اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
یکشنبه 18 آذر 1397 :: نویسنده : زهرا خیابانی
به نام خالق زیبای  ها ...

مشارکت مکتوب همسفران لژیون یکم

در باب دستور جلسه هفتگی : " بنیان کنگره 60 " 

نمی‌دانم پشت این سخنان و این قوانینی که وضع می‌نمایید چه تفکر عظیمی نهفته است که با شنیدن آن‌ها  از ته دل، شاد می‌شوم و عمیقاً بر شما مرحبا و احسنت می‌گویم که چگونه مانند عقابی تیزبین به تمام مسائل توجه دارید و چه تصمیمات مهم و لازمی را اتخاذ می‌نمایید...

در ادامه مطلب بخوانید...

سلام دوستان آمنه هستم یک همسفر: " راهنمای لژیون "

درود بر بنیان کنگره 60، درود بر انسان بزرگواری که هر روز به شما فکر می‌کنم و بابت داشتن چنین گنج بزرگی در زندگی به خود می‌بالم.

گنجی که باعث شد تغییرات قابل‌توجهی در افکار و اندیشه‌های من ایجاد شود. تغییراتی که اگر شما نبودید نمی‌دانم چندین سال یا شاید چندین بعد، باید در سختی و جهل می‌گذشت تا این‌گونه اندیشه‌ام متحول گردد.

نمی‌دانم از کدام فضایلتان بگویم؛ از سخنان ارزشمند و نابتان بگویم که جمله به جمله آن را وقتی می‌شنوم وجودم مانند کویری تشنه آن را می‌بلعد و باز تشنه‌تر از قبل مشتاقانه به انتظار می‌نشینم تا روز چهارشنبه فرا رسد و سخنان نغزتان در آکادمی را گوش کنم یا سی دی جدید هفتگی را تهیه‌کرده و با گوش دادن به آن روح تشنه‌ام را سیراب گردانم.

نمی‌دانم پشت این سخنان و این قوانینی که وضع می‌نمایید چه تفکر عظیمی نهفته است که با شنیدن آن‌ها  از ته دل، شاد می‌شوم و عمیقاً بر شما مرحبا و احسنت می‌گویم که چگونه مانند عقابی تیزبین به تمام مسائل توجه دارید و چه تصمیمات مهم و لازمی را اتخاذ می‌نمایید.

عشق و شور من با شناخت بیشتر از شما هرروز عمیق‌تر می‌گردد و به این نکته پی می‌برم که به‌راستی عشق واقعی با شناخت و آگاهی حاصل می‌شود.

از خانم آنی بزرگوار بگویم که شما را به ما بخشیدند تا شما مشغول رسیدگی به امور کنگره یا مطالعه و تحقیق و... برای نجات بشریت باشید.

از استاد جهان‌بینی آقای امین که صحبت‌های بی‌نظیر ایشان به‌شدت شگفت‌زده‌ام می‌کند و با شنیدن این سخنان زیر لب می‌گویم این سخنان از کجاست که تابه‌حال در هیچ کتابی نخوانده و از زبان هیچ‌کس نشنیده‌ام؟

از خانم آنی کماندار و خانمشانی، دختران بزرگوارتان که هرکدام بخش عمده‌ای از امور کنگره را به عهده‌دارند و خود را وقف پیشبرد اهداف کنگره نموده‌اند.

این‌همه ازخودگذشتگی چیست؟ این‌همه عشق به انسان‌ها و خدمت به هم نوع، آن‌هم در زمانه‌ای که عصا از کور می‌دزدند.

بسیاری از انسان‌ها قبل از من آمدند و رفتند و آرزو داشتند کسی باشد که به آن‌ها بگوید چه باید بکنند تا از رنج و آلامشان کاسته شود و دلیل بسیاری از مسائل را متوجه شوند و حال این نعمت بزرگ که وجود مبارک شما است نصیب و شامل حال من شده.

مهندس عزیز، کلامتان، نگاهتان، وجودتان و خانواده گرامی‌تان و... دارایی‌های باارزش من در زندگی گردیده است. امیدوارم تازنده‌ام قدر این دارایی‌های ارزشمند را بدانم و بابت آن‌ها شکرگزار خدای مهربانم باشم و پیوسته در مسیر قوانین کنگره حرکت کنم. آمین.

 

سلام دوستان مریم هستم یک همسفر:

باسلام و خدا قوت به آقای مهندس دژاکام.

به نام او که فرمان‌ها روان و حال‌ها بر نظام، از نام اوست. بس قفل‌ها که به این نام از دل‌ها برداشته، بس رقم‌های محبت که به این نام در سینه‌ها نگاشته. جناب آقای مهندس دلسوزی، تلاش و کوشش بی‌نظیر شما در تعلیم و تربیت و انتقال معلومات و تجربیات ارزشمند در کنار برقراری رابطه صمیمی، دوستانه و ایجاد فضائی دل‌نشین حقیقتاً قابل‌ستایش است و اقدامات بی‌نظیر شما جبران نشدنی است.

شما به افراد معتاد اعتماد کردی و به آن‌ها ارزش و بها دادی که خانواده‌ها چنین کاری برای آن‌ها نکردند، به آن‌ها آموزش دادی خدمت کنند و مسئولیت بپذیرند و به خاطر مواد، اعتمادبه‌نفس ازدست‌رفته را به آن‌ها باز برگردانید تا در میان جمع صحبت کنند و آن‌ها محبت و عشق واقعی را در کنگره دیدند و لمس کردند.

راه معنوی و صراط مستقیم به آن‌ها نشان دادی و نه‌تنها به فکر افراد معتاد بوده بلکه، آموزش‌هایی هم برای خانواده‌ها در نظر گرفته شد. ما هم‌سفرها با آموزش جهان‌بینی به شناخت خودمان، شناخت جهان پیرامون و صور پنهان می‌توانیم تفکر کنیم و بدانیم، چگونه تصمیم‌گیری کنیم که کمترین آسیب به ما و زندگی‌مان وارد شود و آرامش را به زندگی‌مان برگردانیم و در وجود ما عشق، محبت و امید جایگزین نفرت، بی‌محبتی و ناامیدی می‌شود. همه ما مدیون هستیم و با خدمت کردن باید جبران کنیم

 

سلام دوستان کبری هستم یک همسفر:

پیش خودم فکر می‌کردم که بنیان کنگره 60 قبل از اینکه این توفیق به او داده شود چه جور آدمی بوده و چه شخصیتی داشته است؟

به نظر من انسان ممکن الخطاست. شاید آدم درستی باشد ولی ممکن است یک‌لحظه خطا کند و یک کار ضد ارزشی انجام دهد ولی اگر انسان باشد می‌تواند خطایی را که مرتکب شده جبران کند.

آقای مهندس با اینکه خطا کرده و دچار بند اعتیاد شده ولی در اصل انسانیت و معرفت داشته‌اند. بااینکه به قول خود آقای مهندس به خاطر اعتیاد، حق‌وحقوق او را پایمال کردند و خوردند، اما آزار و اذیت به کسی نمی‌کرده، دروغ‌گو نبوده و غیبت نمی‌کرده است و هر کاری را به خاطر رضای خدا انجام می‌داده‌اند.

به همین دلیل خداوند به خاطر کارهای خوبش به او این پاداش را داده و توفیق پیداکرده که به‌کل جهان و جهانیان خدمت کند و اول خودش و بعد دیگران را از این آتش ویرانگر نجات دهد. اگر آدم، انسان درستی باشد خداوند توفیق انجام کارهای خوب را به او می‌دهد و در اصل، پاداش درست بودن او را می‌دهد.

 

سلام دوستان عصمت هستم یک همسفر:

ما باید اول خدا را شکر کنیم که ذهن ما و پای ما را به کنگره بازنمود و راه را به ما نشان داد و بعد، از مهندس و خانواده گرامی‌شان که برای ما این بستر را فراهم کردند که اگر انسان مشکلات خودش را بفهمد گویی نصف راه را رفته و آقای مهندس و خانواده ایشان مسئله اعتیاد را به‌خوبی شناخته و درمان آن را با وارد شدن به کنگره برای ما بازکرده و نشان داده که ما با آموزش‌های خوب و با تفکر، به‌راحتی به درمان برسیم و با صبر، استقامت و با امید، به رهایی مسافرمان برسیم.

آقای مهندس یک معجزه الهی و یک انسان بزرگ هست که مسئله اعتیاد را کشف کردند و در اختیار بشر قراردادند و چقدر بزرگ و چقدر راه گشا که حتی بعداز این می‌تواند بیماری‌های دیگر را درمان کند. خدا را شاکرم و دست آقای مهندس را می‌بوسم.

 

سلام دوستان زهرا کرمی هستم یک همسفر:

هدف آقای مهندس از بنیان کنگره 60 روشن نمودن صورت‌مسئله اعتیاد و چگونگی درمان آن بوده است که با یک دیدگاه کلی به این مسئله نگاه کرده است و این دیدگاه به‌صورت ساده، مشکلات مصرف‌کننده را بیان می‌کند.

مهم‌ترین گره‌های کور آن را مشخص می‌کند و برای باز کردن این گره‌ها نظر خودش را به ما آموزش می‌دهد و طوری آموزش می‌دهد که در حوصله و توان تمام افراد باشد. برای تمامی مردم با هر سطح سواد و علم و دانایی، اطلاعات و آگاهی‌های بسیاری را در اختیار خانواده‌ها قرار می‌دهد تا شخص بیمار یا معتاد، خانواده خود را بهتر بشناسد. بنیان کنگره 60 از غرق شدن عده زیادی در مقوله اعتیاد جلوگیری می‌کند و برای باز کردن گره‌های کور زندگی اقدامات آگاهانه انجام می‌دهد و مهم‌ترین لطف آقای مهندس، بنیان کنگره 60 این است که بدون هیچ چشم داشتی و بدون هزینه خانواده‌ها را درمان می‌کنند و به رهایی می‌رسانند.

گروه کثیری از معتادان از اعتیاد خود رنج می‌بردند و خانواده‌های آن‌ها هم مثل شمع می‌سوختند و می‌ساختند و هیچ راه‌حل اساسی پیدا نمی‌کردند تا این‌که آقای مهندس بستر کنگره را گستردند. امیدوارم از این بستری که به این خوبی برای ما پهن‌شده استفاده کنیم. از بنیان کنگره 60 به خاطر این زحمات، بسیار تشکر می‌کنم.

 

سلام دوستان معصومه هستم یک همسفر:

عروسی باشکوهی برپا بود با کارت‌های دعوت پرزرق‌وبرق و چشم‌نواز. همه دعوت بودند مجرد و متأهل، زن و مرد، پیر و جوان، همه‌کسانی که خواسته و ناخواسته به این مراسم آمده بودند. یکی از این کارت‌ها هم به دست آقای مهندس رسیده بود که روی آن نوشته‌شده بود حضور محترم آقای حسین دژاکام به همره خانواده.

عروسی شده بود و همه با شادی و سرمستی مشغول پای‌کوبی و رقص و شادی بودند. مثل تمام مراسم‌ها این عروسی هم تمام شد و همه به خانه‌هایشان برگشتند. مدتی نگذشت که تمام مدعوین بچه‌دار شده بودند اما خودشان خبر نداشتند.

غافل از این‌که هر کس با مواد مخدر ازدواج کند حاصل این ازدواج فرزندان بیچاره اعتیاد هستند. مثل اکثر مسافران ما که قبل از ازدواج با ما، با مواد ازدواج‌کرده بودند و ما خبر نداشتیم. این بچه هر روز بزرگ و بزرگ‌تر شد و این نطفه تبدیل به اژدهایی وحشتناک شده بود که همه تلاش می‌کردند این بچه ناخواسته را مخفی کنند تا کسی از بودنش مطلع نشود.

اما او تمام هستی و اقتدار افراد را در کام خود فرو برده بود. خیلی از متفکران و پزشکان و پژوهشگران تلاش کردند که این اژدها را سرنگون کنند، اما نتوانستند و فقط افراد خاصی توانسته بودند با او مبارزه کنند و به‌ظاهر پیروز شوند. چون این موجود خطرناک توانسته بود روح و جسم و روان انسان‌ها را تحت سیطره خویش درآورد.

بنیان کنگره 60 آمد، خدا مخلوقی از مخلوقات خویش را برای رسالت عظیم خویش که نجات بشر بود برگزید و این پدر مهربان به این ندای الهی پاسخ آری دادند و ایشان باخدای خویش پیمان آسمانی بستند و با گرفتن امواج از سیستم کائنات و تبعیت از قوانین آن توانستند آرام‌آرام به‌طرف روشنایی‌ها حرکت کنند و به این وسیله عدالت کائنات شامل حال ایشان شد و توانستند این شهر آشفته و ویران را آباد کرده و این غول بزرگ را با آموزش افراد و ورزش و پایه‌گذاری متد DST به‌زانو درآورد. ضمن عرض تبریک به آقای مهندس بابت این پیروزی.

 

 با احترام؛ اعضای لژیون یکم، لژیون کمک راهنما همسفر آمنه


نوع مطلب : مشارکت مکتوب، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic