اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
جمعه 6 اردیبهشت 1398 :: نویسنده : زهرا خیابانی

به نام قدرت مطلق الله

گزارش عملکرد لژیون کمک راهنما خانم آمنه شعبه ی امین گلی روز دوشنبه مورخ 98/02/02با استادی همسفرنسیم و دبیری همسفر عفت و با دستور جلسه ی سی دی محرم  راس ساعت 16:30 آغاز به کار کرد.


رمز برای خیلی از انسان‌ها نامرئی است چرا نامرئی است؟ زیرابه آن موضوع محرم نشدند و انسان برای اینکه محرم بشود باید محروم بشود. سال‌ها درد و رنج بکشد. تا ظرفیت او به‌آرامی بالا برود تا محرم بشود و رمز آن را پیدا کند.


در این سی دی آقای امین در مورد وادی هفتم صحبت می‌کنند. رمز و راز حقیقت در دو چیز است؛ یکی یافتن راه و دیگری کشف حقیقت.

انسان در زندگی دنبال انتخاب راه و مسیر است. انسان ویژگی خاصی دارد به نام اختیار. که پیش‌نیاز آن آموزش علم است.تفاوت اصلی بین انسان‌ها و حیوانات در یادگرفتن علم است. انسان با آموزش علم در هستی دخل و تصرف می‌کند و هستی را آباد یا ویران می‌کند.

چرا حیوانات نمی‌توانند علم را بیاموزند؟ زیرا حیوانات روح ندارند. انسان توان آموختن دارد. زیرا قطره‌ای از وجود خداوند است و روح دارد. ما می‌توانیم برای حیوانات کمی اختیار قائل شویم که این علف را بخورد یا نه. انسان به خاطر نعمت اختیار باید بتواند راه خود را درست انتخاب کند زیرا پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است.

رمز، یافتن راه و راز، مسیری که آن را طی می‌کنیم و حقیقت، اصل و ماهیت و ریشه هر چیز، هست. اگر ما بتوانیم به اصل و ماهیت هر چیزی پی ببریم این یعنی خوشبختی.

مثلاً یک نقاش وقتی به اصل و ماهیت نقاشی پی می‌برد خیلی ماهر است.

کشف چیزی که در صور پنهان انسان وجود دارد ما با پیدا کردن آن را آشکار می‌کنیم. یعنی تبدیل صور پنهان به آشکار.

دانشمند معروف به اسم ارشمیدس جمله بزرگ و معروفی دارد: پاسخ بسیار آسان است ولی اندیشیدن و یافتن راه بسیار دشوار است.

وقتی یک علمی پیدا شود یادگرفتن آن دیگر آسان است مثل درمان اعتیاد که آقای مهندس کشف کردند.

رمز یعنی انسان بیاید داخل باغ تا در باغ دخل و تصرف کند، میوه بخورد، درخت بکارد. بعضی وقت‌ها می‌گوییم فلانی داخل باغ نیست یعنی در باغ نیامده تا از این درخت‌ها استفاده کند. یا کسانی که سقوط آزاد انجام می‌دهند چرا موفق نمی‌شوند؟ زیرا درون باغ نیستند. هنوز راه برای آن‌ها مشخص نشده. درواقع رمز یعنی پیدا کردن یا یافتن راه. 

وقتی ازدواج کردیم حقیقت ازدواج را نمی‌دانستیم . به همسرانمان به چشم پدر یا فرزندمان نگاه کردیم و در هر کاری دخالت کردیم .برای آن‌ها تصمیم گرفتیم زیرا همسر داری را کسی به ما یاد نداده بود. ولی کسانی که حقیقت ازدواج را کشف کردند به همسرانشان به چشم پادشاه خانه نگاه می‌کنند و خودشان وزیر خانه. حالا پادشاه خانه می‌تواند لایق و یا نالایق باشد. این مهم نیست. مهم این است که پادشاه یک وزیر لایق و زیرک  داشته باشد. پادشاه مصرف کننده است که باشد من باید نزد فرزندان این پادشاه را بالا ببرم و نفع آن به خود من برمی‌گردد. 

 ما که کنگره را پیدا کردیم. این‌یک درصد کار است و بعد اینکه در این راه برداشت‌های لازم را داشته باشیم. باید خیلی دانا باشیم تا نهایت استفاده را در باغی که قرارگرفته‌ایم انجام دهیم. یا مانند کسی که به باغ می رود و به‌جای اینکه خوش بگذراند شروع می‌کند درخت‌های باغ را کندن و آتش زدن. و در کنار منقل نشستن.

ما وقتی رمز یک‌چیز را پیدا کردیم تازه تلاش‌های ما نتیجه می‌دهد. مثلاً کسی که می‌خواهد وارد دانشگاه بشود باید دوازده سال درس‌خوانده باشد. نمی‌تواند بلافاصله بعد از پایان مقطع ابتدایی وارد دانشگاه بشود.

رمز برای خیلی از انسان‌ها نامرئی است چرا نامرئی است؟ زیرابه آن موضوع محرم نشدند و انسان برای اینکه محرم بشود باید محروم بشود. سال‌ها درد و رنج بکشد. تا ظرفیت او به‌آرامی بالا برود تا محرم بشود و رمز آن را پیدا کند.

محرمیت زمانی اتفاق می‌افتد که حس انسان پالایش شود. قلب او از کینه و حسادت پاک شود تا محرم شود. و در قسمت رمز حس انسان و در قسمت راز عقل انسان. من هرچه حس‌هایم را پالایش کنم به رمز آن مطلب پی می‌برم. راز، برداشت از یک مسیر هست. راه کنگره برای من بازشده و هر چه عقل من و دانایی من بیشتر باشد می‌توانم از خوبی‌ها و نعمت‌های کنگره بیشتر استفاده کنم. کسی که وارد کنگره می‌شود، اگر هدف او فقط درمان باشد قطعاً به نتیجه می‌رسد. ولی اگر حس‌هایش پالایش نشده باشد و برای انتقام ،پا در کنگره بگذارد به درمان نمی‌رسد. و وارد بیراهه و حاشیه می‌شود و از مسیر بیرون می‌رود. 

ساختار هستی طوری ایجادشده که اگر انسان از درون، خودش را اصلاح نکند، نمی‌تواند در خودش تغییرات ایجاد کند. و تا زمانی که در خودمان پالایش ایجاد نکنیم هیچ رمزی برای ما گشوده نخواهد شد و موفق به هیچ کاری نمی‌شویم و هر کاری را نصفه و نیمه رها می‌کنیم.

 حس همیشه حرف اول را م‌ی زند. مثلا یک دانشمند از دانایی زیادی برخوردار است، درس زیادی خوانده آموزش زیادی هم گرفته است ولی چون حس‌هایش پالایش نشده از زندگی خوبی برخوردار نیست. ولی یک شخصی هم نه سواد درست‌وحسابی دارد نه از دانایی بالایی برخوردار است ولی به دلیل اینکه حس‌هایش پالایش‌شده است زندگی بسیار راحت و خوبی دارد. حس‌ها خبرگزاران عقل هستند و عقل هیچ‌گاه اشتباه نمی‌کند و اگر دیدید عقل اشتباه کرد به دلیل خبرهای اشتباه است که حس برای عقل آورده است. پس این حس است که مهم است و باید حس‌های خود را پالایش کنید. سیستم هستی می‌گوید که:

زمانی انسان می‌تواند از تعادل بالایی برخوردار باشد و به‌سلامت و قدرت برسد که محرم شده باشد یعنی از درون خوب شده باشد. و حس‌ها هم پالایش‌شده باشند غیر این باشد تخریب ایجاد می‌کند. چرا؟ زیرا یک موقع انسان انتقام نمی‌گیرد زیرا یخ‌زده است. و قدرت ندارد و زورش نمی‌رسد. و سیستم هستی می‌خواهد که یخ‌زده باشد. و رمز و راز برای او گشوده نمی‌شود زیرا وقتی یخ او آب شد می‌رود و می‌خواهد انتقام بگیرد و تخریب ایجاد کند.

انسان اگر بخواهد راهش را پیدا کند یک راز و رمزی وجود دارد. اگر حس‌ها آلوده باشد نمی‌تواند آن راه را پیدا کند. آن راه می‌تواند بهتر کردن وضع مالی زندگی‌اش باشد یا درمان اعتیاد باشد. راه و مسیر برای او نامرئی می‌ماند تا زمانی که حس‌ها پالایش شود. کسانی هستند که می‌خواهند سالیان سال پولدار شوند ولی هنوز این اتفاق نیفتاده زیرا هنوز ظرفیت به دست آوردن پول زیاد را ندارند و اگر پول‌دار شود سریع تخریب ایجاد می‌کند. کسی هم که کنگره می‌آید اگر حسش آلوده باشد اگر راهنمای خیلی خوبی هم داشته باشد هر چیزی به او آموزش دهند متوجه نمی‌شود یا همچنین مسافران اگر خواسته نداشته باشند اگر آقای مهندس هم راهنمای آن‌ها باشند درمان نمی‌شوند. و خواسته زمانی شکل می‌گیرد که حس‌ها پالایش‌شده باشد.

چرا خداوند به یکسری از انسان‌ها علوم والا می‌دهد. به خاطر اینکه خوش‌قلب و خوش‌دل و مهربان هستند زیرا خداوند به کسانی که این خصوصیات را دارند راه و مسیر را نشان می‌دهد. و باید باقدرت عقل به نتیجه بهتری برسیم.

راه درست چه ویژگی دارد؟ یک قانون در کائنات وجود دارد به اسم اصل کمترین کنش یا قانون دوم. مثلاً وقتی یک جنین تبدیل به نوزاد می‌شود یا نهال تبدیل به درخت یا آب تبدیل به یخ بشود باید راهی را برود که کمترین تلفات را داشته باشد. انسان هم از طبیعت الگوبرداری می‌کند باید دنبال راهی نباشد که در کمترین زمان به نتیجه برسد. راهی باشد که کمترین تلفات را در پی داشته باشد. و برای همه قابل‌استفاده باشد. نه مثل کمپ و سم‌زدایی و سقوط آزاد که در کم‌ترین زمان انجام می‌شد ولی بیشترین تخریب‌ها را ایجاد می‌کرد.

یا کسی که می‌خواهد در دریا شنا کند اگر در جهت آب شنا کند و با طبیعت سازگار باشد مشکلی نیست. ولی اگر در خلاف جهت آب شنا کند نمی‌تواند پیش برود.

اگر خواستیم رمز و راز چیزی را به دست آوریم باید هم،‌حس‌هایمان تزکیه و پالایش‌شده باشد و هم فرمان عقل را انجام دهیم. اگر راه را پیدا کردیم این‌جور نیست که بگوییم ما راحت شدیم. نه. به‌محض اینکه حسمان آلوده شد راه را گم می‌کنیم. آقای امین می‌گویند یک‌زمانی قرآن می‌خواندم و حسم نسبت به بک موضوعی خوب بود و معنی آیاتی را که می خواندم می‌فهمیدم، بعد یک مدت که دوباره همان آیات را خواندم چون حسم بد بود چیزی متوجه نمی‌شدم. پس ما نمی‌توانیم هر موقع راه را پیدا کردیم خیالمان راحت باشد که راه را گم نمی‌کنیم. به‌محض اینکه حسمان آلوده شد دوباره راه را گم می‌کنیم.

نویسنده: همسفر لیلا بختیاری

ویرایشگر: همسفر زهرا خیابانی

نوع مطلب : گزارش های لژیون، 
برچسب ها : کنگره60-درمان اعتیاد، شعبه امین گلی-وب لژیون همسفر آمنه-سی دی محرم،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 9 اردیبهشت 1398 11:21 ق.ظ
خداقوت خدمت همه عزیزان
دوشنبه 9 اردیبهشت 1398 11:21 ق.ظ
خداقوت خدمت همه عزیزان
یکشنبه 8 اردیبهشت 1398 10:03 ق.ظ
سلام وخدا قوت به خانم زهرا وخانم لیلا خیلی ممنونم از زحمات شما دو عزیز انشاالله همیشه موفق باشید
شنبه 7 اردیبهشت 1398 08:00 ب.ظ
خدا قوت و سپاس بسیار خدمت خانم لیلا و خانم زهرا عزیزم.
شنبه 7 اردیبهشت 1398 06:38 ب.ظ
خداقوت به خانم لیلا عزیز و خانم زهرا عزیز. امیدوارم نسبت به اتفاق های زندگی حس های خوبی داشته باشم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic