اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
جمعه 18 مرداد 1398 :: نویسنده : همسفر نسرین
به نام قدرت مطلق الله
گزارش عملکرد لژیون کمک راهنما خانم آمنه شعبه امین گلی روز دوشنبه مورخ 98/05/14
بااستادی کمک راهنما هم سفر آمنه و دبیری زهراف وبا دستور جلسه  وادی چهارم  رأس 17:30 آغاز به کار کرد.در تمام کتب آسمانی نوشته‌شده است که اعمال تمام انسان‌ها و مسئولیت آن‌ها بر عهده خودشان است. ما دعا و راز و نیاز و نیایش را هم قبول داریم ولی باید در صراط مستقیم حرکت کنیم.


 درادامه ی مطلب بخوانید...


وادی  چهارم به ما می گوید:

در مسائل حیاتی؛ به خداوند مسئولیت دادن، یعنی سلب مسئولیت از خویشتن.

در هستی مسئولیت‌ها دوطرفه است؛ حتی در جمادات و در نباتات. پدر نسبت به فرزندان مسئولیت دارد. و فرزندان نسبت به پدر مسئولیت دارند. دو تا دوست نسبت به هم مسئولیت دارند. راهنما و ره‌جو نسبت به هم مسئولیت دارند. ما در مقابل خداوند مسئولیت داریم و خداوند در مقابل ما مسئولیت دارد، ولی ما باید بتوانیم مرز بین آن‌ها را تشخیص دهیم. زن یکسری وظایف دارد و مرد یکسری وظایف دیگر. خیلی از مسائل به ما ربطی ندارد. این‌که مسافرم شربت OT مصرف می‌کند یا نه، سی دی می‌نویسد یا نه، به من هم‌سفر ربطی ندارد. من باید بدانم برای خودم کنگره می‌آیم و سعی کنم خودم را تغییر دهم و مسئولیت‌های خودم را انجام دهم.

خواست، تفکر و نگرش ما نسبت به خداوند متفاوت است. اینکه ما در مسائل حیاتی مشکلات زندگی را به خداوند می‌سپاریم مثلاً ده میلیون قرض دارم و از خداوند می‌خواهم پرداخت کند ولی خداوند هیچ کاری انجام نمی‌دهد، و ممکن است زمانی که مشکل من حل نشد من از خداوند رو برگردانم زیرا برداشت ما از خداوند صحیح نیست و او را با غول چراغ جادو اشتباه گرفته‌ایم. ما فکر می‌کنیم قدرت مطلق و پیامبران فرمان‌برداران ما هستند، خدایا فلانی کنکور قبول شود یا فلان مریض شفا پیدا کند. بعضی‌ها به خداوند اعتقاددارند و بعضی‌ها به شانس ولی ما باید روی وجود خودمان، تفکر خودمان، تلاش خودمان و آموزش خودمان حساب بازکنیم. ما باید تکلیف خودمان را درست انجام دهیم و بعد از نیروی مافوق انتظار هدایت و یاری داشته باشیم.

باید توجه داشته باشیم که دست‌های آسمانی فقط القای افکار می‌کنند. مثلاً خداوند به دل من می‌اندازد که کنگره بیایم ولی دیگر خودم باید تلاش و حرکت کنم سی دی بنویسم، به‌موقع کنگره بیایم، یا شربت OT را مصرف کنم.

زمانی که انسان خلق شد نیروی مافوق او را در سر دوراهی قرارداد یعنی به او اختیار داد تا یکی از این دو راه را انتخاب کند. یکی راه پندار و گفتار و کردار نیک و دیگری راه فسق و فجور. در تمام کتب آسمانی نوشته‌شده است که اعمال تمام انسان‌ها و مسئولیت آن‌ها بر عهده خودشان است. ما دعا و راز و نیاز و نیایش را هم قبول داریم ولی باید در صراط مستقیم حرکت کنیم. مانند کسی نباشیم که ۳۰ سال درس توکل می‌دهد. ولی زمانی که فرزندش در اتاق عمل است پشت در اتاق عمل سکته می‌کندسخن قدرت مطلق را قبول داشته باشیم ولی در عمل جور دیگری رفتار می‌کنیم.

 

افکار و اندیشه ما روی جسم اثر می‌گذارد. خیلی از بیماری‌ها از فکر و افکار منفی است. ناراحتی‌های کلیوی، معده و روده و.‌‌.‌.

هرچقدر افکار منفی داشته باشیم، جسم خودمان را بیشتر تخریب می‌کنیم.

ما گاهی اوقات چشم‌بسته یک مسئله را رد می‌کنیم. یا می‌پذیریم، یک روز عابد می‌شویم و یک روز بی‌دین می‌شویم.

اگر من بخواهم قدرت مطلق را بشناسم اول باید خودم را بشناسم. ما صور آشکار انسان را یک مقدار می‌شناسیم ولی صور پنهان را نمی‌شناسیم. ما روی صور آشکارمان هیچ تسلطی نداریم. مثلاً اگر دست خودم بود؛ که نفس بکشم شاید یادم می‌رفت باید حالا نفس بکشم. و صور پنهان را که اصلاً  نمی‌شناسیم. مثل روح، نفس، ذهن، عقل و.. این‌که چه وظیفه‌ای در کائنات دارند آیا بقا دارد؟ یا فنا؟

ادامه سی دی در جلسه آینده بررسی می‌شود.

 

نویسنده: همسفر لیلا ب

ویرایشگر: همسفر نسرین

 

نوع مطلب : گزارش های لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 28 مرداد 1398 07:18 ب.ظ
درود ... خداقوت
چهارشنبه 23 مرداد 1398 09:30 ق.ظ
سلام و درورد به راهنمای عزیزم خانم آمنه و خداقوت به خانم لیلا و نسرین. خدا را شکر می کنم که وبلاگ هست و می توانم از آن استفاده کنم. یک موقعی من با یک مشکل مواجه می شدم همیشه پیش خودم می گفتم توکل کن و هیچ تلاش و کوششی هم نمی کردم و در اصل مسئولیت آن را به خداوند واگذار کرده بودم ولی الان متوجه شدم زمانی می توانم بگویم توکل که در آن راستا تفکر کرده باشم و خواسته ام را بررسی و تلاش و کوشش هم بکنم.
چهارشنبه 23 مرداد 1398 09:30 ق.ظ
سلام و درورد به راهنمای عزیزم خانم آمنه و خداقوت به خانم لیلا و نسرین. خدا را شکر می کنم که وبلاگ هست و می توانم از آن استفاده کنم. یک موقعی من با یک مشکل مواجه می شدم همیشه پیش خودم می گفتم توکل کن و هیچ تلاش و کوششی هم نمی کردم و در اصل مسئولیت آن را به خداوند واگذار کرده بودم ولی الان متوجه شدم زمانی می توانم بگویم توکل که در آن راستا تفکر کرده باشم و خواسته ام را بررسی و تلاش و کوشش هم بکنم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات