اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
"به نام قدرت مطلق الله"
به ادامه ی مطلب مراجعه فرمایید...

خلاصه سخنان استاد بزرگوار؛
در ابتدا طبق معمول هر جلسه در مورد دستور جلسه هفتگی الهام از ماه رمضان مشارکت می نماییم؛  ماه رمضان برای کنگره بسیار  مهم می باشد  به دلیل  این‌که جناب  مهندس با الهام از این ماه مبارک متد  DST را کشف نمودند  .
جناب مهندس در گذشته های قبل از رهایی  روزه نمی‌گرفتند  ولی در ابتدای  سال شروع درمان DST  سعی نمودند تا  روزه بگیرند.
هنگامی که جناب مهندس در آن ماه مبارک و عزیز  مصرف مواد خود را  را مرتب نمودند، یعنی این که  وعده سحر، وعده افطار  و علاوه بر آن یک وعده هم ساعت یازده شب مصرف می نمودند  و در طول روز هم یکی دو ، وعده مصرف می نمودند.
 بعد از این که نظمی  به ساعات مصرف مواد  دادند، آرام آرام توانستد  موادشان را کاهش دهند و متد DST کشف گردید.
قبل از کشف متد DST  جناب  مهندس به گفته ی  خودشان، تریاک همیشه در  جیبشان بوده است  و دائم یک تیکه ی آن را در می آوردند و مصرف می نمودند  و اصلا نظمی  نداشتند، پس این به ما نشان می‌دهد  ماه رمضان می تواند  به همه ی امور  ما در زندگی  نظم را یادآوری نماید.

بزرگترین درس این ماه مبارک  یاد گیری نظم می باشد،  بعضی از ما دوستان، ممکن بود روزه نگیریم و روزه نگرفتن را تجربه داشتیم ولی الآن که به  کنگره آمده ایم و آموزش های لازم را دریافت نموده ایم و  روزه گرفتن را تجربه می نماییم به زیبایی ها و شگفتی های آن و باز شدن حس های خویش در این ماه مبارک دست می یابیم. 
 اگر نمی‌توانیم‌ روزه کامل بگیریم سعی نماییم  روزه درصدی بگیریم و تا هر وقت که می توانیم  روزه را ادامه بدهیم، یا اگر سنگ کلیه  داریم روزه بگیریم  ولی می‌توانیم دو تا لیوان آب هم در طول روز بیاشامیم، تا ببینیم که چقدر می‌تواند برای ما روزه گرفتن منفعت داشته باشد و بعد از آن  که منافع آن را دیدیم قضاوت نماییم  که ماه رمضان خوب است یا نه‌؟
یکی از  منافع روزه  باز سازی سیستم X می باشد، عزیزان می‌دانید که اگر سیستم X یک انسان به درستی  کار نماید،  همیشه خوش‌حال ، شاد ، در آرامش و خنده رو می باشد، حتی اگر مشکلات او بسیار  زیاد باشد .
بزرگترین عاملی که به انسان کمک می نماید تا  سیستم X بازسازی شود روزه گرفتن می باشد.
یکی دیگر از مزایای روزه داری بالا بردن نقطه ی تحمل انسان و افزایش  صبر در او می گردد  و یاد می‌گیرد که به خودش نه بگوید و آن نه را اجرا نماید.
انسان ها یی که روزه می‌گیرند، عمرشان بیش تر از سایر افراد دیگری که روزه نمی گیرند می باشند.
حال در مورد سی دی احمق ها که دستور جلسه ی امروز لژیون  می باشد می پردازیم 
حال در مورد سی دی احمق ها که دستور جلسه ی امروز لژیون  می باشد می پردازیم؛

جناب  مهندس در این سی دی به 8 پارامتر از نشانه های انسان احمق اشاره نمودند :
1) شخصی  که تفکر نمی نماید .
2) شخصی که در مسیر ضد ارزش ها حرکت می نماید .
3) شخصی  که دیگران  را قضاوت می نماید .
4) شخصی که لجباز و یک دنده می باشد 
5) شخصی که به هیچ چیز اعتقاد ندارد.
6) شخصی  که یک اشتباه را چندین  بار تکرار می نماید .
7) شخصی  که می گوید؛ دلم می‌خواهد و دوست دارم.
8) شخصی که ارزش آن‌چه دارد را نمی داند.
 در  CD احمق ها  جناب  مهندس می فرمایند؛ که همه ی ما انسان ها  نادان و احمق می باشیم، اصلا احمق نبودن کار سختی می باشد  .
در  کلام الله شریف نیز  آمده اِنَ الاِنسانَ هَلوآ : انسان یک موجود هالو است زود فریب می‌خورد و نادان است. 
و اِنَ الاِنسانَ لَفی حُضر : انسان مدام در حال زیان کردن می باشد  و بیش‌ترین کسانی که بیش‌ترین ضرر را در  این دنیا متحمل می گردند، کسانی هستند که مسیر کنگره برای آنها باز شده و هم‌چنان به بهانه تراشی مشغول می باشند.
همیشه این گونه انسان ها  از خداوند می‌خواستند، که  راهی جلوی پایشان قرار بگیرد و  حالا که این راه به  روشنی و وضوح و  زیبایی تمام سر راه آنان قرار گرفته  هنوز کاهلی  می نمایند، امیدواریم که روزی آنان نیز از خواب غفلت بیدار گردند و داد خودشان برسند و خود را دریابند  .
 امام علی (ع) در مورد انسان نادان می‌فرمایند : نادان را نمی بینیم جزء در حالت تفریط و افراط.
انسان نادان در کارهای خویش یا  زیاده روی  می نمایدو یا در   کارهاش کم کاری می نماید  و به قول جناب مهندس که می فرمایند؛  ازجلو به یک گاو و از عقب به یک الاغ نزدیک نشوید و  به انسان احمق از هیچ طرف  نزدیک نشوید، زیرا  واقعا انرژی انسان را از او می گیرند و هر چه زور بزنیم برایش  هیچ فایده ای ندارد.
انسانی که از موقعیت هایی که به درستی استفاده ننماید احمق شناخته می گردد و در واقع این گونه افراد   تن پروری می باشند، و یا انسانی  که مهربانی‌اش را از دیگران دریغ نماید  احمق محسوب می گردد .انسان هایی که از کاه، کوه می‌سازند و به جای حل مسائل پیش آمده کاری جز غصه خوردن بلد نمی باشند  و هر چیزی را که می‌شنوند، زود باور می‌ نمایند  به نوعی احمق به شمار می روند.
نادان یعنی کسی که نمی‌داند و اطلاعات کافی ندارد، نادان بودن و احمق بودن هم درجه بندی دارد مثل اعتیاد که یک نفر فقط تریاک مصرف می نماید، اما  نفر  دیگر انواع مواد مخدر را مصرف نموده است.
 کسی که دستش را دراز ننماید ، ما نمی‌توانیم دست او  را بگیریم، مثلا یک نفر که در حال غرق شدن در دریا می باشد، اگر دستش را به سمت ما بلند  نگرداند،  ما چگونه  می‌توانیم دست او  بگیریم، حالا ما هر چه چوب بفرستیم و یا دست‌مان را به سمت او ببریم ، او کمکی نمی خواهد و دستش را عقب  می‌زند.
 بعضی از مسافران  ما نمی خواهند درست سفر نمایند، حالا هر چه ما زور بی خود بزنیم و  انرژی بگذاریم ، وقت بگذاریم فعلا خواسته در درون آنان شکل نگرفته است و  تا زمانی  که نخواهند تلاش ما کاملا بیهوده خواهد بود  و در نتیجه انرژی و توان ما به هدر خواهد رفت.
زمانی که خواسته در درون مسافران  شکل بگیرد، دیگر نیازی به ما ندارند، تا  کاری برای آنان  انجام دهیم و خودشان  به خوبی مراحل درمانشان  را طی می نمایند، بدون این‌که از ما کمکی  بخواهد.
طناب در اختیار همه می باشد، طناب تمثیل امکاناتی است که به یک انسان عطا گردیده است و  یا به زبانی ساده تر  مانند  امکاناتی است  که کنگره به ما داده و  یا لژیونی که در اختیار ما وجود دارد و  می‌توانیم یک کاری انجام بدهیم  که سقوط  و یا صعود نماییم و دیگران را هم با خودمان به چالش کشانیم .

این‌که تحصیلات عالیه داریم ولی این‌قدر منیت مان بالاست که بخواهیم صعود نماییم و  با این منیت قطعا به  زمین خواهیم خورد  پس این طناب شامل هر نعمتی است  که خداوند به انسان  بدهد.
استفاده از نعمت هایی که خداوند به انسان عطا نموده است  بستگی به دیدگاه آن انسان  دارد که چگونه از آن امکانات  استفاده نماید. 
مسئولیت زمانی به شخصی  داده می شود که شخص ظرفیتش را پیدا نموده  باشد، زمانی که خداوند  به شخصی  مسئولیت می‌دهد حتما قبل از آن ظرفیتش را نیز  داده است ، در واقع درخت وقتی بزرگ می‌شود خود به خود دیده می‌شود، پس مسئولیت هم به کسی داده می‌شود که ظرفیت آن درونش به وجود آمده باشد.
مسائل مالی و مادی در کنگره مورد توجه قرار گرفته است، زیرا هر ساختار برای حفظ و بقاء و ارتقای خویش  نیاز به انرژی دارد و در جهان ما پول معادل انرژی می باشد . انسان بدون داشتن انرژی قادر به ادامه ی حیات نمی باشد . در هر جایگاهی که قرار داریم باید یاد بگیریم که اندوخته داشته باشیم . مشارکت مکتوب همسفران لژیون یکم؛ 
سلام دوستان مارال هستم همسفر مصطفی؛
ایمان تجلی نورخداوند است دروجود انسان می باشد.

سلام دوستان فرزانه هستم همسفر مصطفی؛ 
یکی از تجربیات بسیار خوبی که در سال  گذشته از ماه مبارک  رمضان در خاطرم  مانده است، دادن افطاری در کنگره می باشد، همگی دور یکدیگر جمع می گشتیم و برای حاضر نمودن آن دست بر دست یکدیگر می نهادیم تا به بهترین شکل ممکن افطاری را آماده نماییم  و انرژی بسیاری از این دور همی دریافت می نمودیم.  متاسفانه در سال جاری با وجود پیدایش ویروس کووید 19 باعث گردید، این دو همی کنسل گردد.
روزه گرفتن باعث می گردد، ظرفیت واستقامت بدن ما  بالا برود و همچنین  می‌توانیم با روزه گرفتن معیار  خویش  را بسنجیم، که ظرفیت بدن ما چقدر می باشد . ماه رمضان معلم خوبی ها می باشد البته  برای آن هایی که  می خواهند خودشان را تزکیه وپالایش نمایند.
جناب مهندس در سی دی الهام از رمضان می فرمایند؛ وقتی غذا خوردن دورهمی باشد انسان ها را به هم نزدیک وصمیمی تر می سازد. در ماه رمضان درون خویش  را از طعام خالی نما  و بگذار  مغز،کلیه، کبدورگ هاو..... قدری استراحت نمایند  واگر گذاشتی این ها استراحت نمایند  آن  موقع است، که به نور معرفت دست خواهی یافت. ماه رمضان فرصتی است برای سیستم های ناقل عصبی هورمون ها و نورون ها که به باسازی برسند.
اما در مورد سی دی احمق ها اصولا یکی ازنشانه های افراد  احمق این است که ابتدا حرفی  می‌زند و  بعد از آن تفکر می نماید و شخصی که وادی اول که تفکر می باشد  را اجرا نمی نماید، می‌توانیم بگوییم  که فردی  احمق محسوب می گردد ،فرد  احمق به طرف ضد ارزش ها حرکت می نماید  و احمق کسی است که در  کار دیگران مداخله می نماید، ما با گوش دادن به سی دی احمق ها  متوجه گردیدیم در کار دیگران  که به ما ارتباط ندارد مداخله ننماییم. 


سلام دوستان بنفشه هستم همسفر عباس؛ 
در مورد سی دی احمق ها :ابتدا  این‌که از هیچ طرفی نبایستی  به آن‌ها نزدیک شویم.
چند نمونه از نشانه هایی که افراد احمق دارا می باشند؛ به درستی تفکر نمی‌ نمایند  ،لجباز و یک دنده می باشند ،قضاوت بی‌جا می نمایند ،در هر کاری و اموری  دخالت دارند ،یک اشتباه را بسیار تکرار می‌ نمایند  ، مدام می‌گویند، دلم می‌خواهد که این‌کار را انجام داده و یا انجام می دهم و........ بسیاری از نشانه های دیگر.
ما برای متفاوت بودن با آن‌ها باید قبل از انجام هر کاری تفکر نماییم و از همه ی  امکانات به شکل صحیح برای رسیدن به هدف استفاده نماییم  و در مسیر رسیدن به هدف از مشکلات و مسائل ترسی به دل راه ندهیم، زیرا ترس همانند خوره  تفکر انسان را می‌خورد و باعث سقوط او می گردد.  با آگاهی وصبر و سکوت به جا  است که مسائل خود بخود درست و حل می گردند . 
نویسنده؛ همسفر فاطمه ج
آپلود تصاویر؛ همسفر نسیم
ویرایش؛ همسفر زهرا ف


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 7 اردیبهشت 1399 12:47 ب.ظ
عرض سلام وادب خدمت خانم زهرا ف وخانم فاطمه ج دوشت داشتنی،بسیاراستفاده کردم.
ان شاءالله که برکت خدمت هایی که انجام میدهید در زندگیتان جاری باشد.
یکشنبه 7 اردیبهشت 1399 05:29 ق.ظ
خدا قوت خدمت خانم زهراف خانم نسیم وخانم فاطمه ج واز کمک راهنمای گلم خانم آمنه سپاسگزارم.
یکشنبه 7 اردیبهشت 1399 02:57 ق.ظ
خدا قوت خدمت دوستان گلم مارال جان، فرزانه جان، بنفشه جان، فاطمه ج عزیز و خانم زهرا ف و خانم نسیم عزیز.
بسیار عالی و آموزنده بود.
از همه شما بزرگواران تشکر و قدردانی می کنم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات