اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی

 «به نام قدرت مطلق الله» 

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.... 
سلام دوستان نسیم هستم همسفر میلاد :
مهندس حسین دژاكام پس  از ١٧ سال اعتیاد سرانجام در بهمن ماه سال ٧٥ مصادف با ماه رمضان با الهام از روزه و نظم حاصل از روزه به میزان مصرف مواد خود نظم داده اند  و همین امر باعث ایجاد جرقه ای برای ابداع روش درمان اعتیاد یعنی متد DST گردیده است .
مهندس دژاکام  پس  از موفقیت در به كار گیری این متد نوشته های خویش  را برای به كار گیری این روش در كتاب عبور از منطقه ی ٦٠درجه زیر صفر منتشر نمودند. كتاب نامبرده راهنمای درمان اعتیاد به زبانی  بسیار  ساده می باشد  كه تمام مشكلات درمان اعتیاد از جسم و روان و جهان بینی را با زبانی ساده و علمی بیان می نماید  .
در  كتاب استادانی حضور دارند، كه گفته های آنان  بسیار با اهمیت می باشند. تمامی اتفاقات ناشی ازكاهش مصرف و راه اندازی سیستم ایكس  و پیاده نمودن  متد DST   به سادگی  بیان گردیده است .
این كتاب شامل ١٤تصویر می باشد  كه شرایط سفر را از مصرف مواد مخدر تا قطع آن نشان می دهد، كه با استفاده از تمثیل های متفاوت مانند عبور از منطقه ی یخبندان و درخت پوسیده و نبرد درون و برون  بیان گردیده است .
شخصی  كه وارد كنگره ٦٠ می شود باید بداند كه این كتاب درسی او محسوب می گردد  و تا به آن مسلط نگردد، نمی تواند برای درمان خود اقدام نماید .

سلام دوستان فرزانه هستم همسفر مصطفی:
کتاب ۶۰درجه زیر صفر حاصل تجربه ای شخصی جناب مهندس دژاکام  می باشد  که خود ایشان  مسیری را طی نموده اند  و اکنون به آرامش و سلامتی دست یافته اند . این کتاب علاوه بر این که مسئله اعتیاد را درمان می نماید، مرجع بسیار خوب وجامع  برای درست زندگی نمودن می باشد .
دراین کتاب بسیاری ازمشکلات یک مصرف کننده به زبان ساده  بیان گردیده است، که شاید ما هیچ موقع  به آن توجه نمی نمودیم. 
 آموزش های بیان شده در کتاب 60 درجه باعث گردیده  تا ما  همسفران نیز  نقطه تحمل خویش  رابالا ببریم و در مسائل بسیاری به جای بهانه تراشی سعی در رفع آن برآییم. 
یکی از نکات مهم و کلیدی که از مطالعه این کتاب برادشت نمودم  این بود که هیچ وقت به دستگاه های درونی یا مخدرهای طبیعی بدن توجهی  نداشتم  و فقط به ظاهر مسئله نگاه می نمودم، اما پس ازمطالعه کتاب ۶۰درجه زیر صفر فرق درمان و ترک را متوجه گردیدم. 
دراین کتاب ۱۴ تصویر وجود دارد که خیلی از مشکلات را به صورت تصویر وتمثیل بیان نموده  است، که ما در همه کارها بایستی  پارامتر زمان را مد نظر قرار دهیم. در کل متن  کتاب برای تمامی افراد  قابل فهم می باشد  و مربوط به  فرد یا گروه خاصی نمی باشد و  آن قدر مطالب  به صورت ساده وروان بازگو شده  که پس از هربار مطالعه‌ احساس می نماییم گویی  برای ما  نوشته شده است. 
مطالب وقوانینی که در این کتاب نوشته شده است عین حقیقت است و کاملا باعقل ومنطق جور در می آید.
ازنویسنده این کتاب ارزشمند آقای مهندس حسین دژاکام بسیار سپاس گذارم وبرایشان آرزوی سلامتی می نمایم .

سلام دوستان فاطمه م هستم همسفر مرتضی:
در کتاب 60 درجه زیر صفر از تمام زوایای  علمی  به درمان اعتیاد نگاه گردیده و  مورد بحث و بررسی قرار گرفته است، زیرا  تمام حقایق بی کم وکاست و با زبانی ساده و روان  بیان گردیده و  بر دل خواننده می نشیند، که هنگام خواندن آن حس و ارتباط خوبی پیدا می نماید. 
درطول سفر آقای  مهندس  مرتب از استادان خویش  راهنمایی  وانرژی می گرفته اند، ما نیز بایستی با بهره جویی از مطالب ناب کتاب  درحل مسائل و مشکلات زندگی از آن راهنمایی های آن استفاده و بهره ی لازم را بِبریم. 
تصاویری که در این کتاب آمده است، اوضاع واحوال ودرون وبرون یک مصرف کننده را نشان می دهد و نشان می دهد که چه قدر  وضعیت او  خراب می باشد. جاده ای  لغزنده ویخبندان  و باریک و لیز نشان دهنده ی شرایط روحی و روانی یک مسافر و سختی و دشواری سفر او می باشد. 
با خواندن کتاب ۶۰ درجه متوجه می گردیم ،  هر انسانی  هر مشکلی که  دارد همانند  اعتیاد می تواند با تفکر و درایت وبرنامه ریزی و نظم دادن به امور زندگی و به روش DST و در طی زمان تعیین شده می تواند مشکل خویش  را حل نماید، در آن هنگام کاری که در  گذشته  می خواسته  انجام دهد  و نمی توانست حالا موفق به انجام آن کار  می گردد  و برای او  خیلی لذت بخش می باشد و همین امر  باعث اعتماد به نفس در  او می گردد. 
انسان  در مشکلات می تواند از نیرو های عظیم درونی مثل ایمان عقل  وعشق وصبرو... مدد بگیرد ودر صراط مستقیم قرار بگیرد و در آن هنگام  تمام هستی و نیروهای  الهی به کمک او می شتابند  و راه برایش نمایان می گردد. 
سیستم های بدن انسان  وضعیت وظرفیت خاصی دارند اگر فاصله ی زمانی مصرف مواد  زیاد گردد،  لازم نیست مصرف را دو برابر نمود، همان یک سهم برای بدن کافی می باشد و  فرصتی  است تا بدن سیستم های خودش را به کار بیندازد. 
این روش الگویی درمان اعتیاد بهترین و بی نقص ترین روش می باشد زیرا، قبلا تجربه گردیده  و چیزی هم که تجربه شده باشد سندی  بدون  نقص محسوب می گردد  و انسان نتیجه اش را نیز می داند.
 افرادی که پا به کنگره می گزارند و کمک راهنمایان  و افراد موفق در درمان را مشاهده می نمایند، ترس از وجود شان بیرون  رفته  و مطمئن با گام استوار تری راه خویش را ادامه می دهند. اگر سیستم درمان  الگویی نبود با کوچک‌ترین نیروی منفی افراد، منحرف  وناامید می‌ گردیدند و از حرکت باز  می ایستادند.

سلام دوستان لیلا م  هستم همسفر مجتبی :
به طورکلی انسانی که مصرف کننده می باشد، در سرما ی 60 درجه زیر صفر به سر می برد و اعتیاد  توان حرکت را از فرد مصرف کننده را  می گیرد،زیرا  که دست و پا و همه گی  حس های او یخ  زده و بسته می باشد.
 بایستی در طول مسیر درمان از سرمای منطقه زیر 60 عبور نماید . انسان بایستی  در جاده های یخبندان  آرام و بدون حرکت اضافی عبور نماید، زیرا دربالا ی مسیر قندیل هایی وجود دارند که هر لحظه امکان   سقوط وجود برایشان وجود  دارد  و با  کوچک ترین ارتعاش و  صدایی  ممکن است بهمن عظیمی  به وجود بیاید.  درمان جسم  وپالایش نفس  با دوری از ضد ارزش ها میسر می گردد.
در کل 14 تصویر در کتاب 60 درجه درج گردیده است که هر یک از آن ها نمایانگر وضعیت انسان در هر لحظه می باشد، که انسان در چه مرحله ای از مسیر حرکت قرار دارد و چگونه با عوامل بیرونی و درونی خویش به نبرد می پردازد تا در آخر از همان یخبندانی که با حال بد  در ابتدای  مسیر با احتیاط عبور نموده پس از رهایی  با شادی و شعف و با حال خوش  اسکی بازی می نماید.


سلام دوستان زهرا هستم همسفر حکمت الله :
این کتاب گنجی است که به ما برای خروج از اعتیاد و تاریکی ها کمک می نماید. 
به نظر من می توان  این دستور جلسه را از چند دیدگاه نگاه نمود، اولین چیزی که نگاه من را به سمت خودش کشاند زمان نگارش  کتاب بود وزمانی که اعتیاد مانند امروز بیماری محسوب نمی گردید  و در واقع جرم  محسوب نمی گردید،  کتاب نوشته شده و نشان از  شجاعت جناب  آقای مهندس را دارد و همین  برای من بسیار  ستودنی می باشد  که خود وخانواده اش را در گیر داستانی نموده  بود که معلوم نبود در آینده چه اتفاقی برایش رخ می دهد ،پس برای من اولین قدم شجاعت بود که از جناب  مهندس دژاکام آموختم، زیرا  شجاعت کارهر کسی نمی باشد .
در کنگره60برای درمان جسم انسان معتاد از شربت اوتی استفاده می نمایند، ولی مسئله روان وجهان بینی فرد مصرف کننده هم وجود دارد که جناب مهندس در  کتاب برای  دسته های متفاوت  انسان ها مطالب گوناگونی بیان داشته اند  ،یک مصرف کننده آگاهی ندارد و در سرما ویخبندان فرورفته است، مصرف کننده ها غول های یخی می باشند  وحس های آن ها یخ زده است. 
هر جمله از کتاب  وحتی تصاویر  آن شاید کوتاه باشند ولی پر از مفاهیم است ودارای جمله های کار آمدی برای زندگی  همه ی می باشد .
در تصاویر کتاب متوجه می گردیم  که اندیشه های فرد مصرف کننده به مرور زمان وبا تلاش وپشت کارهای که از خود نشان می دهد چقدر تغییر کرده
وبه کمک خداوند ویاری کنگره از سرما عبور نموده وبه جوانه های سر سبز تبدیل گردیده اند  و
هیچ ترسی از سرما ندارد وقادر است که در کوه ها سر به فلک کشیده وپوشیده از برف اسکی بازی نمایند .
در آخر این را می گویم که خود ما هستیم که انتخاب می نماییم  که مرغ رام وجود ما کرکس باشد و یا عقاب تیز پرواز.
تنظیم و ارسال:همسفر نسرین
آپلود تصاویر:همسفر زهرا ف

نوع مطلب : مشارکت مکتوب، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 28 خرداد 1399 07:39 ب.ظ
با سلام و عرض ادب
خدا قوت به هر سه عزیز در جایگاه.
خدا قوت به خانم فاطمه عزیزم بابت استادی بسیار خوبشان.
خدا قوت به خانم نسرین عزیزم بابت درج مطالب در وبلاگ.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات