اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
دوشنبه 10 تیر 1398 :: نویسنده : زهرا خیابانی
به نام نامی اولین عاشق که اوست ...

مشارکت مکتوب هم سفران لژیون یکم

در باب دستور جلسه هفتگی: آداب معاشرت،ادب و بی ادبی، تعادل و بی تعادلی


   در ادامه مطلب بخوانید ...


سلام دوستان زهرا ک هستم یک هم‌سفر

این سی دی (ادب و بی‌ادبی، تعادل و بی‌تعادلی) مطالب حا‌ئز اهمیتی داشت، نکته‌های کلیدی و مهم زندگی را به من آموخت. و چیزی که برای من جالب بود این است که آقای مهندس به‌جای کلمه ترک اعتیاد، درمان اعتیاد را گذاشته است. من خودم به‌شخصه قبلاً می‌گفتم افراد مصرف‌کننده خیلی بی‌اراده هستند ولی زمانی که به کنگره آمدم خلاف آن به من ثابت شد و فهمیدم آن‌ها فقط بیمار هستند و برای همین آقای مهندس کلمه درمان اعتیاد را قرار داده است. مطلب دیگر چیزی نیست که آداب نداشته باشد ازجمله: غذا خوردن، راه رفتن، رانندگی کردن، مهمانی رفتن و ....

و اگر این آداب را رعایت کنیم، رعایت  آداب است که می‌شود ادب و اگر برعکس عمل کنیم، عدم رعایت آداب است یعنی بی‌ادبی و هرکجا بی‌ادبی باشد بی‌تعادلی هم هست. با رعایت ادب، تعادل هم حفظ می‌شود و ۹۰ درصد کسانی که کار ضد ارزشی انجام می‌دهند، از ناآگاهی آن‌ها است و باید ذره‌ذره آگاهی خود را بالا ببریم.

سلام دوستان فاطمه‌م هستم یک هم‌سفر

درمان فوق ترک و تعادل فوق درمان است. تعادل یعنی هر کاری را در جای خودش و به‌موقع انجام دادن. تعادل یعنی پایداری و عدالت. 

مهم‌ترین مشکل افراد جامعه عدم تعادل آن‌ها است که باعث رنجش و آزار و اذیت اطرافیان خود می‌شوند. زندگی اجتماعی و ارتباط با دیگر انسان‌ها آداب و آیین و رسوم خاص خود را دارد که باید بلد باشیم و یا آموزش ببینیم و رعایت نکردن آن دلیلی بر بی‌تعادلی است. انسان بی‌تعادل بی‌ادب است. در همه‌ی فرهنگ‌ها ادب و مؤدب بودن جایگاه بالایی دارد و موردپسند همه هست. می‌تواند سازنده‌ترین لحظات عمر ما باشد. بی‌ادبی ریشه‌های حال خرابی است. کسی که به معرفت و شناخت برسد به تعادل و ادب رسیده است. بزرگ‌ترین میراثی که پدر و مادر به فرزند می‌دهد ادب است.

سلام دوستان زهرا هستم هم‌سفر مهدی

این مسئله بسیار حائز اهمیت هست و درمان فوق ترک و تعادل فوق درمان است. مشکل امروزی بشر تعادل و ادب است و این بی‌تعادلی و بی‌ادبی بستگی به عدم آگاهی و عدم دانش فرد دارد. به‌طورکلی رعایت روش‌ها، رسم‌ها، قوانین در جامعه و مراعات کردن این‌ها می‌شود ادب و رعایت نکردن این‌ها می‌شود بی‌ادبی. بی‌تعادلی منحصر به قشر مصرف‌کننده مواد مخدر نیست و ممکن است شخصی دارای مراتب بالایی باشد و دچار عدم تعادل و بی‌ادبی باشد که باعث رنجش و آزار دیگران می‌شود. در کل انسان موجود بدی نیست و چون خوبی را یاد نگرفته دچار بی‌ادبی و بی‌تعادلی گردیده است و به گفته استاد امین این‌ها به دانایی به مفهوم دانستن، تجربه، آموزش و تفکر هر شخص برمی‌گردد که باید ذره‌ذره این دانش بالابرده شود تا شخص به آگاهی و دانایی برسد.

سلام دوستان نسیم هستم یک هم‌سفر

تعادل به معنی پایداری و کلمه‌ی عدالت از تعادل می‌آید و کسی که تعادل دارد شخص پایداری است. همه‌ی ماقبل از ورود به کنگره برای اعتیاد از کلمه‌ی ترک استفاده می‌کردیم اما در کنگره آموختیم که ترک درست نیست و درمان بالاتر از ترک است چون در درمان، جسم و روان فرد به تعادل می‌رسد پس درمان فوق ترک و تعادل فوق درمان است.

ادب به معنی راه و روش و متد است و همه‌چیز برای انسان تعریف‌شده و قانون دارد و کسی که قوانین را رعایت کند مؤدب است و کسی که قوانین را رعایت نکند بی‌ادب است و فردی که ادب دارد تعادل هم دارد و شخص بی‌ادب نامتعادل است و کسی که تعادل ندارد و بی‌ادب است و آسایش اطرافیان را به هم می‌ریزد. بی‌تعادلی فقط مخصوص مصرف‌کننده‌ها نیست بلکه اکثر انسان‌ها این حالت رادارند و انسان‌ها آرامش گذشته را ندارند اگر انسان‌ها به دانایی برسند به آرامش می‌رسند و افرادی که بی‌تعادل و بی‌ادب هستند آموزش ندیده‌اند و کسی که به دیگری بدی می‌کند از روی جهل و نادانی اوست و ما باید در برخورد با چنین افرادی این نکته را بدانیم که دانایی آن‌ها هنوز کامل نشده است تا کمتر دچار ناراحتی شویم .

با احترام ؛ اعضای لژیون یکم، لژیون کمک راهنما هم سفر آمنه

نوع مطلب : مشارکت مکتوب، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic