اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
سه شنبه 25 دی 1397 :: نویسنده : همسفر فاطمه


 به نام قدرت مطلق الله

گزارش عملکرد لژیون کمک راهنما خانم آمنه، شعبه امین گلی روز دوشنبه 97/10/24با استادی همسفر فاطمه و دبیری همسفر فرزانه با دستور جلسه" سی دی  یونگ"  رأس ساعت 16:30 آغاز به کار نمود.

اصل انسان نفس است و جسم مثل یک روکش در هر بعدی روی نفس کشیده می‌شود و در هر بعدی عوض می‌شود. نفس چیزی است که تعیین موجودیت می‌کند در ظاهر و باطن. نفس انسان ، انسان را به وجود می‌آورد و نفس سنگ، سنگ را.


هر چیزی که در این جهان وجود دارد بدون انسان هیچ معنا و مفهومی ندارد. مثل باده که شراب است اگر صدسال در شیشه باشد اصلاً مستی ندارد. وقتی انسان می‌نوشد مستی می‌آورد.

وقتی نفس در قالب جسم می‌رود جسم دارای حرکت و مفهوم می‌شود.

اصل انسان نفس است و جسم مثل یک روکش در هر بعدی روی نفس کشیده می‌شود و در هر بعدی عوض می‌شود. نفس چیزی است که تعیین موجودیت می‌کند در ظاهر و باطن. نفس انسان ، انسان را به وجود می‌آورد و نفس سنگ، سنگ را.

نفس خودش صاحب‌خانه است و دوتا مستأجر دارد یکی روح و یکی جن. هرکدام به نفس القائات مثبت و منفی می‌کند و اختیار با انسان است که حرف کدام را گوش بدهد.

 آفرینش نفس و جسم باهم فرق دارد. آفرینش جسم از روز الست بوده و خداوند آن روز تمام نفس‌ها را جمع کرده و از آن‌ها پیمان گرفته که آیا من پروردگار شما هستم؟ ما هم قبول کردیم که خدا پروردگار ماست ولی در ادامه اغلب شیطان را به‌عنوان پروردگار پذیرفتیم چون اختیار داشتیم و آن موقع بود که جسم آفریده شد.

ولی نفس انسان حتی قبل از روز الست وجود داشت. از روز الست تا قیامت با جسم خاکی زندگی می‌کند و در هر بعدی مفهوم خیلی از کلمات و صفات را یاد می گیرد و میلیون‌ها مرحله آمده و رفته‌ایم تا به این مرحله رسیده‌ایم.

در بیماری اعتیاد جسم و روان و جهان‌بینی آسیب می‌بیند. در قسمت جسم که ، مواد شبه افیونی در بدن تولید نمی‌شود چون از بیرون این مواد واردشده و سیستم x بدن ازکارافتاده است.

در قسمت جهان‌بینی که آسیب‌دیده یعنی شخص نگرشش به هستی به زندگی و به همه‌چیز عوض‌شده. در قسمت روان هم آسیب‌دیده. در هر بیماری این سه قسمت آسیب می بیند. یعنی جسم روان و جهان‌بینی. چون خیلی از بیماری‌ها روان‌تنی هستند یعنی روان و افکار منفی روی جسم تأثیر می‌گذارد. مثلاً آدمی که خیلی ناامید و افسرده است با افکار منفی باعث می‌شود جسمی بیمار داشته باشد.

روان یعنی خلق‌وخوی انسان در ظاهر و باطن. چون بعضی انسان‌ها پنهان‌کاری‌هایی دارند. در ظاهر یک آدم بامحبت و در باطن یک آدم فوق‌العاده کینه‌توزی هستند. روان تمام کنش‌ها و واکنش‌ها را دربر می‌گیرد یعنی عکس‌العمل. وقتی یک نفر به من بدی می‌کند اینکه عکس‌العمل من چه باشد این نشان‌دهنده‌ی این است که روان من سالم است یا ناسالم. اگر یک انسان صبور و باگذشتی باشم یعنی روان در آرامش و تعادل است. خلق‌وخوی بدی داشته باشد یعنی روانش آسیب‌دیده.

حالا چرا ما باید روان را بشناسیم؟ چون اگر روان را نشناسیم نمی‌توانیم درمانش بکنیم. مثل کسی که می‌خواهد ماشین را درست بکند. اگر تمام اجزای آن را نشناسیم نمی‌توانیم آن را تعمیر کنیم. حالا اگر ندانم که روان اصلاً چه هست چطور می‌توانم درمانش بکنم.

انواع بیماری‌های روانی را مثل اسکیزوفرنی، بای پولار یا دمدمی مجاز.

روان از دو جهت تخریب می‌شود یکی جسم که سیستم x خراب‌شده. یکی قسمت جهان‌بینی که روی روان اثر می‌گذارد و دچار بیماری‌های روانی می‌شود. جهان‌بینی، نگرش و تفکرات فرد است. این‌که زندگی و آدم‌ها و هستی را چطور ببیند. جهان‌بینی بر اساس اطلاعات و آگاهی که در ذهن و فکر هرکسی هست، دنیا را همان‌طور می‌بیند. اگر اطلاعات و آگاهی من این باشد که یک فرد موجودی پایینی هست. همان‌طور با آن رفتار می‌کنم و واکنش نشان می‌دهم. 

حالا این اطلاعات و آگاهی‌ها از کجا آمده این اطلاعات و آگاهی‌ها یک سری از خودآگاه هستند که از روز تولد تا الآن ما کسب کرده‌ایم و یک سری اطلاعات ناخودآگاه هستند که از روز الست تا قبل از تولد به دست آورده‌ایم. در هر بعدی یک سری اطلاعات را در آرشیو خود حفظ کرده‌ایم بر اساس آن اطلاعات انسان واکنش نشان می‌دهد و صفات خوب یا بد دارد.

خودآگاه بازی در آگاهی است. چون در جریان اطلاعات و آگاهی‌ها هستم. ولی ناخودآگاه بازی در ناآگاهی است و من اصلاً به یاد ندارم و فطرت و ذات هر انسانی را می‌سازد. مثل بچه‌ای که به دنیا می‌آید از همان اول دانا و زیرک است و این فطرت و ذاتش است و بعضی‌ها هم  از بچگی خیلی موزی هستند و شاید به تصور ما بیاید که به‌اندازه یک انسان پنجاه‌ساله می‌فهمد و می‌داند برای هر کاری چه بگوید و چه عکس‌العملی نشان بدهد. بعضی‌ها هم وقتی به دنیا می‌آیند این‌قدر ترسو و خجالتی هستند. چرا یک بچه این‌طور و یک بچه آن‌طور؟ همه برمی‌گردد به ضمیر ناخودآگاه. که چه زندگی هایی قبلاً داشته و چه اطلاعاتی را با خود حمل می کند مثل کسی که جنگجو بوده در این دنیا هم جنگجو هست. یا کسی که دانشمند بزرگی بوده و در این دنیا هم به تحصیلات علاقه دارد و ادامه می‌دهد.

دوستی‌ها بدون دلیل می‌شود ولی دشمنی‌ها بدون دلیل نمی‌شود. چون برمی‌گردد به ناخودآگاه ما. با توجه به آن اطلاعات عکس‌العمل نشان می‌دهیم، ولی این دشمنی ها را نباید به همه‌چیز تعمیم دهیم. مثلاً تلاش نمی‌کنیم با اطرافیان روابط حسنه‌ای داشته باشیم و به این مسایل ربط می دهیم.

آقای مهندس می‌فرمایند ناخودآگاه بسیار وسیع است. از روز الست است تا قبل از تولد و خودآگاه جزئی از آن است که از موقع تولد تا حالا است.

 هر عکس‌العملی فرد در مورد مواد نشان می‌دهد بر اساس ضمیر ناخودآگاه و خود آگاه است بعضی‌ها مواد را می‌بینند و اصلاً به طرفش نمی‌روند و بعضی‌ها یک‌بار هم می‌کشند و می‌گویند این چیست و بعضی‌ها از همان اول واکنش دارندی‌. بعضی‌ها در ناخودآگاهشان این کشش رادارند ولی وقتی به این دنیا می‌آیند این‌قدر خوب تربیت می‌شوند و دانایی دارند که به سمت مواد نمی‌روند. هم ناخودآگاه و هم خودآگاه هر دو اثر دارد.

بعضی‌ بچه ها وقتی به دنیا می‌آیند سیستم x در آن‌ها خوب کار نمی‌کند. بی‌حال و غمگین هستند و زیاد بازی نمی‌کنند. این‌ها خمارند. بچه‌هایی که خیلی گریه می‌کنند و بی قرار و نا آرام هستند این‌ها هم خمارند. م‌این سیستم، باید باتربیت درست و آموزش های صحیح و محبت به اندازه بازسازی شود.

اگر کسی بخواهد درست زندگی کند باید خودش را بشناسد و بداند چرا این عکس‌العمل‌ها را انجام می‌دهد این واکنش‌ها مربوط به اطلاعات خودآگاه و ناخودآگاه است.

فروید، فقط توانست یک نظریاتی در مورد روان بدهد و هیچ خروجی نداشت حتی نتوانست سیگار خودش را درمان کند ولی آقای مهندس توانست 25000 مصرف‌کننده که انواع مواد مخدر با بیماری‌های جسمی و روانی داشتند به درمان قطعی برسانند.

اگر بخواهیم یک‌چیزی را رد کنیم باید یک جوابی برایش داشته باشیم مثلاً اگر می‌گوییم زندگی پس از مرگ وجود ندارد پس چرا اصلاً انسان به وجود آمده.

روانشناسان علت هر مشکلی را در بیرون جست‌وجو می‌کنند ولی آقای مهندس می‌فرماید هر مشکلی ریشه در درون خود فرد دارد.

اگر ده حس برای عقل اطلاعات و آگاهی بیاورد مسلما دامنه انتخاب عقل گسترده تر می‌ شود و عقل کامل می‌شود.

آخرین مراحل آرایش جسم، فرمان فکر و عقل است. یعنی عقل انسان هر چیزی گفت انسان بدون چون‌وچرا  انجام دهد تا به شو شود برسد که همان بهشت است. البته در دنیا رسیدن به (خواسته‌ها) شو شود زمان می‌برد. ولی در بهشت وقتی فرد اراده کرد بلافاصله به خواسته‌اش می‌رسد.

نویسنده: همسفر فاطمه ماهرانی

ویرایشگر: همسفر زهرا خیابانی

 

نوع مطلب : گزارش های لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 5 بهمن 1397 06:56 ب.ظ
خداقوت وتشکر خدمت نویسنده محترم
یکشنبه 30 دی 1397 09:07 ب.ظ
سلام خدمت خانم فاطمه عزیز تبریک میگم عزیزم عالی بود ان شاا... به رهایی برسی
یکشنبه 30 دی 1397 08:01 ب.ظ
خدا قوت خدمت راهنمای گرامی خانم آمنه عزیز و همچنین خانم زهرا و خانم فاطمه
چهارشنبه 26 دی 1397 09:42 ق.ظ
بسیار عالی بود تشکر و سپاس خدمت خانم فاطمه عزیزم.
تبریک بابت شروع به کار وبلاگ نویسی.
خدا قوت خدمت خانم زهرا عزیزم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic