اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی

به نام قدرت مطلق الله

جلسه ی پنجم دور پنجم کارگاه های آموزشی خصوصی ویژه ی همسفران شعبه ی امین گلی، در روز دوشنبه 95/10/13 با نگهبانی همسفر بتول، استادی همسفر زهرا و دبیری همسفر مهسا و با دستور جلسه ی

"نقش آموزش و خدمت در رهایی و تجربه من" راس ساعت 15 آغاز به کار نمود.

انسانها از ناشناخته ها می ترسند .وقتی کسی را نمی شناسند به او نزدیک نمی شوند . وقتی شخصی مشارکت نمی کند ، کسی به او نزدیک نمی شود . اما وقتی مشارکت کرد دیگران متوجه می شوند که او چگونه آدمی است و به او نزدیک می شوند بنابراین مشارکت کردن خود یک  نوع خدمت است چرا که تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار می دهیم .

جایگاه استادی را به خواهر هم لژیونیمان خانم زهرا تبریک می گوییم.

استاد پس از سپاسگزاری از خداوند بابت جایگاه استادی این چنین فرمودند:

اعتیاد در سه بخش که شامل جسم و روان و جهان بینی است ، تخریب ایجاد می کند و آنها را از تعادل خارج می نماید.

در قسمت جسم از تعادل خارج شدن سیستم ایکس یا سیستم شبه افیونی و در قسمت روان از تعادل خارج شدن خلق و خوی شخص و در قسمت جهان بینی شامل عدم تعادل فکر و اندیشه و دیدگاه فرد می شود.

برای درمان جسم که همان روش دی اس تی است و همه ما در مورد آن اطلاع داریم ، می دانیم که حداقل ده ماه زمان لازم است .

با ترمیم و درمان جسم در همین مدت زمان ، روان شخص نیز به حداکثر تعادل می رسد . و در قسمت جهان بینی ، کسی که به کنگره می آید نیاز به آموزش دارد . آموزش یک مثلث است که یک ضلع آن آموزش دهنده ، ضلع دوم آموزش گیرنده و ضلع سوم آن ، مطالب و متون آموزشی می باشد.

مهم اینجاست که چه کسی آموزش می دهد ؟به چه کسانی آموزش می دهد ؟و چه مطالبی آموزش می دهد؟

در کنگره 60 این مثلث به بهترین شکل و به نحوی کاملا تخصصی اجرا می گردد . افراد آموزش دهنده و راه بلد ، بهترین و کاملترین مطالب آموزشی برای درمان اعتیاد را به افراد خواهان رهایی و درمان یاد می دهند.

موضوع بعد ، مسئله خدمت می باشد . خدمت در کنگره 60 یعنی بازیگر بودن و حل شدن در جمع و بهره گیری کامل از انرژی جمع . خدمت کردن یعنی درک کامل بودن ، وصل بودن و احساس سهیم بودن و قرار گرفتن در چرخه تکامل که فقط و فقط در جمع امکان پذیر است .

خدمت یعنی ، دیگران کاشتند و ما خوردیم ؛ ما می کاریم تا دیگران بخورند .خدمت یعنی بازپرداخت بدهی و زکات رهایی .

در واقع دیگران خدمت می کنند و ما به رهایی می رسیم و ما خدمت می کنیم تا دیگران به رهایی برسند و این چرخه همواره ادامه دارد.

خدمت کردن با لذت همراه است . لذتی که بدون زحمت باشد لذت نیست . باید بدون هیاهو باشد و نباید برای دیده شدن خدمت کنیم . وقتی یک راهنما به رهجو خدمت می کند لذت زایدالوصفی به او دست می دهد که آن را نمی توان با چیز دیگری مقایسه کرد .

وقتی ما خدمت می کنیم هم دیده می شویم و هم شناخته می شویم . انسانها از ناشناخته می ترسند . وقتی کسی را نمی شناسند به او نزدیک نمی شوند . وقتی شخصی مشارکت نمی کند ، کسی به او نزدیک نمی شود . اما وقتی مشارکت کرد دیگران متوجه می شوند که او چه آدمی است و به او نزدیک می شوند بنابراین مشارکت کردن خود یک خدمت است چرا که تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار می دهیم.

ما همسفران باید بدانیم که خداوند بر ما منت گذاشته است زیرا او به هر کسی اجازه خدمت به بندگانش را نمی دهد بنابر این باید از این فرصت حد اکثر استفاده را بکنیم وبدانیم که آموزش وخدمت نقش مهمی در رهایی ما دارند وبدون این دو رسیدن به رهایی غیر ممکن است .

خدمت کردن در واقع به عمل در آوردن آموزش هاست و پوشاندن جامه ی عمل به پندار هاست.

کسانی که بطور کامل در چرخه ی آموزش وخدمت قرار می گیرند در بهترین وضعیت پروسه درمان خود با کمتری به هم ریختگی قرار می گیرند و این سفر برای آنها سهل و آسان می گردد.

تجربه من از این دستور جلسه این است که مسافرم قبل از ورود به کنگره به خاطر مصرف شیشه دیر به خانه می آمد و وقتی هم می آمد مدام به وسایل ور می رفت و آنها را به هم می ریخت و دوباره تعمیر می کرد و این مسئله بسیار مرا آزار می داد و چه بسا این کار تا نیمه شب ادامه داشت.خدا را شکر الان با آموزش و خدمت تغییرات زیادی در او انجام شده  و سر وقت هم می خوابد و خود من هم با راهنماییهای راهنمای عزیزم توانستم بر ترس خود غلبه کنم و مشارکت نمایم و خدمت کنم و این خدمت کردن شامل هر خدمتی می تواند باشد از چای دادن یا جارو کردن یا هر خدمت دیگری که به من پیشنهاد می شود.

در پایان سخن خود را با جمله ای از سردار به پایان می رسانم که می گویند : باید بدانیم که همه ما برای آموزش و خدمت پا به این حیات نهاده ایم ؛ ابتدا آموزش و بعد خدمت و در این راه وقت بسیار لازم است.

نویسنده :همسفر آمنه

تصویرگر:همسفر لیلا

نوع مطلب : استادی و نگهبانی و دبیری های لژیون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 14 دی 1395 02:01 ب.ظ
خدا قوت خدمت نگهبان ارجمند خانم بتول عزیز و دبیر محترم خانم مهسا گل.
تبریک خدمت استاد محترم خانم زهرا که استادی بسیار خوبی داشتند.
خدا قوت مجدد خدمت خانم مهسا عزیزم بابت زحمات بی دریغشان در سایت امین گلی و به ویژه در وبلاگ اینجانب.
سربلند و مقاوم باشید.
سه شنبه 14 دی 1395 10:38 ق.ظ
تبریک به هم لژیونی عزیزمان خانم زهرا.
خداقوت به خانم آمنه بابت ثبت گزارش
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic