اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
 «به نام قدرت مطلق الله» 
عملکرد مجازی همسفران لژیون یکم نمایندگی امین گلی، 
با دستور جلسه ی؛ سی دی صور پنهان از جناب مهندس 
با استادی کمک راهنمای محترم؛ همسفر خانم آمنه و دبیری همسفر مریم 
در تاریخ 99/1/26 رأس ساعت 17:30 آغاز به کار نمود...... 


در ادامه مطلب بخوانید...... 
خلاصه سخنان استاد بزرگوار...... 
در ابتدای سی دی جناب مهندس می فرمایند؛ هر مشکلی که برای ما پیش می آید، می بایست درس مورد نظر از آن مشکل را  یاد  بگیریم، در غیر این صورت مشکل می آید و ما فقط  سختی های آن را متحمل می شویم و عملا  هیچ فایده  و آموزشی  برای ما ندارد.
یکی از آموزش هایی که کرونا به ما می دهد در خانه ماندن می باشد، هنگامی که من در خانه بمانم آموزش ها و درس های زیادی یاد می گیرم . 
از مزایای خانه نشینی در دوران قرنطینه؛ بالا بردن نقطه تحمل، بالا رفتن صبر، پذیرش اعضای خانواده، گذشتن از بسیاری از خواسته ها و همین امر باعث می گردد که به خودم یا همان نفس  نه بگویم. در گذشته نه چندان دور خانه نشینی بسیار سخت به نظر می رسید ولی حالا موقع آن است که آموزش هایی را که  دریافت نموده ایم به مرحله ی اجرا درآوریم و به جای غُر زدن و شِکوه و شکایت از زمین و زمان خیلی داناو مقتدرانه درس های مورد نظر را یکی پس از دیگری در زندگی اجرا نمایم.
کرونا فرصتی برای رشد من می باشد و همین ویروس کوچک که تمام کره ی زمین را درنوردیده است، درس های بسیار بزرگی به ما می دهد و باعث کمک به  هستی و طبیعت می گردد.
به قول جناب مهندس وقتی مشکلی پیش می آید مانند؛ سیل، زلزله و یا همین کرونا آیا به یکدیگر یاری می رسانی، بزرگ ترین   اشخاصی که در حال حاضر نیاز به کمک دارند کادر درمانی یعنی پزشکان و پرستاران می باشند و بیشترین کمکی که من به کادر درمانی می نمایم این است که در خانه بمانیم و موارد بهداشتی را رعایت نماییم تا بار زحمت این  عزیزان کم تر گردد.

حال منظور از فرامین خداوند چه می باشد؟
فرامین الهی مسئله ی بزرگ و عجیب و غریبی نیست و همین دستورات ساده می باشد که تمامی ادیان الهی از حضرت آدم گرفته تا خاتم، همه از ما درخواست به اجرا درآوردن فرمان های ساده ای بوده و هست تا بتوانیم در کنار دیگر انسان ها در آسایش و آرامش با یکدیگر  زندگی نماییم، به طور مثال؛  برخی از این  فرامین شامل؛ دروغ نگفتن، غیبت ننمودن، رشوه نگرفتن، دزدی نکردن، تجسس در امور دیگران ننمودن و بسیاری موارد دیگر......... 
شاید در نگاه اول رعایت این اصول آسان به نظر برسد اما رعایت همین مسائل جزئی در هنگام عمل بسیار سخت می باشد با آموزش های لازم که کنگره دریافت نمودیم، انجام ندادن همین ضد ارزش ها آرامش و آسایش را برای ما به ارمغان آورد.
دوری از ضد ارزش هایی که در هستی وجود دارند، بهترین وسیله برای رسیدن به حال خوش و راحتی ما می باشد.
اگر از تمامی ضد ارزش مانند؛ کارهای منفی، ترس، اضطراب،دروغ  و...... دوری نماییم، می توانیم در صراط مستقیم که کوتاه ترین مسیر می باشد با آرامش و خیالی آسوده حرکت نماییمکن
 چرا  کنگره عمل بزرگی به حساب می آید؟
زیرا مسیر کنگره همانند یک اتوبان بسیار راحت نشانه گزاری گردیده است، خارج از کنگره چنین مسیری وجود ندارد که به راحتی نشانه گزاری شده باشد برای این که فردی بتواند از ظلمت اعتیاد خیلی راحت خارج گردد. عاشق را حساب با عشق است،با معشوق چه حساب
نکته ای که در این سی دی به چشم می خورد این است که ما در جایگاهی که قرار داشته باشیم
ممکن است اتفاقاتی رخ دهد که باعث تکّدر خاطر  بشود، حتی برای خود راهنما.
گاهی راهنما از نیامدن رهجویان به لژیون و یا انجام ندادن تکالیف بسیار ناراحت می گردد   و باعث کاهش سطح انرژی در  او می گردد ، آن هم برای نارد رهجو ناراحت می شود. 
جناب مهندس همیشه می فرمایند؛ اگر در مسیر کنگره برای شما عزیزان اتفاقی رخ داد، نباید  ناراحت شویم، زیرا حساب با عشق است و در جای دیگری قرار است مزد زحمات خود را بگیرم. همیشه این جمله  را در ذهن خود متصور شوید و با خود زمزمه نمایید؛
که عاشق را حساب با عشق است، با معشوق چه کار.این جمله بسیار مؤثر و آرامش دهنده و نوید دهنده می باشد. 

 


 «مشارکت برخی از اعضای لژیون» 

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر مجید؛
 جناب مهندس در ابتدا سی دی صور پنهان راجع به  کرونا صحبت می فرمایند، که کرونا به ما درس های زیبایی یاد داد، خیلی از مسائلی را که قدر آن‌ها را نمی دانستیم، مثلا همین که کنار یکدیگر  جمع می گشتیم   ولی در حال حاضر با پیدایش  کرونا، نمی‌توانیم ارتباط نزدیک با یکدیگر  داشته باشیم.
شاید فقط در سال یک بار فامیل را در عید  می‌توانستیم ببینیم، که  امسال با وجود کرونا این امر میسر نگردید و نتوانستیم .      همه ی کارهای مان  با تلفن انجام می گردد  و شعار اینکه باید در خانه بمانیم را باید حتما عملی نماییم  و فقط و فقط برای کار های ضروری از منزل بیرون برویم، چون این ویروس از طریق بینی و دهان شیوع می یابد  و خیلی سریع منتقل می گردد  .   
  جناب  مهندس می فرمایند؛ ما با یک ویروس مواجه هستیم، معمولا  باکتری ها و یا  میکروب ها را آنتی بیوتیک ها از بین می‌برد اما برای  ویروس ، ضد ویروس می‌خواهد و یکی از موارد و ابزاری هایی که می‌تواند ویروس را ازبین ببرد اسید اسیتیک می باشد  و در پزشکی هم کاربرد دارد.
اسید اسیتیک  به صورت صنعتی نیز ساخته می گردد . ماده ای  که به طور طبیعی در سرکه ی سیب موجود می باشد،  اسید استیک است  .
در زمان های قدیم در جنگ ها اگر شخصی دچار آسیب شدید می گردید،  از سرکه ی سیب برای  درمان او  استفاده می نمودند .
 کرونا به من آموخت که دوری از ضد  ارزش ها و حرکت  به سمت ارزش ها را در وجودم پرورش بدهم.
در  جاده ی مستقیم که انسان بتواند در آن حرکت نماید و آرامش و آسایش داشته باشد و قدر نعمت هایی  را که خداوند به من ارزانی  داشته را بدانم  و شکر گزار باشم .

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر مرتضی؛
درهستی چیزی به نام  شر مطلق وجود ندارد و  آخرش همگی به خیر ختم می گردد و درس های آموزنده ولازم برای کسانی که به عمق مطالب فکر می نمایند.
 مسائلی که برای ما عادی و تکرار ی شده بود با آمدن ویروس کرونا از ما گرفته شد تا قدرش را بدانیم .
خداوند فرامینی در کتاب آسمانی برای آسایش وآرامش انسان ها مکتوب نموده است  وکسانی که در صراط مستقیم حرکت نمایند  پایه ها  وستون های زندگی‌شان را مستحکم تر می گردانند .
با ضد ارزش ها وکینه ونفرت و حسد و افکار منفی که در درون ما وجود دارند  و گاهی هم خودمان هم خبر نداریم جسم وقالب مان را از بین می بریم.
می بایستی  هر لحظه به چیزی که دریافت می نماییم  توجه لازم را مبذول  داشته باشیم، چه از لحاظ خوراکی ها که چه نوع ویتامین هایی را دریافت می نماییم  وچه از نظر سخنان  آلوده و یا غیبت های که می شنویم که این‌ها مانند آب آلوده ذهن را آلوده می نمایند.

سلام دوستان فرزانه هستم همسفر مصطفی؛ 
،فرامین دوری از ضدارزش ها و پرداختن به ارزش هاست ودر راه مستقیم قرار گرفتن می باشد.
فرامین خداوند می گویند :از اعمال ضد ارزشی دوری جویید مانند؛ انجام ندادن دزدی ،انجام ندادن فساد ،غیبت ننمودن ،دوری از تجسس در امور دیگران و....... این ها فرامین خداوند می باشد  واگر این ها را به مرحله‌ی  اجرا درآوریم  هر اتفاقی رخ بدهد  درصراط مستقیم قرار می گیریم وصراط مستقیم وراه مستقیم کوتاه‌ترین راه برای رسیدن به سر منزل مقصود می باشد.
 شکل گرفتن کنگره راه ومسیری که چگونه از تاریکی ها و ظلمت خارج گردیم و آن هایی   که در راه هستند باید ببینند چه راه ومسیر خوبی برایشان طراحی گردیده وچگونه می توانیم آنان  را از ظلمت اعتیاد خارج نماییم ،زیرا مسیر کنگره  تبدیل به  اتوبانی شده که سرتاسر مسیر علامت گذاری شده است .
مابه جسم خویش  جان و رنگ می دهیم ،رنگ یعنی چه نوع انسانی  باشیم ، ، چه شخصیتی  فردی داشته باشد ،چه خصوصیات اخلاقی  داشته باشه، آدم خوبی باشد، آدم بدی باشد  و یا آدم زشت و یا زیبا .
 درون وبرون ما به این  همین ترتیب می باشد که ، یعنی ممکن است  اتفاقات گوناگونی برای ما رخ بدهد، به طور مثال؛ همه گی  خوب و راحت  زندگی می نماییم، یه مرتبه می گویند؛ کرونا ،سیل ویازلزله آمد، باید به این موضوع فکر نماییم که آیا ما نیز در گذشته اگر انسان های دیگر دچار مشکلی می شدند برای آنان کاری انجام می دادیم.
شن ها در صحرا یک  جادیده نمی شوند ویک جا نمی ایستند و  مرتب درگیر طوفان وشن ها می گردند که آن ها را جابه جا می نماید همانند، دریا که امواج دریا واقیانوس ها را زیر ورو می نماید  وباعث می گردد  که نمک های دریا ته نشین نشود واگر این موج ها  نبودند، آب راکد می ماند و تبدیل به گندابی بزرگ می گردید .
 مثلث آفرینش:روح،صوت،حس.مثلث درمان:جسم،روان،جهان بینی.مثلث دانایی:تفکر،تجربه، آموزش.مثلث شخصیت:شایستگی،امنیت، معصومیت.مثلث تخریب شخصیت:بی لیاقتی،تهدید ،گناه و...... مثلث هایی بودند که در کنگره با آن ها آشنا گشتیم. 
آقای مهندس فرمودند که ماهمه جا این مثلث هارا داریم،مثل مثلث:پدر،مادر،اولاد

 سلام دوستان مرجان هستم همسفر علی؛ 
 فرامین خداوند همان دوری نمودن  از ضدارزش ها می باشد  و اینکه باید به ارزش ها بپردازیم.
فرامین خداوند مانند یک جاده ی مستقیم می باشد، که انسان باید درآن حرکت نماید  تا به آرامش و آسایش لازم برسد .فرامین خداوند یعنی اینکه دزدی نکنید، دروغ نگوید غیبت نکنید، تجسس در امور دیگران نفرمایید  و اگر این ها اجرا شود و در راه مستقیم قرار گیرد، پایه ها و‌ستون های زندگی انسان محکم و استوار می‌ماند و کاری انجام می دهد  که از تاریکی ها و‌ظلمت ها خارج گردد  و به نور و روشنایی‌برسد. 
منظور از قالب‌ها جسم انسان می باشد، ما باید به این قالب‌ها که جسم ما می باشند  رنگ و جان بدهیم و آن ها را بسازیم. رنگ یعنی این که  چه نوع آدمی، چه شکلی، چه فرمی و چه خصوصیت هایی داشته باشد.  ما این قالب ها را می سازیم  و اگر این قالب ها نباشند ما نابود می‌شویم و‌اگر این رنگ هایی که به آن می‌دهیم و قالب‌هایی که درست می نماییم اگر از دوام و‌قوام برخوردار نباشد مثل  درختی می‌ماند که درون آن موجوداتی لانه سازی می نمایند  و به تدریج ان درخت را پوک می گردانند.
افکار منفی مانند؛ حسادت، کینه، بخل و..... هم در درون ما می باشند، که ما از آن  خبر نداریم، آن‌ها در ظاهر معلوم نیستند ولی روزی‌می رسد که انسان را از پای در می آوردند.
آپلود تصاویر؛ همسفر نسیم
نویسنده و تنظیم؛ همسفر زهرا ف            
دستور جلسه ی هفته آینده؛ سی دی احمق ها از جناب مهندس 


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 28 فروردین 1399 02:14 ب.ظ
تشکر و خدا قوت ویژه خدمت خانم زهرا عزیزم بسیار عالی بود..
تشکر می کنم از مشارکت کنندگان عزیز خانمها فاطمه ج، فاطمه م، فرزانه و مرجان عزیز..
امیدوارم همه شما بزرگواران به جایگاههایی که دوست دارید نائل گردید..
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات