اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
سه شنبه 3 دی 1398 :: نویسنده : همسفر نسرین

به نام قدرت مطلق الله

نهمین جلسه از دوره سی و هفتم کارگاه­های آموزشی کنگره60 ویژه آقایان همسفر در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه جشن گلریزان به استادی دیده بان محترم آقای امین دژاکام و نگهبانی همسفر محسن و دبیری همسفر حسن، در روز پنجشنبه، بیست و هشتم آذر ماه سال 1398 ساعت 13:30 آغاز به کار کرد.


انسان اگر کاری را بخواهد انجام دهد، دلیلش را بداند و حس کند که دقیقاً چه کاری را انجام می‌دهد، به انجام دادنش بیشتر کمک می‌کند.....

به ادامه مطلب مراجعه نمائید....

نهمین جلسه از دوره سی و هفتم کارگاه­های آموزشی کنگره60 ویژه آقایان همسفر در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه جشن گلریزان به استادی دیده بان محترم آقای امین دژاکام و نگهبانی همسفر محسن و دبیری همسفر حسن، در روز پنجشنبه، بیست و هشتم آذر ماه سال 1398 ساعت 13:30 آغاز به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:

خداوند را شاکر هستم که در جمعتان حضور دارم

عزیزان دیگری هم در جلسه ما حضور دارند، گروه موسیقی، آقای زهرایی، آقای زرکش و ایجنت هم تشریف آوردند، امیدوارم جلسه پربار و خوبی داشته باشیم.

گاهی اوقات می‌گویند؛ جشن ماه رمضان، این چه جشنی است که باید گرسنگی و سختی تحمل کنیم، آب و غذا نخوریم، یا این چه جشنی است که باید پول بدهیم؟ ظاهرش شبیه جشن نیست و در اینجا یک تناقضی وجود دارد و علت آن چیست؟

انسان اگر کاری را بخواهد انجام دهد، دلیلش را بداند و حس کند که دقیقاً چه کاری را انجام می‌دهد، به انجام دادنش بیشتر کمک می‌کند.

در مورد گل ریزان چند موضوع هست، آقای مهندس مطرح کردند که هر NGO باید سه اصل را داشته باشد، یکی تخصص و دانش، دوم نیروی انسانی و دیگری ذخایر مالی، ایشان مثال دانشگاه هاروارد را می‌زنند که این دانشگاه بهترین دانشگاه جهان شده و 27 میلیارد دلار ذخیره مالی دارد که حدوداً معادل  400 هزار میلیارد تومان می‌شود و این چیز کمی نیست، در المپیک مدال می‌آورد، در نوبل مدال می‌آورد و کارهای بزرگی انجام می‌دهد.

اگر من به عنوان عضوی از کنگره، بخواهم حرکتی برای کنگره انجام دهم و قدمی بردارم، آیا این کافی است که فقط در یکی از این اضلاع باشد؟

خوب که نگاه کردم دیدم کافی نیست، یعنی اگر من فقط در جهت دانش و علم حرکت کنم، یعنی فقط CD ها را بنویسم و آموزش جهان‌بینی ببینم، انگار که یکی از این کارها را انجام داده‌ام. در کنگره آیا کسی که فقط CD گوش می‌کند و می‌نویسد حالش خوب است؟ نه.

تجربه نشان داده، کسی که CD می‌نویسد و خدمت هم می‌کند حالش خوب است، یعنی آن نیروی انسانی هم هست، در واقع اگر من بخواهم وجودم آباد باشد، باید آباد بکنم.

 اگر من بخواهم در جهت رشد کنگره حرکت کنم، باید در هر سه ضلع حرکت کنم، یعنی هم در جهت آموزش مطالب، هم در جهت نیروی انسانی حرکت کنم، یعنی خدمت گزار باشم و کار فیزیکی انجام بدهم و هم در جهت ضلع  سوم که بخش مالی است، حرکت کنم،  البته قبلاً من خودم هم زیاد جدی نمی‌گرفتم و می‌گفتم؛ من در جهت این دو ضلع حرکت می‌کنم، اردو می‌روم و کار فیزیکی هم انجام می‌دهم و در قسمت جهان‌بینی هم فعالیت می‌کنم، پس کافی است، ولی بعداً دیدم که با دو ضلع مثلث تکمیل نمی‌شود و باید در ضلع سوم هم به اندازه توان خودم فعالیت کنم. آن موقع حال خوش در من تکمیل می‌شود. اوایل فکر می‌کردم اگر من یکی از این‌ها را انجام بدهم، کافی است. اما بعد به این تفکر رسیدم که اگر من در مورد خدمت حرکتی کنم اما در مورد مادیات کاری از عهده من بربیاید و انجام ندهم، مشکل ایجاد می‌شود.

در کلام‌الله می‌گوید: ببخشید. از خداوند و پیامبر سؤال می‌کنند چه چیزی را ببخشیم؟ می‌گوید آنچه افزون بر نیاز است؛ یعنی بخشش شما نباید باعث شود که در زندگی‌تان دچار سختی و رنج زیاد بشوید یا زندگی‌تان از تعادل خارج شود و فرزندتان گرسنه بماند و خرج و کرایه‌خانه را نتوانید بدهید، نباید این‌طوری باشد و نیازهای خود انسان باید برآورده  شود، اما بین نیاز و وسوسه فاصله وجود دارد، من می‌توانم کارم را با یک ماشین 100 میلیونی هم انجام بدهم، حتماً لازم نیست که یک ماشین 500 میلیونی داشته باشم آن هم همان کار را برای من انجام می‌دهد. اینکه بین ماشین 500 میلیونی و یک میلیاردی کدام را داشته باشم، این دیگر خیلی نیاز من نیست. پس می‌توانم، ببخشم، اگر بخواهم که ببخشم.

می‌گوید که؛ شما به نیکی دست پیدا نمی‌کنید، مگر از آنچه دوست دارید ببخشید، یعنی؛ آن چیزی که می‌بخشم باید مورد علاقه من باشد، یعنی؛ دادن آن برایم سخت است و انگار که باید از یک چیزی دل بکنم و با خودم درگیر بشوم که بدهم یا ندهم؟ بعد متوجه شدم که این یک قانون کلی است.

 همان طور که یک شخص مصرف‌کننده در طول سفرش، مثلاً 16 سی‌سی شربت می‌گیرد و راهنمایش می‌گوید که؛ 16 سی‌سی پله تمام شد و حالا برو روی 14 سی‌سی، باید بقیه موادش را ببخشد، مواد و  OT مورد علاقه‌اش می‌باشد و آن را دوست دارد، کدام مصرف‌کننده‌ای است که به OT علاقه نداشته باشد؟ خیلی دوستش دارد و در جای خوبی نگهداری می‌کند، باحوصله برمی‌دارد و استفاده می‌کند، ولی باید از آن علاقه‌اش بگذرد، تا کجا بگذرد؟ همه‌اش را بدهد؟ می‌گوید نه چون نیازش است و تا آنجایی می‌دهد که نیازش را به هم نریزد، آن وقت نتیجه چه می‌شود؟ نتتیجه این می شود که، سیستم خمر و سیستم ایکس راه‌اندازی می‌شود. آیا این قانون فقط برای OT  صادق است؟ نه برای مادیات هم صادق است، یعنی وقتی من این کار را در مال و علم خودم انجام می‌دهم و از دانشی که دارم به دیگران می‌بخشم، پولی که دارم به دیگران می‌بخشم، همان اتفاقی می‌افتد که در سفر برای دیگران افتاده است.

پس این فرصت برای من که همسفر هستم هم وجود دارد که سیستم ایکس خود را بازسازی کنم، وقتی می‌دهم خمر من بازسازی می‌شود و این دقیقاً در کلام‌الله مطرح‌شده است که؛ شما مال و ثروت و ... را دوست دارید ولی می‌خواهید چیزی بهتر از آن به شما نشان دهم؟ آن نهرهایی است که جاری هستند، سایه‌هایی که در زیر آن استراحت می‌کنید و آن شراب و خمر و رودخانه‌های جاری هستند. آقای مهندس برایمان شکافتند که؛ این‌ها همان سیستم ایکس و خمر بدن است.

وقتی‌که خمر کار کند، به بیابان هم برویم خوش می‌گذرد، به جهنم هم برویم خوش می‌گذرد، ولی اگر خمر کار نکند، در بهترین هتل دنیا هم خوش نمی‌گذرد، حالا هرکسی این را می‌تواند در وجود خودش امتحان کند، پس ما اگر در کنگره هستیم و جشن می‌گیریم این جشن دو مفهوم دارد، هم به خاطر اتفاق‌های خوبی که در زندگی ما افتاده و شرایطی به وجود آمد که در اینجا تغییر کردیم و زندگی‌مان بهتر شده، می‌خواهیم کمک کنیم، تا دیگر انسان‌ها هم از این شرایط ما برخوردار شوند. اما اگر الآن 100 هزار نفر بخواهند در کنگره درمان بشوند، می‌شود؟ نه، چون ما در آن حد نیستیم و نمی‌توانیم 100 هزار نفر را درمان کنیم. آیا 100 هزار مصرف‌کننده داریم؟ بله وجود دارد، پس ما باید خودمان را به آن توان برسانیم و باید ازنظر مالی خودمان را تقویت کنیم و شرایط را به وجود بیاوریم. جشن هست، به خاطر اینکه وقتی این کار را انجام می‌دهیم سیستم ایکس ما فعال می‌شود و بازسازی می‌شود و می‌توانیم به آن حال خوش دست پیدا کنیم، به خاطر همین است که می‌گوییم جشن.

امیدوارم بتوانیم امروز این حال خوش را تجربه کنیم و هرکس در حد توان خودش و باعلاقه در جشن شرکت کند اگر کمی هم فشار بیاید مسئله‌ای نیست اما نباید نیاز زندگی خودمان تحت‌فشار باشد و این را هرکسی می‌تواند در درون خودش اندازه‌اش را پیدا کند و این هم یک موضوع تجربی است. امیدوارم از این حال خوش امروز برخوردار شویم .

جلسه با حضور دیده بان مالی کنگره، آقای علیرضا زرکش و آقای زهرایی پر بار تر گردید.

در ادامه گروه موسیقی، شور و حال خاصی را به جشن دادند.

بعد از هنر نمایی گروه موسیقی، بر طبق قرعه، لژیون ها به روی سکو حاضر و مبلغ گلریزان خود را اعلام کردند.

بعد از اتمام جشن، استاد امین انتخاب، آقای الیاس قلی پور و آقای علی ظهوری را به عنوان دستیار خود، به گروه همسفران اعلام نمودند

در پایان همسفر محمد حسین، به عنوان مسئول جدید وبلاگ همسفران آقا، انتخاب و معرفی گردید.

منبع:سایت کنگره 60

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic