اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
پنجشنبه 22 فروردین 1398 :: نویسنده : nasim nasim1

به نام آن که جمیل است و دوستدار جمال

گزارش عملکرد لژیون کمک راهنما خانم آمنه شعبه ی امین گلی روز دوشنبه مورخ 98/1/19  با استادی همسفر مریم و دبیری همسفر عفت و با دستور جلسه ی وادی دوم  راس ساعت 16:30 آغاز به کار کرد.

 اگر ما دانایی خود را هم چنان بالا ببریم و آموخته های خود را عملی کنیم به دانایی مؤثر می‌رسیم. در این صورت با هر حرفی که دیگران به ما می‌زنند به هم نمی‌ریزیم و در توانایی ما خلل حاصل نمی‌شود.

در وادی اول آموختیم که با تفکر ساختارها آغاز می‌شود و بدون تفکر آنچه هست روبه‌زوال می‌رود. یعنی این‌که قبل از هر کاری باید تفکر کرد و اولین قدم برای رسیدن به صلح و آرامش تفکر می باشد. حتی برای غیبت کردن هم باید تفکر کنیم. که خیلی مشمئزکننده است گویا ما گوشت برادر مرده‌ی خود را می‌خوریم و در جهان‌بینی ما باید چیزهای مثبت و خوبی‌ها را ببینیم و بدگویی آدم‌ها را نکنیم.

مسافری که تازه به کنگره وارد می‌شود وقتی به اطرافش نگاه می‌کند و مشکلاتش را می‌بیند به ناامیدی می‌رسد. در این صورت وادی دوم است که به داد او می‌رسد و او را از ناامیدی نجات می‌دهد. درواقع وادی دوم به ما امید می‌دهد و به ما می‌آموزد که هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی‌نهد و هیچ‌کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم. بنابراین هیچ‌کدام از ما نباید بگوییم که ما ارزشی نداریم و بیهوده به وجود آمده‌ایم. با ورود به کنگره، به جنگ با افکار و اندیشه‌ی خود آمده‌ایم که بمانیم یا نه. اما از این بابت خوشحالیم. زیراکسی که این جنگ را در افکارش داشته باشد کم‌کم به نتیجه می رسد و به  این مکان دل بسته می‌شود و در کنگره می‌ماند. وقتی‌که مشکل ما به‌خوبی حل شود جهان درون ما تبدیل به شهرآباد می‌شود تا بتوانیم در جهت نیروی بیشتر قدم برداریم.

 ما شاید خودمان ندانیم که جهت را گم‌کرده‌ایم و چیزی که ارزشی ندارد برای ما ارزش شده و ارزش‌ها برایمان ضد ارزش شده است. مثلاً در جامعه‌ی امروز هرکسی که خدا را قبول ندارد می‌گوییم روشن‌فکر است و کسی که با حقوق ناچیز شوهرش می‌سازد می‌گوییم بی‌عرضه است. بنابراین تفکر خوب به خرج نداده‌ایم. پس برای یافتن خود و خودشناسی باید فکر کنیم و کوشش کنیم. فکر کردن تنها فایده‌ای ندارد. باید در جهت آن تلاش هم بکنیم. کار و کوشش ما به نتایجی می‌رسد که در توانایی ما خللی وارد نشود. مثلاً درس می‌خوانیم، با خود بگوییم به چه درد ما می‌خورد یا به شوهرمان می‌گوییم هرچه دارد به نام من بزند و به دیگران می‌گوییم که شوهرمان این کار را برای من کرده و باعث می‌شود که طرف مقابل ما آه بکشد و حس بد به‌طرف شما می‌فرستد. بنابراین هر چیز خوبی که در زندگی دارید برای دیگران نگویید. حتی ناراحتی‌های خود را نیز پیش کسی بازگو نکنید زیرابه آن‌ مشکلات انرژی می‌دهیم و بزرگ می‌شوند و اگر کسی مشکلات خود را برای ما می‌گوید سعی کنیم فقط شنونده باشیم و بیشتر تلاش کنیم که حال خوب ما روی او تأثیر بگذارد نه این‌که تأثیرپذیر باشیم و اگر حال ما خراب می‌شود با او ارتباط خود را کم کنیم.

اگر ما دانایی خود را هم چنان بالا ببریم به دانایی مؤثر می‌رسیم. در این صورت با هر حرفی که دیگران به ما می‌زنند به هم نمی‌ریزیم و در توانایی ما خلل حاصل نمی‌شود. مثلاً اگر کسی به ما بگوید که چقدر پیر شدی فوری به هم می‌ریزیم. اما اگر تفکر و اندیشه‌ی ما درست شود بیدی نیستیم که با این بادها بلرزیم و ما باید به یک تفکری برسیم که هر جا کورسوی نوری دیدیم فوری به‌طرف آن برویم. نور، سنبل انسانیت است و از نقطه‌ی مثبت استفاده کنیم و به منبع روشنایی که همان آرامش است برسیم و از ذرات جرقه می‌توان به روشنایی وسیعی برسیم.

همه‌ی مطالب در درون و برون ماست. یعنی هر چیزی در جهان است یا در جسم من  و یا در نفس من نیز وجود دارد و انسان جهان اصغر است و ما فقط دارای جسم نیستیم دارای نفس هم هستیم که مطالب هم در داخل ماست و هم خارج ما.

مثل هزاران صوت که نمی‌توانیم بگوییم که داخل ساختمان هستند یا خارج آن. نیروهای درون انسان را اگر حرکت بدهیم می‌توانند انسان را از یک وضعیت به وضعیت دیگر تغییر دهند و اگر انسان‌ها به پوچی رسیده‌اند به خاطر این است که خداپرستی و عشق در جامعه کم‌رنگ شده و تفکر هیچ شکل‌گرفته است و ناامیدی بزرگ‌ترین گناه است. چون انسان به پوچی می‌رسد و بازیچه‌ی شیطان می‌شود و درنهایت موجب خودکشی می‌شود.

 توانایی‌های درون ما آرام و بی‌صدا هستند بنابراین ما متوجه آن‌ها نیستیم ولی اگر توانایی‌های خود را رو کنیم زندگی ما زیرورو می‌شود به‌خصوص اگر توانایی ما در جهت ارزش‌ها باشد. بهتر نتیجه می‌دهد. در وجود ما انرژی و نیروهای عظیمی وجود دارد اما افکار منفی و نامیدی این انرژی را از ما می‌گیرد به خاطر همین است که در زندگی خود بااینکه مشغله‌ی کاری زیادی نداریم اما باز نمی‌توانیم به کارهای روزانه‌ی خود برسیم و دچار اعصاب خوردی می‌شویم. بنابراین نیروی ما باید در جهت ارزش‌ها صرف شود تا نتیجه بدهد.

هر چه در ذهن خود تصویرسازی کنیم و به آن فکر کنیم تولید و ظهور می‌یابد. یعنی اگر مرتب در  ذهن خود بگویید که مسافر من رها نمی‌شود همین اتفاق می‌افتد یا مثلاً اگر مرگ را در ذهن خود بیاوریم یا در ذهن خود فکر کنیم که خوب شده‌ایم این تصاویر می‌تواند تأثیر شگفت‌انگیزی داشته باشد و تصاویر ذهن من بااینکه حتی از درک به دورند اما روزی اتفاق می‌افتند. بنابراین تصاویر، چشمه‌هایی هستند که می‌توانند به بحر برسند. پس مثبت نگر باشیم. تفکرات غلط و حرکت در مسیر ضد ارزش‌ها قطعاً می‌توانند روی ساختار جسم تخریب‌های زیادی را به وجود آورند و خود را به‌صورت بیماری‌های جسمی و روانی نشان دهند و تفکرات غلط بیشتر روی سیستم ایکس انسان اثر می‌گذارد و ما را افسرده می‌کند. بنابراین با دوری از ضد ارزش‌ها و مثبت اندیشی می‌توانیم سیستم ایکس خود را بازسازی کنیم.

ادامه‌ی وادی دوم در هفته‌ی آینده دنبال می‌شود و  لژیون با دعای خیر هم‌سفران به پایان رسید.

نویسنده‌: هم‌سفر نسیم

ویرایشگر: هم‌سفر زهرا خیابانی

 

نوع مطلب : گزارش های لژیون، 
برچسب ها : کنگره60-درمان اعتیاد، شعبه امین گلی-وب لژیون همسفر آمنه-سی دی وادی دوم،
لینک های مرتبط :
جمعه 30 فروردین 1398 10:05 ق.ظ
خداقوت خدمت خانم نسیم و خانم زهرا...تشکر
شنبه 24 فروردین 1398 08:02 ق.ظ
خدا قوت و سپاس فراوان خدمت خانم نسیم و خانم زهرا عزیزم.
امیدوارم در سال جدید به خواسته هایتان برسید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic