اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
سه شنبه 6 آذر 1397 :: نویسنده : همسفر مریم

 به نام قدرت مطلق الله

گزارش عملکرد لژیون کمک راهنما خانم آمنه، شعبه امین گلی روز دوشنبه 97/09/05 با استادی همسفر زهرا کرمی و دبیری همسفر فاطمه با دستور جلسه" سی دی مال"  رأس ساعت 16:30 آغاز به کار نمود.

قبل از شروع مطالب باید بگوییم که همه‌ی سخنان شمارا شنیدیم. تأکید ما بر امور مالی امروز برای شما کاملاً مشخص‌شده است که در ادامه‌ی اهداف کلی چقدر نیاز است و شما دقیقاً همان عملی را که بایستی انجام می‌دادید انجام دادید و بابت خزانه‌ای که ایجاد نمودید و از اعضاء کمک می‌گیرید بسیار خوب است زیرا حسابرسی می‌شود و همه مکتوب می‌گردد و برای آینده بسیار بنیان محکمی است. درصدد خرید زمین در هر مکان برای ایجاد شعبه بسیار مفید است.

یکی از مطالبی که در گذشته باعث کج‌فهمی ما شد این است که گفته می‌شد امور مالی و پول اهمیتی ندارد؛ و وقتی گفته می‌شد علم بهتر است یا ثروت، همه بدون تفکر می‌گفتیم علم بهتر است و این حرف غلطی است. چون قابل‌مقایسه نیست. کجا شما می‌توانید بگوئید عقل بهتر است یا قلب و یا زن بهتر است یا مرد، زن به‌تنهایی مفهومی ندارد، مرد هم به‌تنهایی مفهومی ندارد، وقتی‌که باهم هستند هستی به چرخش درمی‌آید. ثروت و علم به‌تنهایی به درد نمی‌خورد. همان‌قدر که علم ارزش دارد ثروت هم ارزش دارد. مال به‌اندازه علم مهم است. ما باید با پس‌انداز، پایه‌های مالی را محکم کنیم. مسئله مالی برای ما مسئله مهمی است هرکسی که معاش ندارد معاد هم ندارد. به‌طورکلی انسان‌ها ازنظر مالی به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 1. افرادی که از وضعیت مالی خوبی برقرار هستند که جزء ثروتمندان هستند.

 2. افرادی که در وضعیت متوسط هستند که حالا زیر متوسط  یا بالای متوسط زندگی‌شان را می‌گذارند؛ یعنی طیف وسیعی دارد؛ و بیشتر قشر مردم سطح دنیا در متوسط هستند.

 3. فقرا که حتی در وضعیت غذای روزشان هم محتاج هستند.

در کنگره 60 همه‌چیز قابل کاشتن است فقط گندم، برنج، میوه نیست که می‌کاریم ما محبت، کینه، دشمنی هم می‌کاریم، ما فقر هم می‌کاریم، گاهی اوقات ثروت، دارایی و پول هم می‌کاریم.

 بله پول کاشتنی است وقتی‌که ثروت را می‌کاریم برداشتش سریع نیست، خیال نکنید مثل بادمجان و گوجه سه‌ماهه جواب می‌دهد. برای بعضی از درختان 8 سال یا 10 سال طول می‌کشد که به محصول برسیم.

ثروت هم طولانی‌مدت جواب می‌دهد. مثلاً شما الآن یک‌تکه زمین در شهر بخواهید بخرید گران است. ولی اگر در حومه بخواهید بخرید ارزان‌تر است وقتی زمین را گرفتید و کاشتید الآن در حاشیه شهر است، بعد از 20 سال دیگر در مرکز شهر است و می‌بینید که هزار تومان شما شده صد هزار تومان شاید هم بیشتر.

امور مالی هم به شکل یک مثلث است که سه ضلع دارد، یک ساق مثلث، درآمد است. ساق روبرو مخارج است و ساق دیگر پس‌انداز یا دارایی است. حال اگر درآمد ما بالای مخارج باشد می‌توانیم پس‌انداز داشته باشیم. حال اگر مخارج ما بیشتر از درآمد باشد ما دچار مشکل می‌شویم و قرض بالا می‌آوریم و بدهکار می‌شویم. هزینه و درآمد قابل‌کنترل است و برای این‌که دچار مشکل نشویم:

 1. باید شرایط را بپذیریم و در مورد شرایطمان زیاد حرف نزنیم و غر نزنیم. از ضد ارزش‌هایی مانند چشم و هم‌چشمی، قیاس و قضاوت کردن و ... خودداری کنیم.

 2. تفکر کنیم و به دنبال راه‌حل باشیم. 3. خرج‌های اضافی را کم کنیم 4. کسانی که وضع مالی‌اش خراب است باید خیلی دانا باشد 5. مراقب وسایلمان باشیم مراقب یخچال، تلویزیون و  ... باشیم؛ و از چیزهایی که داریم نهایت استفاده را ببریم

کنگره 60 خیلی سیستم جالبی دارد. همه خدماتش رایگان است؛ یعنی کسی که پول ندارد از او چیزی نمی‌خواهند ولی آموزش می‌دهد، کسی که دارد باید کمک کند. چون انفاق تأثیرات زیادی در انسان دارد. برای این‌که هر نفر به درمان برسد، یازده‌تا هفده میلیون تومان هزینه دارد.

اولین نقشه در کنگره، سبدها به چرخش درآمد و تا حدودی هزینه را جبران می‌کند. پول سبدها برای قبض آب، برق، گاز، چای، قند، صندلی، میز، میکروفن، یخچال هزینه می‌شود و ما مرتب با داشتن زمین و ساختمان دچار مشکل هستیم. الآن وضعمان خیلی بهتر است باید زمین و ساختمان را از بخریم. این زمین‌ها و اموال به نام کسی نیست تمام ساختمان‌ها و زمین‌ها مال کنگره 60 هست. درست است امضاء آن با آقای مهندس است ولی به‌عنوان نماینده امضاء می‌کنند. و به ورثه ایشان نمی‌رسد و مثل مسجد و مدرسه می‌ماند و مال همه است. ما نیاز داشتیم خودمان را تقویت کنیم که با آسایش در آن بنشینیم.

دقیق‌ترین حساب‌وکتاب را کنگره 60 دارد. ما بده و بستان نداریم حتی سبد توسط دبیر شمرده می‌شود و یک کاغذ روی آن می‌گذارند و تحویل مرزبان می‌دهند و آن‌ها دوباره می‌شمارند و واریز به بانک می‌شود، هرکدام از شعب پول خواستند چک می‌دهیم امضاء می‌شود و تمام حسابرسی به‌روز است.

نکته دیگر اینکه در کاشتن مال نباید طمع کرد. وقتی‌که از صراط مستقیم خارج می‌شویم به مشکل برخورد می‌کنیم، هر چیزی که غیرقابل‌باور است را باور نکنیم مثل پول گذاشتن در مؤسسه که 30 درصد سود می‌دهد اینجا مشکل است و پول شمارا می‌خورند

مال بحر آسایش و آرامش عمر است؛ نه عمر بحر گردآوردن مال.

در دادگاه‌ها می‌بینیم بیشتر خواهر و برادرانی هستند که سر پول باهم درگیرند. این‌ها کسانی هستند که انفاق نمی‌کنند و مال خودشان را درراه خدا و انسان‌ها نمی‌دهند و فقط از مال مراقبت می‌کنند و لذت نمی‌برند و مثل اژدهایی می‌مانند که روی گنج هستند و روی اشرفی می‌خوابد ولی نمی‌تواند بخورد

البته به‌غیراز نظامیه یا آکادمی خاص که مرکزیت شمارا برای جهان مشخص خواهد کرد. ما در کار خودمان برای ورزش هم ارزش بالایی را قائل شدیم.

اصل کنگره 60 تولید علم است. ما تولید علم را ذره‌ذره صادر می‌کنیم و حتی به دانشگاه خواهد رفت. علم به‌جای خودش، ثروت و پول هم بسیار اهمیت دارد. آقای مهندس قبل از اینکه برای کنگره و ما برنامه‌ریزی کند در زندگی خود برنامه‌ریزی دار‌د و پایه‌های مالی خودش را هم مستحکم کرده است؛ و برای خودش خانه و باغ خریده و شما هم باید استقلال مالی را داشته باشید چه زن باشید چه مرد.

در مورد ورزش باید بگویم، اول وجود بعد سجود؛ یعنی اگر چهره‌های تکیده و بیمارگونه‌ای داشته باشیم نه علم به درد ما می‌خورد نه پول.

 کسی که مریض باشد انواع و اقسام بیماری‌ها را داشته باشد ثروت به درد او نمی‌خورد علم هم به درد نمی‌خورد و بیشتر جمعیت کره زمین یبوست دارند و این به خاطر کار نکردن شکم است.

 سه تا مسئله باید انجام شود تا انسان دچار یبوست نشود:

 1. باید روده‌ها را ماساژ بدهند. پیاده‌روی کردن، ورزش و کار کردن باعث ماساژ روده‌ها می‌شود 2. از غذاهای فیبردار استفاده کنیم مثل خیار، گوجه، کاهو و سبزی‌ها 3. از چربی‌ها استفاده کنیم مثل روغن‌زیتون روغن کرچک و روغن‌های طبیعی.

استاد می‌گویند:

 در مورد تمرینات بدنی بسیار خوب است و بالاتر از خوب است این کار انجام عمل آن‌ها را همیشه راحت‌تر می‌کند و آن‌ها را قوی و محکم نگه می‌دارد. در جسمیت مسائلی را ایجاد می‌نماید که باروح آن‌ها همه در حال انجام عمل می‌شود یعنی هم جسم، هم‌نفس و هم روح باعث صیقل دادن اندام‌های دیگر می‌شود پس ورزش در جسمیت چیزی را ایجاد می‌کند که باعث می‌شود جسم، نفس و روح باهم هماهنگ باشد.

با ورزش، یک هماهنگی بین روح، نفس و جسم و سایر اندام‌های دیگر به وجود می‌آید که باعث صیقل دادن اندام‌های دیگر می‌شود. منظور همان کالبدی که در خواب می‌بینیم و کالبدی که بعد از مرگ به جهان دیگر می‌رویم و روی هفت‌پیکر تأثیر مثبت دارد.

این‌که ما مدام روی مسائل مالی تکیه می‌کنیم، مثل چکشی است که به چوب یا دیوار می‌زنیم و با تکرار یک کار شدنی است.

 روی آن فکر کنیم، وقتی فکر کنیم راه پیدا می‌شود و مسئله دوم ورزش است، اگر بخواهید از زندگی برخوردار باشید باید حتماً ورزش داشته باشید تفاوت انسان با ماشین این است که انسان باکار کردن سرحال‌تر می‌شود ولی ماشین هر چه بیشتر کار کند فرسوده‌تر می‌شود. در قدیم مزارع کشاورزی، دامداری، هیزم شکستن و خیلی کارها بود و فعال بودند، ولی امروزه این کارها نیست حتی دارند رباط درست می‌کنند که در رستوران‌ها رباط برایمان غذا بیاورد.

در مورد موارد خاص که می‌دانید تعلیم بخش بزرگ محسوب می‌شود و آنچه دریافت می‌نمایید راه را برای آن‌ها باز می‌کند. درصورتی‌که دریافت ننمایند در گردباد باقی می‌مانند.

مواد خاص همان مسئله افیونی است. تعلیم بخش بزرگ محسوب می‌شود در اثر تعلیم راه باز می‌شود. مثل این می‌ماند که پشت برف‌گیر کرده‌اید. به‌وسیله تعلیم و آموزش راه را باز می‌کنید. انسان در اثر جهل خودش یک سدهایی را برای خودش به وجود آورده و در اثر گرفتاری‌ها یا بی‌فکرها وقتی آموزش صحیح ببیند می‌تواند مشکلاتش را حل کند.

 درصورتی‌که آموزش‌ها را دریافت ننماید، سی دی گوش ندهید، آموزش‌ها را کاربردی اجرا نکنید در گردباد باقی می‌مانید و در آن مشکلات، بحران‌ها و همان مسائل باقی می‌مانید و نمی‌توانید عبور کنید.

 هر یک از انجام کارها در پیشرفت و ایجاد مراکز بیشتری مؤثر واقع می‌شود یعنی هر موضوعی باعث باز شدن گره‌های دیگر می‌شود...

وقتی‌که یک کاری را انجام می‌دهیم راه برای کارهای دیگر باز می‌شود. ما هر مرکز و شعبه‌ای را بازکنیم مراکز دیگر باعث کمک و یاری‌رساندن می‌شوند. وقتی‌که یکسری کارها را انجام می‌دهید یک سری گره‌ها باز می‌شود. وقتی‌که یک مشکل را حل می‌کنید صد تا مشکل دیگر حل می‌کنید. مثلاً وقتی‌که مشکل اعتیاد را حل می‌کنید مشکل کار هم حل می‌شود، مشکل مالی هم حل می‌شود، مشکل روابط خانوادگی هم حل می‌شود.

زمامدار راستین می‌گوید که همه امورات به جلوتر بروند برای گشودن درب‌ها و یا باب‌های جدیدی باز می‌شود و این‌که بعضی وقت‌ها می‌بینید ایرادی هست حرکت را اگر ادامه دهد تعدیل آن‌ها را به عینه دریافت می‌کنید.

وقتی در کاری پیش می‌روید و به مشکلی برمی‌خورید باید به حرکت خود ادامه دهید و ناامید نشوید. وقتی به حرکت ادامه دهید، بعد آسان شدن و تعدیل شدن کار خود را به عینه دریافت می‌کنید. وقتی‌که حرکت می‌کنید مشکلات مشخص می‌شود و ذره‌ذره گشودن راه را به عینه مشاهده می‌کنید.

 حرکت همیشه راه و معایب و مبانی را تعیین و نمایان می‌سازد

حرکت همیشه راه را نشان می‌دهد. مبانی کار را نشان می‌دهد و راه را نمایان می‌کند. وقتی حرکت کردیم درراه می‌توانیم اشکالات را ببینیم. وقتی‌که حرکت می‌کنیم می‌بینیم سربالایی است. سربالایی را می‌رویم می‌رسیم به سرازیری. این‌ها درحرکت درست می‌شود و مسائل ذره‌ذره خودش را نشان می‌دهد؛ که در وادی هشتم می‌گوییم با حرکت راه نمایان می‌شود.

غذای این مکتوب حقیقی است که در گفته‌های پیشین این انجام‌گرفته و اکنون با شروع این‌که غذا چه قدر باید لذیذ باشد این هنر را به شما شروع نموده‌ایم.

غذای حقیقی همان آموزش‌ها، سی‌دی‌ها و جهان‌بینی و علم است. همان‌طور که جسم ما نیاز به غذا دارد روح ما هم نیاز به غذا دارد و ما با این غذای حقیقی، قشری که هیچ‌کس آن‌ها را قبول نمی‌کردند آن‌ها را قبول کردیم؛ و این خیلی جالب است که ما اگر کسی سابقه نداشته باشد و مواد مصرف نکند را اصلاً قبول نمی‌کنیم.

برای انجام می‌دانید که همیشه سدهایی وجود دارد یا به وجود می‌آورند برای ادامه راه یا راه‌هایی ایجاد نموده‌اند و این عمل که دریافت می‌کنید به‌صورت های مختلفی وجود دارد نباید تسلیم بشوید و سدها را بازکنید.

وقتی می‌خواهید کاری را انجام دهید سدهایی جلوی انسان قرار می‌گیرد یکسری سدها و موانع در مسیر انسان‌ها قرار دارد باید حرکت کنیم و به مسیر خود ادامه دهیم

خلاصه اینکه مسائل مالی را بها و ارزش بدهیم. درآمد چه قدر؟ هزینه‌ها چه قدر؟ لوازم لازم و ضروری را مشخص کنیم. پس‌انداز کنیم. پول را باید کاشت و سیر طبیعی این است. وقتی‌که می‌کارید ده سال طول می‌کشد تا نتیجه بگیریم.

مسئله ورزش باید توجه کنیم.

تا زمانی که زنده هستیم صاحب اموال و دارایی هستیم.

غذای حقیقی روح همان آموزش‌ها، سی‌دی‌ها و جهان‌بینی و علم است.

تایپ: همسفر مریم

ویرایش و تنظیم: همسفر زهرا خیابانی

نوع مطلب : گزارش های لژیون، 
برچسب ها : کنگره 60-شعبه امین گلی-درمان اعتیاد-وب لزیون همسفر آمنه -سی دی مال،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 14 آذر 1397 10:37 ق.ظ
مریم جان واقعا عالی و بدون نقص عمل می کنید و مشخص است که بسیار زیاد مطالعه دارید . خانم زهرا زخمات شما نیز بسیار تاثیر گذار است
چهارشنبه 14 آذر 1397 10:37 ق.ظ
مریم جان واقعا عالی و بدون نقص عمل می کنید و مشخص است که بسیار زیاد مطالعه دارید . خانم زهرا زخمات شما نیز بسیار تاثیر گذار است
دوشنبه 12 آذر 1397 02:52 ب.ظ
درودوخداقوت خدمت راهنمای خوبم خیلی آموزش گرفتم تشکرازخانم مریم وزهرای عزیز سلامت وموفق باشید
شنبه 10 آذر 1397 02:56 ب.ظ
باسلام وخدا قوت به راهنمای بزرگوارم خانم امنه وهم لژیونیهای عزیزم خانم زهرا وخانم مریم انشاالاه خدمتتان قبول باشد-
چهارشنبه 7 آذر 1397 08:44 ب.ظ
سلام وخدا قوت به راهنمای عزیزم خانم آمنه و خدا قوت به خانم زهرا وخانم مریم خیلی عالی بود سپاسگزارم
سه شنبه 6 آذر 1397 09:19 ب.ظ
خدا قوت به راهنمای لژیون یکم و یک خدا قوت ویژه به خانم مریم عزیز که واقعا در نوشتن سنگ تمام می گذارند . خدا قوت به خانم خیابانی گرامی
سه شنبه 6 آذر 1397 09:05 ب.ظ
مریم جان خدا قوت...بسیار عالی و در کوتاهترین زمان ممکن مطالب را ارسال نمودید.
از شما و از خانم زهرا عزیزم صمیمانه قدردانی و تشکر می نمایم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات