اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
یکشنبه 27 آبان 1397 :: نویسنده : زهرا خیابانی

اگر بنایی آباد باشد اما ساکنین آن‌ها خراب باشند بنا هم کم‌کم رو به نابودی و خرابی می‌رود.

اما ساکنین آباد در بناهای خراب و یا ویرانه‌ها هم می‌توانند احیا شوند.

یعنی اینکه اگر ما مثلاً بهترین خانه را داشته باشیم و آدم‌های این خانه حالشان خراب باشد، این بنا کم‌کم رو به نابودی می‌رود اما اگر اعضای این خانه حالشان خوب باشد می‌توانند این بناهای خراب و ویران را به کاخ‌ها تبدیل کنند.

اینجا هر فردی ساکن جسم خودش است. اگر جسم ما یک ساکن درست‌وحسابی داشته باشد، فهمیده و آگاه باشد این جسم را به بهترین شکل ممکن هدایت می‌کند و اگر ساکن این جسم، ناآگاه و بی‌اطلاع باشد جسم ما را هم به نابودی می‌کشاند.

تخریب شهر وجودی ما بر دو مبناست.

1-مراقبت فیزیکی از جسم

2- افکار و اندیشه

مسئله دیگر این‌که طب‌های سنتی را هم موردتوجه قرار دهیم، البته باید حواس ما باشد که هر حرفی را گوش ندهیم؛ مانند اینکه می‌گویند ابوالفضل درمانی. ما نباید از اسم معصومین سوءاستفاده کنیم.

آقای مهندس می‌فرمایند: دوای ما غذای ما-غذای ما دوای ما. ایشان فرمودند راجع به تغذیه به ساختار مواد اولیه که جسم نیاز دارد مثل پتاسیم-منیزیم –کلسیم انواع و اقسام آهن- توجه کنیم. بعضی مواقع به پزشک مراجعه می‌کنیم و می گوئیم ما کم‌خون هستیم به ما دارو بده تا کم‌خونی ما برطرف شود. ما نباید با دارو کم‌خونی را برطرف کنیم. ما باید با تغذیه سالم مشکل خود را حل کنیم.

غذاهای سالم بخوریم-سبزی را سرخ نکنیم و بعد از چند ماه که داخل فریزر بوده استفاده نکنیم. از برنج‌های مصنوعی هم استفاده نکنیم.

عده‌ای هم با مصرف سیگار و مشروب و مواد مخدر شهر وجودی خود را آسیب می زنند.

یک عده ساکنین بی‌لیاقت شهر خود را به ویرانه تبدیل می‌کنند.

با تغذیه نادرست، افکار منفی، ناامیدی و عدم اعتمادبه‌نفس و خود را قربانی فرض کردن جسم خود را به خرابه‌ای تبدیل می‌کنند.

این ساکنین هستند که شهر یا کشور را رو به تباهی و یا آبادی می‌کشند.

مثلاً هر جا رودخانه هست به رودخانه تجاوز می‌کنند. و در مسیر آن خانه می سازند. درخت‌های جنگل را می‌برند و تبدیل به ساختمان می‌کنند. ساکنین هستند که اگر رهایشان کنی برق را از زیر آب می‌دزدند. رشوه می‌گیرند و...

در کنگره هم همین‌طور است کسانی هستند که می‌توانند کنگره را به بهترین شکل بسازند و شعبه را به بهترین شعبه تبدیل کنند؛ مانند یک راهنما که می‌تواند لژیون خود را داغون کند و یا بهترین شاگرد را پرورش دهد. یا شاگرد منزوی پرورش دهد. اگر کنگره را به آیندگان بدهیم و آن‌ها درست عمل نکنند و ساکنین خوبی نباشند کنگره را به ویرانی می‌کشانند.

اگر ساکنین فهمیده باشند حتی اگر در ویرانه‌ها زندگی کنند این ویرانه را تبدیل به‌جایی آباد می‌کنند. اگر کاخ‌ها ویران شدند فقط خواست الهی نبود. اگر ویران شدند نور الهی نبود. ظلمت و سیاهی بود. اگر راستی و صداقت نباشد تبدیل به ویرانه و تاریکی می‌شود. وقتی نور الهی نباشد ظلمت هست. وقتی نور الهی نباشد نور شیطان هست و بناها را خراب می‌کند و این مسئله بسیار مهمی هست.

مسئله دیگر در مقوله اعتیاد در سطح جهانی ساکنین مصرف‌کننده مواد مخدر هستند. این ساکنین مشکل داشتند و این بنای خراب در درمان اعتیاد در سراسر کشور به وجود آمد. بنایی به وجود آمد که گفته می‌شد اعتیاد مرموز است، لاعلاج است، درمان ندارد، نور امید نیست. به گفته خودشان. آقای مهندس فرمودند مقالاتی که راجع به درمان اعتیاد نوشته‌اند اگر به من بدهند با یک کیلو زغال عوض نمی‌کنم. می‌گویند راه‌حلی نیست و نتیجه‌گیری درستی نشده است.

منظور این است ما در ظرف این چند سال درمان را پیدا کردیم و راه کشف را پیدا کردیم. تا حالا 20 هزار نفر به درمان قطعی رسیده‌اند، حال ما یک وظیفه روی دوشمان است که تک‌تک ما که در این مسیر قرارگرفته‌ایم انتقال اطلاعات را داشته باشیم. آن‌هم به‌صورت علمی. آقای مهندس فرمودند اگر علاقه به ادامه تحصیل‌دارید رشته‌هایی را بروید که مربوط به اعتیاد است. روانشناسی، پزشکی و ... تا در کلینیک‌ها به درد مردم بخورند.

نتیجه می‌گیریم که ساکنین خوب ویرانه را تبدیل به آبادی و ساکنین بد آبادها را تبدیل به ویرانه می‌کنند.

همیشه دو مسئله در صراط مستقیم هست. یکی این‌که دروغ نگویی، دزدی نکنی، رشوه نخوری، تقلب نکنی. این‌ها می‌شود صراط مستقیم. مسئله دیگر صبر، باید قلب بزرگ داشته باشی، صبر زیاد داشته باشی، ببخشی، بفهمی و درک کنی و آدم‌هایی را که کینه و نفرت دارند را دوست داشته باشی.

انسان دارای دو قطب است. دارای مجموعه رذایل و فضایل است.

خلقت انسان این‌چنین است که هم جن باشد یعنی خبیث، هم روح باشد یعنی الهی.

دیگر اینکه خیلی از مسائل در جهان مادی در این برهه خاص ظاهری است. صور پنهان از بین رفته، برای سلامت خود برنامه نداریم که چه‌کار کنیم سالم باشیم، ولی فقط به صور آشکار که ظاهرمان است می‌پردازیم؛ مانند عمل کردن بینی، آرایش صورت و ...

دیگر اینکه بدانیم وعده خدا دروغ نیست، زمانی که در کنگره را پلمپ کردند، در را بستند و به‌دروغ گفتند ما مجوز نداریم، این خواست خدا بود. در پرتو مشکلات ما چیزهایی یاد گرفتیم. در اثر بروز مشکلات، به‌جایی رسیده‌ایم که 20 شعبه زده‌ایم.

مطلب دیگر این‌که همه‌چیز بر اساس مکانیزم نظم است. زندگی ما بر مبنای نظم است. اعمال و رفتار ما بر مبنای نظم است. وقتی از صراط مستقیم خارج می‌شویم چوبش را می‌خوریم. وقتی ضد ارزشی انجام می‌دهیم ضربه آن را می‌خوریم.

ما باید از اتفاقاتی که در زندگی برایمان پیش می‌آید درس بگیریم، انسان صبور و آگاهی باشیم. هرگاه مشکلی برایمان پیش می‌آید، تفکر کنیم چطور حل کنیم، نتیجه بگیریم و سعی کنیم دیگر این مشکل برایمان پیش نیاید. ولی انسان ناآگاه، زانوی غم بغل می‌گیرد، با چرخ‌وفلک و روزگار و خدا هم دعوا دارد و طلبکار است.

دیگر این‌که حدود 50 روز دفتر آقای مهندس را پلمپ کردند، آقای مهندس با ره‌جوهایش در خیابان می‌نشستند چای دم می‌کردند و لژیون تشکیل می‌دادند. تا حکم قاضی آمد. آقای مهندس می‌گویند تازه واردین خبر از این‌ها ندارند؛ که چه اتفاقاتی افتاده و از همین‌جا بود که تصمیم گرفتند پایه‌های مالی را قوی کنند. برای قوی کردن پایه‌های مالی، چشممان به دولت و یا کشورهای خارجی نباشد و فرمودند با گردش سبد هم نمی‌شود زمین اجاره و رهن و یا خرید بکنیم. باید روی پای خود بایستیم و با تفکر صحیح دیگر مشکل مادی نداریم. پس‌انداز هم داریم؛ و ساکنین درست باعث شدند که از هیچ‌چیز همه‌چیز بسازیم و شعبه‌های دیگری هم ایجاد کردیم.

به همین منظور آقای مهندس لژیون مالی تشکیل دادند شماره‌حساب دادند؛ و لژیون مالی هم جواب داد. برنامه‌ریزی کردند و یک هفته را به اسم لژیون مالی گذاشتند. لژیون مالی در قدیم به اسم گل‌ریزان بود و این رسم‌ها برداشته‌شده. ما دوباره این رسم را راه می‌اندازیم. باید برای این هفته خودمان را آماده کنیم، راهنماها شاگردانشان را توجیه کنند، شیرینی بگیرند، گل بگیرند، شربت بدهند. از دو یا سه جلسه قبل باید راجع به این قضیه صحبت شود. قبل از جشن گل‌ریزان باید اعضای کنگره خبر داشته باشند، باید چک نوشته‌شده باشد آماده بردارند و بیایند؛ و اگر می‌خواهند به‌حساب بانک بریزند فیش آن را بیاورند.

نویسنده: همسفر زهرا کرمی

تایپ و ویرایش: همسفر زهرا خیابانی

نوع مطلب : سی دی ها، 
برچسب ها : کنگره60-شعبه امین گلی-درمان اعتیاد-برداشت از سی دی گلریزان،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 13 آذر 1397 07:34 ب.ظ
,خداقوت به خانم زهراکرمی وزهراخیابانی بابت متن بسیارخوبتون ممنون
چهارشنبه 30 آبان 1397 03:06 ب.ظ
بسیار عالی بود خدا قوت به خانم زهرا خیابانی وزهرا گرمی سپاسگزارم
دوشنبه 28 آبان 1397 08:59 ب.ظ
باسلام وخداقوت خدمت هم لژیون های عزیزم خانم زهرا کرمی وزهرا خیابانی انساالله خدمتتون قبول باشد
یکشنبه 27 آبان 1397 11:54 ق.ظ
خدا قوت خدمت نویسنده محترم خانم زهرا عزیزم.
بسیار عالی بود.
خدا قوت خدمت تایپیست و ویراشگر عزیز خانم زهرا که الحق خدمات زیادی در سایت امین گلی و وبلاگ اوج آرامش انجام می دهند.ممنون و متشکر از شما.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic