اوج آرامش
درباره وبلاگآرامش رسیدن به مقصد است که پس از
طوفان های زندگی شکل می گیرد. برای به آرامش
رسیدن، باید دل به دریا زد، باید با موج های
زندگی مقابله کرد...
با هم می توان عبور کرد، قدم به قدم حرکت کرد، همانطور که دیگران
قبل از تو حرکت کردند و حالا در ساحل امن
و آرامش با خود و مسافران مسیر رفته را مرور
می کنند و به آن لبخند می زنند، لبخندشان
همین است که به تو می گویند،
می توانی چون ما توانسته ایم و
قبل از ما نیز توانسته اند.

مدیر وبلاگ : آمنه پریشانی
به نام خالق هستی بخش
گزارش عملکرد لژیون کمک راهنما خانم آمنه، شعبه امین گلی روز دوشنبه 97/07/02 با استادی همسفر معصومهو دبیری همسفرفاطمه با دستور جلسه" تکرارتاریخ"  رأس ساعت 17:30 آغاز به کار نمود.


                                              


سخنان استاد محترم :

تمام هستی بر مبنای تکرار است ما یک تکرار منفی و یک تکرار مثبت داریم، نمونه‌های تکرار مثبت در هستی زیاد می‌باشد مانند: روز و شب که مرتب تکرار می‌شود، نماز خواندن و غذا خوردن ... همه در حال تکرار شدن است و ما در پرتو این تکرار آرام آرام اطلاعات و آگاهی و دانش خود را بالاتر می‌بریم و یاد می‌گیریم چطور زندگی کنیم. چرا که زندگی کردن بلد بودن می‌خواهد و اگر ما ندانیم چگونه زندگی کنیم دچار مشکلات فراوان می‌شویم. تکرارهای منفی که در اشتباهات ما اتفاق می افتد و فقط هم شامل حال ما انسان‌هاست و آقای امین می‌فرمایند: که یک الاغ اگر در مسیری که می‌رود در گودالی افتاد بار دوم مسیر خود را کج می‌کند. ولی انسان این‌گونه نیست ما این همه معتاد داریم ولی هرروز آدم‌های زیادی درگیر اعتیاد می‌شوند. پس تکرار منفی در انسان‌هاست که اشتباهات را مرتب تکرار می‌کنند که البته نیازشان هم هست باید آن‌قدر این کار را بکنند تا طبق قانون اضداد، طعم همان ضد هست را بچشند تا به روشنی‌ها برسند. انسان جاهل این‌گونه است. چون مرتب خطای خودش را تکرار می‌کند به قول خودمان از یک سوراخ چند بار گزیده شده است. درون تکرار مثبت، تولید و زایش وجود دارد مثل همین‌که ما هر هفته به اینجا می‌آییم و آموزش می‌گیریم ولی تکراری که منفی است سرانجامش عقب‌ماندگی است. چون مرتب عقب و عقب‌ترمی رویم. مسافرانی که مصرف مواد دارند، عقب می‌روند و کسانی که به کنگره می‌آیند زایش و تولید دارند. زایش اینها، همان شال گرفتنشان است و خدمت‌هایی که می‌کنند.

76/02/17سردار

تکرار تاریخ

سلام علیکم، ما هم خوب هستیم و به مسائل جاریه مشغول و برای ادامه و ارتباط، نهایت سعی خود را مبذول می داریم که به درگاه حق تعالی نزدیک شویم و مورد عنایت او قرار بگیریم. آقای مهندس می‌فرمایند: که استادان من در بعد جسمانی نبودند و با من صحبت می‌کردند و ما به این نتیجه می‌رسیم که که زندگی و حیات به شکل‌های مختلف و به صورت گوناگون وجود دارد و بعد از مرگ هم زندگی به شکل‌های گوناگونی وجود دارد که در تمام جهان ادامه دارد؛ اما شرایط آنها در بعدهای دیگر طوری است که قابل درک برای ما نیست و برای همین نمی توانیم توصیف کنیم.

ما برای آن مقدار که آگاهی از آن نداشتیم، مبارزه کردیم و در حین عمل هرگز به آنچه باید بکنیم، با دید تعقل نمی اندیشیدیم. البته به طور جمع می گوئیم، زیرا خواص، آنچه باید بنمایند، طبق فرمان که می دانید به عقب برنمی گردند.

زمانی می شود که انسان ها وارد سیستمی می شوند که هیچ اطلاع و آگاهی ندارند و بنابراین وارد اغتشاش می شوند. مانند سم زدایی که افراد ندانسته آن را انجام می دهند و دچار مشکلات زیادی می شوند. چون اگر تفکر و تعقل نباشد فقط اسباب نابودی خودش را فراهم می‌کند؛ اما یک سری دستورات و فرامین برای اشخاصی صادر می‌شود که خواص هستند که با آن تکلیف و عمل خودشان را انجام می‌دهند مانند؛ جهاد کردن؛ که وقتی دستور جهاد کردن صادر می‌شود بقیه آن را انجام می‌دهند.

هدف ما در این باره همین است که برایتان می گوئیم، تاریخ، خود به خود تکرار نمی شود. فاعل می خواهد

 تاریخ خود به خود تکرار نمی‌شود حتماً یک فاعل می‌خواهد یعنی یک عمل کننده؛ مانند پیامبران  ، حضرت نوح، عیسی، محمد و ابراهیم ...که همگی فاعل بودند و پیامبران فاعل مثبت هستند. فاعل منفی هم همان هیتلر و تیمور و جنگیر هستند که با کشتن مردم یک فاعل منفی هستند.

و این انجام ها در دوران زندگی، گوئی نمی خواهد از گردونه خود، پا فراتر بگذارند.

هر انسانی درون دایره افکارش خودش است و شرایط زندگی، کار، وضعیتی که دارد در یک دایره قرار دارد و این دایره مرتب می‌چرخد و تکرار می‌شود. چرا ما درون دایره هستیم و مرتب، مرتکب اشتباه می‌شویم و اشتباهات خودمان را تکرار می‌کنیم؟ چون انسان هنوز عقلش کامل نشده است. همانند یک مصرف کننده مواد مخدر که دائم مواد مصرف می‌کند ولی باز  خمار می‌شود و این از محدوده‌ای که دارد پا فراتر نمی‌گذارد توی همان گردونه مرتکب این عملیات می‌شود؛ که این بخاطر منیت و حماقت و خودخواهی خودشان است که سدی می‌شود مقابلشان.

و احساس هر کس بر این باور است که از اشتباهات درس نگیرد و خود به تنهائی، معلم خود باشد. انسان نیاز به معلم راهنما دارد و گاهی، نیاز به چند معلم دارد و بعضی ها فکر می‌کنند که فقط خودشان می‌توانند معلم خودشان باشند و به کسی احتیاج ندارند. همانند فردی که می‌خواهد به بلوچستان برود و می‌گوید که من نه خیابان می‌خواهم نه تابلو و نه نقشه ...خودم راه بلوچستان را بلدم و می‌روم راهم را پیدا می‌کنم. و هیچ موقع از تجربیات دیگران استفاده نمی‌کند چون درگیر خودخواهی، منیت و حماقت خودش شده و این زمان برای رسیدن به بلوچستان را زیادتر و راه را طولانی‌تر می‌کند. انسان یک موقع باید یک یا حتی چند استاد داشته باشد؛ مانند: استاد فیزیک، ریاضی، شمشیر بازی، استاد موسیقی...باید داشته باشد.   شاید بگوید که من کتاب می‌خوانم و توی کتاب همه چیز در می‌آورم نه این طور نیست از توی کتاب چیزی در نمی‌آید. پس بدون رب و مربی نمی‌شود و استاد و رب جایگاه خیلی عظیمی دارند  . معلم یا استاد یا راهنما کار را خیلی جلو می‌اندازد و همیشه دعا کنید که خداوند استادان خوبی سر راه ما قرار دهد چون اگر استاد خوبی نباشد ما را گم راه می‌کند و ما را به اعماق تاریکی می‌برد و کسانی هم که خودشان مربی خودشان هستند سر از نا کجا آباد در می‌آورند وقتی به این صورت شد تجربه از گردونه بیرون می رود. ما خیلی وقتها کارهایی انجام می دهیم و می بینیم که نتیجه خوبی ندارد مانند غر زدن به مسافر که نتیجه اش درگیری و دعوا می شود ولی باز ادامه می دهیم . در صورتیکه با تفکر و تجربه و آموزش باید دست از این اعتقادات و رفتارهای غلط برداریم تا به نتیجه مطلوب برسیم.

تجربه این است که من برای ترک مواد مخدر از الکل استفاده کردم که تخریبش خیلی زیادتر است. و این را در اختیار دیگران می گذارم که این کار را انجام ندهند. این سبب تکرار مکرر می شود بطوریکه تجربه از گردونه زمان به طرف خارج پرتاب می گردد و جایش را حماقت و باورهای دروغین می گیرد و هر مطلبی به زمان خود تکرار می شود.

وقتی تجربه از گردونه خارج شد، جایش را حماقت، باورهای غلط، خودخواهی و منیت می گیرد. و مدام اشتباهات تکرار می شود.

در صورتیکه این مطلب با زایش و تولید فرق می کند زیرا تولید برای بقای آدمی طبق فرمان الهی به وجود آمده است.

 گاهی در مسیری که تجربه هست یک زایش هم وجود دارد. یعنی چیز جدیدی به وجود می آید. در کتاب آسمانی شما یک مطلبی را پیدا می‌کنید که یک زایش و تولدی در آن هست همانند: لا اقسم بهذاالبلد.. بلد به معنی شهر است. و وقتی مطلبی به این صورت پیدا کردید یک زایش و تولید است. یا روش درمان تدریجی؛ مطالب جهان بینی کنگره 60، سی دی‌ها... این‌ها همه  تولید و زایش  هستند. و با این فرق می‌کند که شما وقتی کتاب می‌خوانی  همه کپی برداری و نت برداری هست و اینها اصلاً زایش و تولید نیستند.  ما الان نزدیک چند قرن است که زایش نداشتیم یک فیلسوف بزرگ نداشتیم . زایش برای "بقای"انسان است و ما باید بدانیم که قدرت درون خود ماست. لویی پاستور میکروب و واکسن آن را کشف کرد و این یک تولید و زایش است که به منظور بقای انسان است. زایش طبق فرمان الهی انجام می پذیرد.

اما ما به فرمان خودمان در امر کامل نشدن عقل، به تجدیدها لباس نو می پوشانیم و در پایان به شئون هم اکتفا نمی کنیم، حتماً منظور ما را خوب فهمیدید.

آدم جاهلی که در دایره بسته قرار گرفته و به خاطر منیت، دچار اشتباه می شود این یک انسان خودفرماست و خودش را عقل کل می داند و می خواهد خودش معلم خودش باشد.

ما نباید مطلبی که فسیل شده و اشتباه بوده را به اصطلاح لباسی نو تنش کنیم و دوباره از آن استفاده کنیم.

اگر ما برتن چیزی لباس نو بپوشانیم این بی فایده است. همانند فردی که می‌خواهد مواد را کنار بگذارد و ما این کار را بکنیم؛ مانند روش URD که به صورت جدید UROD برای ترک اعتیاد ارائه می شود و هر دو یکی است. فرد مصرف کننده فکر می کند این روشی جدید و متفاوت است. یا زمانی که غیبت می‌کنیم و می گوییم داریم صحبت می‌کنیم، یا ارزیابی می کنیم. یا پول نزول بدهیم و بگوییم ما کار کردش را می‌گیریم. ما با این کار لباس نو به اشتباهاتمان می‌پوشانیم. و این کار شیطان است که به زیباترین شکل ممکن در افکار ما وارد می شود و به همین دلیل مدام تکرارهای اشتباه صورت می گیرد.

مثل این که زیاد گفتیم، برویم بر سر مطلب خودمان که در ادامه، نگران مسائل هستید و این بدون شک با قدمهای استوار، کاملاً به سوی راهی که باید پیش روید، طی طریق خواهید نمود و برای اینکه جایگاه خود را با ستونهای بسیار محکمی بسازید، ناگزیرید از این منطقه پرنشیب و فراز و به قول ما از خط عبور نمائید.

در مسیر مشکلات، به عنوان مثال در سفر اول باید 4 کار مهم را انجام دهیم تا پیروز شویم و بر مشکلات فائق آئیم.

1-       قدم های استوار برداریم، یعنی عزم خود را جزم کنیم. و تحت هر شرایطی مرتب در کلاسها حضور یابیم و از آموزش ها استفاده کنیم.

2-       برای رسیدن به جایگاه خوب باید از مسیرهای پر فراز و نشیب عبور کنیم. رسیدن به جایگاه محکم و استوار بدون سختی و مشقت امکان پذیر نیست.

3-       با آغوش باز سختی ها را بپذیریم. در این صورت سختی ها برایمان لذت بخش می شود.

4-       ناامید نشویم. و بدانیم پایان شب سیه سپید است. و به خداوند توکل کنیم.

 

آنگاه منادی، خبر دیگری که مملو و بیرون از خواسته‌های نفسانی است به شما نوید می‌دهد، ما بسیار خشنود هستیم که شما به احکام، کاملاً توجه می‌نمایید. از شما می‌خواهیم که در روند تمام مطالب با نیروی منحصر به فرد خویش، گام‌های بلندی بردارید و این مسئله، بستگی کامل به خودتان دارد که چقدر در ما همگامی ایجاد نمائید.

نکته مهم این است که مخاطب این سخنان، فقط آقای مهندس نیستند بلکه همه ما هستیم. و می‌توانیم با نیروهای منحصر به فرد درونی خود این مطالب را در زندگی به کار بندیم و از تکرار اشتباهات مصون شویم.

ما باید بدانیم که در مسیر الهی قدم برداشتن، به چیزهایی می‌رسیم که خارج از خواسته‌های نفسانی است. یعنی معنویات. در کنگره قرار نیست ما به مادیات برسیم. همین که صبورتر می‌شویم. سرحال هستیم. گره‌های درونمان باز می‌شود و مغزمان باز است و بهتر تفکر می‌کنیم و می‌توانیم راه درست زندگی کردن را بیاموزیم. و مشکلات خود را حل کنیم. البته در کنار معنویات به مادیات هم می‌رسیم.

و دیگر این که توجه به احکام از مسائل ضروری است. احکام یعنی فرمان‌های الهی. که فقط شامل نماز خواندن و روزه گرفتن نمی‌شود. و این‌ها یک هزارم فرامین الهی هستند. فرامینی مانند نزول نخوردن، غیبت نکردن، دروغ نگفتن، فساد نکردن و ....


ویرایش همسفر زهرا خ

نگارش همسفر مهری


 

نوع مطلب : گزارش های لژیون، سی دی ها، 
برچسب ها : گزارش لژیون،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 4 مهر 1397 08:51 ب.ظ
باسلام خدا قوت خدمت خانم زهرای عزیزم و خانم مهری عزیز بسیار عالی بود عزیزم لذت بردم
چهارشنبه 4 مهر 1397 06:46 ب.ظ
خدا قوت خدمت خانم مهری عزیزم بابت نگارش مطالب.
با اینکه مرتبه اولی بود که مطالب را به نگارش در می آوردید ولی بسیار عالی بود.واقعا لذت بردم.
خدا قوت به مدیر جدید وبلاگ خانم زهرا عزیزم که این روزها زحمات زیادی می کشند.
خدمتهایتان پر اجر و برکت باد.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات