اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
جمعه 22 شهریور 1398 :: نویسنده : همسفر نسرین
به نام قدرت مطلق اللهافکار منفی و ضد ارزش ها دشمن محبت هستند و هر وقت می آیند محبت را از وجود ما اخراج می کنند ...


در ادامه مطلب بخوانید....
سلام دوستان فرزانه هستم هم سفر مصطفی؛
13تا وادی  را پشت سر گذاشتیم و رسیدیم به وادی چهاردهم عشق و محبت.
عشق اگر بال گشاید به جهان حاکم اوست              گر کند جلوه در این  کون  و مکان حاکم اوست
اگر ما انسان ها عشق داشته باشیم قطعا محبت هم داریم.عشق به فرزند،عشق به زندگی به درخت ها،گل ها،کوه ها ،و دریاها،همه ی موجودات روی کره زمین با عشق زندگی می کنند.چراکه اگر عشق وجود نداشت زندگی ها تشکیل نمی شد.مثل خانواده های مصرف کننده اگرعشق در وجودمان نبود حالا از یکدیگرجدا شده بودیم وبه کنگره نمی آمدیم تا آموزش بگیریم. پس آن عشق و محبت زندگی های ما هم سفران و مسافران را نگه داشته است.
عشق بزرگ است و نمی توان باهیچ چیزی قیاسش نمود.انسان ها دل های بزرگی دارند و خداوند عشق را آفرید تا کویر دل هایشان آتش نگیرد.به همه عشق بورزید تا در کنار عشق ورزیدنمان محبت هم پدیدار شود وبالاتر از عشق همان عشقی است که قدرت مطلق عاشق مخلوق خود می شود.
ده چه افراشته شد در دو جهان پر چم عشق     آدم وجن و ملک مانده به پیچ وخم عشق
عرشیان ناله و فریاد کنان در ره یار.    قدسیان برسروبرسینه زنان از غم عشق
عاشقان از در و دیوار هجوم آوردند.     طرفه سری است  هویدا ز در محکم عشق
ریزه خواران در میکده شاداب شوند   جلوه گاهی است ز رندان به در خاتم عشق
غم مخور ای دل دیوانه که راهت ندهند    پیش سالک نبود فرق زبیش و کم عشق
به حریفان ستم پیشه پیامم برسان    جز من مست نباشد دگری محرم عشق.
سلام دوستان زهرا هستم همسفر مهدی
 عقل ، عشق و ایمان است. در کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر ، انسان هایی که از نظر محبت وجود ندارند به جام های خالی تشبیه شده اند و در قسمتی دیگر گفته می شود در دل سنگ بروید. منظور از سنگ ، قلب انسان هایی است که مانند سنگ می باشد. گاهی ما محبت می کنیم و به دنبال پاسخ محبت خود می گردیم ، اگر توانستیم به شخص محبت کنیم و به قولی در دل سنگ برویم ، عاقبت جام های نیمه خالی پر خواهند شد.
شاید در گذشته فکر می کردیم  با آموزش گرفتن جهانبینی و آموزش های راهنما جام ها پر می شوند اما این به تنهایی کافی نیست. ظرف باید با خدمت کردن همراه با محبت پر شود. جام من تنها با علم و دانش و آگاهی پر نمی شود و اگر همراه با محبت نباشد خالی خواهد ماند.
امیدوارم همه ما به مرحله ای برسیم که به تمام چیزهای اطراف خود حس خوبی داشته باشیم و برای اینکه پیوندی قوی با اطرافیان خود داشته باشیم ، سری بین ما نباشد. زمانیکه بین انسان ها سر وجود داشته باشد پیوند محبت از بین خواهد رفت ، من دست خود را می بندم شخص نمی تواند دست مرا بگبرد. چنین چیزی در مورد رهجو ، راهنما ، همسر ف فرزند و ... وجود دارد.
فرد مصرف کننده به دلیل اینکه چیزی در مشت خود دارد نمی تواند دستان همسر خود را بگیرد و با او ارتباط برقرار نماید.سلام دوستان نسیم هستم هم سفر؛

آن چه باور است محبت است و آن چه نیست ظروف تهی است.

این جمله به این معنی است که :هر آن چه باور و اعتقاد داریم و به واسطه ی آن ها زندگی و موفقیت های خود را پی گیری می کنیم اگر با چاشنی محبت نباشد و به محبت نرسد فاقد ارزش و اعتبارند و آن باور و اعتقادی ما را به مقصود می رساند که در جهت خیر محض باشد و ما را به محبت برساند و انسان هایی که محبت ندارند و وجودشان از دوست داشتن دیگران خالی است درست مانند ظروف خالی هستند . اگر وجود ما ظرف باشد هر چه از علم و دانش درون این ظرف باشد اما محبت نباشد ظرف ما باز هم خالی است .

افکار منفی و ضد ارزش ها دشمن محبت هستند و هر وقت می آیند محبت را از وجود ما اخراج می کنند و هر وقت محبت می آید افکار منفی و ضد ارزش ها را از شهر وجودی ما اخراج می کند .محبت عنصری الهی است و از خالص ترین عناصر است که در کنار ناخالصی های دیگر قرار نمی گیرد بنابراین برای رسیدن به محبت به معرفت و علم و آگاهی و دانایی و تزکیه و پالایش نیاز است .

محبت دو نوع است خاص و عام

محبت خاص :در این نوع از محبت انسان موجودات متعلق به خود را چه جان دار و چه بی جان که نسبت به آن ها مالکیت دارد دوست دارد مثل ماشین – خانه – پدر ومادر وفرزند که متعلق به خودش است را دوست دارد این نوع از محبت پایین ترین سطح محبت است و به دانایی نیاز چندانی ندارد .

محبت عام :محبتی است که همه ی موجودات و انسان ها را در بر می گیرد که بالاترین سطح محبت است و برای رسیدن به آن به تزکیه و پالایش و دانایی نیاز داریم بنابراین تا زمانی که وجود ما سرشار از ناخالصی باشد صدای محبت را در شلوغی صداهای ضد ارزش ها و احساسات منفی نخواهیم شنید. محبتی که مد نظر کنگره است همین محبت عام است و به خاطر همین ما تمام وادی ها را طی می کنیم تا به این وادی که محبت و عشق است برسیم .سلام دوستان نسرین هستم هم سفر؛

شاید درمورد دستور جلسه یا وادی عشق و محبت به راحتی بتوان صحبت کرد اما عمل کردن به آن دشوار است .از زمانی که ما وارد کنگره شده ایم وآموزش گرفتیم عشق در ما جاری شد اگر من وادی اول را خواندم وبه آن عمل نمودم، امروز که وادی عشق را می خوانم خواهم توانست  به آن عمل کنم.

در خطابه اضداد خدواند می فرمایند؛(خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر آن قوم خواسته های نامعقول خود را تغییر بدهند)اگر امروز مادر این مکان قرار داریم به دلیل خواست و تلاش ما بوده است ما با خداوند همراه شدیم و امروز او مارا یاری می نماید.

اگر ما خواسته ی لازم برای انجام هر کاری را داشته باشیم بی شک آن کار صورت خواهد گرفت و این  را یاد گرفته  ایم که هر چیزی بهایی دارد ،و همه چیز مهیا نمی‌شود مگر با خواست  و تلاش ما.اگر بخواهیم از دام  تاریکی ها خارج شویم باید تلاش کنیم که بهای آن هم خیلی سنگین است.برای تزکیه و پالایش باید به عمق تاریکی ها برویم تا روشنایی را درک کنیم. ودر سیستم طبیعت هیچ چیزی مفتی بدست نمی آید.

خطابه ی دیگری وجود دارد به نام عشق،که توسط قدرت مطلق در هستی پراکنده شد عشقی که در وجود موجودات قرار گرفت.عشق و محبت زخم های کهنه ای که بر اثر نامهربانی ها وبی توجهی ها بر وجودمان نقش بسته تر  میم می کند وما  را برای ادامه زندگی امیدوار می‌کند.

عشق از قبل در وجود ما بوده اما گاهی آن را معامله کرده ایم، دوست داشتیم چون دوستمان داشتند،قدمی برداشتیم چون برای ما قدمی  بر داشته اند و....

وادی چهاردهم به من آموخت که عشق بلا عوض داشته باشم تا نور الهی در من به تجلی برسد و  بتوانم  به آرامش لازم و کافی دست یابم.«آمین.»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 25 شهریور 1398 09:50 ق.ظ
با سلام و ادب خدمت راهنمای عزیز و هم لژیونیهای عزیز
از مطالب پربارتون بسیار لذت بردم
خدا قوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic