اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی

به نام قدرت مطلق الله

جلسه سیزدهم از دوره‌ی پنجم کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه‌ی هم‌سفران شعبه‌ی امین گلی در روز دوشنبه 95/12/9 با نگهبانی هم‌سفر بتول، استادیهم‌سفر زهره و دبیری هم‌سفر مهسا 

با دستور جلسه‌ی «جهان بینی و فرق نگاه مسافر و معتاد» رأس ساعت  15 آغاز به کار نمود.

شخص مصرف‌کننده هم یک مسافر است ولی در جهت تخریب، سفری که به ظلمت و تاریکی ختم می‌شود، سفری که مدنظر کنگره است، سفری است که انسان را به تعالی جسم و فکر می‌رساند، تعالی یعنی: حال خوب، آرامش و صلح... .

جایگاه استادی را به خواهر هم لژیونیمان خانم زهره تبریک می گوییم.

سخنان استاد محترم:

تفاوت زیادی بین انسان مصرف‌کنندهٔ معتاد و یک مسافر وجود دارد. همهٔ انسان‌ها در حال طی کردن یک سفر می‌باشند.

سفر یعنی حرکت از یک مبدأ مشخص به مقصد مشخص و کسی که این مسافت را طی می‌کند مسافر نام دارد.

 شخص مصرف‌کننده هم یک مسافر است ولی در جهت تخریب، سفری که به ظلمت و تاریکی ختم می‌شود، سفری که مدنظر کنگره است، سفری است که انسان را به تعالی جسم و فکر می‌رساند، تعالی یعنی: حال خوب، آرامش وصلح... .

در کنگره 60 منظور از مسافر همان فردی است که بااستفاده از متد DST و دورهٔ درمان، دورهٔ درمان را سپری کرده و به تعادل می‌رسد.

اعتیاد چیست؟ کلمهٔ اعتیاد از عادت و عود می‌آید. عود یعنی بازگشت و عادت یعنی کاری را مداوم انجام دادن. ما عادت‌های طبیعی و غیرطبیعی، عادت‌های خوب و بد داریم و یک مصرف‌کننده چون هرروز به آن عادت‌هایی که داشته _مصرف مواد_ برمی‌گردد معتاد نام می‌گیرد. 

زمانی که کلمهٔ معتاد استفاده می‌شود پشت سرش صفات زشتی تداعی می‌شود؛ فاسد، خلاف‌کار... .

در زمان‌های گذشته این تعاریف برای معتادان استفاده نمی‌شد و بزرگان خاندان که مصرف‌کننده بودند، تخریبی نداشتند، زندگی خوبی داشتند، بعضی‌ها پیش‌نماز بودند و حتی مورد احترام عموم بودند. این طرز فکر و نگاه به یک معتاد از غرب شروع شد؛ بعضی معتادان که ترک کرده بودند، صفات زشتی به معتادان دادند و گفتند ما قبلاً دزد بودیم، این بیماری ارثی بوده ... و ازاینجا این صفات برای معتادان ماندگار شد.

90% از افراد جامعه برای اینکه بتوانند یکسری کارها را انجام دهند به مواد رو می‌آوردند؛ مثلاً کسانی که دل دعوا نداشتند موقع دعوا، رانندگان کامیون موقعی که می‌خواستند زمان طولانی رانندگی کنند بعضی هم به خاطر مسائل جنسی از مواد استفاده می‌کردند. 

کاری که کنگره انجام داد این بود که به‌جای کلمهٔ معتاد از کلمهٔ مسافر استفاده کرد. کلمهٔ معتاد بار منفی دارد وقتی شخصی می‌گوید من معتادم ناخواسته برمی‌گردد به زمان‌هایی که مصرف‌کننده بوده و تخریب داشته است برعکس کلمهٔ مصرف‌کننده بار مثبت دارد و این در درمانشان بسیار مؤثر است.

 بعضی انسان‌های شریف هستند که مصرف‌کننده می‌باشند و تخریب آن‌چنان ندارند ولی به دلیل اینکه در این مراکز درمانی به آن‌ها لقب معتاد می‌دهند جرئت نمی‌کنند برای بیماری‌شان فکری بکنند.

فرق نگاه مسافر با معتاد در این است که معتاد می‌گوید دیگران مرا معتاد کردند، دوستم، رفیقم، جامعه... مرا معتاد کرده و خود را مقصر نمی‌داند اما مسافر می‌فهمد که مقصر اصلی اعتیادش خودش است و کسی او را مجبور به مصرف مواد نکرده است.

معتاد می‌گوید اعتیاد درمان ندارد و شخصی که مواد مصرف کرده همیشه وسوسهٔ مصرف مواد را دارد ولی مسافر می‌داند اعتیاد درمان دارد و کسی که به کنگره می‌آید اگر درست سفرکرده باشد حتماً درمان می‌شود و وسوسه‌ها یواش‌یواش کمرنگ و درنهایت قطع می‌شود. 

معتاد می‌گوید هیچ‌کس من را دوست ندارد درصورتی‌که مصرف‌کننده معتقد است که انسان اگر خودش را، دیگران را دوست داشته باشد و در صراط مستقیم باشد، انسان‌ها و تمام دنیا او را دوست خواهند داشت و به او احترام می‌گذارند.

در آخر استاد از تجربهٔ خویش، آمدنشان به کنگره و احساس رضایت از این مسیر سخن گفتند... .

نویسنده:همسفر اعظم

عکاس: همسفر لیلا

ویرایش: همسفر مهسا

نوع مطلب : استادی و نگهبانی و دبیری های لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 10 اسفند 1395 05:47 ب.ظ
تبریک خدمت خانم زهره عزیز.ان شالله شما را در جایگاههای بالاترببینیم.
خدا قوت خدمت نویسنده گرامی خانم اعظم عزیز .امیدوارم برکت خدمتهای خود را در زندگی لمس کنید.
خدا قوت به خانم مهسا عزیز.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات