اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
پنجشنبه 12 اردیبهشت 1398 :: نویسنده : آمنه پریشانی

یازدهمین جلسه از دوره شصت و هشتم سری کارگاه‌های آموزشی ویژه همسفران کنگره 60 با استادی" کمک‌راهنمای محترم سرکار خانم شانی" نگهبانی "خانم مونا" و دبیری "خانم اعظم"  با دستور جلسه "الهام از رمضان و گلریزان" در روز سه‌شنبه مورخ 98/2/10 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

یازدهمین جلسه از دوره شصت و هشتم سری کارگاه‌های آموزشی ویژه همسفران کنگره 60 با استادی" کمک‌راهنمای محترم سرکار خانم شانی" نگهبانی "خانم مونا" و دبیری "خانم اعظم"  با دستور جلسه "الهام از رمضان و گلریزان" در روز سه‌شنبه مورخ 98/2/10 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

سخنان استاد:
سلام دوستان شانی هستم همسفر.
دستور جلسه امروز گل‌ریزان است. اصلاً نمی‌خواهم در این مورد صحبت کنم که کمک کنید و آبروی آکادمی را حفظ کنید و تلاش کنید تا ماه رمضان خوبی را داشته باشیم و به مخارج کنگره کمک کنید و غیره. ازآنجایی‌که بچه‌های کنگره باید دیدشان مثل عقاب باشد می‌خواهم دید وسیع‌تری را از سیستم خودمان برای شما مطرح کنم. نه‌تنها از سیستم کنگره بلکه سیستم انسان‌های خیر و شر که جدال آن‌ها درنهایت مشخص می‌کند کره زمین به دست چه کسی می‌افتد. در قرآن گفته‌شده است که زمین درنهایت به وارثان اصلی خودش بازگردانده می‌شود. سؤال اینجاست که مگر کسان دیگری هم هستند که زمین به دست آن‌ها افتاده است و اگر هستند چه کسانی هستند و چه شرایطی دارند.
ساختارهای منفی برای رشد خودشان خیلی راحت جلو می‌روند و پیشرفت می‌کنند. اول به این دلیل که پنهان هستند. دوم اینکه اول نقد می‌دهند بعد خواسته و هدفشان را مطرح می‌کنند و دست‌به‌نقد هستند. در کلام‌الله گفته‌شده است که با من معامله کنید نه با شیاطین. شیاطین حتماً مثل غول‌های شاخ‌دار نیستند بلکه ممکن است در غالب انسان باشند. ساختارهای منفی معمولاً به‌راحتی نیرو جذب می‌کنند زیرا دست روی خواسته‌های نامعقول می‌گذارند و انسان‌ها معمولاً تمایل به مواردی دارند که از آن منع شده‌اند. انسان بسیار ساده است و سریع گول می‌خورد.
آقای مهندس در کنگره یک ساختار ایجاد کرده‌اند و این یک اتفاق خوب است. تاریکی‌ها هم قوانین و ساختار خودشان را دارند. سیستم مافیایی بر مبنای پول و تجارت جنسی و قمار کار می‌کند و قدرت خودش را از این سه موضوع کسب می‌کند. نکته اینجاست که این سه پارامتر چه زمانی قدرتمند می‌شوند. زمانی که چیزی به‌عنوان عشق و مسئولیت در حریم خانواده شکل می‌گیرد. اگر خانواده نباشد، این سه نیرو به‌راحتی رشد می‌کنند و درنتیجه در جامعه جنگ و گرانی و مشکلات متعدد ایجاد می‌شود. چراکه عملکرد ما به خودمان برمی‌گردد. منظور از گل‌ریزان پول دادن نیست بلکه شکل دادن یک ساختار و چیزی است که در قلب ما شکل می‌گیرد؛ یعنی ایمان به اینکه این 5 هزار تومان که با عشق پرداخت می‌کنم می‌تواند دنیا را تعقیر دهد البته اگر بدانیم که دلیل کارمان چیست و آگاه باشیم به کاری که انجام می‌دهیم؛ و این آگاهی بسیار مهم است. چراکه اگر در هستی آگاهی ایجاد شود این آگاهی در تمام هستی منعکس می‌شود.
ما در کنگره در حال تشکیل یک ساختار هستیم. ما می‌توانستیم خانواده را از دست بدهیم می‌توانستیم بعد از ضربات سنگینی که به قلبمان واردشده جذب جامعه‌ای شویم که می‌گوید تا زنده هستیم باید مال‌اندوزی کنیم و به تفریح بپردازیم و به آینده فکر نکنیم.
این یعنی درون ما تاریکی نهفته است و اگر به آن جواب بدهیم این تاریکی نیروی درون ما را خواهد بلعید و ما تبدیل به یک انسان بیچاره می‌شویم و هیچ‌کس به ما یاری نخواهد داد. چه چیزی می‌تواند به ما کمک کند تا به این شرایط نرسیم. اینکه فرامین الهی را اجرا کنیم. دروغ نگوییم دزدی نکنیم عشق بورزیم و غیره.
آیا ما می‌توانیم ساختاری موازی با ساختارهای منفی تشکیل بدهیم که در حال تخریب جوامع است؟ ما به‌تنهایی قدرت این کار را نداریم. در همین سالن کوچک هرکدام از ما به‌عنوان یک‌ذره در حال ایجاد تعقیرات در خودمان و در هستی هستیم؛ و هر کس مسئول این است که تاریکی درون خودش را برطرف کند و نگذارد به دیگران منتقل شود. جهاد اکبر یعنی همین. هر کس موظف است خواسته معقول و نامعقول خودش را تشخیص دهد. اینجاست که ما یک ساختار موازی تشکیل می‌دهیم و بنیان خانواده و عشق را حفظ می‌کنیم.
یک‌میلیون و دومیلیونی که ما می‌پردازیم شاید دردی از کسی دوا نکند اما دریا هم قطره‌قطره است. اگر خواست خداوند و حمایت اعضای کنگره نبود کنگره امروز به این شکل نبود.
ما می‌توانیم انتخاب کنیم که قومی باشیم که برای آیندگان بذری بکاریم و الگویی باشیم برای جهانیان و سعی کنیم آدم بهتری باشیم برای هستی. بخشیدن فقط به مال نیست. اگر ما 500 تومان کمک کنیم اما بدانیم آن پول را به چه دلیلی می‌پردازیم تأثیر بیشتری در هستی خواهد داشت.در ادامه کارگاه آموزشی مراسم گلریزان ماه مبارک رمضان با حضور همسفران نمایندگی آکادمی برگزار و در مجموع مبلغ بیست و دو میلیون تومان جمع‌آوری شد. 

دستور جلسه هفته آینده ظرفیت،مسئولیت، قبله گم کردن

استاد جلسه: کمک راهنمای محترم خانم زهره

سی دی هفته: "ساختمان جسم(4)" از جناب آقای مهندس

منبع : همسفران نمایندگی آکادمی

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 15 اردیبهشت 1398 05:43 ب.ظ
خیلی آموزنده بود متشکرم خداقوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic