اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
سه شنبه 15 آبان 1397 :: نویسنده : همسفر مریم

 به نام قدرت مطلق الله

گزارش عملکرد لژیون کمک راهنما خانم آمنه، شعبه امین گلی روز دوشنبه 97/08/14با استادی همسفر صغری و دبیری همسفر فاطمه با دستور جلسه" سی دی محبت"  رأس ساعت 16:30 آغاز به کار نمود.

گاهی اوقات اتفاقات ناگواری می‌افتد که چهره مسلمین را بد نشان می‌دهد مثل گروه داعش یا طالبان یک بمب می‌گذارد بین 500 نفر انسان و به خاک و خون می‌کشند بعد اسمش را جهاد می‌گذارند؛ و اگر حتی این‌ها توانسته باشند چهره اسلام را بد نشان دهند حقیقت گم نمی‌شود. البته حقیقت اگر به‌اندازه نخود باشد زیر سلسله کوه‌ها یک روز خودش را نشان خواهد داد دروغ هم همین‌طور. خیلی دانشمندان آمدند و مکتب پایه‌گذاری کردند خیلی که طاقت آوردند 50 سال بود و آن مکتب فروریخت چون‌که حقیقت ندارند ولی وقتی حقیقت باشد مثل اسلام همیشه ماندگار است و مثل کنگره که حقیقت است، چون برگرفته از قرآن مجید است و خود قرآن بعد از 1400 سال بارها و بارها چاپ‌شده و از بین نرفته است.

اما در مورد حرکت‌های عاقلانه و نه حسابگرانه باید بدانیم

عقل هیچ‌وقت اشتباه نمی‌کند آن چیزی که اشتباه می‌کند حسهای آلوده ماست که اطلاعات غلط در اختیار عقل می گذارد و اگر به درون خودمان نگاه کنیم صدای عقل را می‌شنویم که به ما می‌گوید کدام کار درست یا غلط است. کاری  که ما در کنگره انجام می‌دهیم بدون هیچ پولی به دیگران کمک می‌کنیم و خدمت می‌کنیم این عاقلانه است ولی حسابگرانه نیست.

انسان با حرکت‌های بسیار عاقلانه، نه حسابگرانه، به حل آن مطالب دست می‌یابد که از خویش نمی‌توانست باشد؛ اما اگر قدری فکر نماید می‌فهمد که این عقل است که جلوداری می‌کند و عمل صحیح را در مقابل انسان قرار می‌دهد و انسان است که می‌داند به کجا باید برود و چه چیزهایی مقدم بر آن‌هاست و در قافله زندگی آنچه برجا می‌گذارد بذری است که در زمین مناسب و به دست انسان‌های آگاه و فهمیده داده باشد.

برای حل مشکلات حسابگرانه نباشیم عاقلانه رفتار کنیم عاقلانه یعنی از خیلی چیزها باید بگذریم. بعضی‌ها عقل را دسته‌بندی می‌کنند مانند عقل کل، عقل فعال، عقل ملکه و ... اما عقل قابل‌تقسیم بندی نیست، خود ما انسان‌ها قابل‌تقسیم بندی هستیم، عقل مثل خورشید است و ما یک روزنه به نور داریم هر چه اندوخته‌ها، دانایی و آگاهی بیشتر باشد روزنه‌ی ما بزرگ‌تر است و از عقل بیشتری استفاده می‌کنیم و هرچه اندوخته‌ها کمتر و جاهل‌تر و دانایی ما کمتر باشد روزنه‌ی ما به نور کوچک‌تر است. با بالا بردن دانش و آگاهی می‌توانیم روزنه را بزرگ‌تر کنیم و از عقل بهره بیشتری ببریم.

عقل جلوداری و رهبری می‌کند یعنی اینکه فرمانده من است و اگر بدون حس‌های آلوده و خالصانه به درون خودم توجه کنم عقل من می‌گوید کدام کار درست یا اشتباه است و کدام کار مقدم یا مؤخر است و اینگونه می توانیم خواسته‌هایمان را اولویت‌بندی کنیم و درنهایت در این قافله زندگی از ما چه چیزی به‌جا می‌ماند؟

 چه بذری کاشتیم و آن‌هایی که موفق هستند بذرشان را در زمین نیکو کاشتند، بعضی‌ها هم بذری ندارند که بکارند و تمام بذرشان آجرو خشت و گل، آهن و فلز است که جمع می‌کنند و عمرشان را به‌سختی می‌گذرانند که این‌ها را جمع‌آوری و انبار می‌کنند. در کتاب حضرت سلیمان آمده است که خداوند بعضی‌ها را دوست دارد و به آن‌ها نعمت‌های مختلفی می‌دهد و بعضی را دوست ندارد و به آن‌ها زحمت گردآوری و جمع‌آوری مال می‌دهد و بعد به کسانی که خداوند می‌گوید تحویل می‌دهند. ما باید پایه‌های مالی را محکم کنیم ولی عمر بهر گردآوری مال نیست، مال بهر عمر است، ما زندگی نمی‌کنیم که مال را جمع‌آوری کنیم مال باید به‌عنوان یک ابزار و وسیله در اختیار ما قرار بگیرد آن را مهیا کنیم. زندگی فقط معنویات نیست باید آموزش بگیریم و خدمت کنیم. ما اگر بخواهیم خدمت کنیم به مخلوقین باید مالی داشته باشیم تا بخشش‌کنیم. تا برکت در زندگی داشته باشیم. اگر بخواهیم به وادی عشق برسیم باید بخشش داشته باشیم مالی که ما داریم به‌عنوان امانت در دست ماست اگر ظرفیت مال را داشته باشیم خداوند به ما مال بیشتری می دهد واجازه استفاده از آن را نیز می دهد  بخشش‌ مقداری از مال نشانه ظرفیت داشتن مال است.

میان این‌همه انسان‌ها چرا بعضی‌اوقات انتخاب باری‌تعالی شمارا به تعجب وا‌نمی‌دارد که چرا و چگونه به کسی مرتبه‌ای داده می‌شود و بارگاهی می‌یابد. آیا برایتان تعجب‌آور نیست؟ زیرا خداوند می‌داند چگونه رفتار نماید پس شما هم که از عاشقان راه عشق هستید باید بدانید که چگونه عمل می‌کنید ما شمارا بسیاری از کارهای خوب راهنمایی می‌کنیم که در تفکر و پی بردن و درک آن‌ها را بیابید و این است که از حرکت به ادامه می‌رسیم و ادامه اعجاب می‌کند و اعجاب شمارا یاری به صعود و دانستن خیلی از مسائل و پذیرفتن آن شمارا به وظایف خویش تشویق می‌کند.

خداوند به بعضی‌ها یک بارگاهی و یک مقام و رتبه‌ای می‌دهد و این مایه تعجب در ما می‌ شود.ب‌رای این که خداوند می‌داند چگونه رفتار نماید ولی ما نمی دانیم که در پس پرده چه خبر است. وقتی‌که خداوند انسان را آفرید تمام ملائک اعتراض کردند و گفتند: چه موجودی را می‌خواهی بیافرینی که زمین را پر از فساد و خونریزی کند و خداوند می‌گوید من چیزهایی می‌دانم که شما نمی‌دانید.

 در هر قضیه‌ای که وارد می‌شویم یک آغاز است اول باید در آن قضیه راهنمایی بشویم و آموزش بگیریم بعدازآن در مورد آن تفکر می‌کنیم و بعد از تفکر به درک بالاتری می‌رسیم و حرکت می‌کنیم و آن حرکت را ادامه می‌دهیم و وقتی ادامه دادیم اعجاب می‌کند و ما را به تعجب وا می دارد. ادامه دادن همان استقامت است مهم‌ترین چیز بعد از تفکر و اندیشه، استقامت است. استقامت در طول مسیر و راه، وقتی ادامه دادی پی بردی و درک کردی می بینی مهمترین چیز استقامت است. کسانی که استقامت دارند به نتیجه می‌رسند و کسانی که استقامت ندارند از گردونه خارج می‌شوند. وقتی‌که به راهت ادامه می‌دهی و استقامت می‌کنی نتیجه‌ای که در پی آن به دست می‌آوری تو را شگفت‌زده می‌کند؛ و بعد صعود می‌کنیم و به یک درجه بالاتر می‌رسیم و تازه اینجاست که به وظایف خود بیشتر آشنا می‌شویم این‌که در مقابل خانواده و فرزندان و سایر انسان‌ها در کجای کار قرار داریم؟ مانند یک شخص تازه وارد که تمام مراحل را پشت سر می گذارد و استقامت می کند تا یک کمک راهنما شود.

در ساخته‌های خداوند آن‌قدر تنوع است که شمارش نمی‌توان نمود؛ یعنی همان شروع و احساس تمام شدن اما لحظه‌ای بیش نیست بازهم شروع، پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است.

هر چیزی را که آغاز می‌کنیم به اتمام می‌رسد و این اتمام فقط یک‌لحظه است باز شروع دیگری دارد و تمام‌شدنی نیست مانند خط بی‌انتهاست، این قضیه سردراز دارد تولد مقدمه‌ای برای مرگ و مرگ مقدمه‌ای برای حیات دیگر. به هرجایی برسیم شروع دیگری دارد توقفی ندارد; کودکی، دبستان، راهنمایی، دبیرستان،...

حلقه‌ها دوارند و ایستادن معنا ندارد هرلحظه مملو از سؤالاتی است که پاسخ آن خط بی‌انتهاست.

کل هستی درحرکت است آب وقتی درحرکت باشد زلال و شفاف است و اگر در سکون باشد به گنداب تبدیل می‌شود تمام کروات (زمین، ماه، خورشید و ...) درحرکت هستند.

محبت اتفاق نیست، تقدیر نیست محبت دامنه وسیع یک کمان بی‌انتهاست واقعی است دروغ نیست صوری نیست اگر باشد حقیقت است و دیدن حقیقت چشم دل می‌خواهد.

کسی را که دوست دارید اتفاقی و تصادفی نیست رازهایی پشت پرده دارد و پیشینه عظیمی دارد تقدیر نیست یعنی اینکه مقرر کرده باشد که ما همدیگر را دوست داشته باشیم این‌طوری نیست صوری یعنی ظاهری نیست یک کمان بی‌انتهاست که دو تا قوس دارد، محبت آغاز و پایان مشخصی ندارد، اگر محبت باشد باید حقیقی باشد و دیدن حقیقت چشم دل می‌خواهد و از درون آن را حس کنیم و به این دوست داشتنها باید ارج بگذاریم چون دوست داشتن حس و حال خوبی به انسان می دهد و به‌ظاهر امر نگاه نکنیم و ببینیم عشقمان چه کادوی بزرگی برایمان می‌خرد؟ گر چه ممکن است این هم ابزاری برای نشان دادن محبت باشد ولی به‌صرف این کار نمی‌شود.

ما باردگر می‌خواهیم بابت حس و مهر و محبت که بارها سخن گفته باز سخن بگوییم حس شمارا بر آن داشت که این صعود الهی را تا پایان راه طی نمایید اما قدری دچار کم‌محبتی درون شده‌اید البته شاید این‌طور نباشد. حال می‌خواهیم به یادآوریم که محبت از لابه‌لای حلقه‌ها چگونه امواج را می‌شکافد و شمارا می‌یابد و در شادی شما شریک می‌شود.

گفتیم که هر کس بر اساس دانایی و ظرفیت خودش می‌تواند از عقل بهره ببرد، محبت هم همین‌طور است ما محبت را انتخاب نمی‌کنیم محبت ما را انتخاب می‌کند.

ما نیستیم که دروغ، کژی، عشق، نفرت، پیمان‌شکنی، سوءظن را انتخاب می‌کنیم، بلکه آن‌ها ما را انتخاب می‌کنند.

 درست است که آن‌ها ما را انتخاب می‌کنند ولی ما با رفتار و افکارمان نشان می‌ دهیم که کدام ما را انتخاب کنند آنها به درون قلب من نگاه می‌کنند تا وقتی‌ کسی‌ در درون قلبش کینه، نفرت و حسادت باشد جایی برای محبت نیست و ما مانند زمین هستیم، وقتی زمینی کثیف است و آشغال درون آن است همه کیسه‌زباله‌شان را آنجا می‌ریزند اگر وجودمان گلستان باشد محبت از لابه‌لای حلقه‌ها ما را می‌یابد و در شادی ما شریک می‌شود .با رفتار، کردار، عمل و اندیشه‌مان آن‌ها در ما لانه می‌کنند، دروغ وارد می‌شود و من ناگزیرم دروغ بگویم، خیانت وارد می‌شود و ناگزیرم خیانت کنم.

و یا آنانی که دوست دارید همین‌طور باقی هستند و شمارا مهربانی می‌نمایند. آن محبت است پر است و آنانی که درک این ادراکات را ندارند خالی و بی‌هیچ هستند.

پیام این است آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است و آن‌هایی که محبت ندارند ظرف‌های خالی هستند و تبدیل به بیماری روانی می‌شوند. کسانی که دچار انواع بیماریهای روانی شده اند به خاطر کمبود محبت است. چون تمام ذرات هستی در عشق باید غوطه ور باشند.

محبت‌های راستین، دوام دوره‌ای دارند.

اگر عشق و محبت بین کسانی باشد و مرگ اتفاق افتاد بازهم در دوره بعد همدیگر را پیدا می‌کنند وگرنه پیوندهای زن‌وشوهری و پدر و فرزندی که در آن عشق نباشد قراردادی بیش نیست.

اما آن‌ ظرف‌ های تهی نصیب و بهره ای از عشق و محبت ندارند و خود را با لذات دنیوی سرگرم می نمایند و اسیر دست شیطانند.

 ما شمارا در این ظرف‌های پر از تهی نمی‌خواهیم درنگ نمایید، باشد که از خویش بگذرید. به جام سرخ‌فام واقعی یعنی محبت رام باشید.

 

 تا از خود نگذرید به خود نمی‌رسید. حتی گاهی باید از جان خود بگذری.

محبت این‌طور نیست که بگویی از فردا آدم بامحبتی می‌شوم. یعنی یک شبه نمی شود و باید مسیر طولانی و پر فراز و نشیبی را طی نماییم تا به محبت واقعی دست یابیم.باید بفهمیم چرا باید دوست داشته باشیم. اگر این را فهمیدی می‌توانی دوست داشته باشی. اگر توانستی از اشتباهات دیگران بگذری و باوجود بدی‌هایشان بازهم آن‌ها را دوست بداری این یعنی محبت.

این‌ را بدانی کسی که بدی می‌کند از جهل و نادانی اوست و در مرتبه اول خودزنی می‌کند و به خودش آسیب می‌رساند و بنابراین از او کینه به دل نمی‌گیری بلکه سعی می‌کنی به او کمک و محبت بیشتری هم بکنی.چون دلت برای او می سوزد.

عاشق را حساب با عشق است با معشوق چه حساب.

 مانند رابطه یک راهنما و ره‌جو که یک راهنما با عشق بلاعوض به انسان‌های خطاکار بدون هیچ چشمداشتی به آن‌ها محبت واقعی را عرضه می‌کند.

نویسنده: همسفر مریم

ویرایشگر: همسفر زهرا خیابانی

 

نوع مطلب : گزارش های لژیون، 
برچسب ها : کنگره 60-درمان اعتیاد-شعبه امین گلی-سی دی محبت،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 22 آبان 1397 12:16 ق.ظ
خداقوت به خانم مریم وخانم زهرا...سپاس
پنجشنبه 17 آبان 1397 07:56 ب.ظ
با سلام خداقوت
چهارشنبه 16 آبان 1397 09:24 ق.ظ
سلام ممنون به راهنمای عزیزم که با پیام هایش انرژی می گیرم ممنون از خانم زهرا که ما را یاری می کند.
سه شنبه 15 آبان 1397 07:19 ب.ظ
خدا قوت خدمت خانم مریم عزیزم .
بسیار عالی و سر وقت دستور جلسه را ارسال نمودید.مرحبا بر شما
خدا قوت خدمت ویرایشگر عزیز خانم زهرا.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات