اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
دوشنبه 1 خرداد 1396 :: نویسنده : اعظم همسفر
به نام قدرت مطلق الله
لژیون کمک راهنمای محترم همسفر آمنه ، شعبه ی امین گلی،  روز دوشنبه ۹۶/۳/۱ با استادی کمک راهنمای عزیزمان همسفر آمنه و دبیری همسفر زهرا با دستور جلسه «سی دی وادی هفتم ترک دوم و وادی هفتم کتاب عشق» رأس ساعت ۱۶:۳۰ آغاز به کار نمود

گروه کم‌خردان همیشه و اول حرف می‌زنند بعد فکر می‌کنند و خرمندان اول تعمق می‌کنند، فکر می‌کنند بعد حرف می‌زنند چون سخن گفتن خود تعیین‌کنندهٔ مسیر است.
در ادامه ی مطلب بخوانید...
سخنان استاد محترم: 

انسان‌ها به دو گروه کم‌خردان و خردمندان تقسیم می‌شوند. گروه کم‌خردان همیشه و اول حرف می‌زنند بعد فکر می‌کنند و خرمندان اول تعمق می‌کنند، فکر می‌کنند بعد حرف می‌زنند چون سخن گفتن خود تعیین‌کنندهٔ مسیر است. 

همان‌طور که انسان با گفتن بله مسیر 20 سالهٔ خود را تعیین می‌کند پس انسان خردمند برای انجام هر کاری بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد و این ملزم به کارهای مهم و تجاری نیست بلکه کارهای سادهٔ روزمره را نیز شامل می‌شود، مثلاً در انتخاب لباسی برای مهمانی باید بررسی کنیم چه لباسی مناسب آن مجلس است ...می‌خواهیم سوار ماشین شویم باید از بنزین ماشین، سالم بودن ماشین اطمینان حاصل کنیم بعد سوار ماشین بشویم و هزاران هزار مثال ساده‌ای که روزمره با آن‌ها روبرو می‌شویم. 

انسان خردمند نقشهٔ گنج (عقل، تفکر، دانائی، تجربه...) را درون خودش می‌جوید ولی انسان کم‌خرد نقشهٔ گنج را از دیگران می‌گیرد. 

بعضی‌ها فکر می‌کنند معنویات مجانی و مادیات، پولی هستند درصورتی‌که این کاملاً اشتباه است و معنویات قیمتش خیلی بالاتر از مادیات است در کار معنوی از خیلی چیزها باید گذشت مثل این است که بگوییم انرژی کیهانی معنوی است پس مجانی است. 

انسان خردمند از ناشناخته‌های مرموز یاری نمی‌خواهد. پولش را نمی‌دهد به یک عده برایش سفرهٔ جن پهن کنند یا دعای خیروبرکت برایش بخوانند. هرکسی بسته به اعمالش یا ته جهنم است یا بهشت و هیچ‌کس برای کسی نمی‌تواند کاری در این زمینه انجام بدهد. 

کارهای خدا و طبیعت مسخره‌بازی نیست. قانون خدا، طبیعت و ماوراء طبیعت مثل هم است. 

اگر کسی گناهکار باشد با دعا و ورد نمی‌توان برایش کاری انجام داد. 

حضرت مسیح با انرژی کیهانی مردگان را زنده می‌کرد و... اما حضرت مسیح یکی است و دلیلی ندارد چون حضرت مسیح این کار را می‌تواند انجام دهد ما هم بتوانیم. 

استادانی هستند که بتوانند این کارها را انجام دهند ولی خیلی نادر و کمیابند. پس خردمندهرحرفی را قبول نمی‌کند و کالبدش را در اختیار هرکسی برای این جن بازی‌ها قرار نمی‌دهد. 

صراط مستقیم خود هدف نیست بلکه ما را به هدف می‌رساند. 

یکی از نشانه‌های صراط مستقیم رسیدن انسان به مقصد، به‌سلامتی با وضعیت خوب است و اینکه آیا دیگران در این راه به مقصد رسیده‌اند یا خیر...

فکر کردن تنها جوابگو نیست باید بررسی و تحقیق کنیم. می‌خواهیم زمین بخریم، به پزشک مراجعه کنیم و...حتماً قبلا بررسی‌های لازم را انجام دهیم بعد اقدام کنیم. شخص خردمند برای هر کاری دلیل و برهان می‌خواهد و هر چیزی را سبک، سنگین می‌کند و می‌داند هیچ ارزانی بی‌حکمت نیست...

بعضی وقت‌ها ممکن است مقصد فنا باشد. 

اگر در صراط مستقیم باشیم مثلاً برای حق جهاد کردن و کشته شدن درراه حق، این فنا عین بقا می‌باشد. بعضی راه‌ها را کسی قبلاً نرفته و فقط باید توسط پیشگامان کشف شود مثل متد DST، فتح قلهٔ اورست، کشف قارهٔ آمریکا ...

در 90% اتفاقات زندگی، خودمان نقش داریم و فقط 10% اتفاقات دست ما نیست. 

انسان کم‌خرد یک مسئلهٔ ساده و پیش‌پاافتاده را تبدیل به یک مسئله بحرانی می‌کند. 

در مقابل بعضی اتفاقات باید عکس‌العمل نشان داد چراکه نشان ندادن عکس‌العمل خود یک نوع عکس‌العمل است. دو نفر مشاجره می‌کنند شما مداخله نمی‌کنید این سکوت، خود یک عکس‌العمل می‌باشد. 

نشان دادن عکس‌العمل یعنی شما پا در راه گذاشتید، حال ممکن است مقصد رسیدن به نقطهٔ خوبی باشد یا برعکس، نقطه‌ای طوفانی و منجر به یک فاجعه شود.

در پایان سی دی آقای مهندس در مورد درمان سیگار و راحتی آن، صحبت کردند. 

سه نشانهٔ افسردگی خوردن ناخن، کشیدن موی سر، تکان خوردن فک می‌باشد. 

اولین قدم برای درمان سیگار پک نزدن به سیگار می‌باشد زیرا نیکوتین موجود در سیگار به‌وسیلهٔ آدامس به بدن شخص مصرف‌کننده می‌رسد. 

مرگ‌ومیر توسط سیگار سالانه حدود 7000000 نفراست که نسبت به مجموع مرگ‌ومیر با ایدز، تصادفات، مواد مخدر نسبت بالاتری دارد.

دستور جلسه هفته ی آینده: سی دی سرنوشت

نویسنده و عکاس: همسفر اعظم

ویرایش: همسفر مهسا


نوع مطلب : گزارش های لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات