اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
دوشنبه 11 فروردین 1399 :: نویسنده : زهرا فروغی نیا
"به نام خاق زیبایی ها"به ادامه ی مطلب مراجعه فرمایید...

سلام دوستان فرزانه هستم همسفر مصطفی
در اوضاع امروزه  سی دی ترس را انتخاب نمودم زیرا در حال حاظر بزرگترین مشکلی که مردم به وجود آمده است ،مسئله ترس می باشد،  که باعث آسیب  به سیستم ایمنی ما می گردد. به گفته ی جناب مهندس نباید ترسید زیرا ترس زندگی ما را  مختل و تحت الشعاع قرار می دهد و به زبانی ساده ما را زمین گیر می نماید .اگر ترس را دل خود راه بدهیم، نیروی  را از دست خواهیم داد ، باید مواظب باشیم و اصول بهداشتی را رعایت نماییم  ولی ترسی نداشته باشیم .

جناب مهندس فرمودند:باید دوره ی  جدیدی  آغاز گردد؛ دوره ی قبل از ویروس  کرونا ودوره ی  بعد از ویروس کرونا،. 
در کنگره و در زندگی شخصی خود ما می توانیم قوی تر از این مسئله بیرون بیاییم وقدرتمند حرکت نماییم و به پیروزی برسیم، زیرا با آموزش هایی که ما دریافت نمودیم به این نتیجه رسیدیم که هر مشکلی ما را نسبت به قبل مستحکم تر و استوارتر می نماید .
ترس یک حس بدی می باشد  که باعث می گردد فرد حرکتی انجام ندهد زیرا تفکرات او  تحت تاثیر قرار می گیرد به طور مثال؛ هنگامی که فردی می خواهد کنسرت بزرگی برگزار نماید، ترس از اجرا باعث می گردد  شرایط بدتر شود نتواند به خوبی هر چه تمام برنامه اش را به اجرا برساند. 
یادمان باشد که ترس های انسان درس های انسان می شود.ترس ها را می شود به دو دسته تقسیم نمود، ترس های بازدارنده وترس های نگهدارنده.
ترس های بازدارنده موجب تخریب می گردند ،مانند ترس از مشارکت ویا ترس از امتحان. 
ترس های نگهدارنده موجب حفظ و ایمنی می گردد، مانند عبوراز خیابان یا اتوبان.
حال سوال پیش می آید، که  ترس چگونه به وجود می آید؟وقتی ما در مقابل فعلی قرار می گیریم و می خواهیم کاری انجام بدهیم،در درون ما ترس به وجود می آید،مایک عامل درونی و بیرونی داریم برای انجام یک کار،اگر نیروی درونی ما قابلیت این را داشته باشد که به نیروی بیرونی غلبه نماید  و یا آن را خنثی نماید انسان به انجام دادن آن فعل قادر می شود و چیزی به عنوان ترس به وجود نمی آید.مکانیزم ترس این است که یک نیروی ناقص در اختیار انسان باشد، بدین گونه که وقتی انسان اختیار را در فرمان خودش دارد از یک سری دستورات خداوند سرپیچی می نماید  و با چیزی شریک می گردد، که شرک به وجود می آورد.
ترس نتیجه ای  از شرک می باشد. ترس های متعدد  جلوی رشد انسان را می گیرند،در مقوله ترس انسان باید نیروهای خود را پس بگیرد.به طور مثال :سقوط آزاد، باعث ترس می گردد ویا ترس از خماری در فرد مصرف کننده ی مواد مخدر، نیروهای انسان در آن لحظه گویی از او گرفته می شوند .برای این که از ترس خارج شویم باید سهم از دست رفته مان را پس بگیریم،این یک مبارزه است چون برای از بین بردن ترس یاباید بیخیال ترس شویم و یا با آن روبرو گردیم .ترس سریع ظاهر می شود و  تکامل انسان با روبرو شدن باترس ایجاد می گردد.اگر نیروهایی که از دست رفته اند را پس نگیریم به آرامش نمی رسیم.ترس به صورت تنها و مفرد وجود ندارد،ترس یک نیروی بازدارنده است که انسان را از تعادل خارج می نمایدو یک نیروی دیگری باید باشد تا تعادل را با ترس به وجود بیاورد که آن نیروی خشم و نفرت می باشد ،یعنی هر انسانی که ترس دارد قطعا خشم و نفرت هم دارد.
ترس باعث محرومیت می شودمانند ترس از مشارکت،وقتی که ما از مشارکت فرار می نماییم خود را از خیلی چیزها محروم می نماییم، که این باعث عصبانیت هم می شود وبه خاطر همین آدم ترسو،آدم عصبانی  نیز هم می باشد. 
برای به دست آوردن نیروهاباید یک راهی را طی نماییم  و یک فرآیند جدید به وجود آوریم.به طور مثال؛ وقتی یک همکلاسی نمره خوبی کسب می نماید و ما خشمگین شویم همین خشم ما  باعث ازبین بردن مقداری از نیرو در ما  می گردد  و اگر ما بتوانیم نیروی از دست رفته رابرگردانیم مانند این است که یک جای  بدن  قطع شده است ودوباره وصل  نماییم کسی که فرمانبردار خوبی است،فرمانده خوبی هم خواهد شد.شجاع ترین انسان کسی است که بیشترین ترس را تجربه کرده باشد،کسی که می خواهد ترس اش ازبین برود باید جهان بینی یاد بگیرد و خشم و نفرت خود را شناسایی کند.چرا ترس وخشم باهم ظاهر می شوند،چون این دو اثرات همدیگر را خنثی می کنند،درواقع ترس، خشم را می پوشاندو خشم ترس را.وکسی که بتواند این لایه ها را بردارد می تواند از موفقیت دیگران خوشحال شود و این ها یک روزه حاصل نمی شود،که بگوئیم از فردا خشمگین نمی شوم.پس ترس،خشم را حمایت می‌کند و خشم ترس را.   پایان

نویسنده : هم سفر فرزانه
ویرایشگر و تنظیم عکس: هم سفر زهرا ف
نوع مطلب : سی دی ها، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic