اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
"به نام قدرت مطلق الله"

گزارش عملکرد لژیون کمک راهنما خانم آمنه شعبه ی امین گلی مورخ 98/11/21 با استادی هم سفر آمنه و دبیری هم سفر مریم و با دستور جلسه ی سی دی نا امیدی راس ساعت 16:30 آغاز به کار نمود.

.       تفکر و افکار نقطه ی مقابل یکدیگر می باشند، اگر ذهن من پر از افکار باشد نمی توانم تفکر کنم،


به ادامه ی مطلب مراجعه نمایید...
در این سی دی آقای امین می فرمایند ؛ هر کدام از ما یک سری مشکلات داریم و یک سری سختی ها را متحمل می شویم، 
سختی ها دو سنت دارد؛ یا سنت آموزش است تا ارتقا درجه پیدا کنیم، یا سنت مجازات ،یعنی  مجازات کارهایی است که انجام داده ام که  تشخیص  این مورد  هنوز به درستی  مشخص نمی باشد 
سختی که به انسان می رسد از چند سنت پیروی می کند یکی سنت آموزش و دیگری سنت مجازات است ، به طور مثال ؛ اگر من یک خواسته ای داشته باشم در مورد آن خواسته فرمان الهی صادر می گردد، زمانی که فرمان الهی در مورد آن صادر گردید، شرایط لازم نیز برای رسیدن به آن خواسته فراهم می گردد، به طور مثال؛ خواسته ی من این بوده است که  ارتقاء درجه پیدا کنم در این صورت   خداوند یک مصرف کننده سر راه من قرار می دهد، تا با وجود این مصرف کننده آموزش های زیادی بگیریم  و خیلی  از آن صفات را در وجودم پرورش بدهم، یا این که شخص دیگری آن قدر کارهای بد و اشتباه انجام داده که وقتی به  دنیا می آید به خاطر اینکه مجازات بشود دچار یک مصرف کننده می گردد.
 زمانی که من دچار مصرف کننده شده ام مشخص نیست برای آموزش گرفتن بوده تا ارتقاء پیدا کنم و یا مجازات من بوده است تا به سزای اعمال خود برسم، که این علاوه بر دو سنت یاد شده بستگی دارد من در چه مر حله ای از نفس قرار دارم، در نفس اماره هستم یا لوامه؟ 
بنابراین ما نمی توانیم  در این مورد قضاوتی داشته باشیم . کسی  که  به خاطر مصرف کننده اش سختی و رنج بسیاری  را متحمل می شود، بگوییم خدا چه قدر در حق او   بی انصافی داشته است ، شاید او مجازات کارهای بدی را که در بُعد های قبل انجام داده  می چشد و یا ممکن است خواست خودش بوده  تا پرورش پیدا کند و به رشد و تعالی برسد  و از خداوند  خواسته و پیمان بسته شده است که‌این خواسته اش را اجابت کند و این شرایط سخت برای او ایجاد گردیده  تا ارتقاء درجه پیدا کند. 
البته نظر  شخصی من این می باشد که؛  افرادی  که وارد کنگره شده اند، سنت آموزش برایشان وجود دارد،  چون در  نهایت کار  به کنگره  رسیده اند  و روز به روز  آموزش های  زیادی را یاد می گیرند وبا یادگیری آموزش ها رشد پیدا می کنند . 
در  کنار هر مشکلی  آموزشی وجود دارد و تجربه ایی برای ما به ارمغان می آورد. 
شخصی که  در مر حله ی نفس اماره است و دچار مصرف کننده می شود  ،اگر بخواهد رشد کند ، بیشتر سقوط می کند و به آموزش نمی رسند، هرشخصی باید به درون خودش بنگردو آن گره ی کارش را پیدا کند تا به آن آموزش ها برسد،به‌ درون خود نگاه کردن کلیدی برای مقابله با مشکلات می باشد، بنابراین وقتی خواسته راداشتیم  و فرمان صادر شد آموزش ها شروع می گردد. 
 آقای امین مثال  جالبی می زنند که؛ در فیلم های ژاپنی می بینیم آن قدر استاد برای قبول یک شاگرد سخت گیری های زیادی انجام می دهدتا از خواسته ی او برای شاگردی مطمئن گردد و ببیند خواسته تا چه میزانی در او قوی می باشد. 
وقتی  امتحانات سختی از او  گرفت و فهمید که خواسته اش قوی است  او رابه شاگردی می پذیرد،  و این مصداق ما می باشد،   من می خواهم یک آموزشی بگیرم و اجازه فرمان آن داده شده است که من وارد این مرحله بشوم،  وارد این مرحله شدن آغاز سختی هاست یعنی این نیست که وقتی استاد آن شاگرد را قبول کرد  هر وقتی که خواست بخوابد ، هر وقتی که خواست‌ بیدارشود، هرغذایی که‌ خواست بخورد،   استاد در این جا به شاگرد غذای کمی می دهد،چرا که او  باید پرورش پیدا کند، ریاضت بکشد ودر نتیجه  نفس او قوی گردد،  زمانی که شخصی از بیرون به رابطه استاد و شاگرد و سخت گیری های استاد  نگاه می کند ، ممکن است  آموزش دهنده  و آموزش گیرنده را مورد قضاوت قرار دهد  ، اگر آن آموزش دهنده را مورد قضاوت قرار دهد می گوید؛ که استادش او  را مورد استثمار قرار داده است و به بردگی گرفته و اگر آموزش گیرنده را مورد قضاوت قرار دهد می گوید؛  او بی دست و پا  و محتاج است و مجبور است که این عذاب ها  را تحمل کند تا استاد  لقمه نانی  به او  بدهد . 
در طول زندگی نیز همین طور می باشد، ما خیلی وقت ها در طول دوران زندگی مان  وقتی بینیم یک شخصی  سختی می کشد، خداوند  را مورد قضاوت قرار می دهیم و می گوییم ‌؛  خداوند عدالت ندارد، چگونه دلش می آید بنده به این خوبی را آن قدر عذاب بدهد و گاهی هم به جای خداوند  آن بنده را قضاوت می کنیم که آن بنده چقدر گناه کار بوده یا چه کارهایی انجام داده که خداوند به او  سخت می گیرد. 
 سختی ها ی که   یک سفر اولی  می کشد، برای آموزش است چون در جهت یک خواسته ی معقول می باشد . وقتی به بنده ای سختی می دهند تا  ارتقاء پیدا کند همان اول پیمان می بندند. که در این جا آقای امین مثال استاد و شاگرد را بیان می نمایند . 
پیمان بین خداوند و بنده در بُعدهای قبل بسته شده  که من تو را در سختی قرار می دهم تا به آن چیز هایی که می خواهی برسی، ولی زمانی که به آن رسیدی حق سوء استفاده نداری و اگر خواستی سوء استفاده کنی من آن نعمت را از تو خواهم  گرفت .
تفکر و افکار نقطه ی مقابل هم هستند یعنی اگر ذهن من پر از افکار باشد نمی توانم تفکر کنم پس هر جانتوانستیم درست فکر کنیم باید بدانیم که ذهنمان پر از افکار است و ریشه ی افکار خواسته های ما هستند.
 وقتی که در ذهنم  خواسته ی نامعقول دارم و یا انتظار و توقع زیاد دارم ذهنمان پر از افکار و شلوغی می شود. 
ذهنی که آرام نیست نمی تواند تعقل و تفکر کند و از عقل خود استفاده کند پس هر جا که دیدیم نمی توانیم در مورد مشکلاتمان تصمیم بگیریم بدانیم که ذهنمان شلوغ است و  پر از افکار و خواسته های مختلف است،به طور مثال؛ الان مسافرم می خواهد رها شود و نزدیک عید هم است، می خواهیم خانه تکانی بکنیم خ،واسته ی لباس داریم، خواسته مسافرت داریم و....... 
 آقای امین می گویند؛  اگر می خواهید به یک خواسته  برسید باید تمام خواسته هایتان را قربانی کنید بعد که به آن خواسته ی اصلی رسیدید ، خواه ناخواه به  خواسته های دیگر  هم می رسید مثل، حضرت ابراهیم که حضرت اسماعیل  را به فرمان الهی می خواستند  قربانی  کنند  و توانستد  به آن درجات بالا برسند . ما هم باید یک سری از خواسته ها یمان را قربانی بکنیم تا به آن درجه ی سفر دومی برسیم و در این صورت  به خواسته های دیگرمان هم خواهیم  رسید .تفاوت تفکر و افکار را گفتیم که وقتی افکار وجود دارد  تفکر کردن انجام نمی شود .
 افکار انرژی های ما را در تمام جهات پخش می کند، ولی تفکر تمام انرژی های ما را در یک جهت متمرکزمی کند، مثل ذره بین  . ذره بین نورها را  در یک نقطه جمع می کند و متمرکز می کند و آن نقطه را روشن می نماید .
راه حل دور کردن افکار از ذهنمان این است که خواسته هایمان را قربانی کنیم ، حالا اگر خواسته داریم که مسافرم گریز نزند باید آن خواسته را قربانی کنیم شاید نیازش  این است که مسافرم یک مدت گریز بزند تا  به خودش بیاید و درست سفر کند  و ما همسفران نباید در سفرشان دخالتی بکنیم . 
در مورد تفکر نیوتون می گوید؛  ما در مورد آن چیزی که داریم تفکر می کنیم تاریک تاریک است مثل یک اتاق تاریک بعد یک جرقه نور می آید وبا تفکر کردن ما، نور زیاد و زیادتر می شود و اتاق نورانی می شود و تمام چیزهایی که در درون اتاق است قابل دیدن می شود  . حالا وقتی که من در مورد یک مسئله ای تفکرمی کنم خیلی چیز ها را  می توانم ببینم  و  خوب در موردش تفکر بکنم .
کلید تفکر چیست  ؟ این است که یک  سری از خواسته هایمان  را رها کنیم .، اگر یک سری از خواسته هایمان  را رها کنیم افکارمان راحت می شود و ذهنمان آرام می گیرد .
منشاء افکار، خواسته های گوناگونی می باشد، که زمان آن در سفر اول نیست.  
برای یک  همسفر، سفر اولی الویت باید، مسافرش باشد و کارهایی مانند خانه تکانی، خرید عید، رفت و آمد( رفت و آمد باید به دلخواه مسافر باشد اگر دوست داشت نرود اصراری نداشته باشیم) ، سفر کردن و خیلی چیزهایی دیگر را فاکتور بگیرد و بهتر است عید سفر اولی  با سی دی نوشتن بگذرد مطمئنا این تجویز توسط راهنما بهترین   نسخه  برای سفر اولی می باشد، که  اگر خورد و اجرا کرد نوش جان خوب می‌شود ولی اگر غیر از این عمل کند  و بگوید برای  چه سی دی بنویسم ‌! چرا رفت و آمد نکن! چرا خانه تکانی نکنم!  عید پانزده روز تعطیل است پس من باید چی کار کنم ! و زانوی غم بغل کند، سفر  مسافرش خراب می گردد. 
مسافرهای ما در زمان عید دوهفته راهنمایشان را نمی بینند اگر ما هم بخواهیم به آنها زور بگوییم و حرف خود را بر کرسی بنشانیم نباید دیگر انتظار سفر خوبی از مسافر داشته باشیم. 
ادامه سی دی جلسه بعدی.... 

نویسنده : هم سفر فاطمه ج

ویرایشگر : هم سفر زهرا ف

تنظیم عکس :هم سفر نسیم 

دستور جلسه ی هفته ی آینده : ادامه ی سی دی نا امیدی

نوع مطلب : گزارش های لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 27 بهمن 1398 06:41 ب.ظ
خدا قوت خدمت خانم فاطمه ج عزیزم و خانم زهرا ف عزیزم.
تشکر و سپاس ویژه خدمت خانم نسیم عزیزم که متن را با مهارت زیاد ویرایش نمودندـ
به امید بهترین ها برای شما بزرگواران.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic