اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 :: نویسنده : زهرا فروغی نیا
"به نام قدرت مطلق الله"به ادامه ی مطلب مراجعه فرمایید...


خلاصه سخنان استاد بزرگوار؛ 
ابتدا طبق روال همیشه گی به دستور جلسه ی هفتگی که جهان بینی می باشد می پردازیم،
جهان‌بینی الفبای درست  زندگی نمودن  را به ما یاد می‌دهد. هنگامی که  الفبا را  بلد باشیم  می‌توانیم زندگی خویش  را زیباتر بنویسیم.
جهان بینی  اصول کار را به ما  یاد می‌دهد .به طور کلی  جهان‌بینی به معنای  نگرش و دیدگاه می باشد،در  کنگره ما سعی می‌ نماییم  دیدگاه و نگرش خویش را در مورد  سَبْک  زندگی تغییر بدهیم .
البته  جهان بینی چیز عجیب و غریبی نمی باشد .
بایستی  در هر مشکل ومسئله ای که برای  پیش می آید، ابتدا دیدگاه و جهان‌بینی خودمان  را عوض نماییم ، هنگامی دیدگاه ما  نسبت به موضوعات عوض می گردد که  افکار ما تغییر یابد.
بعد از تغییر افکار، حس ما نیز  عوض می گردد، زمانی که حس  عوض بشود در برخورد با هر  مسئله ای  جور دیگری  برخورد می نماییم  و به  راحتی  می‌توانیم مشکلات را حل نماییم.
 خدا رو شکر با آموزش های ناب کنگره در هر مسئله ای سی دی خاصی ارائه گردیده است که با شنیدن و به کار گیری آن می توانیم به درستی با آن روبرو گردیم ،به طور مثال هنگامی که  ترس دارم، در سی دی ترس یاد می‌گیرم که ترس چه هزینه ی  سنگین و گزافی برای من دارا می باشد  و چگونه بایستی با  ترس خویش روبه‌رو گردم، یا اگر  ناامید هستم سی دی نا امیدی را گوش می نمایم و.......
سی دی ها الفبای جهان بینی هستند  و راه حل مشکلات را به ما  یاد می‌دهند .البته بایستی توجه نمود که گوش دادن به تنهایی سی دی ها بدون عمل نمودن به آن ها کار بسی بیهوده می باشد، زیرا موفقیت در گرو گوش دادن و عمل نمودن می باشد.
  


اما در مورد دستور جلسه لژیون سی دی ترس از جناب امین
اولین نکته ی  لازم برای مقابله با ترس این است که، حتما  ترس هایی که در  وجود خویش  دارید، را روی برگه ای  بنویسید، تا  برای شما  مشخص گردد  که از چه چیزی  می‌ترسید، تا  بعد از آن  بتوانید روی آن  کار نمایید. 
سی دی ترس  بسیار آموزنده  و جالب می باشد و سعی نمایید،   حتما از آن  استفاده عملی نمایید، زیرا انسانی یافت نمی شود  که ترسی  در او وجود نداشته باشد.
ترس با جهان بینی درست برطرف می گردد، که در سی دی ریشه ترس را به ما نشان می دهد. 
 ترس یک توهم و یا یک هیولا است،که خود  ما  در  ذهن خویش  می‌سازیم و  بعد با افکار گوناگون آن را  بزرگ و بزرگتر می نماییم،  بعد از آن که هیولایی عجیب ساختیم، خودمان  از  هیولایی  که ساخته ایم  وحشت می نماییم  و ترس  زیادتر می گردد.
ترس ها در  واقع درس های ما در زندگی می باشند. 
هر کدام  از این ترس ها آموزشی به همراه خود  برای ما دارند.
اگر  ترس از مشارکت دارم حاوی  آموزشی برای من می باشد، که با رفع آن  ترس آن آموزش  را من یاد می‌گیرم.
 ترس ها دو نوع می باشند، ترس نگهدارنده و ترس بازدارنده.
انسانی که ترس  نگهدارنده را نداشته باشه بی دریغ از شجاعت می باشد، زیرا به قول جناب  امین آن شخص دچار حماقت کامل می باشد .
مثال عینی حماقت و شجاعت را می توان این گونه بیان نمود که ‌؛ در حال حاضر در شرایط کرونا اگر کسی مراعات ننماید و از منزل  بیرون  بیاید  و توصیه های پزشکی را جدی نگیرد نشان از شجاعت او نیست بلکه نشان از حماقت وی را دارد. همه بایستی مراعات نماییم تا در برابر این ویروس محافظت شده و دچار بیماری نگردیم.  
اما در مورد مسافران،  ترس از گریز زدن مجدد یک ترس نگهدارنده می باشد، که  اگر این ترس با انسان نباشد، نمی تواند  خود را کنترل نماید، که  این ترس اگر کنترل شده باشد خوب می باشد، اما اگر از حد بگذره آدمی  را فلج نموده و از انجام کارها باز می دارد.
بنابراین باید مراقب بود  که ترس ها  را بیش  از حد بزرگ ننماییم و مطمئن باشیم اگر خواسته قوی باشد، ما به راحتی می‌توانیم از  ترس ها در سفر اول عبور نماییم
چرا گاهی هنگام  انجام دادن کاری  ترس ظاهر می گردد؟
هنگامی  که می خواهیم دست به انجام کاری بزنیم، معمولا  ترس ها ظاهر می گردد، زیرا  انسان ها برای  انجام کارها ی خویش دارای یک نیروی درونی  و  یک نیروی بیرونی می باشند، که اگر آن  نیروی درونی و  عامل درونی در اختیار من نباشد و  گاهی باشد یا  گاهی نباشد ،هنگامی که مورد نیاز من واقع می گردد و  نیرو در من نباشد  و نتوانم کار را به نحو احسنت انجام بدهم در این هنگام  ترس ظاهر می گردد.
چرا  این نیروها در اختیار من نمی باشند؟ 
زیرا ترس به مقوله ی  شرک برمی گردد. در کل  هر صفتی که در خداوند وجود دارد، در وجود انسان هم  قطره ای از آن وجود دارد، اگر خداوند فرمانروای کل هستی می باشد، من نیز  فرمانروای کل شهر وجود ی خویش می باشم، حال هنگامی که  از خداوند نافرمانی می نمایم  و فرمان شیطان را به مرحله ی  اجرا در می آورم، یعنی در واقع برای خداوند شریک قائل گردیده ام.
این اتفاق در وجود من رخ می دهد و  سزای عملی که برای خداوند انجام می دهم  و نافرمانی می نمایم  در وجود خودم اتفاق  رخ می دهد و در آن موقع در  وجود من  نیروهای  من از من فرمانبرداری  نمی‌ نمایند ، زیرا یک‌سری  در اختیار نیروهای منفی قرار گرفته است و  هنگامی  که قصد انجام  کاری را دارم نیروها ظاهر نمی‌شوند، به طور مثال؛ هنگام  مشارکت نیروی اعتماد به نفس من گاهی حضور دارد  و به من کمک می‌ نماید  و مشارکت های زیبا و پُرباری انجام می دهم و گاهی  ظاهر  نمی گردد، زیرا  در وجود من شریک وجود دارد که مانع از شکوفایی من می گردد  و اگر بخواهم  کاری  انجام بدهم، بایستی  شرکا نیز رضایت داشته باشند تا  بتوانم کاری  را انجام بدهم.
بنابر این هنگامی که  ما برای خداوند شریک قائل شویم در  فرمان های خویش  در وجود خویش  شریک قائل شده ایم .ریشه ترس در خشم می باشد  و بایستی خشم مورد نظر را پیدا نماییم. به طور مثال اگر  همسفری  از مشارکت نمودن  ترس داشته باشد  بایستی  ببیند  کجا خشمگین می گردد ،آیا هنگامی  که می‌بینم بقیه مشارکت می نمایند  و مشارکت هایشان  زیباست و مورد  تشویق اطرافیان قرار می گیرند، خشمگین می گردم ؟به جای آن که  خوشحال شوم .
ریشه ی اکثر خشم ها ترس  از موفقیت دیگران می باشد، به جای آن که خرسند از موفقیت و کامیابی دیگران گردد و این خود مشخصه ی معلومی است که  درون من از  تعادل و آرامش لازم برخوردار نمی باشد.
هنگامی که  از موفقیت دیگران  خوش‌حال گردم  و خشمگین نگردم، آن هنگام توانسته ام  خشم خویش  را کنترل نمایم  و آن را شناسایی نمایم.
ترس کم کم از بین می‌ رود ،اگر روزگاری خواستار برطرف نمودن خشم خویش باشم بایستی ابتدا  ترس را از بین ببرم،یعنی با آن  ترس روبه‌رو گردم و در آن هنگام خشم خود به خود قدرتش را از دست می‌دهد .
 هرجا از  روی ترس  کاری انجام دهم  قدرت خشم من نیز  کم‌تر می گردد و هرجا روی خشم خویش  کار نمایم  قدرت ترس  کم‌تر می گردد و این گونه  قدرت را از این دو مقوله خواهم گرفت، تا آرام  آرام  به تعادل برسم.
تجربه ی  خود من این است  که بسیاری  جاها از موضوعی  ترسیدم که درست نتوانستم خشم مورد نظرش را پیدا نمایم، ولی کاری که انجام دادم این بود که  سعی نمودم  کم تر از سابق در زندگی ام  خشمگین گردم و سعی  نمودم اگر از موضوعی  آزارم می بینم  و باعث رنجش خاطرم می گردد خشمگین نگردم  بلکه آن را  بپذیرم، هنگامی که با این دیدگاه به مسائل نگاهی انداختم و خشم را کنترل نمودم و کم تر عصبانی گردیدم  خود به خود، ترس ها کم تر و کم تر گردید.
 حتما این موضوع خود کنترلی  را لحاظ داشته باشید و روی خشم هایتان دقت بفرمایید و در کل کاری نداشته باشید این ترس به چه خشمی باز می گردد زیرا شاید نتوانید ریشه یابی نمایید. در کل سعی نمایید کم‌تر خشمگین بشوید و کم‌تر بترسید.کار اصلی در ترس چیست؟
کار اصلی ما در ترس  باز پس گیری  نیروها می باشد ، ما در وجود خویش نیروهای بسیار  زیادی داریم، همه ی انسان ها  این نیروها را دارند و فقط کافی است که نیروها را یکی یکی بیدار نماییم ،به طور مثال یک  سری از این نیروها شامل ؛ قدرت تفکر ،قدرت حافظه و یادگیری ،قدرت شهامت ،قدرت صبر،قدرت عشق،قدرت استقامت،قدرت ایمان،قدرت عقل،قدرت تجزیه و تحلیل،قدرت شجاعت و........ تمامی این قدرت ها و نیروها در بروز ترس توسط نیروهای منفی از ما گرفته می شود که با غلبه بر ترس،یک به  یک به ما برگردانده می شوند.
هنگامی  که تمامی  نیروها کامل برگردانده شوند آن هنگام به یک انسان کامل که به فرمان عقل رسیده تبدیل می گردیم  و خیلی راحت می توانیم  با این قدرت ها مسائل و مشکلات خویش  را حل نماییم
چرا هر شخصی که دارای  ترس می باشد دارای خشم نیز می باشد؟
 انسان ترسو همیشه عصبانی است، یعنی وقتی ما نسبت به فردی خشمگین می گردیم، حتما در دل او خشم و ترسی نهفته است  و بایستی آن  ترس را پیدا نماییم .

این یک آرامش ظاهری و لحظه ای به شمار می رود ولی در درون  آشفتگی به وجود می آورد زیرا، به یکی از خواسته های درست نفس جواب مثبت نداده ایم، بنابراین بایستی آن لحظات را تحمل نماییم حتی اگر  قلب ما  از جا کنده  می گردد  مشارکت کوچکی انجام بدهیم  تا آرام  آرام  ترس برداشته بشود  و خشم  کم‌تر گردد.
 در کل در اعماق  ترس خشم می باشد  زیرا  ما محرومیت می بینیم


چرا هر شخصی که دارای  ترس می باشد دارای خشم نیز می باشد؟
 انسان ترسو همیشه عصبانی است، یعنی وقتی ما نسبت به فردی خشمگین می گردیم، حتما در دل او خشم و ترسی نهفته است  و بایستی آن  ترس را پیدا نماییم .
در ترس محرومیت وجود دارد ،زیرا به طور مثال؛ هنگامی که  دوست دارم همانند  بقیه مشارکت نمایم  اما به خاطر ترسی که در وجود خویش  دارم آن  کار را انجام نمی‌دهم  و به یکی از خواسته های معقول نفسم جواب مثبت نمی‌دهم.
نفس همیشه  پر از خواسته می باشد .اگر به خواسته ای نرسد ناآرام می گردد و درون پر از آشوب می گردد و باعث سلب آسایش ما می گردد.
 بهترین کار این است که هنگامی که  از  کاری می ترسیم ، کار را تا آن جایی  که می توانیم، حتی اگه ناقص هم شده انجام بدهیم، تا آرام آرام  ترس  کم تر گردد، زیرا   اگر  به این ترس ها بها بدهیم  باعث بیش تر شدن خشم در درون ما می گردد .
خیلی مواقع  برای فرار از ترس و خشم از انجام آن شانه خالی می نماییم و آن کار را انجام نمی دهیم، به طور مثال؛ مشارکت انجام نمی‌دهیم  تا نترسیم  و به  راحتی  روی صندلی بنشینیم زیرا، اگه بخواهیم  مشارکت انجام بدهیم ، آن قدر ترس  زیاد می گردد  که قلب ما تند تند می زند و برای این‌که درگیر این حالت‌ها نگردیم و آرامش  را حفظ نماییم  اصلا مشارکت نمی نماییم .
این یک آرامش ظاهری و لحظه ای به شمار می رود ولی در درون  آشفتگی به وجود می آورد زیرا، به یکی از خواسته های درست نفس جواب مثبت نداده ایم، بنابراین بایستی آن لحظات را تحمل نماییم حتی اگر  قلب ما  از جا کنده  می گردد  مشارکت کوچکی انجام بدهیم  تا آرام  آرام  ترس برداشته بشود  و خشم  کم‌تر گردد.
 در کل در اعماق  ترس خشم می باشد  زیرا  ما محرومیت می بینیممشارکت برخی از اعضاء لژیون

سلام دوستان نسرین هستم همسفر عباس‌؛ 
در مورد دستور جلسه  هفتگی؛ در کنگره60جهان بینی به دو مقوله ی جهان بینی درون و بیرون تقسیم می گردد،  که بیش‌ترین و مهم ترین  قسمت در مورد جهان بینی درون می باشد .
مسئله ای که در جهان بینی به آن تکیه می گردد، صور پنهان می باشد، جهان بینی صرفا مربوط  به درمان اعتیاد نمی باشد،  بلکه مربوط به همه ی انسان ها می باشد .
فرد مصرف کننده ای که وارد کنگره می شود یک بیمار محسوب می گردد  ونیاز به درمان دارد.
در جهان بینی به سه پارامتر خیلی اساسی اشاره گردیده است، از قبیل؛ حس،دانایی که واقعا تحت تأثیر قرار گرفته اند. مثلث هایی که  در جهان بینی وجود دارد  به نام دانایی، جهالت.
تمامی این ها آموزش هایی است که به فرد مصرف کننده داده می شود ،مسافران و همسفران، شاید در سفر اول به منزله ی قطع مواد یا رهایی پا به کنگره می گذارند، اما همین که جسم و روح و روان آنان  به درمان می رسد به این نتیجه می رسند  که نقاط دیگری هم مورد تخریب قرار گرفته ودر صدد تعادل برقرار نمودن آن بر می آیند.
در مورد سی دی لژیون که ترس از جناب آقای امین می باشد؛
هیچ موقع ترس به صورت منفرد  وجود ندارد وعلت آن هم این است که ترس یک نیروی باز دارنده می باشد  و انسان را از تعادل خارج می نماید  ویک نیرویی است که  تعادل نسبی را به وجود می آورد و آن نیروی خشم ونفرت می باشد، یعنی هر انسانی که ترس دارد قطعا خشم ونفرت نیز  دارد، یعنی همان طوری که از روبه شدن با یک‌سری مسائل می هراسد، از روبه شدن با یک‌سری مسائل نیز  عصبانی می گردد.
 اگر  کسی از مشارکت کردن بترسد، از خیلی چیزها محروم می گردد  و این محرومیت، خشم را در او  جمع می نماید و همیشه انسان  ترسو انسان  عصبانی نیز هم می باشد .

سلام دوستان بنفشه هستم همسفر عباس؛
ترس یک احساس بد درونی می باشد، مانند؛ ترس از امتحان یا مسابقه و ...
ترس، احساس و تفکر انسان را مختل می نماید  و مانع انجام کارها می گردد  و به دو صورت ترس بازدارنده و ترس نگه‌دارنده ظاهر می گردد که شامل ؛ ترس بازدارنده، که نقش بازدارندگی و تخریب را دارد و ترس نگه دارنده؛ که باعث حفظ جان و ایمنی می گردد.
ترس‌ها موقع انجام کارها به وجود می آیند، برای انجام هرکاری دو عامل درونی و بیرونی وجود دارد؛در صورتی که عامل درونی بر عامل  بیرونی غلبه نماید  آن فعل انجام می گیرد  و اگر آن نیروی درونی از فرمان انسان خارج گردد و انسان نتواند‌ آن کار‌ را انجام دهد ترس به وجود می آید.
مسئله دیگر که باعث ترس می گردد  شِرْک می باشد .
کاراصلی در ترس باز پس گرفتن نیروها می باشد، ما باید با ترس ها ی خویش  رو به رو  گردیم  و دوباره نیروهای از دست رفته را تحت فرمان خود دربیاوریم تا به آرامش حقیقی برسیم.
ترس هیچ گاه  به صورت منفرد و تنها  نمی باشد و همیشه در کنار ترس، خشم نیز وجود دارد و این دو مکمل یکدیگر می باشند  و از یک دیگر  نیرو دریافت  می‌نمایند 
سلام دوستان فهیمه هستم همسفر علی؛ 
 مسافر درمان اعتیاد زمانی که تحت آموزش های کنگره قرار بگیرند و بینش  مقابله با اعتیاد را در خودشان  پیدا نمایند آرام آرام  توأم با جهان بینی می توانند بر  ترس خویش غلبه و پیروز بر درمان اعتیاد گردند.

زمانی که دانایی لازم  نسبت به انجام کاری را  نداشته باشیم و از  کار در گذشته حس خشم و حقارت به شخصی دست بدهد  در هر شرایط ترس تمام ما را احاطه می نماید. 
ترس در انسان به دو دسته تقسیم بندی می گردند، ترس‌های باز دارنده و ترس های نگه دارنده
ترس های بازدارنده مانع از انجام کاری  در انسان می گردند  که بیش‌تر ناشی از نادانی انسان می باشند. ترس و خشم رابطه مستقیم با یکدیگر دارند،  ترس باعث تقویت خشم و خشم باعث تقویت ترس در انسان می گردد.  انسان برای از بین بردن ترس درون خود باید منشأ خشم  را  پیدا نماید. 
خشم مانند  یک دمنده در آتش ترس می باشد، یعنی زمانی که ما خشمگین می گردیم درب های  منزل را  به هم می‌کوبیم یا فریاد بلند می‌زنیم، در واقع با بروز این رفتار  در آتش ترس خودمان  می دمیم  و آتش آن را  بیش‌تر می نماییم  .
ترس زمانی به وجود می‌آید که، انسان از موضوعی آگاهی ناقص  داشته باشه چون زمانی که فرد از چیزی آگاهی ندارد  نمی تواند از  آن موضوع بترسد.

نویسنده؛ همسفر رضوان
آپلود تصاویر؛ همسفر نسیم
ویرایش و تنظیم؛ همسفر زهرا ف
نوع مطلب : گزارش های لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 03:53 ب.ظ
ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان و تشکر وافر از دوست عزیز خانم زهرا ف بابت تمام کمک های بی شاعبه شون به بنده خدمت استاد عزیزم خانم آمنه این روزها که منسوب به روز معلم هست را تبریک میگم همسفر فهیمه
یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 01:39 ب.ظ
با عرض سلام.خداقوت به همه عزیزانی که در تهیه و تدوین این مطالب زحمت کشیدند بسیار زیبا بود.انشالله که همیشه موفق و سربلند باشید
یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 12:34 ب.ظ
با سلام،
رضوان هستم یک همسفر.
ممنون از خانم زهرا بابت ویرایش و تنظیم عالیشون.وخدا قوت میگم خدمت استاد عزیزم.این هفته و این روزهای خجسته را خدمت خانم آمنه تبریک میگم
یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 10:45 ق.ظ
سلام وخداقوت خدمت خانم رضوان ،زهرا نسیم.
تبریک ویژه به خانم رضوان بابت نویسندگی خوبشان ،ان شاءالله که در درجات زندگی موفق باشید وهمچون ستارگان بدرخشید
شنبه 13 اردیبهشت 1399 10:06 ب.ظ
سلام و عرض ادب خدمت خانم آمنه گلم. خداقوت خدمت خانم رضوان وان شاءالله شاهدرهایی شماباشیم ودرجایگاه های بالاتری ببینمتان وازخانم نسیم وخانم زهرا ف تشکر می کنم.
شنبه 13 اردیبهشت 1399 08:14 ب.ظ
خدا قوت خیلی عالی و پر بار بود.
زهرا فروغی نیا از نظر شما دوست عزیز سپاسگزارم
شنبه 13 اردیبهشت 1399 08:13 ب.ظ
با عرض سلام و ادب
خدا قوت به استاد بزرگوارم که به زیبایی مطالب رو کنار یکدیگر می نشانند تا ما بهتر کسب آموزش نماییم.
خدا قوت خدمت خانم رضوان عزیز اولین تجربه ی نویسندگی، که بسیار عالی نوشته شده بود، امیدوارم شاهد رهایی و کسب بالاترین جایگاه ها توسط شما باشم.
سپاس از خانم نسیم عزیز برای آپلود تصاویر.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات