اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
"به نام خالق محبت"به ادامه ی مطلب مراجعه فرمایید...

سلام دوستان رضوان هستم همسفر 
خلاصه سی دی انتقال صفات از جناب  امین
 در این سی دی بسیار زیبا جناب امین به دوستشان اشاره ای دارند،  که از قسمت مثلث شخصیت و بعد بی لیاقتی  ضربه دیده اند  و این احساس را همیشه با خود به همراه داشته است. 
چنین اشخاصی مدام می خواهند  این حس را به دیگران القاء نمایند که من خیلی چیزها بلد می باشم و دارای قدرت تجزیه و تحلیل هستم  و چنین مدارک عالیه ای دارم . 
چنین افرادی مدارک برایشان بسیار حائز اهمیت می باشد. اهمیت برای مدرک قائل شدن  دلیل بارزی  برای  احساس بی لیاقتی در شخص می باشد،زیرا با ارائه این مدارک می خواهد آن را به رخ دیگران بکشد و بگوید که من  چه قدر مدرک دارم و انسان فرهیخته ای می باشم . اما این طرز دیدگاه بی فایده است  زیرا همانند  یه عطش می باشد که، هر چه قدر انسان عطش داشته  باشد  مدام  آب می نوشد، تا عطش او برطرف گردد، که متاسفانه با این دیدگاه برطرف نمی گردد .
دوست ایشان  خوابی می‌بیند، که در آن خواب اساتید بزرگی به وی کمک می نمایند  و آموزش به او  می دهند ،در همان  لحظه که وی  به خودش می گوید ؛ چرا من؟
 من که انسان  بی لیاقتی می باشم و چرا اندیشمندان به من  کمک می نمایند؟
آن  خواب از بین می‌رود .حال به علت محو شدن آن خواب می پردازیم، زمانی که شخصی در درون خودش احساس بی لیاقتی بنماید ،آن  احساس اجازه نمی دهد  که آن  شخص از استعدادها و توانایی هاش استفاده بنماید  و این ها  القاء نیروی بازدارنده می باشد، و این به معنای  احساس بی لیاقتی است که در شخص صورت می گیرد ،یعنی توانایی هایی که در وجود  هر انسانی  می باشد  و امکان زندگی  را به او می دهد  اگر ۵۰ یا ۷۰ درصد توانایی خود  را باور کند  از زندگی محروم نمی شود  ولی اگه این توانایی ها را باور نکند  زندگی خراب  خواهد شد  و از زندگیش لذت نمی برد .
بعد از احساس بی لیاقتی به احساس گناه می رسیم که احساس بسیار قدرتمندی می باشد ،شخصی  که دارای این احساس است مدام به  دنبال متهم می گردد. و با مرور این که اگر  فلانی این‌کار را انجام نداده بود من دچار اعتیاد  نمی‌شدم،من  دزد نمی‌شدم، من خلاف کار نمی شدم و......
در این صورت همیشه شخص سعی دارد یکی را محکوم نماید ،البته چنین افرادی در  اولین قدم  قطعأ خودشان  را محکوم می نمایند ،مانند؛ یک شلنگ ۵۰ متری، وقتی که شیر  آب را باز می نماییم و آب در آن جریان پیدا می کند ابتدا  طول  شلنگ پر می گردد و  بعد از آن آب از  شلنگ بیرون می آید،. 
اصولا این اشخاص  حتی اگر  مسئله ای نداشته باشند  از گذشته مشکلات را بیرون می آورند  و شروع به محکوم نمودن افراد می نمایند.
در مورد بعد بر می خوریم به اشخاصی که احساس تهدید می نمایند و  همیشه دنبال جایگاهی می باشند تا  قدرت داشته باشند  تا  هیچ کسی نتواند  به آن ها آسیبی برساند.

انسان‌ها وقتی دارای تعادل شخصیت باشند، زیر بار هیچ حرفی نمی روند و اجازه نمی‌دهند شخصی با احساساتشان  بازی نماید و ا جازه نمی دهند شخصی، شخصیت آنان را تخریب نماید .

 کسی که دارای  تعادل نمی باشد  با هر سخنی  به هم می‌ریزد. مانند؛ شخصی  که دست او  زخمی شده است  و اگر فردی به او برخورد نماید دردش می گیرد و ممکن است به او بد و بی‌راه هم بگوید. 
در این جا دست زخمی در صور پنهان همان  شخصیت تخریب شده می باشد.

اگر شخصیت انسان تخریب شده باشد  یک در باز در صور او به و جود می آید که افکار منفی راحت می توانند وارد آن بشوند و انرژی های او را بگیرند.

اگر شخصی  بداند که از کدام  بعد شخصیتی ضربه خورده می خورد  ۵۰ درصد مشکل او حل گردیده است، زیرا تشخیص داده که از چه ناحیه ای به او ضربه وارد شده است و این بسیار مهم می باشد. به طور مثال هنگامی که  میکروب را بشناسیم می‌توانیم راه حل  درمانی  آن را هم پیدا نماییم .

در مثلث شخصیت ما سه ظلع  داریم که شامل؛ احساس امنیت،احساس شایستگی واحساس معصومیت می باشد. اگر این سه حس در انسان  باشد ، در حالت تعادل شخصیت می باشد .
انتقال صفات:
ما همسفران  در لژیون  آموزش های بسیاری دریافت می نماییم  و نوع برخوردها به ما آموزش داده می‌ شود که این آموزش ها گفتاری و عملکردی می باشد، اما   دستورالعملی هم به نام پندار و اندیشه نیز داریم. به این معنا که وقتی رفتار ما خوب باشد ، اما  افکار  و اندیشه ی ما  نسبت به مسافرمان بد باشد، مسافر ما به رهایی دست نمی رسد، زیرا اشخاصی که ما بین آنان پیوند محبت می باشد مانند؛ زن و  شوهر، افکار بیار در رابطه ی آن ها اثر می گذارد .
هنگامی که  همسفر در ذهن  خود به این موضوع فکر می نماید که مسافر من  دروغ می گوید  یا نقش بازی می نماید ،این افکار  با این که  به زبان نمی آید، اما به او انتقال داده می شود، خود این القاء در ذهن  باعث می گردد مسافر تمامی  تلاش خود  را بنماید تا  خودش را از زیر بار افکار  همسفر خارج نماید و به این ترتیب  بخشی  از نیروی او به جای صرف درمان برای مبارزه با این افکار به هدر می رود .

گاهی همسفر می گوید  من حرفی  نمی‌زنم، اما او  ناراحتی را در درون  خودش تلمبار می نماید، جایی که افکار  جمع می شود تصور ذهنی و فکری می باشد ، انباشته نمودن افکار متعدد و ناراحتی ها  در درون خود  صبر و گذشت نمی باشد  و  زمانی منفجر خواهد شد.
پس ما  باید ایتدا افکارمان  را تغییر بدهیم  تا مسافر ما  به رهایی برسد .

همه چیز قابل انتقال می باشد  از پول گرفته تا صفات خوب و بد.

وقتی شخصی کاری را خوب انجام می‌دهد و من ناراحت می شوم  ،ضمیر ناخودآگاه من  می گوید؛ این کار نباید برای من پیش بیاد چون من از آن  ناراحت میشم و همیشه کائنات آن را دفع می نماید.  به طور مثال اگر از مریضی شخصی  خوشحال بشویم ،ضمیر ناخوداگاه می گوید  مریضی برای او  خوشحال کننده می باشد  پس تمام تلاش خودش را انجام می دهد تا  مریض بشویم .

 ضمیر ناخودآگاه و سیستمی که در صور پنهان ما وجود دارد با فاعل کاری ندارد و با فعل کار دارد. 
اگر در  خانواده هم وقتی بچه ای  کاری انجام می دهد  نباید شخصیت او را مورد  تخریب قرار داد و باید با فعل و کاری که انجام داده را مورد مؤاخذه قرار دهیم و بگوییم این چه کاری است که انجام داده اید نه این که بگوییم تو بد هستی که این کار را انجام داده ای!

نویسنده : هم سفر رضوان
ویرایشگر و تنظیم عکس : هم سفر زهرا ف
نوع مطلب : سی دی ها، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 22 فروردین 1399 11:41 ق.ظ
سلام.خدمت خانم رضوان عالی بودواز زهرا ف تشکرمیکنم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات