اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
چهارشنبه 8 اسفند 1397 :: نویسنده : زهرا خیابانی

 به نام قدرت مطلق الله...

روز دوشنبه 97/12/06 جلسه دوم از دور سیزدهم کارگاه‌های

آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه هم‌سفران شعبه امین گلی با

استادی هم سفر زهرا، نگهبانی هم‌سفر اشرف و دبیری هم سفر زیبا 

و با دستور جلسه " درختکاری " رأس ساعت 15 آغاز به کار نمود.

 
  با آبادانی زمین و محیطی پاکیزه و سالمی برای خودتان این است که هرسال یک درخت بکارید و هر درختی که باشد و هرجایی که بروید تا شاید ذره‌ای از فرمان در آخر امر، امر اول اجرا می‌شود را با بزرگ شدن درختانی که خودتان کاشته‌اید، روئیت نمایید ...

در ادامه مطلب بخوانید ...

 به نام قدرت مطلق الله...

روز دوشنبه 97/12/06 جلسه دوم از دور سیزدهم کارگاه‌های

آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه هم‌سفران شعبه امین گلی با

استادی هم سفر زهرا، نگهبانی هم‌سفر اشرف و دبیری هم سفر زیبا 

و با دستور جلسه " درختکاری " رأس ساعت 15 آغاز به کار نمود.

 
  با آبادانی زمین و محیطی پاکیزه و سالمی برای خودتان این است که هرسال یک درخت بکارید و هر درختی که باشد و هرجایی که بروید تا شاید ذره‌ای از فرمان در آخر امر، امر اول اجرا می‌شود را با بزرگ شدن درختانی که خودتان کاشته‌اید، روئیت نمایید ...

در ادامه مطلب بخوانید ...

 

سخنان استاد محترم:

خیلی خوشحالم که در این جایگاه قرار گرفتم انشالله که بتوانم جلسه پر باری را برقرار کنم و از خانم اشرف ممنونم که به من اجازه دادند که در این جایگاه خدمت کنم. دستور جلسه این هفته درختکاری است.

ما در کل چهارده وادی داریم که برای جهان‌بینی ما هست. اینکه راه درست زندگی کردن را به ما بیاموزد و اینکه درست زندگی کنیم. در این چهارده وادی دو وادی هست که حالت اجرایی دارد؛ یکی وادی هشتم است که شخص که وادی هشتم را انجام می‌دهد و پیمان می‌بندد نشان وادی هشتم را به آن می‌دهند و وادی دیگری که حالت عملیات اجرایی را دارد و اجرای آن‌هم انجام عملیات درختکاری است، وادی دوازدهم است.

عنوان وادی دوازدهم این است که در آخر امر، امر اول اجرا می‌شود این یعنی چی؟ در آخر امر، امر اول اجرا می‌شود یعنی که من هر خواسته‌ای داشته باشم، هر نیتی داشته باشم باگذشت زمان و در آخر کار به خواسته اولیه خودم می‌رسم.

مثلاً یک کشاورز خواسته و هدفش برداشت گندم است خوب شخصی که می‌خواهد برداشت گندم انجام می‌دهد باید چیکار بکند اول کاشت گندم را انجام می‌دهد اما هدفش کاشت گندم نیست خواسته‌اش برداشت گندم است هشت ماه طول می‌کشد تا رسیدگی و آبیاری بکند و در آخر امر به امر اولش و آن خواست اولش که برداشت گندم هست برسد.

حال چرا درختکاری آمده در وادی دوازدهم اگر بخواهیم این را توضیح دهیم خوب درختکاری هم یک پرسه است یا بهتر است بگویم پروژه است چون پرسه با پروژه فرق می‌کند. در پروسه آغاز و پایان این کار اصلاً مشخص نیست ولی در پروژه آغاز و پایان کار معلوم هست.

درختکاری هم واقعاً یک پروژه است که وقتی می‌خواهیم یک درختی بکاریم هدف ما کاشت درخت نیست آن نتیجه است و هدف ما چیز دیگری است آن نتیجه‌ای است که ما می‌خواهیم از کاشت درخت داشته باشیم و همان اول به هدف اول خودمان نمی‌رسیم.

 یعنی درواقع در آخر امر امر اول اجرا می‌شود. باگذشت زمان و رسیدگی به آن درخت که کاشتیم به محصول یا آن نتیجه‌ای که می‌خواهیم می‌رسیم، یعنی ما در آخر امر، امر اول اجرا می‌شود. پس‌کاشت درخت زیاد مهم نیست مهم ادامه کار است یعنی ما حواسمان باشد که اگر یک درختی هم کاشتیم به آن رسیدگی و آبیاری کنیم که بتوانیم به آن امر اولمان و هدف اصلی‌مان نزدیک شویم.

 پس درخت‌کاری که مصداق کامل است از مفهوم وادی دوازدهم اینکه در آخر امر، امر اول اجرا می‌شود. درخت‌کاری موضوع فوق‌العاده مهمی است. واقعاً باید شکرگزار باشیم و حسش کنیم. اینکه آقای خدامی همیشه در صحبت‌هایش به این نقطه اشاره می‌کنند و می‌فرمایند: بچه‌های کنگره 60 جزو خوش‌بخت‌ترین انسان‌های روی کرهٔ زمین هستند و این حرف کمی نیست.

 

حال اصلاً چرا درختکاری این‌قدر مهم هست؟ یکی اینکه ریز گردها در هوا بخش و باعث آلودگی هوا و تنگی نفس می‌شود که ما نتوانیم درست تنفس کنیم و هیچ راهی هم ندارد جز درختکاری یعنی ما تنها می‌توانیم با درختکاری جلوی این ریز گردها را بگیریم . ما جمیعت ایران را در نظر بگیریم به‌جز سالمندان و کودکان که نمی‌توانند درخت بکارند چهل میلیون نفر را اگر در نظر بگیریم  و هرکدام از این افراد که خودشان را مجبور کنند و سالی یک درخت بکارند ما در سال چهل میلیون درخت کاشته‌ایم.

یک مسئله خیلی مهم هم این است که یک شخصی که مصرف‌کننده بوده، در دوران اعتیادش تخریب‌های زیادی ایجاد کرده که آن تخریب‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند؛ 1: تخریب‌هایی که به خود شخص وارد می‌شود 2: تخریب‌هایی که به خانواده‌اش وارد کرده است. 3: تخریب‌هایی که به جامعه وارد کرده است.

 یکی از تخریب‌هایی که به جامعه وارد می‌کند محیط زیست است یعنی یک شخصی که مثلاً ده سال است سیگار می‌کشد و روزی یک پاکت سیگار مصرف می‌کند چقدر فیلتر سیگار روی زمین می‌اندازد؟ چقدر دود به هوا می‌فرستد؟

 میلیون‌ها سیگار در روز دود می‌شود. همان فیلتر سیگار که روی خاک انداخته می‌شود و در عمق یک متری خاک نفوذ می‌کند و باعث آلودگی جبران‌ناپذیر خاک می‌شود و یکی از آسیب‌هایی که به لایه ازون وارد می‌شود، همین دود سیگار است.

چنین شخصی که ده سال یا بیست سال تخریب به محیط‌زیست وارد کرده حالا در کنگره این اجازه را بهش می‌دهند تا بتواند جبران خسارت بکند. جبران خسارت‌هایی که به محیط زیست وارد کرده با کاشت یک درخت و این خیلی مسئله مهمی است.

در آخر این‌که وادی دوازدهم را مطالعه کنید و توصیه‌های جانشین را که به ساکنین زمین گفت: خطم کلامم می‌کنم در زمین زندگی کنید و بگذارید دیگران هم زندگی بکنند، آنچه برای خود نمی‌پسندید برای دیگران هم روا مدارید، در زمین به طبیعت به گیاهان جانوران و انسان‌های دیگر خسارت وارد نکنید، زمین را آلوده نکنید، آب را لجن آلود نکنید دیگران قبل از شما کاشته‌اند و شما خورده‌اید بایستی شما هم بکارید و دیگران بخورند.

توصیهٔ آخر من با آبادانی زمین و محیطی پاکیزه و سالمی برای خودتان این است که هرسال یک درخت بکارید و هر درختی که باشد و هرجایی که بروید تا شاید ذره‌ای از فرمان در آخر امر، امر اول اجرا می‌شود را با بزرگ شدن درختانی که خودتان کاشته‌اید، روئیت نمایید.

 

نویسنده: هم‌سفر مریم

تصویرگر: هم‌سفر رؤیا

ویرایش و تنظیم: هم‌سفر لیلا رحیمی

نوع مطلب : استادی و نگهبانی و دبیری های لژیون، 
برچسب ها : کنگره 60-درمان اعتیاد- وب لژیون همسفر آمنه-دستورجلسه درختکاری،
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات