اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
"به نام قدرت مطلق الله"


به ادامه ی مطلب مراجعه فرمایید...

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر مجید 
مسئولیت یعنی هر فرد در حیطه مسئولیت خودش باید سوالات مربوطه را جواب بدهد
ظرفیت ظرفی است که آن مسئولیت من را درونش جا می دهد هر چه دانایی بیشتر باشد ظرف ما هم بزرگ تر می شود 
دردنیا بسته به آن شناخت به افراد خدمت داده می شود داشتن مسئولیت منجر به ایجاد ظرفیت می شود
یک فردمصرف کننده همان طور که به مرور زمان ظرفیت ونقطه تحملش در مورد مصرف مواد وضد ارزش ها
 بالا می رود حالا در کنگره با گرفتن آموزش ها وحرکت درست در جهت مثبت وارزش ها ظرفیت ش را بالا می برد
درمورد پذیرش مسئولیت ظرفیت وتحمل انسان محدود است. همه ما به نوعی مسولیت های داریم.حداقل هرکسی مسول خودش وشهر عظیم وجودی که بزرگترین ومهمتر ین مسولیت است
اگر مسولیت ما اندکی از ظرفیت ما بیشتر شود از نقطه تعادل خارج می شویم وبه نوعی دچار بی تعادلی می شویم که همان قبله گم کردن می گویند وبرخورد وعمل کرد نادرستی از شخص سر می زند  آموزش های همه جانبه آمادگی را برای پذیرش مسئولیت ایجاد می کند ودر کنگره به تدریج ظرفیت  افراد افزایش پیدا می کند اگر از روز های اول مسئولیت سنگین به یک سفر اولی بدهند شاید نتواند به درمان برسد
سلام دوستان نسرین هستم همسفر عباس؛ 
دستور جلسه ی این هفته ،ظرفیت،مسولیت ،قبله گم کردن می باشد 
1)ظرفیت:به معنی گنجایش،اندازه،تحمل است. در وادی نهم به نقطه ی تحمل اشاره شده  و عنوان شده  که هر نیرویی نقطه تحملی دارد، که اگر از  آن بگذریم به آ شوب می رسیم و باعث تخریب یا به اصطلاح انفجار سلولی می شویم.مثلاً اگر به یک شیشه بیش تر از نقطه ی تحملش فشار وارد نماییم می شکند و  یا اگر به یک انسان از لحاظ روحی وروانی بیش از حد فشار وارد نماییم از تعادل خارج می گردد، بنابراین ظرفیت را می توان نقطه تحمل در نظر گرفت که ارتباط مستقیمی با دانایی دارد .
2)مسئولیت:به معنی وظیفه،تکیلف،در واقع مسئول کسی است که مورد سؤال قرار می گیرد.
انسان به ذات ،مکلف و مسئول آفریده شده است و در واقع به دلیل قدرت اختیاری که  دارد مسئول اندیشه و گفتار و کردار خود می باشد.
در وادی سوم و چهارم در خصوص مسئولیت انسان صحبت گردیده  که مثلاً مسئول درمان اعتیاد ،خود فرد می باشد  یا مسئول حل مشکلات و سختی ها خود فرد می باشد.
3) قبله گم کردن:قبله به معنی جهت و مسیر حرکت در واقع اصطلاح قبله گم کردن به معنای جهت و مسیر را گم کردن است که نتیجه ی آن هدف را گم کردن و نرسیدن به مقصود است.
هنگامی که ظرفیت انسان کمتر از مسئولیت هایش باشد نتیجه ی آن قبله گم کردن می باشد. اگر مصداق این دستور جلسه را در کنگره جستجو نماییم، به ما می گویند :
 خدمت یعنی مسئولیت،ابتدا باید ظرفیت و دانایی لازم را کسب نماییم و بعدا خدمت که در کنگره به صورت داوطلبانه می باشد  را بپذیریم. شخصی که ظرفیت لازم را در خود ایجاد ننماید در بر خورد با سختی ها و  دشواری ها دچار انفجار سلولی می شود و ابتدا به خود و بعد دیگران آسیب وارد می نماید.
برای بالا بردن ظرفیت، تنها راه افزایش دانایی از طریق آموزش ،تجربه تفکر می باشد 
ان شاءالله که با این دستور جلسه بتوانیم راه خود را با آموزش های کنگره پیدا کنیم و به آرامش لازم برسیم.

 
سلام دوستان فاطمه  هستم همسفر مرتضی؛ 
ظرفیت چیزی  جز دانایی نمی باشد . ظرف هر انسانی، همانند یک استخر گنجایش معینی دارد و باید بر اساس میزان دانایی خود جایگاه یا مسئولیتی را بر عهده بگیرد  تا بتواند به‌درستی پاسخگوی آن مسئولیت باشد.

اگر جایگاه با ظرف و دانایی هماهنگی نداشته باشد، یک تراکم و انباشتگی انرژی در شخص به وجود می‌آید که به دو صورت ظاهر می گردد که شامل :

1-درونی به معنای این که  شخص از  درون یک سرخوشی و خودشیفتگی و خود شیدایی زیادی را در خود حس می‌ نماید، شاید در ظاهر امر این  حالت مشکلی به نظر نیاید ولی باعث می‌ گردد تا  عقل به درست کار نکند و به علت تورم حس‌های درونی آن حس‌هایی که باید از محیط دریافت شود جذب نمی گردد .

تخریب این حالت روی پنج حس درون می باشد .

2-بیرونی نیز به معنای این که؛ در این حالت شخص یک حالت تند و عصبانی و غیرمعقول پیدا می‌کند و با همه به‌صورت امری و دستوری برخورد می‌ نماید  و باعث رنجش انسان‌ها و یا اطرافیان خود می گردد .

تخریب و عوارض این حالت روی پنج حس بیرون می باشد .

در هر دو حالت انسان قبله را گم کرده است و این بدین معنا می باشد که  خودش را گم کرده است و به جای  این‌ که در جایگاهی که کسب نموده ، ازنظر فکری، حسی و معنوی یک پله رشد نماید ، سقوط خواهد نمود  .

پس اگر ظرفیت با جایگاه هم‌ خوانی نداشته باشد یا باید آن جایگاه را نپذیریم و یا آن‌قدر تلاش نماییم  تا  این اختلاف را از بین ببریم تا بتوانیم عمل سالم انجام دهیم.
سلام مرجان هستم  همسفر علی 
مهمترین مسئله در هستی ظرفیت می باشد، یعنی تمام هستی بر مبنای ظرفیت تقسیم بندی شده است مثلا گیاهان،حیوانات،گازهاومایعات هم دارای ظرفیت می باشند وتمام خواصی که درگیاهان وجانوران وجود دارد  همه ی آن ها  در انسان نیز  جمع شده است .انسان ها همه  دارای ظرفیت هستند، به طور مثال انسان بایدظرفیت سلامتی را داشته باشد، تا سالم باشد و باید ذره ذره این ظرفیت را بالا برده شود و این ام با بالا بردن،  علم، آگاهی، تفکر وآموزش  به صورت تدریجی برای او تامین می گردد. 
وقتی ظرفیت انجام شد باید مسئول و پاسخ گو باشد ، حالا اگر ظرفیتش فراهم نباشد وشما به اومسئولیتی  بدهید آن وقت راه را هم گم می نماید .مانمی توانیم ظرفیت خود رایک مرتبه بالا ببریم، باید نقطه تحمل انسان بالا برود تا ظرفیت آن بالا برود ما باید با تفکر وتعقل به درجه ای برسیم که اگر از ظاهر انسان ها نتوانستیم آنه ها را بشناسیم از باطن بتوانیم آنها را بشناسیم واین کار جز با دانایی وآگاهی به نتیجه نمی رسد.

نویسنده : اعضای لژیون یکم 
ویرایشگر  : همسفر زهرا ف
آپلود تصویر؛ همسفر نسیم 

نوع مطلب : مشارکت مکتوب، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic