اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
بیل: دریافت نامه از شما همواره خوش است و دامنه افکار من را گسترش می دهد
پروفسور ویلیام ال وایت  «مدیر پیشین ملی سوء مصرف مواد مخدر آمریکا» 
در نامه آخر در تاریخ 1اسفند ماه 1398 به مهندس دژاکام این گونه بیان داشتند که؛
هر چه قدر نوروبیولوژی اعتیاد بدون انتقال علم مربوطه ریکاوری به افراد جامعه انتقال داده شود،
لکه‌های ننگ اعتیاد سنگین‌تر خواهند شد.

بیل: دریافت نامه از شما همواره خوش است و دامنه افکار من را گسترش می‌دهد
چهارشنبه 7 اسفند 1398
حسین عزیز،
دریافت نامه از شما همواره خوش است. این تبادلات دامنه افکار من را گسترش می‌دهد.
 درباره اخبار همکاری کنگره 60 با 3 دانشگاه برای انجام اسکن مغزی در 3 مرحله زمانی و مطالعات مربوطه ژنی برای به دست آوردن تأثیرات بیولوژیکی متد DST : چه تعداد افراد شرکت دارند؟ و چه بازه زمانی برای آن پیش‌بینی شده است؟ من شدیداً در انتظار نتایج و انتشار آن هستم.
با شما موافقم که تائید شدن منبع اصلی اعتیاد در جسم باعث کاهش برچسب‌های ننگین اعتیاد خواهد شد، اما تنها در حالی که درمان‌های مؤثر از این مطالعات استخراج شوند و اینجا متد DST بسیار مهم خواهد شد. دانشمندان ایالات‌متحده از تمثیل "مغز دزدیده شده" برای توضیح مسئله سیستم پاداش مغزی و حالت اجباری برای مصرف مواد مخدر علیرغم تمامی پیامدهای آن استفاده کرده‌اند. من 3 پیشنهاد درباره این تمثیل ارائه کرده‌ام.
 اول، صحبت درباره علم نورونی اعتیاد بدون صحبت هم‌زمان درباره علم نورونی ریکاوری و رواج ریکاوری بلند مدت، باعث افزایش لکه ننگ برای خانواده‌هایی که مشکل شدید الکل یا مخدر دارند خواهد شد. دوم، هرچقدر نوروبیولوژی اعتیاد بدون انتقال علم مربوطه ریکاوری به افراد جامعه انتقال داده شود، لکه‌های ننگ اعتیاد سنگین تر خواهند شد. سوم، پارادایم بیماری مغزی می‌تواند موانع جدیدی برای شرکت افراد در ریکاوری ایجاد کرده و توجیه عقلانی برای شیوع سریع و آسیب زای مداخلات مربوطه ایجاد کند.
انتقال این مسئله که افراد معتاد یک بیماری مغزی دارند که احساسات را تغییر می‌دهد، قضاوت را دچار مشکل می کند، حافظه را تضعیف می کند، آموختن مطالب جدید را مشکل می کند و کنترل رفتار را به تدریج از بین می‌برد باعث کاهش لکه ننگ مربوط به مصرف الکل و مخدر نخواهد شد تنها و تنها مگر این دو مورد نیز انتقال پیدا کند و درباره آن‌ها صحبت بشود که:
اول با درمان مناسب آسیب‌های واردشده به مغز به عقب برگردانده می‌شوند و دوم اینکه میلیون‌ها نفر در ریکاوری بلند مدت از اعتیاد هستند و زندگی‌های سالم، پر از معنا و مفید را دنبال می‌کنند. چنین بیانیه‌هایی وضعیت تفکر جامعه را به این سمت می‌برند که ریکاوری از اعتیاد می‌تواند شکفته شود و افراد ریکاور شده یا در حال ریکاوری به موقعیت‌ها و روابطی که شهروندان دیگر دارا هستند، دسترسی خواهند داشت.
آنچه مطالعات شما پتانسیل آن را دارند نه تنها بیان منبع اعتیاد بلکه بیان قابلیت معکوس شدن تا رسیدن به‌ سلامت مغزی است. این تحقیقات هم نوروبیولوژی اعتیاد و هم نوروبیولوژی ریکاوری را مشخص خواهد کرد. این یک پشتیبان علمی برای داستان‌های قدرتمند ریکاوری و تغییر در کنگره 60 خواهد بود آنگاه که بازیکنان راگبی شما به زمین می‌روند و یا اعضای دیگر درباره داستان ریکاوری خود سخن به میان می‌آورند.
 من بر روی نوشتاری کار می‌کنم که بیش از 150 مطالعه درباره تأثیرات حضور در اجتماعات ریکاوری را بازبینی کرده است. مدت زیادی بود که روی چنین نوشته‌های رسمی کار نکرده بودم و از انجام آن لذت می‌برم. در این سن، لذت بخش است که می‌بینم سلول‌های مغزی می‌توانند با نیروی حداکثری کار کنند.  
در آمریکا، شرایط آب‌وهوایی شدید را تجربه می‌کنیم که از خشک‌سالی در یک سال تا باران‌های شدید و سیل در سال بعد آن نوسان دارد. خشک‌سالی در طی سال ها آتش های طبیعی خطرناکی ایجاد کرد که صدها مترمربع جنگل سوخت و سیل‌ها نیز آسیب‌های جدی وارد کردند. این آب‌وهوای شدید آژیر اخطاری است که می‌گوید ما آسیب‌های شدید به این سیاره وارد کرده‌ایم و باید برای بازگرداندی تعادل کارهایی انجام دهیم. در آمریکا، ما با دولت مردانی نفرین‌شده‌ایم که حقیقت تغییر آب‌وهوای به دست بشر را انکار می‌کند و فعالیت‌های مربوط به حفاظت این سیاره برای فرزندان و نوه‌هایمان را دست‌کم می‌گیرد. دارد بیدارباش می‌دهد!
 لطفاً سلام گرم من را به خانواده و تمامی اعضای کنگره 60 برسانید.
 
دوست و برادر همیشگی
بیل

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات