اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانیبه نام خالق عشق 
گزارش عملکرد لژیون یکم  مجازی همسفران 
شعبه امین گلی روز دوشنبه مورخ 
98/12/12 با استادی کمک راهنمای محترم ‌‌‌خانم آمنه 

 با دستور جلسه "سی دی انتقال صفات از جناب امین "
رأس ساعت 17 در واتساپ  آغاز به کار نمود.

به ادامه ی مطلب مراجعه فرمایید...

خلاصه سی دی انتقال صفات از جناب امین دژاکام 
تعریف شخصیت : باور های انسان نسبت به موجودیت خودش  .
در هر انسانی یک سری استعداد ها و توانایی هایی وجود دارد که اگر  آن ها را  باور داشته باشد حتما زندگی خوبی خواهد داشت و از  آن زندگی  لذت و بهره لازم را خواهد  برد. 
گاهی در این بین حس هایی   وجود دارند، که به شخصیت انسان  لطمه  و آسیب می رسانند   و انسان  را از تعادل خارج می نمایند.  انسانی که شخصیت او ضربه دیده باشد  با وجود  تمامی توانایی ها ، استعدادهایش دیگر  نمی‌تواند از زندگی کردن لذتی  ببرد .نتیجه تصویری برای مثلث شخصیت


شخصیت انسان از یکی از  سه ضلع مثلث تاریکی  آسیب پذیر می باشد که شامل موارد زیر می گردد    :
1) احساس بی لیاقتی
2)احساس گناه
3)احساس تهدید

احساس بی لیاقتی؛  توانایی های انسان به او این  امکان را  می‌دهد تا زندگی کند، اگر فردی  احساس نماید که مثلاً 50 تا 70 درصد از توانایی های او به کار نمی آید  یا اصلاً جزء توانایی های او نیست دیگری چیزی دریافت نمی نماید و در واقع خود را از زندگی کردن محروم گردانیده است. اصولا چنین انسان‌هایی به مدرک گرایی روی می‌آورند تا به نحوی لیاقت خود را به اثبات برسانند اما با وجود تمامی مدرک هایی که جمع آوری می نمایند  باز هم نمی‌توانند از زندگی لذتی  ببرند و هرگز به آرامش نمی‌رسند و این همان القاء نیروهای بازدارنده می باشد .
احساس گناه : اصولا این اشخاص  همیشه به  دنبال متهم می‌گردند مثلاً تقصیر فلانی بوده که من اعتیاد پیدا کردم و یا زندگی ام این گونه شده است و  یا . . .
کسی که دیگران را محکوم می نماید ابتدا  خودش را به طور کامل  محکوم گردانیده است و آن قدر در درون خودش را سرزنش نموده که بقیه ی آن را به بیرون منتقل نموده است و اگر هم مسئله ای برای بهانه تراشی  نداشته باشد موضوعات چند سال قبل را پیش می کشد و دنبال متهمی  می گردد پس حالا به سراغ دیگران می رود چون ظرف وجودی او پر شده است و همیشه با کلمه اگر کار دارد و در هر جمله ای که استفاده می کند اگر را به کار می برد. 
 احساس تهدید : اشخاصی که از احساس تهدید رنج می‌برند، دائما به دنبال کسب احترام از دیگران می باشند و می خواهند جایگاهی به دست بیاورند  تا کسی نتواند به آنها آسیبی وارد نماید، این احساس بر اثر یک شوک به شخص به وجود آمده است .
وقتی  شخصیت انسان ضربه نخورده باشد و در حالت تعادل باشد به کسی اجازه نمی‌دهد تا احساسات و توانایی های او را تحت تاتیر  قرار بدهد ولی اگر یک ضلع  شخصیت او   آسیب دیده باشد هر کسی با کوچکترین عمل و  سخنی  و یا بهتر است بگوییم تلنگری می‌تواند بر احساسات و توانایی‌های او تأثیر بگذارد  و او را  از حالت طبیعی تعادل خارج نماید، مانند در باغی که دائماً باز است و همه به درون او می روند .
یادمان باشد که  گذر زمان نمی‌تواند این حالت بی تعادلی را  درمان نماید  بلکه التیام این زخم ها  تنها با تغییر اندیشه ، دیدگاه و تفکر در انسان قابل درمان می باشد  تا  به چرخه طبیعی زندگی باز گردد .
زمانی  که شخصیت انسان سالم و در حالت تعادل باشد مانند  دیواری  محکم و استوار است، زیرا  از احساسات و توانایی های او محافظت می گردد، اما اگر زخمی به  وجود بیاید  مانند این است که  در باغ  باز بوده و در زمانی که فکر به آن مشغول بوده بخشی از انرژی او را به یغما برده است.
  هنگامی که شخص  خوراک فکری دارد از آن در  باز به مدت 5 ساعت و یا بیش تر  اندیشه و افکار بسیاری به او القاء می گردد و  این به معنای از دست دادن  انرژی می باشد و  باعث تخریب مثلث شخصیتی  او می گردد و شاید شخص  را به سوی انتقام و باز خورد سوق بدهد  .
اگر انسانی  بتواند نقاط ضعف شخصیتی خود را تشخیص بدهد  که از کدام ناحیه آسیب دیده است  در حقیقت نیمی از راه را طی نموده، یعنی وادی هفتم که به ما می گوید؛  رمز و راز حقیقت،در دو چیز است؛ یکی یافتن راه و دیگری، آنچه برداشت می نماییم. پس به دنبال یافتن راهی برای برطرف نمودن حالت بی تعادلی  گامی  بر می دارد. 

هنگامی که  مثلث شخصیت انسان سالم باشد  می‌تواند ارتباط خوبی با همه اعم از اطرافیان و طبیعت  داشته باشد و این موضوع ربطی به دانایی شخص  ندارد،
 اگر فردی  شخصیت سالمی داشته باشد با وجود دانایی حتی اندک باز هم می‌تواند از زندگی کردن لذت ببرد و احساس آرامش بنماید. 
سه ضلع مثلث شخصیت :
1) احساس شایستگی
2)احساس معصومیت
3) احساس امنیت 

احساس شایستگی؛ هنگامی که من احساس نمایم که توانایی هایی لازم  در من وجود دارد  که باعث می‌گردد در انجام کارهایم به من کمک کند این احساس شایستگی به من دست می دهد مثل؛ یادگیری شنا و یا زبان انگلیسی و..... 
احساس معصومیت؛ زمانی که انسان در زندگی  احساس می نماید  در مسیر پاکی و خیر گام بر می دارد و  کارهایی که انجام می دهد  از بدی و ضد ارزش به  دور می باشد این احساس به او دست می دهد و این به وجدان انسان بر می‌گردد   .
 احساس امنیت : زمانی که من این باور ذهنی و قلبی را در وجود خود داشته باشم که من قادر به انجام کاری هستم و می توانم با سعی و پشتکار به آن دست بیابم این احساس در من به وجود می آید. 
زمانی که  این سه ضلع مثلث  در درون  انسانی وجود داشته باشد شخصیت او در حالت تعادل می باشد.باور و تفکرات  یک همسفر در مورد مسافرش و هم چنین  راهکارهایی که از راهنمای خود می‌گیرد تا با مسافرش چگونه  برخورد درستی نماید  به تنهایی نمی‌تواند منجر به رهایی مسافر او گردد.
نوع تفکر و باور همسفر در مورد مسافرش   بسیار مهم  می باشد و تاثیر به سزایی  در رهایی مسافرش   ایفا می‌کند. 
 واقعا اندیشه تاثیر به سزایی دارد؛ 
زیرا بین انسان‌هایی که پیوند محبت ما بین آن ها  وجود دارد افکار خیلی تأثیر گذار می باشد، زیرا  کانال ارتباطی میان آن دو وجود دارد.
وقتی تفکر و باور یک همسفر در مورد مسافرش عوض گردد مسافر نیز تغییر می یابد.
وقتی اندیشه و عمل فرق داشته باشد، بخش بسیاری از انرژی و نیروی مسافر صرف تغییر این نگرش از سوی همسفر خواهد شد تا نظر طرف مقابل را تغییر دهد .
این موضوع را نباید با ظرفیت اشتباه گرفت، گاهی اوقات ما فکر می کنیم با سکوت و روی هم انباشته نمودن راه درستی در  پیش گرفته ایم  اما این انباشته گی نیروهای منفی روی هم روزی باعث انفجار ما خواهد گردید و آشوبی بزرگ به پا می کند و این مسئله نباید با صبر و گذشت اشتباه گردد. 
هر  چیزی قابل انتقال است مانند پول ، انرژی و حتی صفات، 
 یک نفر می‌تواند صفات محبت خود را به دیگری انتقال دهد به شرط آن‌که  بذر آن را در وجود خودش داشته باشد .
 در صور پنهان انسان بخشی وجود دارد که بر اساس خواسته ها و نوع احساس ما نسبت به آن خواسته به شدت واکنش نشان می‌دهد و ما را در جهت رسیدن به آن هدایت می نماید 
این  بخش کاری به فاعل ندارد و با نوع فعلی که اتفاق می افتد و احساس ما نسبت به آن کار دارد یعنی اگر کسی در نزدیکی ما به موفقیتی برسد  و ما از این موفقیت احساس بدی پیدا کنیم ، آن بخش از وجود ما به نوعی عمل می‌کند که ما را از رسیدن به آن موفقیت دور خواهد نمود  یا به نوعی نیروی دافعه در ما نسبت به آن موفقیت ایجاد می‌کند، اما زمانی که  ما از موفقیت دیگران خوشحال گردیم  آن بخش از وجود ما این احساس را به مانند خواسته ای تلقی کرده و ما را برای رسیدن به آن فعل انجام شده و موفقیت هدایت خواهد نمود.
از این اصل می‌توان برداشت نمود  که اگر کودکی اشتباهی انجام داد به جای آن‌که کودک را موردسرزنش خطاب قرار دهیم  فعلی را که صورت گرفته را مورد خطاب قرار دهیم و مثلاً بگوییم این چه کار اشتباهی  بود که انجام دادی؟ نه این‌که بگوییم؛تو چرا اینقدر  بد هستی که چنین  کاری را انجام داده ای!
 در این صورت  شخصیت کودک  نیز ضربه نمی خورد  و صفت بدی به او القاء نمی گردد  و سیستم او با او مقابله می کند. 


اجرای قانون 11 توسط اعضا لژیون مجازی انجام گردید. 


نویسنده؛ همسفرخانم فاطمه ج
تنظیم و آپلود تصاویر ؛همسفرخانم نسیم
ویرایش و تنظیم ؛ همسفر خانم زهرا ف
وبلاگ اوج آرامش
کمک راهنمای محترم؛ همسفر خانم آمنه 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 18 اسفند 1398 07:25 ب.ظ
زهرا عزیزم از تمام خدماتی که برای وبلاگ اوج آرامش انجام می دهید بی نهایت سپاسگزارم و از خداوند مهربان بابت حضور یکایک شما عزیزان شکرگزاری می نمایم.
متن ارسالی بسیار عالی بود.
خدا قوت ویژه خدمت نویسنده محترم خانم فاطمه ج عزیزم و آپلود عکس خانم نسیم عزیزم.
شنبه 17 اسفند 1398 09:22 ب.ظ
خداقوت وسپاس خدمت راهنمای بزرگوارم خانم آمنه و خانم زهرا ف،نسیم وفاطمه ج،بسیارعالی بود آموزش گرفتم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic