اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
شنبه 1 اسفند 1398مهندس دژاکام:
 تا زمانی که اعتیاد یک بیماری مرموز و یا رمزآلود متصور شود، از بین بردن لکه اعتیاد بسیار سخت و دشوار است

مهندس حسین دژاکام « بنیان گذار کنگره60 » در نامه خود خطاب به بیل در تاریخ 27 بهمن ماه 1398 گفت: بیل عزیز تا زمانی که اعتیاد یک بیماری مرموز و یا رمزآلود متصور شود، از بین بردن لکه اعتیاد بسیار سخت و دشوار به نظر میرسد، درصورتی‌که خود نیک می‌دانید که متد DST با کمی آموزش به افراد قادر است پیش‌رونده بودن اعتیاد را متوقف و سپس به‌صورت پس‌رونده آن را به نقطه صفر برساند.
مهندس دژاکام: تا زمانی که اعتیاد یک بیماری مرموز و یا رمزآلود متصور شود، از بین بردن لکه اعتیاد بسیار سخت و دشوار است

98/11/27
بیل عزیز
امیدوارم خوب باشید، من هم خوب هستم.
از مطالبی که در مورد زنان مصرف کننده، برای من گفتید بسیار متشکرم. مطالب حائز اهمیتی را بیان کردید.
ما در زبان فارسی یک ضرب‌المثلی داریم که می‌گویند تمامی راه‌ها به رم ختم می‌شود. البته فکر می‌کنم این ضرب‌المثل مربوط به رم باستان باشد.
در طول بیش از بیست سالی که کار می‌کنم، همیشه خواستم بگویم که تمامی مشکلات یک مصرف کننده، مربوط به عدم تعادل در مواد افیونی و محرک و مسکن و یا خواب‌آورهای طبیعی و شاید خیلی دیگر از مواد و یا نوروبیولوژی باشد و تا زمانی که این پارامتر ها درست نشود، هرگز، هرگز، هرگز، ما به درمان قطعی اعتیاد نخواهیم رسید؛ البته دانشمندان نوربیولوژی به مقداری از این ماجرا پی برده‌اند و موضوع مدار پاداش را مطرح کرده‌اند، به عقیده من مدار پاداش مقداری جزئی از مشکل اعتیاد می‌باشد و ما مدارهای فوق‌العاده پیچیده ای در کارکرد مغز و سایر قسمت‌های جسم داریم که شاید دوپامین و مدار پاداش یک‌صد هم از کل ماجرا نباشد.
به‌هرحال تفاوت اعتیاد در زنان و مردان و نوزادان و حتی حیوانات را همین موضوع نوروبیولوژی و یا سیستم ایکس مشخص می کند و مشکلی که برای دانشمندان این حوزه وجود دارد. شاید به این مدارهای افیونی، محرک، مسکن، خواب‌آور و حتی نشاط آور و ضد افسردگی را نمی‌دانند، ولی من در طول بیش از بیست سال و کار کردن با ده‌ها هزار نفر از انواع و اقسام معتادان و به درمان قطعی رساندن بیش از سی هزار نفر در طول این مدت به سهولت طریقه بازسازی نورون‌ها را یاد گرفته‌ام، البته هم برای بیماری اعتیاد و هم برای اختلالات و سایر بیماری‌های دیگر خوشبختانه اکنون با دو دانشگاه بزرگ و معتبر ایران در حال اجرای پروژه تصویربرداری از مغز در قبل و وسط و بعد از درمان باشند DSTو همین‌طور بررسی فاکتورهای مختلف خون و ژن‌ها در مراحل مختلف درمان با DST هستیم امیدوارم این موضوعات به نتیجه لازم برسد تا بتوانیم برای شما ارسال کنیم. من تصور می‌کنم، برای رسیدن به درمان قطعی اعتیاد جهان فقط و فقط نیاز به برداشتن یک گام دارد و آن گام می‌تواند گام اول برای درمان قطعی اعتیاد باشد و آن گام عبور و به کار گرفتن و توجه کردن به سیستم ایکس می‌باشد و یا بازسازی نورن‌ها مربوط به اختلالات .شما بهتر از من می‌دانید که از دیدگاه NA, AA اعتیاد تشکیل شده از مثلثی و یک ضلع آن می‌گوید اعتیاد یک نوع بیماری رمزآلود و یا مرموزی است و ضلع دیگرش غیرقابل درمان است و ضلع سوم یک بیماری پیش‌رونده است. به سخن دیگر اعتیاد یک بیماری مرموز، لاعلاج و پیش‌رونده است. درصورتی‌که خود نیک می‌دانید که متد DST با کمی آموزش به افراد قادر است پیش‌رونده بودن اعتیاد را متوقف و سپس به‌صورت پس‌رونده آن را به نقطه صفر برساند و همین‌طور تئوری سیستم ایکس پرده از روی رمز آلوده بودن اعتیاد برمی‌دارد و علت اصلی اعتیاد را از نظر سیستم ایکس مشخص می کند و در آخر متد DST با داروی OTقادر است لاعلاج بودن بیماری اعتیاد را علاج‌پذیر و یا قابل درمان کند. به‌هرحال من تصور می‌کنم ریشه و پایه اصلی درخت اعتیاد در نگاه کردن به سیستم‌های نورونی مغز نهفته است اگر از این مرحله عبور کنیم کلیه جوامع ریکاوری و سایر گروه ها جهشی فوق‌العاده را به انجام خواهند رساند و آنگاه به سهولت قادر خواهیم بود که ننگ اعتیاد را که همه آن را یک مشکل اخلاقی می‌دانند از پیشانی معتادان پاک کنیم. بیل عزیز تا زمانی که اعتیاد یک بیماری مرموز و یا رمزآلود متصور شود، از بین بردن لکه اعتیاد بسیار سخت و دشوار به نظر می‌رسد و حتی خرد افراد معتاد که حتی سال ها مواد مصرف نمی‌کنند و خود را پاک می‌دانند اگر خود را افرادی بیمار و نامتعادل و دارای اختلاف شخصیتی بدانند این کار به مراتب سخت‌تر می‌گردد.
از طرفی علم رو به رشد و تحقیقات نوروبیولوژی اعتیاد و دانشمندان این حوزه از نظر من هنوز در من طفلی است که در حال سپری کردن دوران جنینی خود به سر  می‌برد و قادر به ترمیم و بازسازی نورون‌های سیستم ایکس نخواهد بود. مگر به سخنان و روشی را که من ابداع کرده‌ام توجه کنند و همین‌طور به داروی OT که خیلی بعید به نظر می‌رسد که به این زودی ها به آن دسترسی پیدا کنند و اگر ده‌ها سال هم به درازا بکشد با بودن OTو OPIUM و DST قادر به انجام این کار نیستند.
به اعتقاد من چیزی که بایستی امروز در جهان به چالش کشیده شود روش‌های درمان و کم اثر پزشکی و فیزیولوژی است. حال اگر بخواهیم از این چاه حوزه پزشکی شوی بلافاصله در چاه عمیق روان‌پزشکی خواهیم افتاد که می‌گوید کلیه بیماری‌های با اختلاف روانی قابل درمان به‌صورت کلی نیستند. من در بحث اعتیاد با شما وارد هرگونه گفتگو می‌شویم، با دنیایی مطالب برخورد می‌کنیم که شرح این مطالب بسیار زبان زد است و گاهی از بحث و گفتگوی خودمان من خارج می‌شوم .امیدوارم در فرصت های بعدی بتوانیم در مورد ساختارهای مورد بحث به ادامه سخن بپردازیم.
زمستان امسال در ایران بسیار خوب و مناسب بود، پس از سال ها بارندگی کم، هم‌اکنون برف و باران در سراسر ایران فراگرفته و دریاچه‌هایی که در شرف خشک شدن بودند، حیاط خود را آغاز کردند، جویبارها روان شده‌اند و رودخانه‌ها پر آب و ارتفاع برف در بعضی از مناطق کوهستانی به شش متر هم رسیده بود و در بعضی از شهرها ارتفاع 5/1 متر برف بارید و هوای مزرعه من تا 26 درجه زیر صفر هم رسید، امیدوارم بهار و تابستان بسیار خوبی داشته باشیم. به اعضای خانواده سلام برسانید.
دوست و برادر همیشگی شما در زمین و آسمان
حسین

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 1 اسفند 1398 08:47 ب.ظ
سلام وخداقوت خدمت خانم زهرا ف عزیزم ممنون بابت درج مطالب مفید.
ان شاءالله برکات خدمت های صادقانتون در زندگیتان جاری باشد.
پنجشنبه 1 اسفند 1398 06:18 ب.ظ
سلام بسیار عالی بود آموزش گرفتم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات