اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
چهارشنبه 9 بهمن 1398 :: نویسنده : nasim nasim1
به نام خالق خوبی ها

گزارش عملکرد لژیون کمک راهنما خانم آمنه شعبه ی امین گلی روز دوشنبه مورخ98/11/08 با استادی 
هم سفر زهرا ف  و دبیری هم سفر  مریم و با دستور جلسه ی وادی ششم راس ساعت 16:30 آغاز به کار نمود

عقل با حس راه اندازی می شود،ما پنج حس داریم ب،اید یکی از این حس ها به کار بیفتد و
یک اطلاعی به عقل بدهد آن موقع عقل شروع می کند به فرمان صادر کردن......

به ادامه مطلب مراجعه نمائید....

خلاصه سخنان استاد ؛
وادی ششم در مورد عقل صحبت می کند و عقل ،حاکم شهر وجودی ما می باشد.هر کاری که می خواهیم انجام دهیم، چه معقول و چه غیر معقول باید عقل فرمانش را صادر کند.
اگر عقل برای خواسته های  نامعقول فرمان بدهد و اجرا کند بخاطر این است که عقل کنار رفته و خواسته های نا معقول ونفس اماره  حکومت را از عقل گرفته است و خودش فرمان صادر می‌کند و دیگر اینکه اطلاعاتی که به عقل داده ایم اشتباه بوده،ما از روز الست تا الآن  که آمده ایم و هر کاری که انجام داده ایم همه ی این ها در آرشیو ما ثبت شده است وبا توجه به این اطلاعات حکم صادر می کند.
تمام این تردد ها ورفت وبرگشت ها  در حلقه های متمادی از  این جهان به جهان های دیگر برای این است که به فرمان عقل نزدیک شویم یا همان مرحله ی شو شود که در قرآن به آن کن فیکون می گویند. تمام تلاش های ما برای این است که خواسته های معقولمان را بتوانیم اجرا کنیم وخواسته های نا معقول را انجام ندهیم و این کار سختی است.و آدمی داناست که در هر دنیایی که قرار دارد تزکیه و پالایش انجام دهد که از تردد هایش کاسته شود تا بتواند به گرید (درجه) بالاتری دست یابد وبه فرمان عقل نزدیک شود و لازم نیست که کارهای بزرگ وعجیب و غریبی انجام دهیم ،همان کارهای روزمره را بتوانیم انجام دهیم یعنی همان  فرمان عقل.

عقل مانند ماشین تابع خویش است.همه ی ما میدانیم که عقل با حس راه اندازی می شود،ما پنج حس داریم باید یکی از این حس ها به کار بیفتد و
یک اطلاعی به عقل بدهد، آن موقع عقل شروع می کند به فرمان صادر کردن،برای مثال:یک شیرینی می خوریم که تلخ مزه است ،حس چشایی  به کار می افتد  و عقل فرمان صادر میکند که این شیرینی خراب است نخور و در واقع استارت عقل حس است و حتی می تواند یکی از حس های درون باشد.
  ما جسم خودمان را به شهر وجودی تشبیه کردیم.که در این شهر آدم های خوب و بدی وجود دارد.و هیچ حاکمی بد  ملت و کشورش را نمی خواهد.عقل فرمانروای ماست و حتی روح را تحت سلطه ی خودش در می آورد.و این عقل است که دستور می دهد که روح چکار بکند و چکار نکند ...

این قبایل وحشی که در جسم ما وجود دارند از هر طرف آدم های نادان را به طرف خودشان  می کشند  و دائماً برای آنها القائات منفی می فرستند، در این میان نفس اماره حاکمیت را از عقل می گیرد و عقل نمی تواند هیچ کاری انجام دهد و حکومت دست این قبایل وحشی می افتد که وارد جسم ما شده است و
همه چیز را نابود می کند و گاهی عقل یک دستوری را می دهد، نفس اماره می گوید بی نظمی ات را بکن،قرصتو بخور، هنجار شکنی ات را انجام بده و... گاهی هم عقل  یک دستوری می دهد و می گوید که بیا خودت را بساز و دوباره شروع کن. مثل مسافر های که سقوط آزاد  انجام دادند،عقل  می گوید که خودت را جمع کن ومی آید خانه ای  را بدون ملات و سیمان درست می‌کند و بعد از مدتی رها می نماید  و می رود در نتیجه مسلماً این دیوارها زیر برف و باد و باران از بین می‌رود و این جا عقل به عنوان یک نماد است و تنها کسی که می تواند تصمیم گیری بکند نفس اماره است.و به ساکنین شهر می گوید؛ که شما آزاد هستید و در خزانه را باز می گذارد و می گوید هر کاری که می خواهید انجام دهید، این شهر  نهایتاً تا شش ماه می تواند دوام بیاورد.دائم القائات منفی می کند که اگر با کسی دشمنی داری برو و انتقام بگیر و همین طور ادامه دارد تا انهدام  کامل را در  شهر وجودی ما ایجاد نماید. 
 مقوله ی  نفس که می گوئیم سه مرحله دارد،نفس یکی است و یا اینکه انسان یکی است به  رتبه و درجه و از نظر آگاهی ودانایی فرق میکند ثابت هم نیست، مثل کسی که دکترا داشته باشد در نفس مطمئنه قرار دارد چون خیلی پیشرفت کرده و اگر کسی از نظر دانایی خیلی پایین باشد و در ضد ارزش ها غوطه ور باشد این مرحله از نفس اماره است پس این نیست که ما سه تا نفس داشته باشیم این ها سه مرحله است وبستگی به تلاش ما دارد که در کدام گرید  قرار گرفته باشیم، اینکه شخصی در صفت غیبت کرد ن در نفس اماره است و در دروغ در نفس مطمئنه قراردارد،ویا اینکه دروغ می گوید ولی بعد دچار عذاب وجدان می شود که در مرحله ی نفس لوّامه قرار دارد.
علت همه ی بیماری‌های ها در این سه مورد است1)عدم تحرک،2)بلد نبودن خوردن غذا و3)استرس
پیاده روی نمی کنیم ازغذاهای فست فود  استفاده می کنیم و عامل اصلی دیگر بیماری‌های ما براثر همین استرس است که ما دچار یأس و ناامیدی می شویم.مثلاًمسافرمان خوب سفر نمی کند و گریز می زند ودایم با خودم بگویم که او خوب نمی شود به قول آقای مهندس با حال خوب مسافرم خوب می‌شوم و با حال بد او حال من هم بد می شود.
در پیام های کنگره داریم که می گویند؛کسانی که خواستار رهایی هستند.باید خواسته داشته باشند و این خواسته قوی باشد و اما من همسفر چگونه می توانم این خواسته را در مسافرم شکل بدهم؟ رها کردن باید همراه با عشق و علاقه باشد،به او به عنوان یک بیمار نگاه کنید وبه او احترام بگذارید ،منیت هایتان را کنار بگذارید،درمان شدن کار خیلی بزرگی است این کار اعتماد به نفس بالایی می خواهد،چون همه ی مسافران  از زندگی بدون مواد ترس و دلهره دارند.
زن و شوهر آئینه ی یکدیگر هستند ،هر کاری انجام بدهید عکس العمل  آن به خودتان بر می گردد. واقعا بال پرواز مسافرهایتان باشید تا هم بتواندotرا مصرف کنند و هم  آموزش ها را عملی کنند. خودتان با عشق و علاقه به کنگره بیائید مثل یک آدم تشنه که نیاز به آموزش دارد.همه ی مشکلات شما در کنگره حل می شود و این بسته به سعی و تلاش خودتان دارد.
برای رسیدن به نفس مطمئنه باید کارهای ضد ارزشیمان را ذره ذره کنار بگذاریم وبه خودمان حقه بزنیم هر موقع کار کوچکی می خواهیم انجام دهیم هر موقع گفتید حسش را ندارم بر عکس به خودتان حقه بزنید وآن کار را انجام بدهید، با این کار می توانید کار های بزرگتری را به انجام برسانید وبه همان فرمان عقل یا  بهشت برین خداوند که وعده ی خداوند است برسید. 


نویسنده:همسفر نسرین 
ویرایش:همسفر زهرا ف
تنظیم عکس:همسفر نسیم
دستور جلسه ی هفته آینده:سی دی چراغ
نوع مطلب : گزارش های لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 9 بهمن 1398 11:49 ب.ظ
بسیارعالی سپاسگزارم
چهارشنبه 9 بهمن 1398 03:09 ب.ظ
سلام وخداقوت خدمت خانم نسرین ونسیم وخانم زهراازکمک راهنمای بزرگوارم خانم آمنه صمیمانه سپاسگزارم.موفق وپیروز باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic