اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
"به نام حضرت دوست که هرچه داریم از اوست."


به ادامه ی مطلب مراجعه فرمایید...


خلاصه سخنان استاد بزرگوار؛

 تقدیر همان سرنوشت یا چیزی است که روی پیشانی ما  نوشته شده است ولی این چیزی نیست که خداوند تعیین کرده باشد ،این در حضور ما نوشته شده وبا موافقت خودمان انجام گرفته است.
 خودمان انتخاب کرده ا یم که چه کسی پدر و یا مادر ما باشد و یا کجا بدنیا بیائیم و در چه شرایطی، همه این ها باموافقت خودمان بوده است، حالا این شرایط  چرا برای ما در نظر گرفته شده ،هرکسی به اندازه آن کارنامه اعمالش این شرایط برایش در نظر گرفته می‌شود و باید در دل این شرایط برود و زندگی بکند و هر کجا هر مشکلی دارد و یا  تاریکی دارد برطرف کند تابرای بازگشت  به جهان دیگر یا بُعد دیگر  پاک وطاهر باشد.  

تقدیر تیری است که از چله کمان رها شده است و چه بخواهیم  و چه نخواهیم  به هدف مورد نظر اثابت می کند. حالا اینکه به کجای من برخورد می کند، آیا به دست من برخورد می کند و یا  به قلب من برخورد کند ومن را از بین ببرد، دیگر بستگی به خود من و تفکرات من  دارد که  من به چه صورت به موضوع نگاه کنم. آقای مهندس مثال  کسی  را می زنند که ۲۰ سال زندان برایش در نظر گرفته می شود این شخص  اینقدر خودش را اذیت می کند و نهایتاً خودکشی می‌کند و یک نفر هم این سختی را به یک فرصت تبدیل می کند و به طور مثال شروع به نویسندگی می کند و وقتی از این زندان بیرون آمد تبدیل به یک نویسنده ما هر می شود.   به هرحال سختی ها در سرنوشت و تقدیر  ما هستند ولی ما باید این سختیها را تبدیل به  یک فرصت بکنیم برای رشد وارتقاءخودمان. 

به قول آقای مهندس که می گویند ؛ آب در دل کائنات تکان نمی خورد وکائنات کار خودش را انجام می دهد چرخ گردون می چرخد، و این خود من هستم که باید عذاب اینکه شرایط زندگی خودم را نپذیرفتم را بکشم وچه بهتر که هرمشکلی که برای  ما پیش می آید  آن را با روی باز بپذیریم و از مشکلاتمان درس بگیریم. واگر از آن مرحله عبور بکنم از خیلی ازسختی هایی که در زندگی من هست میتوانم عبور کنم و یک گرید بالاتر بروم.
 به قول آقای مهندس که می‌گویند که جهنم مثل یک دوره کار آموزی هست و همه باید این دوره کارآموزی را طی بکنند و درفشار ها و سختی ها و ناراحتی های جهنم قرار بگیرند و این فشارها را تبدیل بکنند به یک فرصتی که خودشان را بتوانند بالا بکشند وشرایط دشوار را نباید لعنت خداوند بدانیم بلکه باید از این شرایط درس بگیریم تا باعث پیشرفت  شود .

شخصی که مثلًا ۲۰ سال زندان باید در تقدیرش باشد واگر نتوانست تحمل بکند وخودکشی کرد بقیه زندانی آن چه می‌شود؟
 آقای مهندس می‌گویند بقیه زندانی او کماکان هست و این مسئله خودکشی آن هم خیلی میتواند به ضررش تمام بشود. هر انسانی لحظه مرگش از قبل مشخص شده که برای مثال این انسان باید ۲۰ سال زندگی بکند و یا ۵۰ سال یا ۱۰۰ سال زندگی کند وقتی که لحظه مرگش فرا رسید مثل جنین ومادر که بند ناف بین این دو تا هست  و وقتی که این بچه بدنیا آمد این ناف را پرستاران قطع می‌کنند لحظه ی مرگ هم یک بندی به نام بند سیمین است که بین جسم و نفس قرار دارد و حتماً آن موقع آن فرشتگان مرگ یا عزرائیل باید بیایند و این بند را قطع کنند حالا یک نفر که در تقدیرش هست ۸۰سال زندگی بکند یا در ۳۰سالگی خودکشی کند این جسم از کار می افتد. ولی رابطه جسم و نفس توسط آن بند  قطع نمی‌شود تا آن ۸۰سال‌که قرار بوده لحظه ی مرگش باشد و در این ۵۰سال که تا لحظه مرگش برسد یک وضعیت خیلی وحشتناکی دارد و جسمش از کار افتاده و خود نفس هم نمی‌تواند در جسم برود و آن بند بر قرار است واین نتیجه کسی است که خودکشی می‌کند. 


این زندگی را برای این انتخاب کرده ایم که ،قبل از تولد این قدر این پرونده ی  ما ممکن است سیاه باشد و در شرایط بسیار سختی  قرار گرفته باشیم  ، برای اینکه بتوانیم از آن شرایط رها بشویم تمام شرایط زمینی را قبول می کنیم تا  بتوانیم هر مشکلی  که داریم را رفع  و رجوع  کنیم  .

 نتیجه ای که از این سی دی گرفتیم در مورد تقدیر کامل صحبت کردیم و گفتیم که ما نباید به تقدیر کاری داشته باشیم و فکر کنیم که این مشکلی که برای من به وجود آمده آیا تقدیر است یا نیست و اصلًا روی ‌تقدیر حساب نکنیم تنها چیزی که باید روی آن حساب کنیم  روی تفکرات امروز خودمان است و حساب کنید که من الآن چطور می‌توانم تقدیر پیش آمده را بابهترین نحو تفکر و تعقل برخورد کنم تا کمترین آسیب را ببینم و بیشترین بهره را ببرم و ما همه دچار یک مصرف کننده شدیم حالا یکی مثل من خیلی خودش را عذاب داد و هیچ‌وقت نتوانست قبول کند و بپذیرد چون آموزش ندیده بودم چون دانایی الآن را ندشتم و همیشه فکر می کردم خداوند در حق من اجحاف کرده ولی اگر دانایی الآن را داشتم می‌پذیرفتم که این تقدیر من است و‌با یک مصرف کننده یک زندگی توأم با آرامش را داشتم حالا خداروشکر که به این دانایی ها وآموزش ها می رسیم که تقدیرمان را بپذیریم وکمتر عذاب بکشیم.

واما مشارکت اعضاء لژیون

سلام دوستان نسرین هستم همسفر:
مشارکت در مورد وادی نهم؛وقتی نیرویی ازکم شروع بشود به درجه بالا وبالاتری برسد نقطه تحمل پیدامی کند .
 واقعا کنگره ۶۰مارا احیا می کند ونقطه تحمل مارا بالا می بردوبا آموزش های که به ما می دهد تمام مسائل را به ما می آموزد واگر درست درمسیر مان قراربگیریم وحرکت کنیم، جزو خداوند وعشق و هستی چیز دیگری نخواهیم دید.باروش هایی که در کنگره می گیریم نقطه تحمل مان راپله پله بالا ببریم وقتی ازنقطه تحمل صحبت می شود این نقطه تحمل فقط مختص مسافر ها نیست ومربوط به ما همسفر ها هم می شود که امریست بسیار ضروری وآقای مهندس همیشه از طبیعت الهام می گیرند و اگر خوب به طبیعت نگاه کنیم می بینیم هیچ چیز یک مرتبه به وجود نمی آید   و ماندگار نیستند پس باید از طبیعت الگو بگیریم ونقطه تحملمان راذره ذره بالا ببریم نقطه تحمل نه تنها بادرون ما ارتباط دارد بلکه باجسم ما ارتباط زیادی دارد و زمانی یک نفر از نظر جسمی درتعادل نباشد نقطه تحمل خوبی هم ندارد وخیلی زود به می ریزد وبرای بالا بردن نقطه تحمل نیاز به تکرار وتمرین زیادی داریم.


سلام دوستان فرزانه هستم همسفر:

تقدیر همان سرنوشت است که از قدر می آید،یعنی اندازه. نامه پیشین نامه ای است که مربوط به خودما می شود یعنی ما خودمان انتخاب می کنیم که چه چیزی برای مانوشته شود و حکم راقبلا ً قاضی صادر کرده است پس تقدیر و سرنوشت همان نامه پیشینی است که ما خودمان انتخاب کردیم که مثلاً:من با این فردازدواج بکنم یا ازدواج نکنم وا ین نامه پیشین ازقبل تعیین شده است وتعیین کننده اش هم خودما بوده ایم. 
کسی که خودکشی می کند چه بلایی سراو می آید؟بین جسدونفس یک بندی قرار داردکه اگر آدم بامرگ حقیقی بمیرد این سیم قطع می شود ولی اگر خود فرد بیاید و خودکشی کنه مثلاً:سم بخورد این بند بین جسد ونفس قطع نمی شود وتا اون لحظه که قرار بود زندگی کند زندگی می کند وتا اون لحظه که مرگش فرا نرسیده باشد باید این زجر را تحمل کند، و وقتی فرمان برایش صادرشد یعنی همان لحظه مرگش فرارسیده و آن موقع تازه می می میرد.  

سلام دوستان هانیه هستم همسفر؛
مراحل رشد انسان از بقیه موجودات، زمان بیشتری می برد؛بخاطر اینکه اندوخته های انسان و دامنه آن نسبت به موجودات دیگر بیشتر و وسیعتر است؛انسان برای فراگیری و تغییرات احتیاج به زمان دارد و چون علم انسان در زمان بیشتری تکامل پیدا می‌کند، به همین دلیل بازده زمانی آن در مدت بیشتری اتفاق می افتد.
حیوانات بعد از تولد روی پاهای خود می ایستند و بعد از یکسال تکامل پیدا می‌کنند ولی در انسان این مراحل تکامل زمان بسیار بیشتری می برد.
زندگی ما بر مبنای تفکرات و تعقلات ما و همچنین بر مبنای سرنوشت و تقدیر ماست؛اما تقدیر یعنی حکم قاضی که قبلا ًصادر شده و تقدیر مثل تیری است که از چله کمان رها شده و قطعا به هدف میخورد؛
تقدیر از کلمه قضا و قدر گرفته شده و قدر یعنی چیزی که مادر گذشته انجام دادیم و حالا داریم نتیجه آن را میبینیم؛تقدیر نتیجه اعمال گذشته ما است.
سلام دوستان بنفشه هستم همسفر ؛
در بحث تقدیر به این نکته اشاره می‌شود که مراحل رشد انسان زمان بیشتری نسب به بقیه موجودات میبرد چون انسان موجودی پیچیده و با شگفتیهای زیادی است و مکانیزم او با آنها متفاوت است؛و اینکه اندوخته ها و اطلاعات انسان نسبت به جانداران‌ دیگر بیشتر است و هر چه این فراگیریها عمیق تر و دقیق تر و نیرومندتر باشند زمان بیشتری برای تکامل نیاز دارند.
و اما تقدیر یا همان نامه پیشین،همان سرنوشتی است که از قبل برای ما نوشته شده است؛تقدیر در یک مقطعی‌ حتی قبل از تولد ما مراحلی را طی کرده و بر مبنای برنامه ها و موضوعات گذشته ما توسط خداوند و با موافقت خود ما و برای ما نوشته شده است و قابل تغییر هم نیست.
اعمال ما در خطوط تقدیر نقش مهمی دارند؛مثل فردی که تقدیر او ۲۰ سال زندان است و او میتواند با رفتار خوب و دوستی با دیگران آن را تبدیل به دورانی همراه با آرامش کند و یا بر عکس با رفتار بد آن‌ را‌ تبدیل به دورانی زجرآور وسخت بکند و یا فردی که تقدیر او زندان است ولی میتواند در زندان با فعالیتهای ورزشی و یا مطالعه و تحقیق،بعد از زندان تبدیل به یک ورزشکار موفق و یا نویسنده و فرد مهمی بشود؛پس تقدیر همان زندان بوده ولی نوع رفتار افراد میتواند حالت تقدیر و زندگی پس از آن‌ را تغییر دهد

سلام دوستان رضوان هستم یک همسفر؛
تقدیردرکنگره ۶۰ نامه پیشین گفته می شودمثل وقتی که تیری ازکمان رهاشده و به هدف برخورد کند ، برای مانوشته می شود و چیزی که ما می توانیم  تغییر ایجاد کنیم این است که آن رابپذیریم .مثل کسی که قراراست پای چوبه دار برود که حکم اعدام دارد .خیلی حالش بد می شود ولی کسی هم هست که خودش به راحتی با پای خودش به پای چوبه دار می رود و حتی قبلش یک سیگار هم می کشد  این شخص این تقدیر را پذیرفته و با آن جنگ و ستیز نمی کند.
 من رضوان به عنوان یک همسفرمصرف کننده ،اگربیایم و بگویم این تقدیر من است و لعنت به این تقدیر، و این زندگی را برای خودم زهرکنم وآخر بروم طلاق بگیرم چیزی  که درست نمی شود هیچ ،زندگی من هم تباه می شود .این باعثش خودم هستم که این تقدیر را خودم ایجاد کردم ولی اگربیایم این مشکل را با آموزشهایی که یادگرفتم و با صبوری آن را بپذیرم و همسفرخوبی برای مسافرم باشم می تواند تقدیر من جوری خورده شود و نتیجه آن یک زندگی خوب بشود  و یک زندگی که همه ما آروزی آن راداریم .

نویسنده:همسفر مرجان
ویرایش:همسفر نسرین
تنظیم عکس:همسفر نسیم
دستورر جلسه هفته ی آینده:سی دی نفس وجسم
نوع مطلب : گزارش های لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 20 اردیبهشت 1399 02:50 ب.ظ
با سلام و عرض ادب
خدا قوت به کمک راهنمای محترم خانم آمنه عزیز.
خدا قوت به خانم مرجان عزیز بابت نویسندگی بسیار خوبشان.
خدا قوت به همسفر نسرین برای ویرایش بسیار خوبشان.
خداقوت به خانم نسیم برای آپلود تصاویر.
جمعه 19 اردیبهشت 1399 02:49 ب.ظ
سلام و دست مریزادبه لژیون یکم و کمک راهنمای عزیز خانم آمنه..تشکراززحمات دوستان...استفاده کردم.
پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 05:13 ب.ظ
سلام وخداقوت خدمت خانم نسرین،خانم نسیم وخانم مرجان ان شاء الله شماها را درجایگاه های بالاتری ببینم.
پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 11:57 ق.ظ
خدا قوت مرجان عزیزم..مطالب بسیار عالی، جامع و کامل بود.
خدا قوت خدمت خانم های مشارکت کنندگان عزیز..
خدا قوت خدمت خانم نسرین عزیزم و خانم نسیم عزیزم..
استوار و پاینده باشید عزیزان..
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات