اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 :: نویسنده : زهرا خیابانی

به نام قدرت مطلق الله

گزارش عملکرد لژیون کمک راهنما خانم آمنه شعبه ی امین گلی روز دوشنبه مورخ 98/02/23 بااستادی همسفر فاطمه و دبیری همسفر زهرا و با دستور جلسه ی ادامه سی دی کفر رأس ساعت 17:30 آغاز به کار کرد. 

هر چه در جهان بیرون اتفاق بیفتد در درون ما انسان‌ها هم اتفاق می‌افتد. پس هر انسانی هم، در وجود خودش این حس را دارد که من از بقیه مهم‌تر هستم و درنتیجه چیزهایی که به نفعش نباشد را نادیده می‌گیرد وارد مرحله کفر می‌شود. به‌عنوان‌مثال کسی که حسادت می‌کند و خوبی‌های طرف را نادیده می‌گیرد و بدی‌هایش را بزرگ می‌کند، یک کافر است.

در ادامه مطلب بخوانید ...


همان‌طور که در جلسه قبل بیان کردیم دو نوع کفر داریم. کفر خاص و کفر عام. وقتی خدا و پیغمبر را قبول نداشته باشیم می‌شود کفر خاص و نوع دیگر کفر که در زندگی همه ما جاری است کفر عام است. وقتی هر چیزی را به دلیل اینکه به نفعمان نباشد پنهان کنیم. ما در هر شغلی، سمتی، حتی در همسرداری و فرزند داری این کار را انجام می‌دهیم.

مطالب قرآن جاری است، و در مورد کفر هم زیاد صحبت شده که مشخص است موضوع مهمی است. و اگر به معنی خاص بود مربوط به همان زمان کافران قریش می‌شد اما آقای امین معنی عام کفر را کشف کردند و کفر فقط به معنی بی‌خدایی نیست.

هر کس چیزی داشته باشد و آن را نادیده بگیرد، کافر است و عواقب کفر شامل حالش می‌شود.

تاریک‌ترین دوران بشریت قرون‌وسطی بود که، بااینکه قبل از آن، بشر ازنظر علمی به درجات بالایی رسید ولی در قرون‌وسطی سقوط کرد وارد تاریکی شد. و این دوره هزار سال طول کشید.

تفکری که در آن زمان، ‌بر کلیسا حاکم بود و می‌گفتند زمین، مرکز کائنات است و همه هستی دور زمین می‌چرخد. چون خود را مهم‌ترین و اشرف مخلوقات می‌دانستند و می‌گفتند ما از همه کائنات مهم‌تریم و همه هستی و کائنات باید دور ما بچرخد. و به نظر آن‌ها حقیقت چیزی است که به نفع آن‌ها باشد و اگر کسی مانند گالیله می‌آمد و این دیدگاه را تغییر می‌داد محاکمه و مجازاتش می‌کردند. چون می‌ترسیدند که اگر این نظریه تغییر کند جایگاهشان را از دست می‌دهند و به همین دلیل حقیقت را پنهان می‌کردند. و کشیش‌های کلیسا بااینکه مذهب داشتند رسماً وارد مقوله کفر می‌شدند.

هر چه در جهان بیرون اتفاق بیفتد در درون ما انسان‌ها هم اتفاق می‌افتد. پس هر انسانی هم در وجود خودش این حس را دارد که من از بقیه مهم‌تر هستم و درنتیجه چیزهایی که به نفعش نباشد را نادیده می‌گیرد وارد مرحله کفر می‌شود. به‌عنوان‌مثال کسی که حسادت می‌کند و خوبی‌های طرف را نادیده می‌گیرد و بدی‌هایش را بزرگ می‌کند، یک کافر است.

سؤالی اینجا مطرح می‌شود که آیا یک شخص مسلمان می‌تواند کافر باشد؟

در بیرون از کنگره چنین چیزی امکان ندارد. چون کافری را فقط بی‌خدایی می‌دانند درصورتی‌که آقای امین می‌گویند شخصی می‌تواند در عین اینکه مسلمان یا مسیحی هست کافر، هم باشد. کسی که می‌گوید من مسلمانم مانند شخصی است که تازه، وارد کنگره می‌شود، اما هنوز به درمان نرسیده. باید یک یا دو سال به کنگره بیاید و با اجرا کردن قوانین و حرمت‌ها به تعادل برسد.

ایمان، هم یعنی رسیدن به تعادل که ممکن است چند سال طول بکشد. لزوماً یک شخص مسلمان، باایمان نیست. باید فرمان‌ها را اجرا کند و از کفر عبور کند تا به ایمان برسد. برای همین در سوره حجرات خداوند می‌فرماید: بگویید اسلام آوردم و نگویید ایمان آوردم.

کسی که ایمان واقعی داشته باشد، هیچ‌گاه خوبی‌های دیگران و یا داشته‌های خود را نادیده نمی‌گیرد.

اگر فرمان‌ها و حقیقت را پنهان کند و نادیده بگیرد، این اتفاق برایش می‌افتد. یعنی در عین اینکه مسلمان است، کافر هم هست. و فقط مؤمن واقعی هست که می‌تواند از کفر عبور کند.

می‌خواهیم بدانیم نتیجه کفر، در زندگی‌مان به چه صورت است؟

ما، در مورد شرک صحبت کردیم، گفتیم شرک هم، فقط مربوط به دوره پیغمبر نیست. کسی که نقض فرمان الهی کند، و فرمان نفس یا شیطان را اجرا کند، مشرک هست یعنی برای خدا شریک آورده و طبق قانون عمل و عکس‌العمل، هر عملی که انجام بدهیم از همان جنس به ما برمی‌گردد. دروغ بگوییم، به ما دروغ گفته می‌شود، کسی را مورد قضاوت قرار دهیم، مورد قضاوت قرار می‌گیریم و ...

در شرک هم، همین‌طور است. هر انسانی فرمانده شهر وجودی خود هست، و اختیار مطلق دارد. ولی وقتی برای خدا شریک قائل شویم، محدوده اختیارات ما، کم می‌شود. سهمی از این اختیارات به شیطان می‌رسد.

هر کاری بخواهیم انجام دهیم، باید شیطان هم راضی باشد تا این کار انجام شود. چون در اختیار ما شریک شده.

مصرف‌کننده مواد یک مشرک است وقتی به‌عنوان‌مثال می‌خواهد صبح، سرکار برود، گاهی شریکش به او این اجازه را می‌دهد و گاهی نمی‌دهد. چون اختیار خودش را با شیطان شریک شده. و شیطان هم باید به او اجازه بدهد. و دامنه اختیار خودش کوچک و کوچک‌تر می‌شود. هیچ‌کس به‌اندازه یک معتاد، محدوده اختیارش کوچک نیست. چون شریک غدری دارد.

مصرف‌کننده مواد، غیر از مشرک بودن، کافر هم هست. چون همه‌چیز را کتمان می‌کند. و به‌عنوان‌مثال، خوبی‌های همسر خود را نمی‌بیند و حتی به او می‌گوید که مشکل از توست و من مشکلی ندارم.

اما در مورد نتیجه کفر: درآیات قران برای کسانی که ایمان می‌آورند و فرمان‌ها را اجرا می‌کنند می‌فرماید. لاکفرن سیئات. درواقع از خود واژه کفر برای سیئات استفاده می‌کند.

سیئات به معنی ایراد، اشکال و نقطه‌ضعف هست هرچند در ترجمه‌ها، گناه ترجمه‌شده. اما ذنوب به معنی گناه است.

پس طبق قانون عمل و عکس‌العمل، هر کاری را اگر به‌اندازه مثقالی انجام داده باشیم بازتابش را می‌بینیم.

و کسی که کفر نورزد و بدی‌های دیگران را بپوشاند، خداوند هم، بدی‌ها و نقطه‌ضعفش را می‌پوشاند. و اجازه نمی‌دهد، دیگران نقطه‌ضعف‌ها و ایرادات او را ببینند و کسی که به این مرحله برسد، همه دوستش دارند. چون خوبی‌های او را می‌بینند و بدی‌هایش را نمی‌بینند. و جایگاهش هم بالاتر می‌رود. هر جا، احتیاج به نظر مردم داشته باشد، به او رأی می‌دهند. چون بدی‌های او را نمی‌بینند.

این نتایج برای کسی است که از کفر عبور کند. خوبی‌های همسر، فرزند و دیگران را ببیند و پنهان نکند. خداوند هم او را بین مردم عزیز می‌کند. چون بدی‌هایش را می‌پوشاند. (منظور از بدی‌ها، همان خطاهای کوچک و نقاط ضعف است. نه اینکه گناهانش را بپوشاند.)

مانند مغازه‌داری که اگر جنس‌های خوبش را در ویترین بگذارد، همه جذب می‌شوند. و اگر جنس‌های بدش را در ویترین بگذارد، کسی سراغش نمی‌رود.

کسی که کفر بورزد، ویژگی‌های مثبتش پنهان می‌شود، کسی او را نمی‌پذیرد. و خوبی‌های او قابل‌جذب نیست. یعنی خوبی دارد ولی کسی متوجه خوبی‌هایش نمی‌شود.

و اما نتیجه دیگر کفر:

در آیه 7 سوره بقره، در مورد کسانی که کفر و پنهان‌کاری می‌کنند، می‌گوید خدا بر دل‌ها، گوش‌هایش مهر نهاده و بر دیدگانشان پرده‌ای کشیده. و درنتیجه نمی‌تواند زیبایی‌های هستی را رؤیت کند.

آقای امین در تفسیر این آیه می‌فرمایند نور به او تابیده می‌شود منتها مانند نوری که به پرده‌ای تابیده می‌شود. یعنی نور نه‌تنها عبور نمی‌کند، بلکه جذب و تبدیل به حرارت می‌شود.

و کافر نه‌تنها نمی‌تواند تصاویر خوب را ببیند، بلکه، برای او آتش و حرارت درست می‌شود.

و درونش تبدیل به جهنمی می‌شود. و احساس راحتی و خوشی ندارد و از حس‌های آزاردهنده، پر می‌شود.

وقتی عمل بدی در حق کسی انجام بدهی، حتی اگر او تلافی نکند، اما کائنات به‌صورت خودکار، نتیجه عمل ما را به ما برمی‌گرداند.

این اتفاقات، در صور پنهانمان می‌افتد و ما نمی‌بینیم. اما می‌فهمیم که حال خوبی نداریم، درونمان آتش است، آشفته‌ایم. و خبر نداریم در پشت پرده چه اتفاقاتی در حال انجام است.

بنابراین برای عبور از کفر باید حقیقت را نه آن‌طور که به نفع ماست بلکه آن‌طور که هست ببینیم و بیان کنیم، تا جایگاه خودمان را ز دست ندهیم و به حال خوش برسیم، و از عقوبتی که برای کافران است، درامان باشیم.

در پایان این سی دی بعد از صحبت‌های آقای امین، آقای مهندس به نکات مهمی اشاره می‌فرمایند:

روش DST فقط برای درمان اعتیاد و سیگار نیست، بلکه از این روش می‌شود برای کنار گذاشتن تمام ضد ارزش‌ها استفاده کرد. یعنی باید پله‌پله، و با در نظر گرفتن پارامتر زمان ضد ارزش‌های خود را مانند غیبت و ... کنار بگذاریم.

برای درمان سیگار، آقای مهندس به‌یک‌باره فرمان درمان سیگار را ندادند. 6 سال طول کشید تا این را بگویند که یک مرزبان یا یک راهنما حق ندارد سیگار مصرف کند و این فرصت را دادند تا افراد روی خودشان کار کنند وارد لژیون وایت شوند.

برای حل مسائل و مشکلات زندگی هم، همین‌طور است. باید زمان را در نظر بگیریم. برای مسائل زندگی باید طوری عمل کنید و برنامه‌ریزی کنید که گویی همیشه زنده‌اید و عمر جاودانه دارید. و برای آخرت، به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که، گویی لحظه دیگر خواهید مرد. یعنی همیشه آماده مردن باشید.

مسئله دیگر، نوشتن سی‌دی‌ها هست که فوق‌العاده مهم است. این سی‌دی‌ها هم جنبه آموزشی دارد و هم جنبه سرکاری و سرگرمی! چراکه اگر نفس خود را سرکار نگذاریم او ما را سرکار می‌گذارد. و تمام برنامه‌هایی که در کنگره هست هم جنبه آموزشی دارد و هم سرگرمی. حتی پارک رفتن.

باوجود سی‌دی‌ها، آموزش‌ها یکپارچه و همگانی شد. و همه در هر شعبه و شهرستانی از آموزش یکسانی بهره می‌گیرند و در پرتو این آموزش‌ها، امنیت و آرامش برقرار گردید.

و اگر این سی‌دی‌ها نبود، کنگره به اینجا نمی‌رسید و ما این‌همه رهایی نداشتیم. بچه‌های کنگره در سایه همین آموزش‌ها افرادی باادب و بانزاکت هستند که هرجایی می‌روند، مورد تأیید همه قرار می‌گیرند.

برای نوشتن سی دی ها، از سررسید استفاده نکنید. و یک دفتر خوب و مناسب در نظر بگیرید تا برای بازماندگانتان هدیه ای به یادگار بگذارید.

نکته آخر این‌که یک راهنما، حتماً باید خودش سی‌دی‌ها را بنویسد، تا بتواند به ره‌جوی خود این فرمان را بدهد و فرمانش توسط ره‌جو اجرا گردد.

نویسنده: همسفر زهرا خیابانی

نوع مطلب : گزارش های لژیون، 
برچسب ها : کنگره60-درمان اعتیاد، شعبه امین گلی-وب لژیون همسفر آمنه-ادامه سی دی کفر،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 01:28 ب.ظ
خداقوت میگم خدمت خانم زهرای عزیزم،مثل همیشه جامع وکامل بود لذت بردم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic