواب پنج حس ظاهر ما از کار می افتد و ما نه می‌بینیم نه می شنویم و نه می توانیم چیزی را استشمام کنیم و آن پنج حس فعال می شوند و ما با آن پنج حس باطن می توانیم کارهایی را انجام بدهیم و این‌که ما درخواب می بینیم، بومی کنیم، لمس می کنیم ولی این ها با حس های ظاهری ما نمی باشد بلکه با حس های باطن است.
هنگام خواب و دیگری هنگام  مرگ. وقتی مرگ اتفاق می‌افتد به دلیل این که  حس های ظاهر از کار می افتد حس های باطن شروع به کار می نمایند  و زندگی جدیدی را آغاز می نمایند . 

سردارمی گوید:پایان سفر آغاز سفر دیگریست یعنی پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگریست.

هنگامی که  مشکلی را تمام کردیم، به طور مثال؛ اعتیاد مسافرمان  تمام گردید و به رهایی رسید این امر بدین معنا  نیست که دیگر تمام مشکلات حل می گردد بلکه دوباره یک نقطه دیگری شروع می گردد. یعنی یک مسئله و مشکل جدید در زندگی شروع می گردد 
 در کل ما انسان‌ها آفریده‌ شده ایم تا یک‌سری مشکلات در زندگی ما بیاید و ما آن مشکلات را حل نماییم  و آن‌قدر این مشکلات می‌آید تا ما  راه پیدا نمودن  حل مشکلات را پیدا نماییم   وآن هنگام   به فرمان عقل  می رسیم ودیگر مشکلات برای ما  لعنت نمی باشد، زیرا هرمشکلی که برای ما  پیش می آید به راحتی می توانیم حل نماییم  و از آن مشکلات  آموزش های لازم را  بگیرم که در ادامه سی دی جناب  آقای مهندس می فرمایند:مشکلات را لعنت  خداوند ندانید و سودی که مشکلات به ما می رساند باهیچ غنیمتی نمی شود مقایسه نمود. 

طلا هم برای اینکه طلای ناب گردد، فشار و حرارت زیاد متحمل می شود، اما نتیجه نهایی بالا رفتن  عیار طلا  می گردد.
حال ما هم سختی های زیادی را تجربه می نماییم  وتا سختی نکشیم آن چیزی را  که می خواهیم نمی توانیم به دست بیاوریم.
.
مشکلات فوائد بسیار  زیادی دارند  و بایستی مشکلات را با آغوش باز پذیرا باشیم  و دست از جنگیدن  با مشکلات برداریم. 
هرچه با مشکلات بجنگیم پیچیده‌تر می گردد، اما اگر آن را بپذیریم  ،با آرامش و تفکر سعی خواهیم نمود  که  بهترین راه را برایش پیدا  نماییم، پس نحوه ی  برخورد ما  با آن مشکل بسیار  مهم می باشد. 

تصویر شماره ۹ سردار:این تصویر حالت درون وبرون می باشد  و در این تصویر هنگامی است  که  شما دریک مشکل می‌مانید  و با آن مشکل می جنگید. این تصویر در  درون شما شکل گرفته است. غرش رعد در صحرای ویران که نه آبی است ونه آبادی، قبل از این‌که ما به کنگره بیایم، درون ما همانند  یک صحرای داغ  بود ونه آب و  نه آبادی و نه سرسبزی. 
غرش رعد، ندای درون می باشد  یاهمان وجدان،که وجدان یک غرش می نماید و  می گوید؛ چه قدر غر می‌زنی، بس است. 
استخوان اجساد مردگان نشانه ی  آینده فرد مصرف کننده می باشد .


نویسنده:همسفر فرزانه
ویرایش:همسفر نسرین
تنظیم عکس:همسفر زهراف
نوع مطلب : گزارش های لژیون، استادی و نگهبانی و دبیری های لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic