اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی

خلاصه سی دی زمستان از آقای مهندس

Image result for ‫عکس از زمستان‬‎


سرخ‌پوستان از رئیس جدید خود پرسیدند؟ آیا زمستان سختی در پیش است؟

رئیس جوان قبیله نمی‌دانست چه جوابی بدهد گفت: برای احتیاط بروید هیزم جمع کنید. سپس به سازمان هواشناسی زنگ زد، آقا امسال زمستان سردی در پیش است؟ پاسخ شنید این‌طور به نظر می‌رسد. پس رئیس دستور داد که بیشتر هیزم جمع کنند. و بعد بار دیگر به سازمان هواشناسی زنگ زد. شما نظر قبلی‌تان را تائید می‌کنید؟ پاسخ شنید صد در صد. رئیس دستور داد که همه سرخ‌پوستان تمام توانشان را برای جمع‌آوری هیزم بیشتر به کار ببرند. سپس دوباره به سازمان هواشناسی زنگ زد، آقا شما مطمئنی که امسال زمستان سختی و سردی در پیش است؟ پاسخ شنید بگذارید این‌طوری بگویم سردترین زمستان معاصر در پیش است. رئیس پرسید از کجا میدانید؟ پاسخ شنید. چون سرخ‌پوستان دارند دیوانه‌وار هیزم جمع می‌کنند

بعضی وقت‌ها مسبب وقایع خودمان هستیم و این‌یک مسئله بسیار جالبی بود که یک چرخشی را به وجود می‌آورد. یک‌طرف رئیس قبیله یک‌طرف مردم و یک‌طرف هواشناسی.

هواشناسی می‌گوید امکان دارد هوا سرد شود و رئیس قبیله که دستور می‌دهد مردم هیزم جمع کنند و یک چرخش توهمی اطلاعات با چرخش دروغی اطلاعات. مثل هنگامی‌که مردم هجوم می‌آورند که پوشک بخرند و هر نفر ۱۰۰ عدد پوشک می‌خرد.

ما اگر در ذهن خودمان راجع به یک قضیه تردید پیدا کنیم که فلان شخصیت بد است و این مسئله می‌آید داخل ذهن ما آنالیز و تجزیه می‌کنیم مثل قضیه ادموند و هلیا که دو نفر درون ما هستند مثل روح و جن یا دو شخصیت مثبت و منفی که مثبت آرام می‌کند و منفی بال‌وپر بدهد و این قضیه بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود که همان غیبت است با کس دیگر صحبت می‌کنیم و او هم ما را تقویت می‌کند و درون ذهن خود پردازش می‌کنیم باز قوی و نیرومند می‌شود و باز  به کس دیگری انتقال می‌دهیم. و از یک موضوع ساده یک مطلب وحشتناک درست می‌کنیم. یک موقع از یک موش یک ببر درست می‌کنیم. یا یک موضوع کم‌اهمیت یک موضوع بسیار بزرگ می‌شود.

این قضیه در اعتیاد هم هست، چرخش اطلاعات غلط یا توهمی یا سرکاری در قشر جامعه و معتادین و جامعه و مسئولین دور میزند مثلاً معتاد به مسئول می‌گوید: من خوب نمی‌شوم و مسئول به خانواده می‌گوید: و خانواده هم با معتاد می‌گویند: تو هم هر کاری کنی نمی‌توانی ترک کنی، یا معتاد به مسئول می‌گوید: بیماری من مرموز است و او هم به خانواده می‌گوید: بیماری او مرموز است و یا تقصیر رفقایم است یا مشکلات روانی و... و این گردش اطلاعات غلط است.

مثل فیلم داستانی دکتر فراینگشتن که یک مخلوقی را خودش به وجود آورد، ازنظر ژنتیکی دست‌کاری می‌کند و بااینکه خودش او را خلق کرده دکتر فراینگشتن را کشت. یعنی خلقی را به وجود آورد که خالق خودش را نابود کرد.

ما باید بدانیم چرخش اطلاعات غلط است. مسئله اعتیاد چرخش دارد، تغییر می‌کند. از کجا تغییر می‌کند؟ 

از قشر معتادان، از مصرف‌کنندگان، یکسری مصرف‌کنندگان می‌گویند: که اعتیاد درمان ندارد، یا مرموز است، یا لاعلاج است. چرخش اطلاعات در جامعه بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود و سیاهی کره زمین را می‌گیرد.

و از جایی شروع می‌شود که بیماری اعتیاد درمان دارد. پیش متخصص می‌رود می‌گوید: قابل‌درمان است. به خانواده می‌گوید و خانواده به کنگره می آید، آموزش می‌بیند و به همسرش پسرش یا بیمارش کمک می‌کند، تا درمان شود

پس باید ببینیم چرخش اطلاعات از کجا شروع می‌شود و به کجا ختم می‌شود. یک چرخش اطلاعات غلط می‌تواند زندگی خود یا دیگران را به آشفتگی یا حتی مرگ سوق دهد.

ما همه بدانیم که شکوه و بزرگی به سبب بزرگ بودن کشور و یا داشتن دارایی فراوان نیست، بلکه به اندیشه و انجام کارهای بزرگ است.

بزرگی انسان‌ها به چه چیز بستگی دارد؟ آیا بزرگی آن‌ها به سبب بزرگ بودن کشور یا دارایی فروان و... است؟ یا بزرگی آن‌ها به خاطر اندیشه‌ها و کارهای بزرگ آن‌ها است.

انسان‌ها وقتی دارای تفکر و اندیشه باشند این گردش اطلاعات غلط را درک می‌کنند و آسیب نمی‌بینند.

آقای مهندس می‌گویند: آیا من مفتخرم، چون آمریکایی هستم، و پاسپورتم را همه‌جا قبول می‌کنند؟

یا من مفتخرم، چون چینی هستم و اولین جمعیت دنیا رادارم

یا چون ایرانی هستم، و چند هزار تاریخ باستان رادارم خیلی بزرگم. یا چون زمین دارم، طلا یا ارز یا دلار و... خیلی بزرگم

بزرگی به چیست؟ یا خوشبختی به کدام‌یکی است؟

آقای مهندس با مثالی مسئله را توضیح می‌دهند می‌گویند: 

در محله‌ای قدیمی دو خانه کنار هم بود که یکی تاجر ثروتمند و دیگری کارگر کوره‌پز خانه بود، شخص تاجر ساعت ۹ شب به منزل می‌آمد و شروع می‌کرد چرتکه انداختن و پول‌های خود را حساب کردن و خانه بغل دم غروب کارگر خسته از سرکار می‌آمد و شروع می‌کرد با بچه‌ها بازی کردن و با همسرش بگووبخند. خانم تاجر به همسرش اعتراض می‌کند که شما همیشه سرت در حساب‌وکتاب است و برای ما وقت نمی‌گذاری و تاجر فردا پولی به کارگر می‌دهد می‌گوید با این صدتا سکه طلا برای خود کاسبی راه بینداز و او هم قبول می‌کند و چند روز بعد کارگر هم شروع می‌کند به‌حساب کردن پول‌ها همسرش از او می‌خواهد که پول و سکه‌های تاجر را پس دهد تا بیشتر برای آن‌ها وقت بگذارد وهمان کارگر بماند تا بیشتر در کنار هم خوش باشند.

کارگر درزمان حال زندگی می‌کند و خوشبخت است. ازنظر آقای مهندس اگر انسان ثروتی دارد زمین دارد پول یا طلا و باید از آن‌ها لذت ببرد اگر خانه‌دارید و از آن استفاده نکنید چه فایده دارد.

امروز و این لحظه برای شماست اگر از آن استفاده کنی این جنگل کوه و دریا و دشت و بیابان برای شماست و اگر استفاده نکنی از تو نیست.

در ادامه آقای مهندس می‌گویند: بیش از صدوپنجاه مریضی داریم بیماری سایکوسوماتیک یا بیماری روان‌تنی مثل ام‌اس میگرن پارکینسون آلزایمر و...

انواع سرطان‌های رحم، سینه، پروستات و... همه‌ی این‌ها از افکار و اندیشه است. بعضی وقت‌ها می‌گویند: فلانی الکی‌خوش است، خیلی چیز خوبی است. امیدواری خیلی خوب است.

ز هوشیاران عالم هر که را دیدم غمی دارد 

بزن بر طبل بی‌عاری که آن‌هم عالمی دارد

بعضی از چیزها را باید رها کنیم اگر فکر کنیم تا آخر عمرمان معتاد می‌مانیم قطعاً می‌مانیم و اگر فکر کنیم از جهان اعتیاد بیرون می‌آییم و درمان می‌شویم قطعاً درمان می‌شویم.

در ادامه آقای مهندس می‌گویند: بزرگی به پول و مقام و املاک و... نیست به فکر و اندیشه و کارهای بزرگ است. کار بزرگ نه این‌که قمر را بشکافیم بلکه از جهان اعتیاد خارج شدن هم کار خیلی بزرگی است. از فقر رها شدن هم کار بزرگی است. وقتی از ناامیدی بیرون بیایی کار بزرگی انجام می‌دهی امیدواری و خود را بزرگ دیدن جلوی بیماری سایکوسوماتیک یا روان‌تنی را می‌گیرد.

پذیرفتن خداوند، یک تکیه‌گاه است امید دارد که در هنگام سختی خداوند مشکل او را حل خواهد کرد یا به یک امامزاده دخیل شدن امیدواری است.

و این‌یک گام بزرگ است و ما همه فکر می‌کنیم که شکوه و بزرگی به سبب بزرگ بودن کشور و دارایی فراوان است خیر، به اندیشه و انجام کارهای بزرگ است. و این‌یک گام بزرگی است که برای زندگی دوباره برمی‌داریم که سبب آمدن انسان‌هایی خواهید شد که قالب و چهارچوب‌هایی را بنا خواهند نمود که برای پیشرفت دانش نوین ستون خواهند بود و آنچه باید انجام پذیرد ارسال می‌گردد.

اگر گام بلند برمی‌داری ارزش آن را نگه‌دار اگر لیسانس می‌گیری نگو همه لیسانس دارند اگر خانه می‌خری ارزش خرید خانه را نگه‌دار یا اگر رهایی از اعتیاد به دست می آوری فکر نکن کار مهمی نکردی.

آقای مهندس می‌گویند: وقتی ما دریک مسئله‌ای شکست می‌خوریم حالا چه اعتیاد یا عشقی یا اقتصادی باید گام جدیدی برداریم آنگاه ‌که گام در جهت مثبت برداری نیروهایی خواهند آمد و تو را به‌طرف نور هدایت می‌کنند و هنگامی‌که در جهت ضد ارزش‌ها گام برداری نیروهای ضد ارزشی در زندگی تو دخالت می‌کنند و این به آقای مهندس اشاره‌شده برای تشکیل کنگره ۶۰ و ایجاد آکادمی و دانشگاه.

در اینجا گام‌های بلند منظور مرزبانان، راهنمایان، دیده‌بانان و ایجنت ها هست زیرا هیچ‌کدام در تاریخ 81/10/03 نبودند.

ما همه خواستار آماده شدن این دانشگاه هستیم با آنچه نیاز انسان امروز است، شاید این‌گونه فکر کنید که در آن مکان چه‌کار می خواهید نمایید

ما این‌همه دانشگاه داریم مثل دانشگاه هاروارد که معتبرترین دانشگاه است سازمان نایدا که استیوی بزرگ‌ترین مرکز تحقیقاتی آمریکا در مورد مواد مخدر است. اگر شما در اینترنت در مورد آمفتامین یا آیس یا شیشه تحقیق کنید ۲۰۰۰ مقاله در آی اس آ که کلاس آن بالا است می‌بینید آیا این‌ها توانسته‌اند به مصرف‌کننده شیشه کمک کنند؟ یا آن را درمان کنند؟ آن‌ها می‌گویند اعتیاد درمان ندارد

باید بگویم در کار درست باید ابتدا ستون‌ها بسیار بادوام درست بشود و از مشق و آموزش ابتدایی تا شکافتن سنگ و یافتن زر و بشکافید آنچه شکافتنی نیست.

ستون‌های کنگره دیده‌بانان و مرزبانان و راهنمایان وایجنت ها هستند اگر این‌ها نبودند ما حالا اینجا نبودیم.

کار شما گام اول است زیرا ما در این مکان، آموزش دادیم زیرا از ما خواستند که آموزش را کامل کنیم. ما برای شما ریشه و ساقه و برگ‌های تازه و ریشه عمیق می‌خواهیم.

آگاه یا ناآگاه باید هستی به راه بسیار دور بیندیشد البته اهریمن یا شیطان از بین برنده خوبی‌هاست و اهورا یاد خداوند که برای رانده شدن خودتان دست به آزمایش می‌زند او ما را فریب می‌دهد چه زمینی و چه آسمانی اما خداوند ما را آماده می‌کند . در آزمایش وارد شدن و سلامت از آن بیرون آمدن کار بسیار دشواری است.

در ادامه آقای مهندس می‌گویند: انسان با اعتیاد یا با فقر یا با پول و... مورد آزمایش قرار می‌گیرد. بعضی انسان‌ها می‌گویند خدا ما را دوست ندارد مارا تحویل نمی‌گیرد در رزق و روزی روی ما بسته‌شده است درحالی‌که این‌ها همه امتحان الهی است.

ما شمارا دررسیدن به آرزوهای الهی به سبب کارهای درست راه هستیم دوباره چراغ و مشعل‌ها را فروزان خواهیم نمود. و ما همچنان در پی آزادی شما از بند اعتیاد و سایر بندهای ضد ارزشی و مخرب هستیم و رسیدن به الماس‌های نور و روشنایی. می‌دانیم که کار روزبه روز بیشتر می‌شود اما بایستی بیاموزیم چگونه راه را بر کژدم باز و بسته بداریم برنده باید همیشه هوشیار و آگاه باشد سخنی که یک پدر به فرزند خود می‌گوید یک‌چیز است و اگر از جایگاه دیگر که فرمانده باشد چیز دیگر است تشخیص این دو از هم چندان دشوار نیست بایستی زمین آماده نمایید و بذر نیکو بکارید مشاهده و تشخیص و انتشار و گسترش بذر به سبب امور کارها بسیار دقت می‌خواهد برای ما بسیار خوشایند است که آوای موسیقی را از نوازندگان و گروه آوای کل کنگره بشنویم این بهترین هدیه بود و ما بسیار مسروریم.

نویسنده: همسفر لیلا بختیاری

ویرایشگر: همسفر زهرا

نوع مطلب : سی دی ها، 
برچسب ها : کنگره 60-شعبه امین گلی-خلاصه سی دی زمستان،
لینک های مرتبط :
جمعه 4 آبان 1397 11:41 ب.ظ
باسلام خدمت استادعزیزم که مشوق اصلی من دراین راه بودند
تشکر از محبت شما خواهران هم لژیونی عزیزم
سه شنبه 1 آبان 1397 01:49 ب.ظ
خداقوت به نویسنده وویرایشگر
دوشنبه 30 مهر 1397 11:04 ق.ظ
باسلام وخدا قوت خدمت خانم زهرا ولیلا عزیز خدمتتون قبول باشه باتشکر
دوشنبه 30 مهر 1397 11:04 ق.ظ
باسلام وخدا قوت خدمت خانم زهرا ولیلا عزیز خدمتتون قبول باشه باتشکر
شنبه 28 مهر 1397 06:22 ب.ظ
باسلام وخداقوت فراوان به استادبسیارخوبم خانم آمنه وازبابت مطالب آموزنده ای که درسایت قرارمیدهندتشکرمیکنم. وتشکروخداقوت میگم به خانمها زهرا ولیلا خیلی ازبابت نوشتارمفیدتون ممنونم.
شنبه 28 مهر 1397 01:31 ب.ظ
بسیار عالی بود.خدا قوت و تبریک خدمت خانم لیلا عزیزم بابت پیوستن به جمع وبلاگ نویسان.
خدا قوت ویژه خدمت ویرایشگر محترم خانم زهرا.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic