اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
جمعه 4 بهمن 1398 :: نویسنده : زهرا فروغی نیا


"به نام قدرت مطلق الله"

مهندس دژاکام: امروز مصرف‌کنندگان سابق هروئین و شیشه با روش صحیح درمان و ریکاوری تبدیل به قهرمانان


ملی پوش شده اند.

 

مهندس حسین دژاکام « بنیان گذار کنگره60 و کاشف روش DST » در نامه خود به بیل در ارتباط با قهرمانی دوباره کنگره60 در مسابقات راگبی کشوری گفت: بله امروز مصرف‌کنندگان سابق هروئین و شیشه و کوکائین، تریاک و حشیش و قرص دیروز با روش صحیح درمان و ریکاوری تبدیل به قهرمانان ملی‌پوش شده‌اند که به‌سختی در تصور انسان‌ها می‌گنجد.د
در ادامه ی مطلب بخوانید...


+
1
3موضوع : نامه های حسین و بیل

98/10/30بیل عزیز      

امیدوارم خوب باشید و من هم خوب هستم.

از پاسخ نامه شما لذت بردم. تا اینجا به کمک یکدیگر توانستیم روان انسان را که کالبدشکافی کنیم و به‌خوبی به نقطه‌ای رسیدیم که فیزیولوژی جسم و همین‌طور افکار و اندیشه و یا به قول ما جهان‌بینی دو ستون محکمی هستند که روان را می‌سازند و یا آن را خلق می‌کنند. دقیقاً مانند آهنگ دل‌نشین و یا غمناک و یا دلهره‌آور یا غلط و گوش‌خراشی که توسط یک پیانو و یک نوازنده خلق می‌شود.

داستان کلاسیک دکتر جکیل و مستر هاید برایم بسیار جالب بود. دقیقاً همین‌طور است که دکتر جکیل که انسانی پاک‌سیرت بود، در اثر خوردن یک محلول به قول ما مواد مخدر، تبدیل به هیولای شیطان‌صفتی می‌گردد که نام او دکتر هاید است.

حالا این محلول می‌تواند مشروبات الکلی باشد یا انواع و اقسام مواد مخدر و یا محرک و یا پولی که از راه خلاف و جنگ و جنایت و حقه‌بازی به دست آمده باشد و یا همین‌طور این محلول می‌تواند افکار منفی و مخرب و ناامیدکننده و غلط باشد و یا مقام و منصب که با دروغ و خیانت به‌دست‌آمده باشد.

چقدر جالب است وقتی‌که انسان به یک حقیقت دست پیدا می کند آن را به شکل‌های مختلف که بستگی به فرهنگ و آداب‌ورسوم آن‌ها دارد و بانام‌های مختلف آن را بیان می‌کنند، زیرا داستان دکتر جکیل و مستر هاید، شباهت زیادی با داستان نمایشنامه ادموند و هلیای من دارد.

اگر داستان را مطالعه کرده باشید، دو مشاور یکی به نام جن یا موجودی که همیشه ادموند را به فساد و کارهای شیطانی تشویق می‌کند و دیگری به نام روح که همیشه ادموند را به پاکی و درستی و راستی تشویق می‌کند. البته به‌صورت نامرئی با ادموند همراه می‌شوند و ادموند اختیار کامل داشت و دارد که حرف هرکدام را که خواست انتخاب کند و به هر راهی خواست برود که درنهایت موجود جن ادموند و هلیا را تشویق می‌کند که مواد مخدر مصرف کنند و پس از مصرف از بهشت رانده می‌شوند.

خوشبختانه امروز نگاه به معتاد کمی تغییر کرده و از مرحله زندان و بازداشت و اردوگاه برای معتادین عبور کرده‌ایم. این مطلب مرا به یاد خاطره‌ای می‌اندازد که حدود بیست سال قبل، دقیقاً زمانی که بدترین نگاه به معتادین بود و بازار بازداشت و زندان رواج داشت من در یک برنامه زنده تلویزیونی شرکت کردم و از کلیه معتادین دفاع کردم و روش‌های موجود را به چالش کشیده، در این هنگام مجری از من سؤال کرد که از این پس که شما خودتان را در تلویزیون معتاد درمان شده معرفی کردید، ناراحت نمی‌شوید که مردم شما را به چشم تحقیرآمیز یک معتاد نگاه کنند؟ من نگاهی به مجری کردم و به دوربین خیره شدم و گفتم: من از جامعه نمی‌خواهم به من احترام بگذارد، جامعه را مجبور می‌کنم به من احترام بگذارد، البته با رفتار و کردار و گفتار خودم. یادم می‌آید زمانی یک سرباز ساده مرا با توهین به جرم معتاد بودن بازداشت می‌کرد، ولی امروز فرمانده کل پلیس کشور و یا وزیر کشور به من احترام می‌گذارد و به من جایزه و تقدیرنامه می‌دهد و امروز خوشبختانه جامعه به‌تمامی اعضای کنگره 60 احترام می‌گذارد. چون همه ما یا رفتار و کردار و منش خود به‌گونه‌ای عمل کردم که امروزه مورداحترام واقع می‌گردیم.

امسال هم ما در مسابقات راگبی ساحلی قهرمانی کشور، رتبه یکم را کسب کردیم. یادم می‌آید سال‌های اولی که ما وارد لیگ این مسابقات شدیم، مورد تمسخر و ریشخند سایر ورزشکاران قرار می‌گرفتیم و آن‌قدر به ما ترای (گل) می‌زدند که نمی‌توانستیم آن را شمارش کنیم و یک تیم تفریحی برای بقیه تیم‌ها بودیم. ولی امروز در مسابقات وقتی‌که نام کنگره 60 برده می‌شود، لرزه بر اندام ورزشکاران راگبی تیم مقابل ما مستولی می‌شود.

بله امروز مصرف‌کنندگان سابق هروئین و شیشه و کوکائین، تریاک و حشیش و قرص دیروز با روش صحیح درمان و ریکاوری تبدیل به قهرمانان ملی‌پوش شده‌اند که به‌سختی در تصور انسان‌ها می‌گنجد.

بیل عزیز، می‌خواستم بگویم، بایستی کلیه جوامع ریکاوری مصرف‌کنندگان درمان شده از اعتیاد، در جامعه به‌گونه‌ای عمل کنند تا قادر شوند نگاه جامعه را تغییر بدهند تا به نگاهی درست و صحیح برسیم تا شخصیت دکتر جلیل را به نمایش بگذاریم.

حال اگر با توجه به شخصی شدن تعریف روان و دانستن طریقه بازسازی آن بخواهم برای اعتیاد یک تعریف ارائه بدهیم، البته منظور از اعتیاد، اعتیاد به مواد مخدر، مواد محرک، مواد روان‌گردان، الکل، مسکن‌ها و یا هر نوع ماده‌ای و به هر شکلی، وارد بدن انسان گردد و حالت او را تغییر بدهد، می‌باشد؛ و اگر این مواد به‌صورت همیشگی مصرف گردند به آنتی ایکس تبدیل می‌شوند.

اعتیاد چیست؟ نظریه این‌که کلیه آنتی ایکس ها از سد خونی مغز عبور می‌کنند، چنانکه این مواد به‌صورت تکرار (بیش از شش ماه) مورداستفاده قرار بگیرند به‌آرامی جایگزین بعضی از مواد سیستم ایکس می‌گردند و یا آن‌ها را از تعادل طبیعی خارج می‌کنند و هم خیلی در اثر استفاده مکرر از آنتی ایکس، به‌آرامی افکار و اندیشه‌ فرد تحت تأثیر قرار می‌گیرد و می‌تواند افکاری مخرب و ناسالم جایگزین افکار و اندیشه سالم گردد.

حالا اگر بخواهیم تعریف اعتیاد را به‌صورت خلاصه بیان کنیم.

اعتیاد عبارت است از: جایگزینی

جایگزینی مواد مخدر بیرونی به‌جای مخدرهای درونی

جایگزینی افکار و اندیشه‌ ناسالم به‌جای افکار و اندیشه سالم

درنهایت جایگزینی روانی نامتعادل و ناسالم به‌جای روانی سالم و متعادل و همین درنهایت اعتیاد یعنی جایگزینی مستر هاید به‌جای دکتر جکیل.

دوست عزیز، امیدوارم در آینده بازهم روی مسئله جان و همین‌طور تفاوت اعتیاد در خانم‌ها و آقایان را به‌اتفاق موردبررسی قرار بدهیم، همان طوری که می‌دانید تمامی مکاتبات من و شما در سایت کنگره به‌صورت فارسی و انگلیسی تحت عنوان نامه‌های بیل و حسین گذاشته می‌شود و افراد زیادی سال‌هاست که آن‌ها را دنبال می‌کنند و علاقه‌مند به مطالعه نامه‌های من و شما هستند.

من نمی‌دانم آیا انتشار این نامه‌ها به‌صورت دنباله‌دار در وبلاگ شما وجود دارد یا خیر، چون مطالب این نامه گویی دارد از نقطه صفر اعتیاد را به‌صورت عملیاتی کالبدشکافی می‌کند، مثل این است که چرخ دوباره به شکل دیگری در حال اختراع است!

و من مطمئن هستم که این نامه‌ها یک میراث بسیار قوی و نیرومندی درباره اعتیاد است که از شما و من برای آیندگان باقی خواهد ماند. در پایان

حکم قاضی در زمان حیات خودش بزرگ جلوه نمی‌کند.

 

دوست و برادر همیشگی شما در زمین و آسمان

حسین

نویسنده :هم سفر زهرا ف

ویرایشگر :هم سفر نسرین 

تنظیم عکس :هم سفر نسیم


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات