اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
سه شنبه 21 آبان 1398 :: نویسنده : همسفر نسرین
به نام نامی اولین عاشق که اوست...پیام هفته ی گلریزان :
اگر بنایی آباد باشد اما ساکنین آن خراب باشند بنا هم کم کم رو به نابودی و خرابی می رود اما ساکنین آباد در بناهای خراب و ویرانه ها می توانند آن ها را احیا نمایند.


ما اعضاء نباید از سرتقلید یا از سر شور کمک کنیم بلکه بایستی آگاه از این مسئله باشیم که بخشش از دست دادن نیست ؛بلکه به دست آوردن چیز بهتر است.درست مثل ماشین فرسوده ای که به کارخانه تحویل می دهیم ودر ازای  آن یک ماشین لوکس تری  تحویل می‌گیریم.

به ادمه مطلب مراجعه نمائید...
جشن گلریزان سنت حسنه ای است که در قدیم برای حمایت از کسانی که دچار مشکل مالی می شدند در محل زورخانه ها برگزار می شد ودر این جشن هر کس به اندازه ی توان مالی خود به فرد یا افراد نیازمند کمک می نمود.

از آن جا که جناب مهندس سعی بر زنده کردن سنت های صحیح گذشته دارند تصمیم به برگزاری گلریزان سالیانه در کلیه شعب کنگره 60نمودند، تا بدین وسیله نیازهای مالی کنگره را برطرف نمایند.
وجه تشابه این گلریزان با گلریزان های بیرون از کنگره این است که افراد نمی دانند قرار است به چه شخصی کمک کنند و این برای حفظ آبروی شخص الزامی است.
در جشن گلریزان کنگره نیز اعضاء نمی دانند چه کسانی برای درمان به کنگره خواهند آمد واز کمک های مالی ما استفاده خواهند کرد و این ارزش بخشش ما را بیشتر می‌کند،چون این جا حساب ما با شخص نیست بلکه حساب ما با خداست.و هر کس حسابش با خدا باشد بهترین نتیجه را می بیند.

در کنگره60 به قول جناب مهندس نهنگ های زیادی وجود دارند که با یک  دم تکان دادن می توانند مخارج کنگره را تقبل نمایند ولی ایشان از سر لطف و محبت بر تمام اعضاء،چه فقیر چه غنی منت نهادند تا با  شرکت در این جشن ضمن ایجاد بستر مناسب برای به عمل در آوردن آموزش ها و تمرین مبارزه با نفس از مواهب و برکات فراوان آن نیز بهره مند گردند،چون در غیر این صورت جناب مهندس  کمک های پیشنهادی سنگین مالی که از طرف اتحادیه اروپا و دیگر جاها به ایشان گردید را قبول می کردند.

بنابراین کلیه اعضای کنگره بایستی با آگاهی کامل ودر حد توان در این جشن پر برکت شرکت نمایند و چنانچه با در نظر گرفتن این دو پارامتر در این جشن شرکت کنیم به آنچه تمنای دل است خواهیم رسید.

مورد اول آگاهی است،ما اعضاء نباید از سرتقلید یا از سر شور کمک کنیم بلکه بایستی آگاه از این مسئله باشیم که بخشش از دست دادن نیست ؛بلکه به دست آ وردن چیز بهتر است.درست مثل ماشین فرسوده ای که به کارخانه تحویل می دهیم ودر ازای  آن یک ماشین لوکس تری  تحویل می‌گیریم.
ما باید به این موضوع آگاه باشیم که این منابع مالی  در کنگره کجا خرج می شود ودر نهایت چه می شود؟
کلیه منابع مالی کنگره صرف ایجاد شعب جدید،خرید و اجاره زمین وصرف تحقیقات کنگره 60 وهم چنین ورزش و موسیقی و ... می گردد ودر نهایت اگر به فرض محال روزی کنگره 60جمع گردد تمام این منابع مالی صرف امور عام المنفعه می گردد.

پارامتر دوم این است که باید در حد توان خودمان ببخشیم نه بیشتر و نه کمتر.
نشانه بخشش صحیح این است که همراه با درد و فشار کمی باشد اگر   اصلاً  متوجه نشویم که بخشش انجام داده و پولی از زندگی ما کم شده این بخشش صحیح نیست واز طرفی آن قدر نبخشیم که بعداً دچار مشکل مالی  شده و پشیمان گردیم.هیچ کدام از این ها انسان را به حال خوشی که مد نظر کنگره است نمی رساند.
وقتی مسافر یک پنجم مواد خود را می بخشد و فشار کمی را تحمل می کند، در ازای آن فشار اندک،به حال خوش که همان ترشح بیشتر مواد شبه افیونی بدن است نائل می گردد.اگر این درد و فشار زیاد باشد قابل تحمل نیست و اگر اندک باشد حال خوشی در کار نیست.
 اگر ما  به آنچه در کنگره به دست می آوریم ارج بنهیم و سپاس گزار باشیم تقدیر ما به گونه ای دیگر خواهد خورد.
دریافت های هر کدام از ما اعضاء در کنگره بسیار زیاد است.مثلاً ارزش یک خواب راحت وآرام درشب چقدر است؟
ارزش بیداری در صبح زود و رفتن سر کار با یک حس خوب یا  ارزش مشاهده شادی و امید در چهره ی فرزندان و اطرافیان چقدر است؟
ارزش داشتن  جسمی زیباتر قوی تر سالم تر و عاری از بیماری جسمی و روحی گذشته و...و در یک کلمه ارزش یاد گرفتن علم درست زندگی کردن چقدر است؟
آیا با تمام  ثروت های دنیا می توانستیم یکی از این شادی ها را بخریم به گونه ای که از ته دل بخندیم ودر جمع باشیم و از تنهایی نجات پیدا کنیم؟
گاهی سعی می کنیم با انجام خدمت های مختلف در کنگره از جمله خدمت مالی،حساب خود را با کنگره صفر کنیم ولی جالب این جاست که این اتفاق هیچ گاه نمی افتد.
چون با انجام دادن هر خدمتی در کنگره آن قدر دریافت های مادی و معنوی ما بیشتر و بیشتر می گردد که باز حسابمان با کنگره سنگین تر می شود.
و به راستی افرادی که در کنگره خدمت می کنند افراد بسیار با هوش و زرنگی هستند وبه خوبی دریافته اند که با باز کردن حساب در کنگره و انجام انواع خدمات به خصوص خدمت مالی سود و منفعت مادی و معنوی فراوانی را برای خود و خانواده شان به ارمغان می برند.
امید است با تفکر و شناخت و با یک حس خوب به استقبال این جشن زیبا برویم.مبادا از قافله عقب بمانیم که اگر دیر به ایستگاه برسیم اتوبوس خواهد رفت .
لازم به ذکر است در این  هفته بیشتر مراقب نفس طغیانگر خود باشیم چون با انواع حقه ها سعی در انصراف ما از انجام عمل سالم دارد.نویسنده:کمک راهنما سرکار خانم آمنه
تایپ:هم سفر نسرین
تنظیم عکس:هم سفر نسیم


نوع مطلب : گزارش های لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic