اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
سه شنبه 27 آذر 1397 :: نویسنده : همسفر مریم

 به نام قدرت مطلق الله

گزارش عملکرد لژیون کمک راهنما خانم آمنه، شعبه امین گلی روز دوشنبه 97/09/26 با استادی همسفر مریم و دبیری همسفر نسرین با دستور جلسه" سی دی قشون"  رأس ساعت 16:30 آغاز به کار نمود.


از اینکه گام بزرگی را با قدم‌های کوچک برمی‌دارید تحسین‌برانگیز است.

نکته بارز و کلیدی این است که گام بزرگ را با قدم‌های کوچک برمی‌دارید و این کار تحسین‌برانگیز است. ما تصور می‌کنیم گام‌های بزرگ را با یک گام باید برداریم. استادها هرکجا موفقیت از آقای مهندس می‌دیدند تحسین و تشویقشان می‌کردند. گام‌های بزرگ برای اینکه بقاء و دوام داشته باشد، معمولاً با گام‌های کوچک برداشته می‌شود و اگر به طبیعت نگاه کنید، درختان در زمستان عریان و خشک هستند و در بهار برگ و شکوفه درمی‌آورند. این‌یک گام است ناگهانی نبوده طی چند ماه و ذره‌ذره این کار انجام شد. پس وقتی‌که ما به طبیعت نگاه می‌کنیم تمام گام‌های بزرگی که در طبیعت برداشته می‌شود با گام‌های کوچک برداشته‌شده. حالا می‌خواهیم به مسائل خودمان نگاه کنیم. در درمان اعتیاد، یک شخص مصرف‌کننده می‌خواهد یک شخص سالم بشود این‌یک گام است آیا این گام را می‌شود یک‌مرتبه برداشت، تمام کسانی که از اول خلقت تاکنون این گام را با یک گام برداشتند موفق نشده‌اند، به خاطر اینکه گام یک‌مرتبه برداشتند. استدلال هم می‌آورند که ما قبلاً خیار بودیم حالا شدیم خیار شور و خیار شور نمی‌تواند خیار بشود و ما دیگر سالم نمی‌شویم. البته سؤال نمی‌کنند که خیار شور از خیار گران‌تر است. همه‌چیز تبدیل دارد من که دیپلم دارم دیگر بی‌سواد نمی‌شوم.  همه‌چیز معکوس ندارد.

اگر گام را در یک‌لحظه برداریم دچار مشکل، تخریب می‌شویم، می‌خواهیم برویم بدن‌سازی، اگر یک‌مرتبه برداریم و از هورمون و قرص‌ها استفاده کنیم بازوها کلفت می‌شود، بدن پف می‌کند چون از هورمون استفاده کردیم. در این زمان بیضه‌ها کوچک می‌شود، از قدرت مردانگی ذره‌ذره کاسته می‌شود، موهای سینه بدن می‌ریزد و به‌محض قطع کردن دارو به همان نقطه اول برمی‌گردند. یا کسی که زندگی معمولی دارد، می‌خواهد یک‌مرتبه ثروتمند بشود باید دزدی، اختلاس و یا کلاه‌برداری کند.

ما در کنگره گام بزرگی برداشتیم ولی آرام‌آرام و در مورد درمان خودمان دوز دارو تعیین می‌شود، پله‌پله به آن مرحله‌ی که می‌خواهیم می‌رسیم

ما هر کاری و هر گامی برمی‌داریم یک‌مرتبه بخواهیم برداریم دچار سرخوردگی می‌شویم. مثلاً در مسائل عشقی هم همین‌طور است باید ذره‌ذره پدیدار شود یک‌شبه عاشق می‌شود یک‌شبه هم فارغ می‌شود زود آتش عشقش شعله‌ور می‌شود و زود هم خاموش می‌شود

ما باید درس‌هایمان را از خلقت و طبیعت بگیریم. باید ببینیم که طبیعت چگونه پدیدار می‌شود چگونه به وجود می‌آید ما هم جزء طبیعت هستیم و از طبیعت الگوبرداری می‌کنیم.

در کاری که انجام می‌دهیم اگر یکی از همکاران ما نباشد برای ما قدری در جمع‌آوری مطالب در آن قسمت دچار مشکل می‌شویم.

ی‌س‌ی‌توقع نداشته باشیم که فلانی، کاری را انجام داد ما می‌خواهیم همان کار را انجام بدهیم. می‌خواهید درس بخوانید باید ذره‌ذره پدیدار شود، اگر راهنما بخواهید بشوید باید از 6 ماه پیش شروع کنید به درس خواندن نه دو هفته آخر درس بخوانید. اگر کار گروهی می‌خواهید انجام بدهید باید با دیگرآن‌هماهنگ باشید وگرنه سیستم خراب می‌شود. مثلاً می‌خواهید فیلم بازی کنید اگر بد بازی کنید بازی همه را خراب می‌کنید. در کنگره اگر مسئول حضوروغیاب یا مسئول اوتی نباشد ما دچار مشکل می‌شویم. یا یکی از مرزبانان نیاید کار بقیه سنگین تر می شود . چون باید وظایف او را آنها انجام دهند.

اگر همکاری باشد ولی به‌جای عمل درست و همکاری سالم در پژوهش ما اخلال ایجاد نماید خود می‌دانید که پیشرفتی حاصل نمی‌شود و کارها به‌کندی صورت می‌گیرد و یا اصلاً از موضوع و هدف دور می‌شویم و این در ما ایجاد رکود می‌کند و میزان رکود مربوط به ماست که چند درصد از مسائل را حل کرده باشیم و یا چند درصد از دایره نیروهای منفی فاصله گرفته باشیم. لازم است که بدانیم همکاری با هر نیرویی به همان نیرو قدرت و توان می‌دهد تا در ایجاد کار سبب پیشرفت و یا عدم پیشرفت حاصل آید.

موضوع این است که نیروی کمکی هست ولی ایجاد اخلال می‌کند. آن موقع چه اتفاقی می‌افتد؟ چه ضربه‌ی می‌خوریم؟ این کار ناموفق است. مثلاً در یک کارخانه همه کار می‌کنند، یکی دارد خیانت می‌کند و معکوس کار می‌کند، خوب سیستم به هم می‌ریزد.

در کنگره اگر کسی ایجاد اخلال کند؟ 1.  از هدف دور می‌شویم 2. پیشرفت هم حاصل نمی‌شود. 3. کارها کند پیش می‌رود.

و ما باید برای چنین افرادی تصمیم قاطع بگیریم. اگر سهواً کاری انجام داد باید بخشید و گذشت کرد، ولی اگر معکوس عمل کند در ما ایجاد رکود می‌کند و میزان رکود مربوط به ماست و این میزان رکود تخریب ایجاد می‌کند و بستگی به ما دارد که چه قدر از کار را حل کردیم و چند درصد از مسیر خارج شدیم و چند درصد از دایره نیروهای منفی فاصله گرفتیم

نکته اینجاست که همکاری با هر نیرویی به همان نیرو قدرت و توان می‌دهد و در ایجاد کار سبب پیشرفت و یا عدم پیشرفت حاصل می‌شود. در لژیون یک نفر هست اخلال ایجاد می‌کند وقتی شما به آن‌یک نفر همکاری می‌کنید و حرفش را گوش بدهید توداری به نیروی منفی قدرت می‌دهی یا با سیستم مثبت و باراهنما همکاری کنی به آن‌ها قدرت می‌دهی و همکاری‌مان باقدرت است. بستگی به ما دارد که وارد کدام جبهه بشویم و با چه کسی همکاری کنیم. ما به هر نیرویی کمک کنیم قدرت می‌دهیم خواه مثبت باشد خواه منفی.

کنگره 60 صاحب دارد بی‌صاحب نیست خدا هیچ سیستمی را بی‌صاحب نکند خیال نکنید بدون بزرگ‌تر و بدون صاحب خوش می‌گذرد و خوب است اگر یک خانواده بزرگ‌تر نداشته باشد بلوا می‌شود. و خدا را شکر کنگره صاحب دارد. انجیوهایی که بزرگتر ندارند تا همه از او فرمان برند، پایدار نمی مانند.

شما انسان بسیار باحوصله و آرام و صبوری هستید اما بایستی توجه نمایید و در یک محله و مکان که دارای سود کمتری است به جهت پیش برد هدف توقف نکنید.

در هر موضوعی زمان هایی است  اگر کاری را انجام دهیم می‌ برای ما سود دارد ولی سودش کم است و زیانش بیشتر است. مثلاً شما در خانه‌هایتان ‌یک انباری دارید و انباری را پر از وسایلی می‌کنید که شکسته و یا اصلاً دیگر قابل‌استفاده نیستند و همه وسایل را جمع کرده‌اید. جایی که گرفته فضایی که اشغال کرده و ضررش بیشتر است چون فضایی را بیهوده اشغال کرده. قدیم‌ها خانه‌ها بزرگ بودند مهمان‌خانه، طویله، اتاق نشیمن، باغ داشتند، ولی امروز خانه‌ها کوچک هستند.

در ضمن امروزه بازیافت هست تولید وسیله ها انبوه است و لزومی ندارد هر چیزی را نگه داریم اگر توانستیم آت و آشغال های منزل خود را بیرون بریزیم و از آن ها جدا شویم بهتر خواهیم توانست افکار به درد نخور و اضافی ذهن خود را دور بریزیم. 

در مسائل دیگر ن‌یز یک دروغ می‌گویید مشکلت حل می‌شود سود است ولی بالاترین زیان را دارد. گل می‌کشید سودش این است که سرحال، خوش و خیلی سرگرم کار می‌شوید ولی زیانش بیشتر است.

در کتاب خدا هم می‌گوید قمار و خمر برای مردم منافعی دارد ولی ضررش بیشتر است.

اگر واقعی به مطالب نگاه کنید و این‌گونه مسائل را ارزیابی کنید نتیجه را خود حتماً می‌دانید

ما باید ذهن مهندسی داشته باشیم و مهندسی نگاه کنیم، بررسی و اندازه‌گیری کنیم و مسائل را ارزیابی کنیم. مثلاً اگر گل مصرف می‌کنیم بررسی کنیم چه سودی برای ما دارد و ما را به کجا می‌رساند به‌جایی که تصورش را هم نمی‌توانیم بکنیم.

شما حتماً متوجه بعضی از مطالب می‌شوید وقتی وسایل اولیه بنا شد یا به عبارتی فرمان به قشون داده بشود بدون لباس، خوراک و ابزارآلات جنگی و یک حیوان عظیمی هم در روبرو باشد آیا قشون فرمان را اجرا می‌کند؟

فرمانی که یک نفر می‌دهد فرمان باید به‌گونه‌ای باشد که مجری بتواند فرمان را اجرا کند. اگر مجری توانست فرمان را اجرا کند ما پیروز هستیم. اگر نتوانست اجرا کند ما به مشکل برمی‌خوریم. فرمان‌ها که در کنگره 60 داده می‌شود همه قابل‌اجرا هست چون اول خود ما اجرا می‌کنیم بعد به شما فرمان می‌دهیم. فرمانی که می‌دهیم باید راه و مسیر هم کاملاً روشن باشد. حال شما قشون دارید. قشون لباس، خوراک، تفنگ و حقوق می‌خواهد باید این‌ها را در اختیارش قرار بدهی، حال اگر ندهی یک حیوان عظیم جثه یا لشکر جلوش می‌آید و شما بگوئید حمله کنید آیا اجرا می‌کنند فرمان شمارا. پس برای هر کاری یک سری تجهیزات می‌خواهی تجهیزات نباشد هیچ کاری نمی‌شود کرد حرکت نمی‌شود کرد، نه به امید خدا، خدا کمک می‌کند. خدا راه و چاه را به ما نشان می‌دهد و همه‌چیز حساب‌وکتابی دارد.

روز اولی که  کنگره شروع شد آقای مهندس گفتند مسائل مالی از مسائل مهم است. مسائل دنیا هم مهم است، مسائل آخرت هم مهم است. کسانی که بگویند زندگی به درد نمی‌خورد آخرت مهم است انحراف است. اگر بگوییم همه‌چیز معنویات است خدا دنیا را به وجود نمی‌آورد و اگر هم بگوییم همه‌چیز دنیا است این هم اشتباه است. رسول خدا (ص) می‌گفت: برادرم حضرت عیسی دنیا را با یک‌چشم نگاه می‌کرد همه‌چیز معنویات و محبت بود و حضرت موسی با یک‌چشم دیگر نگاه می‌کرد مادیات، زمین و پول بود و من با هر دو چشم نگاه می‌کنم. اگر کنگره بدون پول بود ما مکانی نداشتیم و در خیابان یا پارک بودیم آیا می‌توانستیم ادامه بدهیم. پس یک مکان می‌خواهیم سقفی می‌خواهیم و هر NGO هم نیروی متخصص هم علم و دانش می‌خواهد و هم پول می‌خواهد.

پول یکی از مسائل مهم است. جزء مسائل معنوی و عرفانی این است که پس‌انداز کنیم و در سی دی به اسم طلا، مهندس عنوان نمودندخانم‌ها باید حتماً طلا بخرند آن‌هم طلای دست‌دوم .

این که ما خانم ها به طلا علاقه مندیم بی دلیل و بی حکمت نیست حکمتش این است که هر زنی باید در زندگی خود پس انداز کند و برای بی ارزش نشدن آن پول طلا بخرد و با پشتوانه این طلا می توان از همسر خود خواست که معامله ای را انجام دهد .

 به‌ بدون پول کاری نمی‌شود کرد و قدرت کنگره به پول است چون هزینه دارد و قشون خرج دارد.

بعضی مسائل مثل این می‌ماند که اگر یک شیر درنده در قفس باشد باز کردن در قفس کاری ندارد ولی اگر شیر آمد بیرون می‌توانی دوباره آن را در قفس بگذارید.

 باز کردن در قفس شیر یک موضوع است و شیر را در داخل قفس کردن یک موضوع دیگر است این‌ها باهم متفاوت هست.

شما تا زمانی که یک شیر درنده در خواب است برای شما خطری ندارد، ولی اگر او را بنا به دلایلی بیدار کردید دیگر نمی‌توانی او را مهار کنید بعضی کارها هست تا زمانی که انجام ندادیم کنترل روی آن داریم ولی اگر انجام دادیم دیگر نمی‌توانیم برگردانیم شما در قفس شیر را نباید بازکنید اگر باز کردید دیگر نمی‌توانید شیر را برگردانید.

در تمام سطوح زندگی ما این است کارهای ضد ارزش هم همین‌طور است انجام دادنش آسان است ولی اگر انجام دادی و بخواهی برگردی به این آسانی نیست. هروئین مصرف می‌کنید مثل باز کردن در قفس شیر است آیا می‌توانی حریفش بشوی و او را کنار بگذاری. وارد شدن در یک گروهی خیلی راحت است ولی خارج شدن چه؟ پس هر کاری را می‌خواهی انجام بدهید باید اول ببینید چگونه است ؟بررسی کنید حساب‌وکتاب بکنید اگر دیدی می‌توانی، بعد انجام بده. وارد هر مطلبی شدی ببین راه خروج دارد، بعد وارد شو.

باید توجه کنیم که شخصی که اصلاً نمی‌خواهد درس بخواند ولی وانمود می‌کند که می‌خواهد بازهم وقت می‌گذارید و یا برایش نمره می‌دهید؟ بدانید که آن شخص دانش‌پژوه علم را نیاموخته است وقت خود را صرف چنین انسانی‌هایی نکنید زیرا کارهای مهم‌تری در پیش هست.

در سیستمی که ما کار می‌کنیم، یک سری افراد هستند که نمی‌خواهند درمان شوند، ما زحمت می‌کشیم ولی آن‌ها درست نمی‌شوند. ما نمی‌توانیم روی این‌ها انرژی بگذاریم وقتمان را تلف کنیم و بعد بگوییم گناه دارد بگذارید بیاید و او هم تخریب ایجاد می‌کند و خوب هم نمی‌شود و نمی‌توانیم وقت و انرژی بگذاریم ممکن است بعد از 5 سال خوب بشود ولی برای ما تخریب زیادی دارد ما انرژی را باید جایی مصرف کنیم که ارزش دارد تا حدی هم ملایمت و آرامش داریم ولی اگر از یک حد بگذرد امکان ندارد.

قانون خلقت می‌گوید به کسی کمک کن که کمک بخواهد.

تهیه مکان برای گسترش کنگره می‌دانید که تنها مکان موردنظر نیست، بلکه سلامت اندیشه جهت انجام کارها مهم و مهم‌تر است و همین‌طور یک انسجام کامل در هر قسمت لازم است در قسمت‌های ورزشی، آموزشی، موسیقی و ...

کنگره فقط مکان نیست خیلی‌ها می‌گویند اگر مکان می‌خواهید در اختیارتان می‌گذاریم اما تنها مسئله مکان برای گسترش نیست. ما استاد می‌خواهیم و خودمان پرورش می‌دهیم و چندین سال طول می‌کشد تا ما شعبه بزنیم. کسی که در کنگره آموزش می‌دهد باید فارغ‌التحصیل کنگره باشد و این دانش و علمی که در کنگره هست مختص خودش است و از جای دیگری نیاورده.

در ایجاد دانشگاه و یا آکادمی در همه موارد در میان آن دوستان می‌دانید چه کسانی و در چه جایگاهی قرار بگیرند که عملکرد سالم و درستی داشته باشند. ما امیدواریم مهندسینی که قرار است در پی‌ریزی این بنای عظیم با کنگره همکاری بنمایند باید سیستم آناتومی دایناسورها را کاملاً بررسی بنمایند.

در پایان در مورد آکادمی، باید بگوییم که شکل تخم‌مرغ است و برای ساخت این بنای عظیم، مهندسین باید به آناتومی دایناسورها توجه کنند که چطور اسکلتشان، جثه به این بزرگی را تحمل می‌کند و در ساخت آکادمی به کار بگیرند.

نویسنده: همسفر مریم

ویرایشگر: همسفر زهرا خیابانی

نوع مطلب : گزارش های لژیون، 
برچسب ها : کنگره 60-شعبه امین گلی-وب لزیون همسفر آمنه -سی دی قشون،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 4 دی 1397 08:04 ب.ظ
باسلام وخدا قوت خدمت راهنمای عزیزم و هم لژیونیهای عزیزم انشاالاه خدمتتان قبول-
سه شنبه 27 آذر 1397 11:04 ب.ظ
سلام وخدا قوت به خانم آمنه و ممنون از خانم زهرا وخانم مریم آرزوی بهترینها را برایتان دارم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات