اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
چهارشنبه 22 اسفند 1397 :: نویسنده : nasim nasim1

به نام خالق زیبایی ها

گزارش عملکرد لژیون کمک راهنما خانم آمنه شعبه ی امین گلی روز دوشنبه مورخ 97/12/20با استادی همسفر زهرا و دبیری همسفر عفت  و با دستور جلسه ی طلب ظلم 2 راس ساعت 16:30 آغاز به کار نمود.

امام علی نیز می‌فرماید: همان‌قدر که انسان نباید ظالم باشد مظلوم هم نباید باشد. یعنی چه به دیگران ظلم کنی و یا چه مظلوم باشی مورد ظلم قرار می‌گیری. ما انسان‌ها قومی ظالم هستیم و در حال از بین بردن طبیعت هستیم و با ریختن زباله در طبیعت و بریدن درختان و ساختن خانه در حریم رودخانه به طبیعت ظلم کرده‌ایم و این ظلم‌ها به‌صورت وبا، اسهال، سرماخوردگی و زلزله به ما برمی‌گردد.


همه‌چیز به انسان برمی‌گردد. ظلم بسیار ظلم و سختی می‌طلبد. که این ظلم انواع مختلفی دارد. مثل ظلم به انسان‌ها، به گروه، طبیعت، خانواده، حیوان و حتی ظلم به خودم.

مثلاً من با بی‌اعتنایی به شوهرم به او ظلم می‌کنم و یا حتی اگر برای بچه‌ی خود همه‌چیز فراهم کنیم اما محیط زندگی ما سرشار از عشق و محبت نباشد نیز به بچه‌ی خود ظلم کرده‌ایم. در کائنات قانون عمل و عکس‌العمل داریم و اگر ظلم کنیم حتی به طبیعت و به خودمان برمی‌گردد.

امام علی نیز می‌فرماید: همان‌قدر که انسان نباید ظالم باشد مظلوم هم نباید باشد. یعنی چه به دیگران ظلم کنی و یا چه مظلوم باشی مورد ظلم قرار می‌گیری. ما انسان‌ها قومی ظالم هستیم و در حال از بین بردن طبیعت هستیم و با ریختن زباله در طبیعت و بریدن درختان و ساختن خانه در حریم رودخانه به طبیعت ظلم کرده‌ایم و این ظلم‌ها به‌صورت وبا، اسهال، سرماخوردگی و زلزله به ما برمی‌گردد.

برخی‌ها این سؤال رادارند که ایران و حکومت برای ما چه کرد؟ اما ما باید در جواب بگوییم که ما برای ایران و حکومت چه کردیم و ما نباید همیشه همه‌چیز را برای خود بخواهیم و آیا می‌دانید که شهر ما خانه‌ی ماست و در آن زباله می‌ریزید. بعضی‌ها لباس‌های مارک‌دار می‌پوشند اما شعور و فرهنگ آن‌ها از عهد باستان است و یا منابع آبی را با مدرن‌ترین وسیله بالا می‌کشیم اما موقع توزیع آب و استفاده از آن از عهد باستان است. ما بلد نیستیم از تمدن استفاده کنیم.

در جامعه یکسری مربی در سطوح مختلف داریم که به تعلیم و تربیت می‌پردازند مانند معلم در مدرسه و یا نگهبانانی که از مرزها نگهبانی می‌کنند. این کارها همه انجام می‌گیرد تا پروسه در جهت نیروی الهی جلو برود و این پیشرفت و تکامل را ما به‌راحتی بامحبت حس می‌کنیم و آن‌هایی که این قوانین را رعایت می‌کنند و خدا را درک می‌کنند جذب رحمت خدا می‌شوند.

 خدا در خوبی‌هاست. در کمک به مردم است. مثلاً در کنگره اگر افراد از قوانین پیروی کنند همه‌چیز برایش رایگان است و به ارتقا می‌رسند و به مفهوم واقعی درک نیروی الهی می‌رسند و زمانی که نیروی الهی را درک کردیم به ارتقا می‌رسیم و اگر نیروی الهی را درک نمی‌کنیم چون یا زمانش نرسیده و یا هنوز آموزش من کافی نیست.

آن‌هایی که به سورچرانی مشغول‌اند نصیبی ندارند. یعنی آن‌هایی که دنبال خوش‌گذرانی و جمع مال هستند نصیبی ندارند خوش‌گذرانی و جمع مال خوب است اما باید در حد تعادل باشد. و این درست است که انسان باید در لحظه زندگی کند اما اگر بخواهیم منحرف شویم چیز دیگری می‌شود. باید از لحظه‌ات استفاده کنی اما نمی‌گوید لحظه‌ات را نابود کن یا مواد مصرف کن و خوش باش این یعنی نابودی لحظات. برای این‌که از لحظه‌به‌لحظه‌ی زندگی لذت ببریم باید نعمت‌هایی که داریم را یادآوری کنیم و شکرگزار باشیم چون ناشکری باعث می‌شود آنچه داریم را از دست بدهیم.

کار شما در داخل کنگره است و در کنگره همدیگر را می‌بینیم و حرف می‌زنیم. همه‌ی ما کار وزندگی داریم نباید بیرون از کنگره مزاحم کسی شویم و کنگره برای ما هدف نیست بلکه وسیله‌ای است برای رسیدن به هدف. اهداف کنگره: رسیدن به آرامش، مستحکم کردن پایه‌های مالی و خانواده، سلامتی با ورزش و تغذیه‌ی درست. اگر توانستیم به این‌ها برسیم خوب است در غیر این صورت کنگره برای ما معنایی ندارد. حتی اگر هم راهنما شویم و به این اهداف نرسیم بی‌فایده است.

وقتی می‌خواهیم در کنگره سفر کنیم و بر سر دوراهی قرار می‌گیریم اگر در سفر اول باشیم باید درمان را در اولویت قرار دهیم ولی در سفر دوم خانواده و کار در اولویت هستند بعد کنگره. افرادی که می‌گویند من برای ادای دین آمده‌ام به کنگره باید بدانند که آن‌ها هیچ دینی به کنگره ندارند. خدا سریع الحساب است و هر کار خیری انجام دهیم به ما بازپرداخت می‌کند و راهنما شدن عشق می‌خواهد نه این‌که برای ادای دین باشد. شما باید تا وقتی‌که از کنگره لذت می‌برید بیایید و اگر لذتی نمی‌برید بی‌جهت صندلی اشغال نکنید.

انسان‌ها دو پادارند اما چهار پایان چهار پادارند تا به زمین بچسبند و انسان‌هایی که به سورچرانی مشغول‌اند مثل چهارپایانی هستند که به دنبال پاهای اضافی می‌گردند. افرادی که ساختمان‌های زیادی دارند و باز به دنبال ساختمان هستند این‌ها پاهای اضافه است. این افراد فقط به دنبال گرفتن هستند پس کی می‌خواهند از آن استفاده کنند. باید بدانند که عمر انسان محدود است و باید در حد مستحکم کردن پایه‌های مالی خودشان باشد.

انسان بدون دست‌وپاهای اضافه به‌راحتی می‌تواند سجده کند که به گونه‌های مختلفی می‌تواند سجده کند. یکی سجده هنگام نمازخواندن ماست که نماز نیروهای منفی را از ما دور می‌کند اما روش‌های دیگری برای سجده است مثل کارهای نیک و خدماتی که به بندگان می‌کنی این‌ها هم سجده است.

تمام آیه‌های قرآن مضربی از عدد 19 است که فردی این را کشف کرد و به دو علت این فرد جهانی و معروف نشد و یکی اینکه فحاش بود و دیگر اینکه ادعای پیامبری می‌کرد و این مضرب 19 مختص قرآن است و در تورات و انجیل این‌طور نیست، چون تحریف شدند. اما قرآن نشد. قرآن 114 سوره دارد که اگر آن‌ها به 19 تقسیم کنیم جواب 6 می‌شود و باقیمانده ندارد و مضرب 19 است. اینکه ما در صبح دو رکعت و ظهر و عصر و عشا 4 رکعت و در مغرب 3 رکعت می‌خوانیم همه‌چیز حساب‌شده است. اما اینکه چرا 17 رکعت به خاطر اینکه اگر این اعداد نماز را کنار هم قرار دهیم می‌شود 24434 که تقسیم‌بر 19 می‌شود 1286 که بر 19 بخش‌پذیر است. در قدیم عدد نبوده و به‌جای آن از حروف ابجد استفاده می‌کردند. مثلاً الف یعنی عدد 1 و ب یعنی 2 و ج یعنی 3 مثلاً ب من گندم یعنی 2 من گندم.

نابینایانی که در روز به دنبال شب می‌گردند انسان‌هایی هستند که در خوبی‌ها فقط بدی را می‌بینند مثلاً وقتی طاووس را باآن‌همه زیبایی می‌بینند فقط به پاهای زشت او توجه می‌کنند یا اگر یک صفحه‌ی سفید که در آن یک نقطه‌ی سیاه باشد را به او نشان دهیم فقط آن نقطه را می‌بیند. این‌ها انسان‌هایی هستند که ناشکرند. ما خیلی چیزها داریم اما از همه طلب کاریم وقتی‌که حالمان بد می‌شود و یا سکته می‌کنیم، تازه می‌فهمیم که چه خبر است که من چه نعمت بزرگ سلامتی را داشتم اما قدرش را نمی‌دانستم یا اینکه عزیزانمان که کنار ما هستند آن‌ها را اذیت می‌کنیم و قدر آن‌ها را نمی‌دانیم و وقتی آن‌ها را از دست دادیم متوجه می‌شویم. ما خیلی چیزها داریم که می‌توانیم خوشحال باشیم اگر خانه نداریم خانواده که داریم یا اینکه امنیتی که در کشور خودداریم اما در سوریه نیست.

 انسان‌ها دو نعمت امنیت و سلامتی رادارند اما قدرشان را نمی‌دانند و به دنبال نقطه‌ضعف می‌گردند. حتی از خودشان هم راضی نیستند و موفقیت‌های زیادی دارند. اما قدرش را نمی‌دانند. به خاطر اینکه خود را با دیگری قیاس می‌کنند. قیاس مانند زهری است در زندگی و زندگی را نابود می‌کند. عبادت خدمت به خلق است وقتی به خلق خدمت می‌کنی سر بر سجده‌ی الله گذاشتن است. مثلاً طعام دادن به انسان‌ها و حتی طعام خوردن عبادت است و باعث شادی می‌شود.

انسانی که در صراط مستقیم قرا می‌گیرد کمی برایش مشکل پیش می‌آید تا امتحان شود و همین‌طوری او را راه نمی‌دهند و همان‌طور که برای رفتن به سیستم شیطانی باید وفاداری‌ات را ثابت کنی در سیستم الهی هم همین‌طور است. مثلاً کسی به مسجد می‌رود و کفش‌هایش را می‌دزدند نباید شروع به ناسزا گفتن کند. باید بگوید شاید احتیاج داشته، اما بعد از امتحان است که راهت گشوده می‌شود. سفر اولی‌ها هم که وارد کنگره می‌شوند مشکلاتی سر راهش قرار می‌گیرد که باید وفاداری‌اش ثابت شود اما بعد که ثابت شد از سر راهش کنار می‌روند.

در صور پنهان ما هر چیزی نگهبانی دارد که قابل‌دیدن نیست. یک بچه‌ی کوچک از صبح تا شب هزار بلا از سرش رفع می‌شود به خاطر حضور این نگهبانان است. اگر این نگهبانان نبودند نیروهای منفی ما را تکه‌پاره می‌کردند. و وقتی‌که فرمان‌های الهی به نقطه‌ی لازم می‌رسند پیشگامان که وظیفه‌ی نگهبانی دارند سفر دیگری را آغاز می‌کنند و یک دوره پایان می‌گیرد و اگر در بعد زمین به فرمان‌های الهی عمل نکنند و نقض فرمان شود دوره‌ی سختی آغاز می‌شود که این می‌تواند در خانواده یا حتی در کنگره هم صادق باشد که اگر به قوانین عمل نکند از کنگره یا خانواده حذف می‌شود و وقتی‌که نقض فرمان می‌کند دیگر باران رحمت بر سرش نمی‌بارد. بلکه به بلاهای آسمانی دچار می‌شود زیرا می‌داند ظلم بسیار، ظلم و سختی را می‌طلبد. نقض فرمان در هر مکانی باعث می‌شود که دوره‌ی سختی برای انسان آغاز شود. مثلاً نقض فرمان در خانه باعث می‌شود موردتوجه قرار نگیریم و از محبت محروم شویم. مثلاً اینکه مدام شوهرت را چک کنی این نقض فرمان است و نه‌تنها به‌جایی نمی‌رسی بلکه زندگی برای خودت سخت می‌شود.

نویسنده: هم‌سفر نسیم

ویرایشگر: همسفر زهرا خیابانی

نوع مطلب : گزارش های لژیون، 
برچسب ها : کنگره60-درمان اعتیاد، شعبه امین گلی-وب لژیون همسفر آمنه-سی دی طلب ظلم 2،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 23 اسفند 1397 11:13 ق.ظ
سلام وخداقوت خدمت خانم نسیم وخانم زهرا
موفق باشید عالی بود.
پنجشنبه 23 اسفند 1397 09:53 ق.ظ
خدا قوت خدمت خانم نسیم عزیزم...نوشتار بسیار زیبا بود سپاس بسیار از شما...
خدا قوت خدمت خانم زهرا عزیزم بابت ویرایش نوشتار.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic