اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
"به نام قدرت مطلق الله"
به ادامه ی مطلب مراجعه فرمایید...

ماه مبارک رمضان معلم خوبی ها  است برای آنانی که برای تزکیه و پالایش  خویش با آگاهی تلاش می نمایند، برای فهمیدن وجذب مطالب درگفته ها بایستی دلی روشن وقلبی پراز نور باشد وتوان واندیشه درآن مانند امواج نور و روشنایی می باشد.
رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند :رمضان ماهی است که ابتدایش رحمت است و میانه اش مغفرت و پایانش آزادی از آتش جهنم می باشد .خداوند  برای این‌که خوبی ها را به ما یاد آوری نماید یک ماه از سال  را در نظر گرفته است، که در آن ضیافتی به پا می گردد و  ما بندگان مهمان خداوند می باشیم .
در این ماه خداوند با  عشق از ما پذیرایی می نماید  البته همه ی ماه های خداوند ارزشمند می باشند، اما خداوند در قرآن به ارزش این ماه اشاره دارد و به بندگانش فرمان می دهد، که در صورت داشتن سلامت جسم و روان روزه بگیرند واز فرصت‌ها وفضیلت های این ماه بهره ی لازم را بگیرند .
رمضان تحولی از خویش به‌ خداوند ،ازمنّیت به آدمیّت،ازبی قیدی به مسئولیت و...... می باشد.
مسئولیت انسان شدن،  آسمانی شدن، پیدا نمودن  گمشده هایی  درون گمشده ها که اگر بشناسیم و  شأن و پیدایش آن را دریابیم  واژه اشرف مخلوقات را درک نموده ایم.
در ماه مبارک رمضان درهای آسمان بر روی ما باز می گردد  ودرهای دوزخ بسته می گردند ،شیاطین به زنجیر کشیده شده  والهامات مثبت با قدرت بیش‌تری به سوی ما روانه می‌گردند .
 با تزکیه و پالایش خویش می توانیم  آن‌ها را جذب نماییم، برای الهام گرفتن در ماه مبارک رمضان بایستی  ارتباط برقرار نمائیم و این ارتباط را وادی نهم به ما می آموزد که با دو ابزار تکرار و پارامتر زمان می توانیم نقطه تحمل را افزایش داده و بالا ببریم.
در ماه رمضان شاید در ابتدا  روزه گرفتن سخت باشد، اما  کم کم نقطه تحمل بدن انسان بالا می رود و در مدت 30 روز یعنی یک ماه تمام  نشان می دهد که ما  توانایی بسیار  بالایی داریم، پس بایستی  آن  را کسب نماییم. ماه مبارک رمضان ماه شکستن بت های نفس و سجده عشق بر درگاه خداوند ونوید بخش سلامتی جسم ونفس انسان می باشد .
رمضان یعنی سوزاننده، داغ، پرحرارت، تزکیه و پالایش در  ماه مبارک رمضان  باعث می گردد  ما بیش‌تر تفکر نماییم  و بهتر از قبل انجام عمل نمائیم.
درماه رمضان ما به خداوند نزدیک تر می گردیم، شب های قدر نامه اعمال وسرنوشت یک سال آینده ما رقم زده می گردد. امیدوارم بتوانیم ذرّه ای از برکات و فضیلت های ماه مبارک رمضان را حس ودرک نماییم  و بتوانیم تمامی فواید وقوانین آن را به مرحله اجرا درآوریم  در آن صورت خواهیم دید که  هیچ بهشتی  بالاتر از بهشت درون خودنخواهیم داشت .
روزه فقط به معنای نخوردن و نیاشآمیدن نمی باشد  بلکه تمام اعضاء و جوارح ما باید روزه دار باشند  و ضدارزش ها تک تک با تفّکر و تأمل در این ماه شناسایی و به تدریج از وجودمان رخت بر بسته و ارزش‌ها جای آنان را می گیرند .دروغ، نفرت، کینه و..... شخصیت انسان را تخریب نموده است، در این ماه با یاری خداوند ما می‌توانیم آن‌ها را از وجودمان دور  سازیم.
خاصیت نماز، روزه، خواندن قرآن در این است که، نماز روزانه با امواج سیستم X را ترمیم می نماید  و روزه در طی طول  سال روی سیستم X کار انجام می دهد، خواندن  قرآن باعث می گردد چهره  نورانی شود. جسم شفا بخش و شفاعت دهنده  شاید نامه ای باشد  از سوی خداوند برای ما.
خواندن قرآن به سیستم جسم و روان ما آرامش عمیقی می دهد، خواندن قرآن هدایت شدن و رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی می باشد.
شاید بارها این جمله را شنیده ایم که می گویند؛ قرآن خواندن در ماه مبارک  رمضان ثواب بیش‌تری دارد. استاد امین در سی دی کفر این قضیه را بسیار زیبا بیان نموده اند، ابتدا  ثواب بیش‌تری دارد و دوم فایده بیش‌تری دارد و زیرا  انسان در ماه مبارک رمضان با یک سری آداب روزه و با پرهیز از یک سری از  ضد ارزش ها تا حدودی حس های خویش را باز می نماید و  گیرنده هایش قوی تر  می گردد . در آن‌ هنگام قدرت جذب وفهمیدن یک سری مسائل برای او آسان تر  می گردد،بنابراین وقتی  در ماه رمضان قرآن مطالعه می نماییم  درک مطلب  بیش‌تری نسبت به سایر زمان ها دارا می باشیم.
وقتی انسان منّیت را از خویش  دور نماید  به دانایی بیش‌تر ی دست می یابد و متوجه می گردد  که هر آیه  در کلام الله شریف چه نیّتی دارد و  به چه دلیلی قرار گرفته است.

گفتم؛ خدایا همنشینم  باخدا  گفت:من مونس کسانی می باشم، که مرا یاد نمایند
 گفتم‌؛ چه آسان به دست می آیی
 گفت؛ پس آسان از دستم مَده.
خداوند در قرآن می فرمایند :آن‌گاه که دوست داری همواره کسی به یادت باشد به یاد من باش که من همیشه به یاد تو می باشم، سپس شکر نعمت به جای آورید و کفران نعمت مکنید  (آیه شریف ۱۵۲سوره بقره ). 
رمضان از دیدگاه کنگره بسیار گرامی وارزشمند می باشد  زیرا در این ماه  جناب  مهندس دژاکام به خاطر به جا آوردن فرائض دینی و روزه گرفتن مصرف مواد خود را منظم نمودند  و توانستد  به روش   DST  برسند.
 هر آن‌چه که امروز ما از موجودیت کنگره 60 می بینیم همه وهمه از نتایج آن حرکت بود، که برای جناب مهندس در ماه رمضان شکل گرفت.
 ماه مبارک  رمضان فرصت خوبی برای خود سازی وپیدا نمودن  خودمان می باشد، پس مواظب باشیم بعد از این ماه خودمان را گم ننماییم .
مرحبا ای روزه داران مرحبا                  ای سراپا نور ایمان مرحبا
چون خدا بیند دهان روزه دار          می کند نزد ملائک افتخار
پس شما را مرحبا، صد آفرین           ای به کل آفرینش بهترین
من نمی گویم، خدا فرموده است        روز اول وقت خلقت در الست
چون شما را در اطاعت بنده دید       بر ملائک از خدا فرمان رسید
بند خدمت بر کمر محکم کنید             دسته جمعی سجده بر آدم کنید
نویسنده؛ همسفر فرزانه
آپلود تصاویر؛ همسفر نسیم 
ویرایش؛ همسفر زهرا فنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 7 اردیبهشت 1399 01:23 ب.ظ
با سلام و عرض ادب
خدا قوت به کمک راهنمای عزیزم خانم آمنه
خدا قوت خدمت خانم فرزانه بابت برداشت بسیار خوبشان سپاسگزارم
سپاس فراوان خدمت خانم نسیم برای آپلود تصاویر
یکشنبه 7 اردیبهشت 1399 12:44 ب.ظ
خداقوت خدمت خانم فرزانه وخانم زهرا ف وخانم نسیم،متن زیبایی بود استفاده کردم وآموزش گرفتم.
یکشنبه 7 اردیبهشت 1399 09:09 ق.ظ
فرزانه جان خدا قوت عزیزم.. متن بسیار زیبایی بود..
از شما و خانم زهرا ف و خانم نسیم عزیزم صمیمانه تشکر و قدردانی می کنم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات