اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
به نام بخشاینده ی بخشایشگر...
جلسه ی هفتم از دور چهارم  کارگاه های آموزشی خصوصی ویژه ی همسفران شعبه ی امین گلی، در روز دوشنبه ۹۵/۷/۱۲ با نگهبانیهمسفر لیلا، استادی همسفر مریم و دبیریهمسفر لیلا و با دستور جلسه ی "لژیون مالی" راس ساعت 16 آغاز به کار نمود.


ما قبل از ورود به کنگره خیلی چیزها را از دست داده ایم چه از لحاظ مادی و چه معنوی. از لحاظ مادی روزانه هزینه ی زیادی برای خرید مواد مخدر خرج می کردیم حال من می گویم مقداری از آن همه پولی که صرف این کار می کردیم را صرف کنگره کنیم که چه قدر مثمر ثمر خواهد بود و چه تعداد انسان می توانند به رهایی برسند ، چه خانواده هایی می توانند به آرامش برسند و...

جایگاه استادی را به خواهر هم لژیونیمان خانم 

مریم تبریک می گوییم.
سخنان استاد محترم:


خدا را شاکرم که بار دیگر این جایگاه را تجربه می کنم.
امروز هرچه قدر بخواهیم از اعضای لژیون مالی تشکر کنیم واقعا کم است.

لژیون مالی با ماه محرم مصادف شده است که ماهی است سرشار از عشق و محبت و بخشش. کنگره محل ساخته شدن انسان هاست که چنین مکانی واقعا نادر است.

ما قبل از ورود به کنگره خیلی چیزها را از دست داده ایم چه از لحاظ مادی و چه معنوی. از لحاظ مادی روزانه هزینه ی زیادی برای خرید مواد مخدر خرج می کردیم حال من می گویم مقداری از آن همه پولی که صرف این کار می کردیم را صرف کنگره کنیم که چه قدر مثمر ثمر خواهد بود و چه تعداد انسان می توانند به رهایی برسند ، چه خانواده هایی می توانند به آرامش برسند و... .

هرکسی وارد کنگره می شود هدف اولش رهایی از دام اعتیاد است ولی به مرور متوجه می شود که در این مکان هم می تواند آموزش ببیند و هم خدمت کند و خدمت کردن از کارهای کوچک تر شروع شده و به لژیون مالی می رسد.

به نظر من بقای اصلی کنگره به دلیل وجود لژیون مالی است ؛ اگر این لژیون نباشد کنگره مثل مکان های ترک اعتیاد می شود که محتاج کمک های دولت هستند. کنگره یه این دلیل همیشه موفق بوده است که خروجی هایی داشته که عضو لژیون مالی شده اند و به راحتی ازمبلغی حدود ۵ میلیون  گذشتند که شاید زمان مصرفشان از یک ریال آن هم نمی گذشتند ولی چون متوجه شدند کنگره ، چه تعداد انسان را می تواند به آرامش برساند ، حال چه مسافر و چه همسفر ، این بخشش را نمودند.

هر نهادی برای حفظ و بقا باید به سه عنصر توجه داشته باشد :
۱)علم است که در کنگره از طریق سی دی ها ،کتب آموزشی و... ارائه می شود.
۲)نیروی انسانی است که در کنگره بدون مزد و منت در حال خدمت کردن هستند مثل راهنمایان عزیز که باید دست بوسشان باشیم.
۳) توانایی مالی است که در کنگره طبق قانون یازده از سبد های پول حمایت می کنیم که البته موجودی سبد پول به صورت جزئی نیازهای کنگره را پوشش می دهد و مبالغ بالامثل خرید زمین از طریق لژیون مالی تأمین می شود.


امام حسین (ع) می فرمایند : «وقتی از دنیا چیزی را خواستی و آن چیز به تو بخشیده شد قبل از اینکه از دنیا بروی و آن چیز فانی شود ، به انسان های دیگر ببخش.»

گاهی خداوند می خواهد با دست تو دست دیگر بندگانش را بگیرد ، وقتی دستی را به یاری می گیری بدان که دست دیگرت در دست خداست. که این بالاترین فضیلت است ،شاید مبلغ کمی را کمک کنی ولی فردی به همان مبلغ کم احتیاج دارد.

خیلی از مصرف کنندگان به دلیل مشکلات مالی و هزینه ی زیادی که مکان های ترک اعتیاد می گیرند ، نمی توانند به این مکان ها مراجعه کنند و مهم تر اینکه حتی اگر بتوانند از پس هزینه ی گزاف آن برآیند ،آن چیزی را که خواهانش هستند که همان درمان قطعی و رهایی دائمی از دام اعتیاد است را نمی توانند به شما بدهند.

آقای مهندس تنها کسی بودند که لژیون مالی را راه اندازی کردند زیرا خواهان بقای کنگره هستند تا در طول زمان بقیه ی افراد هم بتوانند از آن بهره ببرند.

آموزش های کنگره باید انتشار یابد به همین دلیل باید شعبه ی آکادمی احداث شود و یکی از استفاده های مبالغ واریزی به لژیون مالی ، برای تأسیس همین شعبه است.

و این ناسپاسی است که خانم اشرف مسئول شعبه از یک ساعت قبل از شروع جلسه در حال خدمت باشند ولی ما در جلسات حضور پیدا نکنیم مخصوصا سفر اولی ها.

خداوند در قرآن کریم می فرمایند: «امکان ندارد شما نیکی را درک کنید تا زمانی که انفاق نکنید.»
انفاق واقعی یعنی شما از چیزی که دوست دارید به بقیه ببخشید.


من زمانی شاد هستم که به خواسته ی خود برسم و زمانی می توانم به خود ببالم که کسی مثل من شاد شود ؛ امیدوارم در این هفته که مربوط به لژیون مالی است در حد توانمان ببخشیم تا به آرامش واقعی برسیم.

نویسنده و تصویرگر: همسفر مهسا
نوع مطلب : استادی و نگهبانی و دبیری های لژیون، 
برچسب ها : استادی جلسه، درمان اعتیاد، کنگره ۶۰،
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic