اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
به نام خداوندگار عشق ومحبت

مقاله
به قلم همسفر نسرین از لژیون یکمعشق درست و واقعی آن است که بلاعوض باشد وتو در برابر محبتی که می کنی چیزی نخواهی در غیر این صورت  این امر عشق نیست بلکه معامله است؛ چراکه عاشق را حساب باعشق است نه با معشوق.

به ادامه ی مطلب مراجعه فرمایید....
به نام خداوندگار عشق ومحبت

مقاله
به قلم همسفر نسرین از لژیون یکمعشق درست و واقعی آن است که بلاعوض باشد وتو در برابر محبتی که می کنی چیزی نخواهی در غیر این صورت  این امر عشق نیست بلکه معامله است؛ چراکه عاشق را حساب باعشق است نه با معشوق.


به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.......

آنچه باور است محبت است وآنچه نیست ظروف تهی است.

در کنگره 60 پنجاه و دو دستور جلسه وجود دارد، که آخرین آن  وادی  چهاردهم است و همه به نوعی زنجیر وار به هم دیگر وصل هستند.
عشق چیزی است که خداوند هستی، را بر مبنای آن خلق کرد؛ و آن را در وجود همه چیز و همه کس قرار داد. عشق می تواند خاص باشد و هم می تواند عام باشد.عشق عام،شامل کل پدیده های خداوند است به گل ،کوه ،خورشیدو...هر آنچه که در جهان قرار دارد عشق است .و عشق خاص یعنی: محبت شدید نسبت به یک چیزی .
عشق درست و واقعی آن است که بلاعوض باشد و تو در برابر محبتی که می کنی چیزی نخواهی در غیر این صورت این امر عشق نیست بلکه معامله است.
چراکه عاشق را حساب باعشق است نه با معشوق .
همه ی ما هم  که در کنگره جمع شده ایم برمبنای محبت است .اگر محبت کمک راهنماها نبود شاید ما در این مکان دوام نمی آوردیم و به  آرامشی که الان رسیده ایم هرگز نمی رسیدیم.
به راستی که کلمه ی عشق و محبت چقدر زیباست زمانی که انسان از عشق و محبت صحبت می کند، رنگ آرامش ،صلح،دوستی را درک می کند.محبت مرهمی است برهر زخمی ،درمان است بر هردردبی درمانی، لقمان حکیم می‌گوید:من با داروهای مختلفی مردم رامداوا کردم؛دراین مدت طولانی به   این نتیجه رسیدم که هیچ دارویی بهتر از محبت نیست.

با محبت خارها گل می شود                  با محبت سرکه ها مل می شود

محبت آغاز و پایان مشخصی ندارد. محبت باید در نهاد و وجود انسان باشد.کسی که درونش پر از کینه و نفرت باشد نمی تواند محبت کند و کسی را دوست داشته باشد واگر کسی راهم دوست داشته باشد برای منافعش است. محبت بر مبنای دانایی است وکسی که دانایی دارد همه را دوست دارد؛ و از کسی کینه به دل نمی گیرد. چون لذت بخشش را با تمام وجود درک کرده است.
برای اینکه بتوانید عشق،محبت صمیمیت را  کسب کنید، باید بهایش را بپردازید. چون هیچ چیز به راحتی به دست نمی آید.برای بخشیدن کسی که نسبت به آن کینه دارید باید بهایش را بپردازید تا به آرامشی که می خواهید دست یابید،این کار شاید در نخست سخت باشد ولی در عوض آرامشی را کسب خواهید کرد که قابل وصف نیست و این  عشق است که خداوند در دل آدمی می نهد.

حال که صورت مسئله برایم باز شد و فهمیدم که برای چه می خواهم محبت کنم ، دریافتم که: می خواهم محبت کنم تا به حال خوش برسم. چون به عنوان یک انسان، مستحق آرامش هستم؛ و می خواهم جایگاهم را در هستی پیدا کنم. سال ها به وسیله ی ضد ارزش ها از این گوهر وجودی محروم بوده وحالامی خواهم با قرار گرفتن در صراط مستقیم وحرکت درمسیر عشق،عقل وایمان آن گنج درونی ام را باز پس بگیرم.

این وادی  به من معنای واقعی محبت و عشق را فهماند و دانستم که امواج عشق مانند امواج خورشید در حال تابیدن است وبرای همه ی هستی است،حتی سنگدل ترین افراد  و می تواند روزنه ی امیدی باشد برای رسیدن به حقیقت.
به امید روزی که دریچه ی قلب خود را بگشاییم وامواج عشق را دریافت کنیم وطعم شیرین آن را بچشیم.

تنظیم: همسفر لیلا ن
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلبداغ کن - کلوب دات کامShare
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 26 شهریور 1398 07:22 ب.ظ
با سلام و عرض ادب
از مقاله ی زیبایتان بسیار لذت بردم


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic